Σελ. 234 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 214224229232233234235236239244254 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.496-3.510 από 15878
  1. #3496
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άν έχει πολλές γωνίες καλύτερα να περάσεις ένα utp cat6 κι είσαι όκ άν δεν υπάρχουν κάθετα κανάλια....

  2. #3497
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ξερει κανεις αμα πχ εχει κανει εργα η wind για ftth και θελω να βαλω ote ftth αν θα εχει διαφορα αμα εβαζα wind? Γενικα πρεπει να βαλω ιδιο παροχο με αυτον που εχει κανει εργα για να φερει την οπτικη στο πεζοδρομιο; Οχι οτι δεν θα δουλεψει με αλλο παροχο απλα ρωταω τι ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας. Εχω δει κατι speedtest με ping 8-14 σε ftth και αναρωτιεμαι τι ping ειναι αυτο για ftth? Ενω ξερω οτι με ftth εχεις 1- 2

  3. #3498
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις αμα πχ εχει κανει εργα η wind για ftth και θελω να βαλω ote ftth αν θα εχει διαφορα αμα εβαζα wind? Γενικα πρεπει να βαλω ιδιο παροχο με αυτον που εχει κανει εργα για να φερει την οπτικη στο πεζοδρομιο; Οχι οτι δεν θα δουλεψει με αλλο παροχο απλα ρωταω τι ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας. Εχω δει κατι speedtest με ping 8-14 σε ftth και αναρωτιεμαι τι ping ειναι αυτο για ftth? Ενω ξερω οτι με ftth εχεις 1- 2
    Αν δεν μας πεις σε ποια περιοχή είσαι δεν ξέρουμε ποιος είναι αυτός που κάνει τα έργα. Επίσης αν θες διόρθωσε το προφίλ σου να φαίνεται από εκεί τουλάχιστον.

  4. #3499
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις αμα πχ εχει κανει εργα η wind για ftth και θελω να βαλω ote ftth αν θα εχει διαφορα αμα εβαζα wind? Γενικα πρεπει να βαλω ιδιο παροχο με αυτον που εχει κανει εργα για να φερει την οπτικη στο πεζοδρομιο; Οχι οτι δεν θα δουλεψει με αλλο παροχο απλα ρωταω τι ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας. Εχω δει κατι speedtest με ping 8-14 σε ftth και αναρωτιεμαι τι ping ειναι αυτο για ftth? Ενω ξερω οτι με ftth εχεις 1- 2
    Δεν υπάρχει τρελή διαφορά. Πχ σε εμένα έχει κάνει τα έργα η vodafone και έχω cosmote και όλα οκει. Απλως γενικα αν υπάρξει θέμα με την γραμμή αναλαμβάνει η wind. οπότε ίσως επειδή δεν είσαι συνδρομητής τους, δε θα είσαι σε προτεραιότητα σε περίπτωση βλάβης.

  5. #3500
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Σε λίγες μέρες θα σας έχω νέα τι προσφορά έκανε η COSMOTE μιας και μου λήγει η επιδότηση στις 14/03/2021 από την δράση sfbb.gr

    εντελώς πρόχειρα θα σας πω ότι αφορά το πρόγραμμα COSMOTE DP 100 XL (αυτό που έχω δηλαδή) με τις οπτικές ίνες

    το μόνο που αλλάζει είναι ότι η τιμή θα είναι 39,90 ευρώ το μήνα και θα έχω εκτός από το 100/10 στην ταχύτητα με το διαδίκτυο
    απεριόριστες (δωρεάν) αστικές/υπεραστικές και απεριόριστες (δωρεάν) προς κινητά (όλων των εταιρειών)

    περισσότερα όταν μου στείλουν τις λεπτομέρειες

    πάντως δέχτηκα την προσφορά τους (περιμένω τα συμβόλαια όπου θα τα δω γραπτώς)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 03-03-21 στις 19:54.

  6. #3501
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγες μέρες θα σας έχω νέα τι προσφορά έκανε η COSMOTE μιας και μου λήγει η επιδότηση στις 14/03/2021 από την δράση sfbb.gr

    εντελώς πρόχειρα θα σας πω ότι αφορά το πρόγραμμα COSMOTE DP 100 XL (αυτό που έχω δηλαδή) με τις οπτικές ίνες

    το μόνο που αλλάζει είναι ότι η τιμή θα είναι 39,90 ευρώ το μήνα και θα έχω εκτός από το 100/10 στην ταχύτητα με το διαδίκτυο
    απεριόριστες (δωρεάν) αστικές/υπεραστικές και απεριόριστες (δωρεάν) προς κινητά (όλων των εταιρειών)

    περισσότερα όταν μου στείλουν τις λεπτομέρειες

    πάντως δέχτηκα την προσφορά τους (περιμένω τα συμβόλαια όπου θα τα δω γραπτώς)
    Μήπως έγραψες λάθος και το 39,90 είναι 49,90 ?

    Κατά τα άλλα η "προσφορά" τους είναι η τωρινή τιμή τιμοκαταλόγου περίπου 42 €, ακατέβατα.

    Για ανανέωση voda δεν έχω ακούσει τίποτα

    ΥΓ Ανανέωσα 5/2 και πήγα σε 50άρα, μάλλον με 32 €/μήνα. Το μάλλον πάει στο τέλος ενεργοποίησης 50€ που αναφέρεται στο site όχι όμως στο συμβόλαιο. Θα ξέρω στον 1ο λογαριασμό
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #3502
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λίγες μέρες θα σας έχω νέα τι προσφορά έκανε η COSMOTE μιας και μου λήγει η επιδότηση στις 14/03/2021 από την δράση sfbb.gr

    εντελώς πρόχειρα θα σας πω ότι αφορά το πρόγραμμα COSMOTE DP 100 XL (αυτό που έχω δηλαδή) με τις οπτικές ίνες

    το μόνο που αλλάζει είναι ότι η τιμή θα είναι 39,90 ευρώ το μήνα και θα έχω εκτός από το 100/10 στην ταχύτητα με το διαδίκτυο
    απεριόριστες (δωρεάν) αστικές/υπεραστικές και απεριόριστες (δωρεάν) προς κινητά (όλων των εταιρειών)

    περισσότερα όταν μου στείλουν τις λεπτομέρειες

    πάντως δέχτηκα την προσφορά τους (περιμένω τα συμβόλαια όπου θα τα δω γραπτώς)

    Φίλε, πες μας σε παρακαλώ πως/απο που έγινε αυτή η "προσφορά" γιατι και εμένα λήγει 14/3 η επιδότηση και μετά απο τηλ. που έκανα ο ίδιος στο 13888, η καλύτερα "προσφορά" που μπορούν να μου κάνουν είπαν είναι - κρατηθείτε - 48€ το μήνα

  8. #3503
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έγραψες λάθος και το 39,90 είναι 49,90 ?

    Κατά τα άλλα η "προσφορά" τους είναι η τωρινή τιμή τιμοκαταλόγου περίπου 42 €, ακατέβατα.

    Για ανανέωση voda δεν έχω ακούσει τίποτα

    ΥΓ Ανανέωσα 5/2 και πήγα σε 50άρα, μάλλον με 32 €/μήνα. Το μάλλον πάει στο τέλος ενεργοποίησης 50€ που αναφέρεται στο site όχι όμως στο συμβόλαιο. Θα ξέρω στον 1ο λογαριασμό
    όχι 39,90 ευρώ το μήνα (μου το επιβεβαίωσαν και στο 13888) αναμένω τα χαρτιά (καθώς τα γραπτά μένουν) αλλά μου φαίνεται περίεργο το "απεριόριστα κινητά" τι νέα μόδα είναι αυτή...

    εμένα 14/03/2021 τελειώνουν οι 24 μήνες της επιδότησης sfbb.gr αλλά όπως είπα δεν φεύγω από οπτικές ίνες (FTTH)

    έχει τελειώσει για μένα ο χαλκός...

  9. #3504
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά μου φαίνεται περίεργο το "απεριόριστα κινητά" τι νέα μόδα είναι αυτή...

    εδω με forthnet 24, καπου στα 19 €/μήνα εχω απεριοριστα κινητα. Γιατι να μη δινει και ο ΟΤΕ σιγα το κοστος γι αυτους

  10. #3505
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klem578 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε, πες μας σε παρακαλώ πως/απο που έγινε αυτή η "προσφορά" γιατι και εμένα λήγει 14/3 η επιδότηση και μετά απο τηλ. που έκανα ο ίδιος στο 13888, η καλύτερα "προσφορά" που μπορούν να μου κάνουν είπαν είναι - κρατηθείτε - 48€ το μήνα
    αυτοί με κάλεσαν (13888) στο κινητό μου (cosmote) καθώς κάλεσαν στην αρχή στο σταθερό αλλά ήμουν στην εργασία μου έτσι η μητέρα μου τους έδωσε το κινητό μου και μου λένε ξέρετε στις 14/03/2021 λήγει η επιδότηση 24μηνών από την δράση sfbb.gr και σας κάνουμε προσφορά με 39,90 ευρώ το μήνα να παραμείνετε στις οπτικές ίνες (24 μήνες συμβόλαιο) και θα έχετε απεριόριστες κλήσεις σε αστικά/υπεραστικά και απεριόριστες κλήσεις σε κινητά (όλων των εταιρειών) και φυσικά FTTH 100/10

    περισσότερα όταν λάβω τα χαρτιά στα χέρια μου

    ευχαρίστως να σας ανεβάσω ότι θέλετε από την προσφορά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishalk Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω με forthnet 24, καπου στα 19 €/μήνα εχω απεριοριστα κινητα. Γιατι να μη δινει και ο ΟΤΕ σιγα το κοστος γι αυτους
    εγώ πάντως πρώτη φορά το άκουσα το "απεριόριστες κλήσεις στα κινητά όλων των εταιρειών".

    να με συγχωρείτε.

  11. #3506
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτοί με κάλεσαν (13888) στο κινητό μου (cosmote) καθώς κάλεσαν στην αρχή στο σταθερό αλλά ήμουν στην εργασία μου έτσι η μητέρα μου τους έδωσε το κινητό μου και μου λένε ξέρετε στις 14/03/2021 λήγει η επιδότηση 24μηνών από την δράση sfbb.gr και σας κάνουμε προσφορά με 39,90 ευρώ το μήνα να παραμείνετε στις οπτικές ίνες (24 μήνες συμβόλαιο) και θα έχετε απεριόριστες κλήσεις σε αστικά/υπεραστικά και απεριόριστες κλήσεις σε κινητά (όλων των εταιρειών) και φυσικά FTTH 100/10

    περισσότερα όταν λάβω τα χαρτιά στα χέρια μου

    ευχαρίστως να σας ανεβάσω ότι θέλετε από την προσφορά.

    - - - Updated - - -



    εγώ πάντως πρώτη φορά το άκουσα το "απεριόριστες κλήσεις στα κινητά όλων των εταιρειών".

    να με συγχωρείτε.
    Ως πρώην πελάτης σε ενημερώνω πως είναι αλήθεια, πραγματικά απεριόριστα είναι. Στα του ΟΤΕ, ζήτα να σου βάλουν το double play 50 M μέσω οπτικής για να πας στα 31.9 ή να το κάνεις παραγγελία απο το site με τον αριθμό σου

  12. #3507
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι 39,90 ευρώ το μήνα (μου το επιβεβαίωσαν και στο 13888) αναμένω τα χαρτιά (καθώς τα γραπτά μένουν) αλλά μου φαίνεται περίεργο το "απεριόριστα κινητά" τι νέα μόδα είναι αυτή...

    εμένα 14/03/2021 τελειώνουν οι 24 μήνες της επιδότησης sfbb.gr αλλά όπως είπα δεν φεύγω από οπτικές ίνες (FTTH)

    έχει τελειώσει για μένα ο χαλκός...
    Υποπτεύομαι ότι είναι προσφορά "Βύρωνα" γιατί υπάρχει και η vodafone.
    H προσφορά Παλαιού Φαλήρου όπου η cosmote παίζει μόνη της είναι 41,90

    Αν δεν σου κάνει κόπο κάλεσε και την voda για προσφορά και μας ενημερώνεις.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #3508
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτοί με κάλεσαν (13888) στο κινητό μου (cosmote) καθώς κάλεσαν στην αρχή στο σταθερό αλλά ήμουν στην εργασία μου έτσι η μητέρα μου τους έδωσε το κινητό μου και μου λένε ξέρετε στις 14/03/2021 λήγει η επιδότηση 24μηνών από την δράση sfbb.gr και σας κάνουμε προσφορά με 39,90 ευρώ το μήνα να παραμείνετε στις οπτικές ίνες (24 μήνες συμβόλαιο) και θα έχετε απεριόριστες κλήσεις σε αστικά/υπεραστικά και απεριόριστες κλήσεις σε κινητά (όλων των εταιρειών) και φυσικά FTTH 100/10

    περισσότερα όταν λάβω τα χαρτιά στα χέρια μου

    ευχαρίστως να σας ανεβάσω ότι θέλετε από την προσφορά.

    - - - Updated - - -



    εγώ πάντως πρώτη φορά το άκουσα το "απεριόριστες κλήσεις στα κινητά όλων των εταιρειών".

    να με συγχωρείτε.
    Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου, να'σαι καλά
    Τι να κάνω τώρα ? Να περιμένω και εγω τηλέφωνο ? Θα με είχαν πάρει ηδη, 14 Μαρτίου λήγει και το δικό μου (συμβόλαιο)...

    να ξαναπάρω μήπως 13888 μπας και πετύχω άλλη "προσφορά" πλην αυτής των 48€ ?

  14. #3509
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.887
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως πρώτη φορά το άκουσα το "απεριόριστες κλήσεις στα κινητά όλων των εταιρειών".
    Δίνει η Nova κι η Wind, όχι ακόμα η Cosmote και Vodafone. Για FTTH, μόνο η Wind βέβαια.

  15. #3510
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως πρώην πελάτης σε ενημερώνω πως είναι αλήθεια, πραγματικά απεριόριστα είναι. Στα του ΟΤΕ, ζήτα να σου βάλουν το double play 50 M μέσω οπτικής για να πας στα 31.9 ή να το κάνεις παραγγελία απο το site με τον αριθμό σου
    όχι θα παραμείνω στο 100/10 με οπτική ίνα 100XL είναι το πρόγραμμα.

Σελ. 234 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 214224229232233234235236239244254 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας