Σελ. 75 από 1036 ΠρώτηΠρώτη ... 5565707374757677808595 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.111-1.125 από 15531
  1. #1111
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gkalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου ο ΟΤΕ κάνει την εγκατάσταση και ο ΟΤΕ είναι και ο πάροχος σύνδεσης.Δεν υπάρχει καμία περίπτωση μου είπε να πάρει πάνω από 20 μέρες.Προφανως παίζει ρόλο ότι είναι παροχος εγκατάστασης και σύνδεσης.
    Για τον φίλο που ρωτάτε, κάγκελο εσωτερικά δεν έχει για εγκατάσταση (εμένα έτσι έγινε),ο φωταγωγός είναι πολύ μικρός και έχουν βάλει και κάγκελα οι ένοικοι, εξωτερικά αρνήθηκε ο υπεύθυνος να μπει.Μια σκέψη που έκανε αυτός που ήρθε να το δει ήταν να το πάνε από τις σκάλες κυκλικά αλλά το κόστος ήταν τριπλάσιο και αρνήθηκε ξανά ο υπεύθυνος.Εφαγε γερό πακέτο ο καημένος.
    άρα ο ΟΤΕ είναι ο πάροχος της υποδομής στην περιοχή και ο ΟΤΕ είναι ο πάροχος της σύνδεσης

    μακάρι να πάνε τα πράγματα όπως σου τα είπαν και σε ένα μήνα (30 ημέρες) να έχεις τελειώσει (ελπίζω να γνωρίζεις ότι εκεί στον ΟΤΕ αν δεν με απατάει η μνήμη μου έχουν "απεργία" οι εργαζόμενοι και π.χ οι βλάβες έχουν πάει όλες πίσω...

    όσο για το φίλο σου δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα η δράση sfbb.gr είναι επιδοτούμενη με συγκεκριμένο ποσό εγκατάστασης και σύνδεσης και εφόσον είναι επιλέξιμος ο ΤΚ/διεύθυνση του φίλου σου και βγαίνει το κουπόνι ο πάροχος οφείλει να τον συνδέσει δεν μπορεί να αρνηθεί

    αν το κάνει εγώ στην θέση του φίλου σου θα τους τράβαγα μια όμορφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα ενημέρωνα την δράση sfbb.gr για την άρνηση του παρόχου να με συνδέσει.

  2. #1112
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.611
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gkalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια σκέψη που έκανε αυτός που ήρθε να το δει ήταν να το πάνε από τις σκάλες κυκλικά αλλά το κόστος ήταν τριπλάσιο και αρνήθηκε ξανά ο υπεύθυνος.Εφαγε γερό πακέτο ο καημένος.
    Μα όπως θα δεις εδώ μέσα το σύνηθες είναι να πάει κυκλικά από τη σκάλα με κανάλι σε κάθε όροφο.

  3. #1113
    Εγγραφή
    27-02-2010
    Περιοχή
    Κάτω Πατήσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Plus
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Ελπιζω πρώτα απ'ολα να ξεμπερδευω και εγώ γρήγορα και θα πω στον φίλο να μιλήσει με ΕΕΤΤ όπως μου αναφέρατε.Θα σας κρατήσω ενήμερους για το τι θα γίνει από εδώ και πέρα ειδικά με την περίπτωση του φίλου μου.

  4. #1114
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gkalas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Ελπιζω πρώτα απ'ολα να ξεμπερδευω και εγώ γρήγορα και θα πω στον φίλο να μιλήσει με ΕΕΤΤ όπως μου αναφέρατε.Θα σας κρατήσω ενήμερους για το τι θα γίνει από εδώ και πέρα ειδικά με την περίπτωση του φίλου μου.
    συγκεκριμένα αυτά είναι τα βήματα

    Τώρα από αρχή μέχρι το τέλος το έργο έχει ως εξής (χωρίς να είναι σε χρονολογική σειρά τα γεγονότα)

    1) Εργολάβος έρχεται και σκάβει στην γειτονιά σου για να περάσει τους σωλήνες που θα υποδεχτούν τις οπτικές. Ταυτόχρονα ανοίγει και τα αντίστοιχα φρεάτια.
    2) Μηχανικός έρχεται στον χώρο σου για να ελέγξει το πως θα γίνει η κάθετη εγκατάσταση στον χώρο της μονοκατοικίας ή πολυκατοικίας
    3) Εργολάβος έρχεται και ολοκληρώνει την κάθετη εγκατάσταση στον χώρο και ενώνει και το εξωτερικό φρεάτιο αν είναι διαθέσιμο
    4) Συνεργείο έρχεται και περνάει τις οπτικές στην κάθετη εγκατάσταση και τερματίζει στον όροφο και στον κεντρικό κατανεμητή
    5) Εργολάβος έρχεται και ενώνει το φρεάτιο του δρόμου με την δική σου αναμονή στο πεζοδρόμιο
    6) Έρχεται συνεργείο από το Ζεύξης περνάει τις οπτικές ίνες μέσα στους σωλήνες και στα φρεάτια και ολοκληρώνει την σύνδεση της κάθετης εγκατάστασης στις πολυκατοικίες που έχουν κάνει αίτηση
    7) Εργολάβος από τον ISP σου κάνει τις εργασίες για να τερματίσει οπτική ίνα μέσα στον χώρο σου
    8) Τεχνικός από τον ISP θα έρθει για ενεργοποιήσει το κύκλωμά σου μαζί με τον σχετικό εξοπλισμό

    Να ξέρεις ότι η οπτική ίνα τερματίζει σε μία συσκευή ΟΝΤ που βγάζει έξοδο ethernet και αυτό συνδέετε σαν WAN δίκτυο πάνω στο router σου.
    Σε αυτό το σημείο θα γίνει και αλλαγή της τηλεφωνικής σου σύνδεση οπωσδήποτε σε VOB (αν δεν έχει γίνει ήδη).

    Αντιγραφή από άλλο θέμα της παρούσας ιστοσελίδας/κοινότητας

    πηγή
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 30-01-20 στις 22:29. Αιτία: Προσθήκη πηγής

  5. #1115
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Όταν κάποιος αντιγράφει κάτι,
    πρέπει να αναφέρει και την πηγή
    και να μην το παρουσιάζει σαν δικό του κείμενο.

  6. #1116
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάποιος αντιγράφει κάτι,
    πρέπει να αναφέρει και την πηγή
    και να μην το παρουσιάζει σαν δικό του κείμενο.

    Σε παρακαλώ πολύ μπορείς να ασχοληθείς με κάτι άλλο...μην απαντάς σε εμένα καθώς χάρη σου κάνω που πέφτω στο επίπεδο σου και απαντώ είσαι στην "μαύρη λίστα" δηλαδή σε αυτούς που "αγνοώ" καθώς δεν μου αρέσει η συμπεριφορά τους και οι εκφράσεις τους καθώς είναι "ειρωνικές/προσβλητικές/υβριστικές" προς εμένα προσωπικά.

    Ανάφερα πουθενά ότι είναι δικό μου κείμενο...απλά έγραφα από κινητό έτσι δεν μπορούσα να κάνω αντιγραφή επικόλληση την πηγή στο μήνυμα τώρα που ήρθα στο σπίτι θα το διορθώσω και θα δώσω τα εύσημα (πάντα τα δίνω) σε αυτόν που το έγραψε πρώτος στην παρούσα ιστοσελίδα με τόσο αναλυτικό τρόπο

  7. #1117
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν αν δεν ήταν στην μαύρη λίστα, πραγματικά.

    Πάντα μπορείς να πεις, συγνώμη παράληψη ή κάτι τέτοιο.

  8. #1118
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν αν δεν ήταν στην μαύρη λίστα, πραγματικά.

    Πάντα μπορείς να πεις, συγνώμη παράληψη ή κάτι τέτοιο.
    δεν μπορείς ούτε να το φανταστείς (πίστεψε με)

    τι θα γινόταν αν κάποιος είχε ειρωνική/προσβλητική/υβριστική συμπεριφορά προς εμένα προσωπικά ή προς κάποιο μέλος της οικογένειας μου ... στην πραγματική ζωή ... η απάντηση μου σίγουρα δεν θα του αρέσε.

    σε μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα απλά τον προσθέτω στην "μαύρη λίστα" εκτός αν το παρατραβήξει τότε το λόγο έχουν οι αρμόδιες αρχές (δικαστικές/αστυνομικές).

    σεβαστή η άποψη σου

    αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω για τους παρακάτω λόγους

    σε άτομα που είναι στην "μαύρη λίστα" τα οποία μπήκαν λόγω της συμπεριφοράς τους (ειρωνική/προσβλητική/υβριστική) προς εμένα προσωπικά.

    δεν ζητάω συγνώμη ας την ζητήσουν από τον δημιουργό τους (θεό)

    συγνώμη αν κάνω λάθος θα ζητήσω από ανθρώπους που σέβομαι/εκτιμώ και με σέβονται/εκτιμούν οι οποίοι δεν ειρωνεύονται/προσβάλουν/βρίζουν τον συνομιλητή τους.

    πιστεύω ότι ήμουν ξεκάθαρος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 30-01-20 στις 23:17.

  9. #1119
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Οχι δεν σε κάνει cool το να λες σε έχω στην μαύρη λίστα πάντως, ειδικά όταν του απαντάς
    βάλε τον στην λίστα και άσε τον εκεί, δεν χρειάζεται να λες πως τον έχεις στην λίστα που αγνοείς αλλά του απαντάς, δεν πάνε μαζί αυτά τα δύο.
    Απλά πράγματα.

    Τα υπόλοιπα τα ματσο δεν είναι καν για ........νηπια

  10. #1120
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν σε κάνει cool το να λες σε έχω στην μαύρη λίστα πάντως, ειδικά όταν του απαντάς
    βάλε τον στην λίστα και άσε τον εκεί, δεν χρειάζεται να λες πως τον έχεις στην λίστα που αγνοείς αλλά του απαντάς, δεν πάνε μαζί αυτά τα δύο.
    Απλά πράγματα.

    Τα υπόλοιπα τα ματσο δεν είναι καν για ........νηπια
    συγνώμη φίλε μου sdikr δεν ξέρω πως αντιδράτε εσείς εκεί πάνω στην Θεσσαλονίκη (αν και βλέπω αντιδράσεις για την ομάδα σας εκεί πάνω τον ΠΑΟΚ)

    αλλά εδώ στην Αθήνα αντιδράμε λίγο διαφορετικά

    ότι αφορά εμένα προσωπικά μιας και πριν από λίγες μέρες πάτησα τα 48 χρόνια (παρά το γεγονός ότι έκοψα το κάπνισμα/καφέ) και δεν έχω νεύρα (όσα είχα παλιότερα)

    δεν αντιδράω με ευγενικό / ήρεμο / πολιτισμένο / λογικό τρόπο

    όταν κάποιος με ειρωνεύεται/προσβάλει/βρίζει εμένα προσωπικά ή μέλος της οικογένειας μου

    αν το κάνει διαδικτυακά είπα τι θα συμβεί

    αν το κάνει στην πραγματική ζωή θα πάρει και την ανάλογη απάντηση (η οποία εξαρτάται κατά πόσο πέρασε τα όρια).

    απλά και ξεκάθαρα πράγματα

  11. #1121
    Εγγραφή
    27-02-2010
    Περιοχή
    Κάτω Πατήσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Plus
    Σήμερα ήρθαν και κάναν κάτι στο φρεάτιο.Δεν είδα τι, καθώς έφευγα για την εργασία μου εκείνη την ώρα.Νομιζω ότι το βήμα 7-8 έμεινε.Ας ελπίσουμε να μη μας πάρει πολύ καιρό.Η Vodafone λήγει τον Απρίλιο και είναι κρίμα να τους δώσω τέλος διακοπής συμβολαίου 80 ευρω για ένα μήνα.

  12. #1122
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη φίλε μου sdikr δεν ξέρω πως αντιδράτε εσείς εκεί πάνω στην Θεσσαλονίκη (αν και βλέπω αντιδράσεις για την ομάδα σας εκεί πάνω τον ΠΑΟΚ)

    αλλά εδώ στην Αθήνα αντιδράμε λίγο διαφορετικά

    ότι αφορά εμένα προσωπικά μιας και πριν από λίγες μέρες πάτησα τα 48 χρόνια (παρά το γεγονός ότι έκοψα το κάπνισμα/καφέ) και δεν έχω νεύρα (όσα είχα παλιότερα)

    δεν αντιδράω με ευγενικό / ήρεμο / πολιτισμένο / λογικό τρόπο

    όταν κάποιος με ειρωνεύεται/προσβάλει/βρίζει εμένα προσωπικά ή μέλος της οικογένειας μου

    αν το κάνει διαδικτυακά είπα τι θα συμβεί

    αν το κάνει στην πραγματική ζωή θα πάρει και την ανάλογη απάντηση (η οποία εξαρτάται κατά πόσο πέρασε τα όρια).

    απλά και ξεκάθαρα πράγματα
    Εμείς εδώ όταν λέμε πως κάποιον τον έχουμε γραμμένο σημαίνει πως τον έχουμε γραμμένο, απλά και καθαρά.
    Ατυχή επιλογή σου ο ΠΑΟΚ, δεν είμαι ΠΑΟΚ, ούτε είναι μόνο μια ομάδα εδώ πάνω, αλλά σε καταλαβαίνω τόσα ξέρεις τόσα λές.


  13. #1123
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς εδώ όταν λέμε πως κάποιον τον έχουμε γραμμένο σημαίνει πως τον έχουμε γραμμένο, απλά και καθαρά.
    Ατυχή επιλογή σου ο ΠΑΟΚ, δεν είμαι ΠΑΟΚ, ούτε είναι μόνο μια ομάδα εδώ πάνω, αλλά σε καταλαβαίνω τόσα ξέρεις τόσα λές.

    Ναι έχεις δίκιο...δεν αντιλέγω.

    Εκεί πάνω έχετε τον ΠΑΟΚ , Άρη , Ηρακλή

    Δεν ξέρω , Δεν γνωρίζω , Δεν ασχολούμαι με αθλητικά.

  14. #1124
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έχεις δίκιο...δεν αντιλέγω.

    Εκεί πάνω έχετε τον ΠΑΟΚ , Άρη , Ηρακλή

    Δεν ξέρω , Δεν γνωρίζω , Δεν ασχολούμαι με αθλητικά.
    Kai τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, μην ξεχνιώμαστε, από τις πρώτες μου αγάπες μαζί με τον Χαλιαμπάλια του ΗΡΑ
    Κάποιοι λένε ότι ο Απόλλωνας γενήθηκε στην Δήλο, κάποιοι άλλοι στην Καλαμαριά.

    Cranky μου λείπεις.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 31-01-20 στις 10:02.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #1125
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kai τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, μην ξεχνιώμαστε, από τις πρώτες μου αγάπες μαζί με τον Χαλιαμπάλια του ΗΡΑ
    Κάποιοι λένε ότι ο Απόλλωνας γενήθηκε στην Δήλο, κάποιοι άλλοι στην Καλαμαριά.

    Cranky μου λείπεις.


    υπάρχουν σίγουρα πολλές
    όσο για τον αγαπητό φίλο Cranky θα συμφωνήσω ότι μας λείπει...κρίμα.

Σελ. 75 από 1036 ΠρώτηΠρώτη ... 5565707374757677808595 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας