Σελ. 153 από 1069 ΠρώτηΠρώτη ... 133143148151152153154155158163173 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.281-2.295 από 16024
  1. #2281
    Εγγραφή
    03-12-2006
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigel72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και εγώ μένω σε Μεζονέτα και έβαλα οπτική πρόσφατα , θέλει προσοχή απο που θα έρθει σπιτη σου. Παράδειγμα εμενα η εισοδος ειναι στον 7ο και ολα τα συστηματα ( Υπολογιστες/ τηλεφωνα κτλ) τα εχω στον 8ο. Οταν εκανα την αίτηση ειχα γραψει τον οροφο της εισοδου ( 7ος) και οταν ηρθε το συνεργείο για την εγκατάσταση τους ζητησα να μου περασουν την γραμμη απο τον 8ο οροφο που ειχε και εκει ο οροφος αναμονη , και επειδη ηταν ποιο κοντα χωρις μεγαλη αποσταση για να παει εκει που το ηθελα. Μου το εβαλε το συνεργειο ολα καλα.... και μετα απο μερικες ημερες με παιρνει ο ΟΤΕ και μου λεει ακυρη η ολη διαδικασια , πρεπει να την ξανακανω απο την αρχη και να δηλωσω τον νεο οροφο .... καθυστερηση 1 μηνας ,,,,ενω ηδη περιμενα 5 μηνες για την εγκατασταση. Οποτε προσοχη τι εχεις δηλωση στην αρχικη αιτιηση ...αλλιως θελει νεα αιτηση.
    Ακριβώς ίδια περίπτωση και εγώ , έτσι είναι όπως τα λες

  2. #2282
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Είμαι πολύ γκαντέμης!! Παιδεύομαι με το συνεργείο που έχει έρθει να μου περάσει την οπτική ίνα στο σπίτι και να μην μπορούν να μου το φτιάξουν με τίποτα! Να τους σπάνε οι οπτικές ίνες! Να μην κάνουν καλές κολλήσεις!! Δεν ξέρω τι να πω!! Βλέπω σε όλους τους τα φτιάχνουν σε μια μέρα! Και εγώ εδώ έχω μπλέξει με τους ερασιτέχνες!! Σήμερα ήταν το κάτι άλλο!! Το τερμάτισαν!!

  3. #2283
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πολύ γκαντέμης!! Παιδεύομαι με το συνεργείο που έχει έρθει να μου περάσει την οπτική ίνα στο σπίτι και να μην μπορούν να μου το φτιάξουν με τίποτα! Να τους σπάνε οι οπτικές ίνες! Να μην κάνουν καλές κολλήσεις!! Δεν ξέρω τι να πω!! Βλέπω σε όλους τους τα φτιάχνουν σε μια μέρα! Και εγώ εδώ έχω μπλέξει με τους ερασιτέχνες!! Σήμερα ήταν το κάτι άλλο!! Το τερμάτισαν!!
    Ώχ μάτι μάτι

  4. #2284
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώχ μάτι μάτι
    Χαχα! Τα παιδάκια που είχε στείλει ο εργολάβος! Ευγενικά παιδάκια με φιλότιμο πολύ εργατικά αλλά αν δεν ξέρουν την δουλειά χεσε μέσα!! Έχουν κάτσει 2 12ωρα από τις 9 το πρωί μέχρι 9 το βράδυ!! Να έχω πεθάνει από την κούραση πάνω κάτω που τους επιβλέπω! Σου λέω δεν υπάρχει αυτό το πράγμα!!

  5. #2285
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωχ αν είναι παιδιά κάνουν τιν πρακτική τους, στου κασίδη το κεφάλι,στι θέση σου θα μίλαγα με τον εργολάβο κι θα τα άκουγε καλά αλλά κι με τον πΟΤΕ...

    Καλή υπομονή

  6. #2286
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωχ αν είναι παιδιά κάνουν τιν πρακτική τους, στου κασίδη το κεφάλι,στι θέση σου θα μίλαγα με τον εργολάβο κι θα τα άκουγε καλά αλλά κι με τον πΟΤΕ...

    Καλή υπομονή
    Μου είπε το ένα παιδάκι θα έρθει άλλο συνεργείο με 2 άτομα παλιούς που γνωρίζουν! Μου ζήτησε συγνώμη κλαψουρίζοντας που δεν το έφτιαξαν! Προς γκρεμός και πισω ρέμα! Δεν μου πάει τώρα να τσακωθώ!! Μην μπλέξεις!!

  7. #2287
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπε το ένα παιδάκι θα έρθει άλλο συνεργείο με 2 άτομα παλιούς που γνωρίζουν! Μου ζήτησε συγνώμη κλαψουρίζοντας που δεν το έφτιαξαν! Προς γκρεμός και πισω ρέμα! Δεν μου πάει τώρα να τσακωθώ!! Μην μπλέξεις!!
    Σε πολυκατοικά στην Νέα Σμύρνη που περάσανε διάφορα συνεργεία, ο μεγάλος και ο μικρός ενός συνεργείου, τσακωνόντουσαν συνέχεια μεταξύ τους.

    Οταν ολοκληρώθηκαν οι εργασίες και ήρθε το τελευταίο συνεργείο να βάλει την ίνα μέσα στο σπίτι, μία και μόνο μία ίνα στην πολυκατοικία ήτανε σπασμένη στο floor box.
    Μάντεψε ποιά.


    Οκτώβρης
    Περιμένουμε ενημέρωση από τους πρώτους που έληξε η επιδότηση, για τιμές και πακέτα.
    Το δικό μου λήγει Φλεβάρη, καθυστερήσανε να την βάλουνε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 02-10-20 στις 10:43.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #2288
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πολυκατοικά στην Νέα Σμύρνη που περάσανε διάφορα συνεργεία, ο μεγάλος και ο μικρός ενός συνεργείου, τσακωνόντουσαν συνέχεια μεταξύ τους.

    Οταν ολοκληρώθηκαν οι εργασίες και ήρθε το τελευταίο συνεργείο να βάλει την ίνα μέσα στο σπίτι, μία και μόνο μία ίνα στην πολυκατοικία ήτανε σπασμένη στο floor box.
    Μάντεψε ποιά.


    Οκτώβρης
    Περιμένουμε ενημέρωση από τους πρώτους που έληξε η επιδότηση, για τιμές και πακέτα.
    Το δικό μου λήγει Φλεβάρη, καθυστερήσανε να την βάλουνε.
    Δεν μέτρησαν με το μηχάνημα να δουν αν περνάει φως μέχρι την καμπίνα;;

  9. #2289
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μέτρησαν με το μηχάνημα να δουν αν περνάει φως μέχρι την καμπίνα;;
    Οι τελευταίοι που ήρθαν να βάλουνε την ίνα στο σπίτι, μετρήσανε όλα τα floor boxes.
    Oi προηγούμενοι μόνο περάσανε ίνες (καμπίνα - πολυκατοικία, όλη την πολυκατοικία) χωρίς να μετρήσουνε.

    Οταν είχε πρωτοξεκινήσει η ιστορία των ινών πριν περίπου 2 χρόνια, είχανε έρθει 6 μηχανικοί για την μελέτη και όλα τα συνεργεία μαζί για την εγκατάσταση.
    Ενας έβγαλε τις πλάκες του πεζοδρομίου, άλλος πέρασε την ίνα από το πεζοδρόμιο στην είσοδο της πολυκατοικίας, άλλοι βάζανε τα floor boxes ενώ άλλοι ανέβαζαν τις ίνες, ο τύπος στο πεζοδρόμιο ξαναέβαζε τις πλάκες και όσες είχαν σπάσει τις αντικαθιστούσε, βάλανε και την ίνα μέσα στο σπίτιι.
    08:00 - 19:00 είχανε τελειώσει και περνούσανε και οι μηχανικοί να δούνε αν υπάρχει δυσκολία.

    Προφανώς τους στοίχιζε πολύ και τώρα στέλνουν ένα-ένα τα συνεργεία 2 ατόμων κι ότι γίνει.

    Οταν βάλανε στο δικό μου σπίτι είχανε φέρει και μαθητευόμενους να τους δείξουν. Οι μαθητευόμενοι μόνο κοιτούσανε.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #2290
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι τελευταίοι που ήρθαν να βάλουνε την ίνα στο σπίτι, μετρήσανε όλα τα floor boxes.
    Oi προηγούμενοι μόνο περάσανε ίνες (καμπίνα - πολυκατοικία, όλη την πολυκατοικία) χωρίς να μετρήσουνε.

    Οταν είχε πρωτοξεκινήσει η ιστορία των ινών πριν περίπου 2 χρόνια, είχανε έρθει 6 μηχανικοί για την μελέτη και όλα τα συνεργεία μαζί για την εγκατάσταση.
    Ενας έβγαλε τις πλάκες του πεζοδρομίου, άλλος πέρασε την ίνα από το πεζοδρόμιο στην είσοδο της πολυκατοικίας, άλλοι βάζανε τα floor boxes ενώ άλλοι ανέβαζαν τις ίνες, ο τύπος στο πεζοδρόμιο ξαναέβαζε τις πλάκες και όσες είχαν σπάσει τις αντικαθιστούσε, βάλανε και την ίνα μέσα στο σπίτιι.
    08:00 - 19:00 είχανε τελειώσει και περνούσανε και οι μηχανικοί να δούνε αν υπάρχει δυσκολία.

    Προφανώς τους στοίχιζε πολύ και τώρα στέλνουν ένα-ένα τα συνεργεία 2 ατόμων κι ότι γίνει.

    Οταν βάλανε στο δικό μου σπίτι είχανε φέρει και μαθητευόμενους να τους δείξουν. Οι μαθητευόμενοι μόνο κοιτούσανε.
    Εμένα που μου έφερε τους μαθητευόμενους να μου κάνουν κολλήσεις και να στήσουν τον οπτικό κατανεμητη! Και να συνδέσουν 4 διαμερίσματα! 4 floor box! Και τα είχαν κάνει σαλάτα!!

  11. #2291
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα που μου έφερε τους μαθητευόμενους να μου κάνουν κολλήσεις και να στήσουν τον οπτικό κατανεμητη! Και να συνδέσουν 4 διαμερίσματα! 4 floor box! Και τα είχαν κάνει σαλάτα!!
    Μέχρι να σφίξουν τα κρύα (Χριστούγεννα) θάσαι έτοιμος. Αρχισε να ψάχνεις για ups
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #2292
    Εγγραφή
    19-06-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Up:2490,Down:29999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    TP-LINK VR900
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σ όλους,

    Πρόσφατα κι εγώ αναβαθμίστηκα σε 100mbps fiber. Η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ κάπως να δω τα στατιστικά της γραμμής; ( όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα απλά διαστροφή). Το speedport παίρνει δίκτυο (Ιντερνετ) από ένα nokia ont το οποίο έμαθα ότι δεν μπορώ να το προσπελάσω για λόγους ασφάλειας. Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μας διαφωτίσει μήπως μάθουμε κάτι παραπάνω...
    Keep on rocking in the free world

  13. #2293
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MarkKnopfler Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σ όλους,

    Πρόσφατα κι εγώ αναβαθμίστηκα σε 100mbps fiber. Η ερώτηση μου είναι η εξής, μπορώ κάπως να δω τα στατιστικά της γραμμής; ( όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα απλά διαστροφή). Το speedport παίρνει δίκτυο (Ιντερνετ) από ένα nokia ont το οποίο έμαθα ότι δεν μπορώ να το προσπελάσω για λόγους ασφάλειας. Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία ας μας διαφωτίσει μήπως μάθουμε κάτι παραπάνω...
    Aν δεν κάνω λάθος
    Δεν υπάρχουνε στατιστικά γραμμής
    Γιατί δεν συγχρονίζεις

    Κοινώς δεν υπάρχει ηλεκτρισμός
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #2294
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν δεν κάνω λάθος
    Δεν υπάρχουνε στατιστικά γραμμής
    Γιατί δεν συγχρονίζεις

    Κοινώς δεν υπάρχει ηλεκτρισμός
    Ο ΟΤΕ όμως μπορεί να δει τα πάντα! Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχει ένα ειδικό ταμπλετ που έχει 5 χιλιάρικα και μετράνε την γραμμή τα πάντα! Έβλεπα τους μαθητευόμενους με το ταμπλετ που το κάψανε το κακόμοιρο 12 ώρες να μετράνε!!! Εγώ πιστεύω ότι τα καινούργια ftth ρουτερ που θα βγουν θα έχουν την δυνατότητα να βλέπουμε τα στατιστικά της γραμμής!

  15. #2295
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.741
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ όμως μπορεί να δει τα πάντα! Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχει ένα ειδικό ταμπλετ που έχει 5 χιλιάρικα και μετράνε την γραμμή τα πάντα! Έβλεπα τους μαθητευόμενους με το ταμπλετ που το κάψανε το κακόμοιρο 12 ώρες να μετράνε!!! Εγώ πιστεύω ότι τα καινούργια ftth ρουτερ που θα βγουν θα έχουν την δυνατότητα να βλέπουμε τα στατιστικά της γραμμής!
    Ο ΟΤΕ βλέπει ότι του επιτρέπουν οι κατασκευαστές.

    Router ftth υπάρχουν εδώ και χρόνια αλλά δεν αξίζει, προτιμάω την wan γιατί αν μετακομίσω θα χρειαστώ βαζελίνη
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 153 από 1069 ΠρώτηΠρώτη ... 133143148151152153154155158163173 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας