Σελ. 526 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536546 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.876-7.890 από 15888
  1. #7876
    Εγγραφή
    11-09-2019
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε η σύνδεση γίνεται μέσα στην πρίζα (αν την ανοίξεις θα το διαπιστώσεις) και υπάρχει μόνον η θύρα εξόδου προς το ΟΝΤ (άσχετα αν είναι δεξιά ή αριστερά).
    Σωστά.
    Οπως και να χει η συνδεσμολογια ειναι οκ,αφου μου επιβεβαιωσατε οτι στο ΟΝΤ θα αναβε το κοκκινο λαμπακι αν δεν εβλεπε οπτικη.
    Τωρα ισως τους γραψω σε κανα social τιποτα μπας και ψηθουν και το προχωρησουν το θεμα.
    Γιατι και που μου τα δωσαν τα gb για το ιντερνετ,δε πιανει σημα στο σπιτι.

  2. #7877
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για Internet είναι το ίδιο σε όλους. Για το VoIP ναι, όπως το λες, δεν θα παίξει με άλλο εξοπλισμό στη Wind ακόμη κι αν έχεις τα credentials :/
    Thanks

  3. #7878
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimmis74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και κάτι ακόμη, όταν με το καλό ενεργοποιηθεί η οπτική μου, μήπως είναι καλύτερα να επιστρέψω στο Speedport Plus ή να παραμείνω στο Fritz.
    Έχω την εντύπωση πως με την οπτική ίνα, την "κατάργηση των στατιστικών της ποιότητας της γραμμής και τα περί συγχρονισμού", δεν έχει να μου προσφέρει κάποιο ιδιαίτερο πλεονέκτημα το συγκεκριμένο ρούτερ πλέον, άλλωστε όταν το αγόρασα το έκανα για να έχω σταθερό καλό VDSL ίντερνετ, όπου σε σχέση με το Speedport είχε πραγματικά πολύ μεγάλη διαφορά.
    Όσο για το Wi-Fi του και τις δυνατότητες παραμετροποίησης του δεν το χρησιμοποιώ πλέον αφού για ασύρματο δίκτυο δουλεύω τα DECO της TP-LINK.
    Το Fritz είναι καλύτερο router από το Speedport. Δεν αναιρείται κανένα από τα πλεονεκτήματά του με την οπτική.
    Εάν σου περισσέψει πάντως, εδώ είμαστε

  4. #7879
    Εγγραφή
    26-11-2021
    Ηλικία
    20
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Fritz είναι καλύτερο router από το Speedport. Δεν αναιρείται κανένα από τα πλεονεκτήματά του με την οπτική.
    Εάν σου περισσέψει πάντως, εδώ είμαστε
    Να ρωτήσω έχω εκδόσει κουπόνι εδώ και καμία 2 βδομαδες αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Η nova μου είπε ότι δεν γίνετε, δεν ξέρω άμα γνωρίσετε για την κοσμοτε
    Σας ευχαριστώ

  5. #7880
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Θαγαυα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω έχω εκδόσει κουπόνι εδώ και καμία 2 βδομαδες αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει. Η nova μου είπε ότι δεν γίνετε, δεν ξέρω άμα γνωρίσετε για την κοσμοτε
    Σας ευχαριστώ
    COSMOTE/VODAFONE/WIND σίγουρα το χρησιμοποιείς μέχρι 30/09/2022 από την στιγμή που το έχεις κάνει έκδοση

    για την NOVA δεν ξέρω.

  6. #7881
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    COSMOTE/VODAFONE/WIND σίγουρα το χρησιμοποιείς μέχρι 30/09/2022 από την στιγμή που το έχεις κάνει έκδοση

    για την NOVA δεν ξέρω.
    Στις 30/9 θα ψαχνεις να βρεις την WIND μαλλον....

    Ειπαμε ιδια εταιρια ειναι πλεον με την NOVA.

    Στα γραφειοκρατικα εχουν κολλησει.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  7. #7882
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν είναι ακόμη ίδια εταιρεία και δεν είναι γραφειοκρατικό το θέμα. Αυτή την στιγμή ανήκουν μεν στον ίδιο όμιλο, αλλά σε όλα είναι διακριτές. Το όνομα είναι άσχετο με το εταιρικό καθεστώς.
    Τώρα έχει δημιουργηθεί η κοινή ομάδα που θα τρέξει την συγχώνευση, η οποία προβλέπεται να ολοκληρωθεί, καλώς εχόντων των πραγμάτων, τέλος του έτους με αρχές του επόμενου.

  8. #7883
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ακόμη ίδια εταιρεία και δεν είναι γραφειοκρατικό το θέμα. Αυτή την στιγμή ανήκουν μεν στον ίδιο όμιλο, αλλά σε όλα είναι διακριτές. Το όνομα είναι άσχετο με το εταιρικό καθεστώς.
    Τώρα έχει δημιουργηθεί η κοινή ομάδα που θα τρέξει την συγχώνευση, η οποία προβλέπεται να ολοκληρωθεί, καλώς εχόντων των πραγμάτων, τέλος του έτους με αρχές του επόμενου.
    Ειναι η ιδια εταιρια UG ...
    Η Wind αρχισε να δινει το ΕΟΝ στα μαγαζια της και απο εβδομαδα θα δινουν συνδεσεις κινητης Wind στα μαγαζια της NOVA.
    Μεσα στο Αυγουστο αρχιζει το debranding στα καταστηματα ωστε απο 1/10 να υπαρχει ενα ονομα.

    ΥΓ Οι πληροφοριες ειναι απο υπαλληλο της WIND
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  9. #7884
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η UG είναι η μητρική που κατέχει τις μετοχές διάφορων θυγατρικών εταιρειών στην Ευρώπη. Μεταξύ αυτών, στην χώρα μας έχει την Nova και την Wind που αποφάσισε να συγχωνεύσει και είναι στην αρχή της διαδικασίας.

    Η ΕΟΝ είναι ΙΡ πλατφόρμα (ανήκει στην UG) τηλεοπτικών πακέτων της Nova για την χώρα μας και απλά την δίνει (προφανώς λόγω ότι είναι κάτω από την ίδια στέγη) ως πρόσθετη υπηρεσία στη Wind.
    Μέχρι πέρυσι η Nova είχε αντίστοιχη συμφωνία με την Vodafone και έδινε το αθλητικό πρόγραμμα στο Vodafone TV. Όταν αποφασίσθηκε η εξαγορά της Wind από την UG, διεκόπη η συμφωνία.

    Αυτά, μαζί με την αλλαγή της ονομασίας, ήταν αναμενόμενα και γνωστά από την ίδια την UG που έδωσε και τον οδικό χάρτη της συγχώνευσης. Μέχρι αυτή να γίνει πλήρης, οι 2 εταιρείες θα είναι διακριτές, ασχέτως τα πακέτα που θα δίνουν, χρησιμοποιώντας διαφορετική τεχνική υποδομή, λογιστήριο κλπ. Η ίδια η εταιρεία αναφέρεται για τέλος του έτους με αρχές του επομένου.

    Το έργο είναι χιλιοπαιγμένο σε πολλές περιπτώσεις, εδώ και αλλού, με πρόσφατο παράδειγμα την αντίστοιχη εξαγορά-συγχώνευση των Vodafone/Cyta.

  10. #7885
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι η ιδια εταιρια UG ...
    Η Wind αρχισε να δινει το ΕΟΝ στα μαγαζια της και απο εβδομαδα θα δινουν συνδεσεις κινητης Wind στα μαγαζια της NOVA.
    Μεσα στο Αυγουστο αρχιζει το debranding στα καταστηματα ωστε απο 1/10 να υπαρχει ενα ονομα.

    ΥΓ Οι πληροφοριες ειναι απο υπαλληλο της WIND
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (100).png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  1,13 MB 
ID: 237863Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (101).png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  1,04 MB 
ID: 237864Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης (104).png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  238,9 KB 
ID: 237865
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  11. #7886
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η UG είναι η μητρική που κατέχει τις μετοχές διάφορων θυγατρικών εταιρειών στην Ευρώπη. Μεταξύ αυτών, στην χώρα μας έχει την Nova και την Wind που αποφάσισε να συγχωνεύσει και είναι στην αρχή της διαδικασίας.

    Η ΕΟΝ είναι ΙΡ πλατφόρμα (ανήκει στην UG) τηλεοπτικών πακέτων της Nova για την χώρα μας και απλά την δίνει (προφανώς λόγω ότι είναι κάτω από την ίδια στέγη) ως πρόσθετη υπηρεσία στη Wind.
    Μέχρι πέρυσι η Nova είχε αντίστοιχη συμφωνία με την Vodafone και έδινε το αθλητικό πρόγραμμα στο Vodafone TV. Όταν αποφασίσθηκε η εξαγορά της Wind από την UG, διεκόπη η συμφωνία.

    Αυτά, μαζί με την αλλαγή της ονομασίας, ήταν αναμενόμενα και γνωστά από την ίδια την UG που έδωσε και τον οδικό χάρτη της συγχώνευσης. Μέχρι αυτή να γίνει πλήρης, οι 2 εταιρείες θα είναι διακριτές, ασχέτως τα πακέτα που θα δίνουν, χρησιμοποιώντας διαφορετική τεχνική υποδομή, λογιστήριο κλπ. Η ίδια η εταιρεία αναφέρεται για τέλος του έτους με αρχές του επομένου.

    Το έργο είναι χιλιοπαιγμένο σε πολλές περιπτώσεις, εδώ και αλλού, με πρόσφατο παράδειγμα την αντίστοιχη εξαγορά-συγχώνευση των Vodafone/Cyta.
    Το ποτε ολοκληρωνεται οριστικα ειναι αλλο θεμα...
    Πχ η Cyta απορροφηθηκε απο την VODAFONE τον Γεναρη του 2018 και ολοκληρωση της αγορας τον ιουνιο του 2018 αλλα η οριστικη συγχωνευση εγινε Απριλιο του 2019.
    Σε αυτους τους 13 μηνες δεν εκανε καμια νεα γραμμη ή ανανεωση η CYTA και εκλεισε τα καταστηματα της.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  12. #7887
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ πιστεύω ότι θα επικρατήσει το EON στην τηλεόραση και το WIND ως επωνυμία

  13. #7888
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πιστεύω ότι θα επικρατήσει το EON στην τηλεόραση και το WIND ως επωνυμία
    Το Wind φευγει σιγουρα (το πληρωνουν στην Ιταλια)
    Το θεμα ειναι εαν επικρατησει το NOVA ή γινει η εκπληξη με νεο ονομα ισως το EON
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  14. #7889
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Wind φευγει σιγουρα (το πληρωνουν στην Ιταλια)
    Το θεμα ειναι εαν επικρατησει το NOVA ή γινει η εκπληξη με νεο ονομα ισως το EON
    εδώ είναι ελλάδα όμως δεν είναι ιταλία

    μην μπερδεύεσαι

    δεν είναι εύκολο να φύγει η επωνυμία WIND γιατί υπάρχουν πάρα πολλά εταιρικά συμβόλαια τα οποία πρέπει να αλλάξουν...είσαι σίγουρος ότι θα προβεί σε τέτοια κίνηση?

    πιο εύκολο θα τους έρθει να αλλάξει το NOVA σε ότι αφορά τηλεφωνία/διαδίκτυο

    μόνο η εταιρεία που δουλεύω εγώ έχουμε πάνω από 500+ συμβόλαια με την WIND σε κινητή/σταθερή/διαδίκτυο και πες ότι αλλάζουν την επωνυμία θα μου πληρώσουν τον χρόνο που θα σπαταλήσω να ξανά βάζω υπογραφή/σφραγίδα και να τους τα σκανάρω και να τα στέλνω με email.

    δεν νομίζω...

  15. #7890
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ είναι ελλάδα όμως δεν είναι ιταλία

    μην μπερδεύεσαι

    δεν είναι εύκολο να φύγει η επωνυμία WIND γιατί υπάρχουν πάρα πολλά εταιρικά συμβόλαια τα οποία πρέπει να αλλάξουν...είσαι σίγουρος ότι θα προβεί σε τέτοια κίνηση?

    πιο εύκολο θα τους έρθει να αλλάξει το NOVA σε ότι αφορά τηλεφωνία/διαδίκτυο
    Είμαι σίγουρος πως κάποιοι είναι εκεί απο εποχή telestet είδες να γίνεται κάτι;
    ας παραμείνουμε όμως οντοπικ

    Cosmote fiber που και αυτό μπορεί να αλλάξει, ποτέ δεν ξέρεις

Σελ. 526 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536546 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας