Σελ. 289 από 1057 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.321-4.335 από 15842
  1. #4321
    Εγγραφή
    24-09-2020
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Έλαβε άλλος mail από cosmote για χαρτιά που πρέπει να καταθέσει εντός 2 ημερών για να εγκριθεί η επιδότηση; Τώρα που το είδα η μία μέρα πρέπει να χάθηκε. Τις δικές τους προθεσμίες τις κάνουν λάστιχο κι εμάς στην πρέσσα; Θα μου σκάσουν κανένα παραμύθι χάσατε την επιδότηση;

  2. #4322
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostascb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλαβε άλλος mail από cosmote για χαρτιά που πρέπει να καταθέσει εντός 2 ημερών για να εγκριθεί η επιδότηση; Τώρα που το είδα η μία μέρα πρέπει να χάθηκε. Τις δικές τους προθεσμίες τις κάνουν λάστιχο κι εμάς στην πρέσσα; Θα μου σκάσουν κανένα παραμύθι χάσατε την επιδότηση;
    4 μήνες μετά την αρχική ενεργοποίηση FTTH μου ήρθε το email που αναφέρεις (πριν μερικές μέρες συγκεκριμένα) και στην αρχή νόμισα ότι ήταν spam.
    Δεν καταλαβαίνω το λόγο που το στέλνουν και ζητούν την υπεύθυνη δήλωση ειδικά από τη στιγμή που το κουπόνι προϋποθέτει την αρχική έκδοση μέσω taxis net.
    Παρ' όλ' αυτά τα 2 δικαιολογητικά που ζητούσαν τα συμπλήρωσα κανονικά και τα έστειλα.
    Πόσο μάλλον που ήδη στην αρχική ενεργοποίηση η τιμή στο λογαριασμό είναι μαζί με την επιδότηση και γράφουν κιόλας και τον αριθμό κουπονιού.
    Περίεργα πράγματα και εικάζω ότι υπάρχει κάποιου είδους κρατική κωλυσιεργία και αναγκάζονται να τα ζητάνε από τους πελάτες.

  3. #4323
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Μήπως σε όσους έχει έρθει το συγκεκριμένο email όταν είχαν κάνει αίτηση την είχαν κάνει σε φυσικό κατάστημα Γερμανός η κοσμοτε

  4. #4324
    Εγγραφή
    24-09-2020
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xxlkok Εμφάνιση μηνυμάτων
    4 μήνες μετά την αρχική ενεργοποίηση FTTH μου ήρθε το email που αναφέρεις (πριν μερικές μέρες συγκεκριμένα) και στην αρχή νόμισα ότι ήταν spam.
    Δεν καταλαβαίνω το λόγο που το στέλνουν και ζητούν την υπεύθυνη δήλωση ειδικά από τη στιγμή που το κουπόνι προϋποθέτει την αρχική έκδοση μέσω taxis net.
    Παρ' όλ' αυτά τα 2 δικαιολογητικά που ζητούσαν τα συμπλήρωσα κανονικά και τα έστειλα.
    Πόσο μάλλον που ήδη στην αρχική ενεργοποίηση η τιμή στο λογαριασμό είναι μαζί με την επιδότηση και γράφουν κιόλας και τον αριθμό κουπονιού.
    Περίεργα πράγματα και εικάζω ότι υπάρχει κάποιου είδους κρατική κωλυσιεργία και αναγκάζονται να τα ζητάνε από τους πελάτες.
    Κι εγώ το κοίταζα καλά καλά μήπως είναι phishing. Θα το κάνω μόνο και μόνο γιατί αν δεν το στείλω υποψιάζομαι να ισχυρίζονται ακύρωση επιδότησης και να μου χρεώνουν ως και τους καφέδες του συνεργείου που ήρθε. Η δε υπεύθυνη δήλωση είναι για να βεβαιώσεις ότι το άλλο χαρτί που στέλνεις ταυτόχρονα το έχεις όντως υπογράψει εσύ και το αποδέχεσαι! Πήραμε δηλαδή τη γραφειοκρατία του δημοσίου, τη "σκανάραμε" και την αναπαριστούμε ψηφιακά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως σε όσους έχει έρθει το συγκεκριμένο email όταν είχαν κάνει αίτηση την είχαν κάνει σε φυσικό κατάστημα Γερμανός η κοσμοτε
    Στα 2+ χρόνια που τραβιέμαι (με υφέσεις και εξάρσεις σαν αρρώστια ένα πράγμα) ούτε και θυμάμαι αν πήγα και σε φυσικό κατάστημα να βρω άκρη. Το σίγουρο είναι ότι η αρχική προσέγγιση έγινε από αυτούς μέσω τηλεφωνικής καμπάνιας αφού εγώ δεν είχα ιδέα τότε για FTTH και κουπόνια με επιδότηση. Σίγουρα πήγα σε κατάστημα σε κάποια φάση της οδύσσειας για να επιστρέψω το κουτάκι της Nokia γιατί ενώ το είχα παραλάβει μου ακύρωσαν μονομερώς το αίτημα.

  5. #4325
    Εγγραφή
    03-09-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως σε όσους έχει έρθει το συγκεκριμένο email όταν είχαν κάνει αίτηση την είχαν κάνει σε φυσικό κατάστημα Γερμανός η κοσμοτε
    Προσωπικά online την έκανα την αίτηση

  6. #4326
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Καλησπέρα,

    Πρόσφατα μετακόμισα, και στην πολυκατοικία που μένω υπάρχει εγκατάσταση οπτικής ίνας FTTH απ' την Cosmote.

    Στην είσοδο της πολυκατοικίας υπάρχει ένα κεντρικό box και ανεβαίνει η ίνα σε κάθε όροφο. Κάθε όροφος έχει ένα πιο μικρό box που συνδέει κάθε σπίτι με νέο box.

    Στο διαμέρισμά που νοικιάζω δεν έχω boxάκι, αλλά θεωρώ ότι αν κάνω αίτηση θα τραβήξουν απ' αυτό του ορόφου.

    Απ' τη στιγμή που υπάρχει η εγκατάσταση στην πολυκατοικία, δικαιούμαι κουπόνι απ' το sfbb για να έχω μείωση της τιμής;
    Ή επειδή έχει γίνει ήδη εγκατάσταση της ίνας στην πολυκατοικία δεν μπορώ και πάω με την αρχική τιμή του προγράμματος;

  7. #4327
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' τη στιγμή που υπάρχει η εγκατάσταση στην πολυκατοικία, δικαιούμαι κουπόνι απ' το sfbb για να έχω μείωση της τιμής;
    Ή επειδή έχει γίνει ήδη εγκατάσταση της ίνας στην πολυκατοικία δεν μπορώ και πάω με την αρχική τιμή του προγράμματος;
    Φυσικά και δικαιούσαι, από όποιον πάροχο σου βγάζει προσφορές το sfbb.

  8. #4328
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και δικαιούσαι, από όποιον πάροχο σου βγάζει προσφορές το sfbb.
    Cosmote και Wind μου βγάζει σαν διαθεσιμότητα στη διεύθυνση.

    Wind 100 στα 29€ - Cosmote 100 στα 28.9€
    Wind 200 στα 44€ - Cosmote 200 στα 43.9€

    Αρχικά νόμιζα πως θα μπορούσα να πάρω 50 Mbps καθώς όλοι οι πάροχοι τα διαφημίζουν σαν 'Fiber'.

  9. #4329
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά νόμιζα πως θα μπορούσα να πάρω 50 Mbps καθώς όλοι οι πάροχοι τα διαφημίζουν σαν 'Fiber'.
    Είναι μόδα να λένε Fiber και τα VDSL... H Cosmote νομίζω δίνει και 50 κανονικά με FTTH, αλλά στις προϋποθέσεις του sfbb είναι ελάχιστη ταχύτητα τα 100 για να δικαιούσαι κουπόνι.

  10. #4330
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μόδα να λένε Fiber και τα VDSL... H Cosmote νομίζω δίνει και 50 κανονικά με FTTH, αλλά στις προϋποθέσεις του sfbb είναι ελάχιστη ταχύτητα τα 100 για να δικαιούσαι κουπόνι.
    Άρα αν επιλέξω 50 Mbps θα με συνδέσουν σαν FTTC;

  11. #4331
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά και πάλι, σε συμφέρει χωρίς κουπόνι αντί να επιλέξεις 100άρα π.χ.;

  12. #4332
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα αν επιλέξω 50 Mbps θα με συνδέσουν σαν FTTC;
    To 50αρι που θες θα σου κοστίσει περισσότερο από το επιδοτούμενο 100άρι.
    Πάρε 100άρι τώρα (cosmote) kai σε 2 χρόνια που θα λήξει η επιδότηση γυρνάς σε 50άρι πάνω από ftth


    Αγόρασε κι ένα ups και θάχεις internet + τηλέφωνο και σε διακοπή ρεύματος
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #4333
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά και πάλι, σε συμφέρει χωρίς κουπόνι αντί να επιλέξεις 100άρα π.χ.;
    Φυσικά και θα επιλέξω 100 Mbps με κουπόνι.
    Απλά η σκέψη μου πριν δω την εγκατάσταση στο κτήριο ήταν να πάω σε Wind VDSL 50 Mbps στα 26€.

    Αυτοί που έχετε FTTH, μετά το πέρας του 24-μηνου που θα λήξει το συμβόλαιο, μπορείτε να διακόψετε οριστικά ή να μεταβείτε σε άλλη εταιρία ακόμα και χωρίς οπτική ίνα; Δεν δεσμεύεσαι σε κάτι, σωστά;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 50αρι που θες θα σου κοστίσει περισσότερο από το επιδοτούμενο 100άρι.
    Πάρε 100άρι τώρα (cosmote) kai σε 2 χρόνια που θα λήξει η επιδότηση γυρνάς σε 50άρι πάνω από ftth


    Αγόρασε κι ένα ups και θάχεις internet + τηλέφωνο και σε διακοπή ρεύματος
    Ευχαριστώ για την πληροφορία!

  14. #4334
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Συμληρωματικά εγώ που είμαι Παλιό Φάληρο και έχει λήξει η επιδότηση πήρα cosmote 50 στα 32€/μήνα. (ftth)

    Εδώ η κατάσταση έχει ως εξής

    Η voda δεν παρέχει υπηρεσίες ούτε καν adsl
    H wind με έγραψε μ´ολις έμαθε ότι έληξε η επιδότηση
    Η cosmote μου έδωσε 50άρι

    Τον δρόμο τον έσκαψε η cosmote
    Φίλος που μετακόμισε σε διπλανή πολυκατοικία και είχε voda αναγκάστηκε να πάει cosmote 100 επιδοτούμενη.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #4335
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμληρωματικά εγώ που είμαι Παλιό Φάληρο και έχει λήξει η επιδότηση πήρα cosmote 50 στα 32€/μήνα. (ftth)

    Εδώ η κατάσταση έχει ως εξής

    Η voda δεν παρέχει υπηρεσίες ούτε καν adsl
    H wind με έγραψε μ´ολις έμαθε ότι έληξε η επιδότηση
    Η cosmote μου έδωσε 50άρι

    Τον δρόμο τον έσκαψε η cosmote
    Φίλος που μετακόμισε σε διπλανή πολυκατοικία και είχε voda αναγκάστηκε να πάει cosmote 100 επιδοτούμενη.
    Κατάλαβα.
    Κι εγώ θα ξεκινήσω την αίτηση. Ε, Cosmote είναι αυτή.. ελπίζω να μην αργήσουν να με συνδέσουν.

Σελ. 289 από 1057 ΠρώτηΠρώτη ... 269279284287288289290291294299309 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας