Σελ. 174 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.596-2.610 από 15888
  1. #2596
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    ακριβως, δεν το απαγορευει. Οπως ακριβως για τον ιδιο λογο δεν απαγορευει για εγκατασταση FTTH, γιαυτο και δεν χρειαζεται εγκριση. Παρε τηλ την wind και την ιναλαν αφου εγω φαινεται δεν ξερω τι λεω

  2. #2597
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβως, δεν το απαγορευει. Οπως ακριβως για τον ιδιο λογο δεν απαγορευει για εγκατασταση FTTH, γιαυτο και δεν χρειαζεται εγκριση. Παρε τηλ την wind και την ιναλαν αφου εγω φαινεται δεν ξερω τι λεω
    Δεν έχει μιλήσει κανείς για απαγόρευση στα κοινόχρηστα, κάπου το έχεις χάσει. Όλοι όσοι έχουν βάλει έχουν δώσει συναίνεση για πρόσβαση στους κοινόχρηστους χώρους. Και αυτό ζητάνε οι πάροχοι. Να δηλώσει ο διαχειριστής ότι υπάρχει εκ μέρους της συνιδιοκτησίας συναίνεση να γίνουν εργασίες στον κοινόχρηστο χώρο.
    Και το θέμα που έχει απασχολήσει κάποιους είναι τι γίνεται όταν ο διαχειριστής αρνείται - αδρανεί. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

  3. #2598
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει μιλήσει κανείς για απαγόρευση στα κοινόχρηστα, κάπου το έχεις χάσει. Όλοι όσοι έχουν βάλει έχουν δώσει συναίνεση για πρόσβαση στους κοινόχρηστους χώρους. Και αυτό ζητάνε οι πάροχοι. Να δηλώσει ο διαχειριστής ότι υπάρχει εκ μέρους της συνιδιοκτησίας συναίνεση να γίνουν εργασίες στον κοινόχρηστο χώρο.
    Και το θέμα που έχει απασχολήσει κάποιους είναι τι γίνεται όταν ο διαχειριστής αρνείται - αδρανεί. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
    αμα αρνηθει και τα λοιπα οπως ανεφερα τον προσπερνας. ο παροχος ηδη ξερει οτι μενεις εκει απο τον λογαριασμο που σου στελνει. Τον μαιο που ρωτησα μου ειπαν δεν χρειαζεται καμια εγκριση απο κανεναν.

  4. #2599
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα αρνηθει και τα λοιπα οπως ανεφερα τον προσπερνας. ο παροχος ηδη ξερει οτι μενεις εκει απο τον λογαριασμο που σου στελνει. Τον μαιο που ρωτησα μου ειπαν δεν χρειαζεται καμια εγκριση απο κανεναν.
    Η cosmote, η wind και η vodafone δεν προχωράνε. Γιατί ζητάνε την υπεύθυνη δήλωση τότε;; Έχουν λόγο που ζητάνε την υπεύθυνη δήλωση του διαχειριστή. Αλλιώς δεν θα την ζητούσαν. Το είπαμε και πριν αλλά δεν γίνεται κατανοητό για κάποιο λόγο. Δεν είναι γιατί το ζητάει ο νόμος. Για να μην μπλέκουν στους καβγάδες το ζητάνε και όταν τους καλούν την αστυνομία τίποτα περίεργοι ή ακόμα και ο ίδιος ο διαχειριστής που τον 'προσπέρασαν' κάποιοι ενώ δεν συμφωνούσε ή στην πορεία άλλαξε γνώμη ή δεν του αρέσει πλέον εκεί που κάνουν εργασίες και πώς τα κάνουν κλπ..

  5. #2600
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Χαρά την υπομονή σου!

  6. #2601
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλο νομοι αλλο κανονες. Αν ηταν ετσι τοτε καθε φορε που φερνεις φιλο, γκομενο οτιδηποτε στην πολυκατοικια θα χρειαζοσουν συνελευση. Το εξωτερικο του κτηριου που μπαινουν τα κουτια δεν ειναι κοινοχρηστος χωρος. γιαυτο αλλωστε μπαινουν και εξω. Και γιαυτο αλλωστε πεταμε καλωδιο απο το μπαλκονι μας. Για να αποφυγουμε ολα αυτα. Τωρα εσεις καντε οσες συνελευσεις θελετε για να σας λενε και δικαιους. Εγω που εβαλα ιναλαν ουτε εγκριση χρειαστηκα ουτε καποιο κοινοχρηστο χωρο καταχραστηκα. Και πριν βαλω ρωτησα και wind και ιναλαν αν χρειαζομαι καποια εγκριση και μου ειπαν οχι. Απο κει και περα αλλα λογια να αγαπιομαστε
    Απόλυτα σωστός.
    Είναι ξένη ιδιοκτησία και χρειάζεσαι άδεια από τον ιδιοκτήτη.
    Για κάθε όροφο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #2602
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαρά την υπομονή σου!
    Στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, έχω περάσει τα καλώδια στον τοίχο, είναι ένα γκρι, πράσινο
    και τους τηλεφώνησα πριν έναν μήνα, και αρνήθηκαν να μου περάσουν οπτική ίνα, και έχω κουπόνι.
    Τηλεφώνησα στο 13888 χθες, δεν απαντά, ούτε στο chat.
    Πιστεύω τους επόμενους μήνες, θα περάσουν οπτική ίνα;;;;

    - - - Updated - - -

    Έχουν περάσει τα καλώδια.

  8. #2603
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόλυτα σωστός.
    Είναι ξένη ιδιοκτησία και χρειάζεσαι άδεια από τον ιδιοκτήτη.
    Για κάθε όροφο.
    Είναι προφανές ότι ο GgeorgG δεν έχει ιδέα τι σημαίνει κάθετη καλωδίωση των τριών παρόχων (που έχει εσωτερικές και εξωτερικές εγκαταστάσεις σε πολυκατοικία συνήθως). Νομίζει ότι είναι σαν της Ιναλαν.
    Αλλά ακόμα και της Ιναλαν βλέπουμε κουτιά να τοποθετούνται σε πρόσοψη κτιρίου που είναι κοινόχρηστος χώρος και τα καλώδια αυτά να διέρχονται είτε από μπαλκόνια λοιπών ιδιοκτητών είτε /και εξωτερικούς κοινόχρηστους τοίχους.
    Υπάρχει λόγος που ζητάνε πρόσβαση σε κοινόχρηστους χώρους οι πάροχοι.
    Αν η εγκατάσταση ftth αφορούσε αποκλειστικά το διαμέρισμά μας και το μπαλκόνι μας δεν θα υπήρχε θέμα. Αλλά δεν αφορά μόνο αυτά.

  9. #2604
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmpu94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, έχω περάσει τα καλώδια στον τοίχο, είναι ένα γκρι, πράσινο
    και τους τηλεφώνησα πριν έναν μήνα, και αρνήθηκαν να μου περάσουν οπτική ίνα, και έχω κουπόνι.
    Τηλεφώνησα στο 13888 χθες, δεν απαντά, ούτε στο chat.
    Πιστεύω τους επόμενους μήνες, θα περάσουν οπτική ίνα;;;;

    - - - Updated - - -

    Έχουν περάσει τα καλώδια.
    και εγω τους ψαχνω 3-4 μερες τωρα και δε τους βρισκω με τιποτα..βαραει κανονικα η χρεωσουλα και στο τελος μου πεταει ενα δεν υπαρχει διαθεσιμος να απαντησει κ το κλεινει μονο του χωρις να δωσω ουτε καν τηλ επικοινωνιας..μιλαμε για αλητεια

  10. #2605
    Εγγραφή
    06-02-2011
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @evipot
    Έγραψε ενας, ότι έχουν μπουκωσει οι γραμμές, παραδόξως παίρνουν τηλέφωνο στο 13888, πάρα πολλοί.
    Εγώ ούτε στο chat, δεν μπόρεσα.
    Μετά από έναν μήνα, θα το ξαναπροσπάθησω.

  11. #2606
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω τους ψαχνω 3-4 μερες τωρα και δε τους βρισκω με τιποτα..βαραει κανονικα η χρεωσουλα και στο τελος μου πεταει ενα δεν υπαρχει διαθεσιμος να απαντησει κ το κλεινει μονο του χωρις να δωσω ουτε καν τηλ επικοινωνιας..μιλαμε για αλητεια
    Υπάρχει τρικ για δωρεάν..καταρχάς υπάρχει με αστικό τηλέφωνο το 13888. Ειναι το 2106513888. Επίσης μπορείς να παρεις στο δωρεάν 13788 και να ζητήσεις να σε συνδέσουν με το 13888
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  12. #2607
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει τρικ για δωρεάν..καταρχάς υπάρχει με αστικό τηλέφωνο το 13888. Ειναι το 2106513888. Επίσης μπορείς να παρεις στο δωρεάν 13788 και να ζητήσεις να σε συνδέσουν με το 13888
    Σήμερα Κυριακή, ότι και να πάρεις, σε γειώνει (στο κλείνει)
    Να χαίρονται το 24/7
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #2608
    Εγγραφή
    16-06-2014
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Καλησπέρα σε όλους!
    Ερώτηση: στο Speedport Entry 2i για να εχεις απομακρυσμένη πρόσβαση στο interface άνοιγες στο Internet-Security-Local Service Control-Add Service Control κι ένα Port Fordwarding Rule για την IP του modem και ήσουν ΟΚ.
    Στο Speedport Plus δεν σου επιτρέπει να κάνεις rule για την IP του modem.
    Έχει βρει κανείς άλλο τρόπο;

  14. #2609
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Το έλυσα τελικά το πρόβλημα που είχα. Ήταν πολύ πιο εύκολο από οτι περίμενα. Για κάποιο λόγο, ίσως by default, τα κανάλια στα ασύρματα ήταν σε fixed νούμερα. Μόλις τα έβαλα στο αυτόματο, η ταχύτητα πήγε στο 102.

  15. #2610
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Περιοχή
    αγια παρασκευη
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Καλημερα παιδια,εχει παρατηρήσει κανεις περιεργη συμπεριφορα απο το speedport plus? Αφου καταφερα και απενεργοποιησα το guest δικτυο απο την ιστοσελιδα της cosmote τωρα βλεπω οτι, ενω εχω κλείσει το 5g wifi που και που το βρίσκω ανοικτο ,και δευτερον ενω εβαλα την εκπομπη του wifi στο ελαχιστο τωρα εκπεμπει σε περισσοτερα db και πιανει σε σημεια που πριν δεν επιανε.

Σελ. 174 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 154164169172173174175176179184194 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας