Σελ. 291 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 271281286289290291292293296301311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.351-4.365 από 15876
  1. #4351
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tsiter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά νά ζητάνε 90 ευρώ τόν μήνα για κηπουρό (χωρίς νά υπάρχει κήπος) ξέρουνε. Διαχείριση ακινήτου λέει...
    Να ζητάνε χρήματα για κάτι που δεν υπάρχει? ξέρεις μου φαίνεται περίεργο καθώς στα κοινόχρηστα για ότι πληρώνεις πρέπει να υπάρχει απόδειξη/τιμολόγιο αλλιώς η εφορία παραμονεύει στην γωνία (στα λέω αυτά γιατί είχα κάνει διαχειριστής έτσι γνωρίζω μερικά πράγματα και η πολυκατοικία στην οποία μένω είναι η μόνη στην περιοχή μου που συνεχίζουμε και έχουμε διαχειριστή και όχι εταιρεία διαχείρισης)

  2. #4352
    Εγγραφή
    28-04-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ζητάνε χρήματα για κάτι που δεν υπάρχει? ξέρεις μου φαίνεται περίεργο καθώς στα κοινόχρηστα για ότι πληρώνεις πρέπει να υπάρχει απόδειξη/τιμολόγιο αλλιώς η εφορία παραμονεύει στην γωνία (στα λέω αυτά γιατί είχα κάνει διαχειριστής έτσι γνωρίζω μερικά πράγματα και η πολυκατοικία στην οποία μένω είναι η μόνη στην περιοχή μου που συνεχίζουμε και έχουμε διαχειριστή και όχι εταιρεία διαχείρισης)
    Βάζοντας ένα παρτέρι στην είσοδο με ένα λουλούδι. Τό βαπτίζουν κήπο, καί μία χαρά αποδείξεις κόβουν.

    Κατά τα άλλα αν ζητηθεί υπογραφή ή οτιδήποτε άλλο για FTTH

    "Α εμείς δεν αναλαμβάνουμε..."

  3. #4353
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tsiter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζοντας ένα παρτέρι στην είσοδο με ένα λουλούδι. Τό βαπτίζουν κήπο, καί μία χαρά αποδείξεις κόβουν.

    Κατά τα άλλα αν ζητηθεί υπογραφή ή οτιδήποτε άλλο για FTTH

    "Α εμείς δεν αναλαμβάνουμε..."
    Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η εταιρεία διαχείρισης δεν έχει ευθύνη ούτε φταίει

    Μάλλον θα πρέπει να αναζητήσεις τις ευθύνες που ψάχνεις και για το FTTH αλλά και για την πολυκατοικία (ακίνητο) που μένεις στους υπόλοιπους ιδιοκτήτες

    Κάτι δεν πάει καλά στο ακίνητο...

    εμείς πάντως που έχουμε ακάλυπτο - δέντρα και παρτέρια στην είσοδο

    Κηπουρό δεν έχουμε.

  4. #4354
    Εγγραφή
    28-04-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η εταιρεία διαχείρισης δεν έχει ευθύνη ούτε φταίει

    Μάλλον θα πρέπει να αναζητήσεις τις ευθύνες που ψάχνεις και για το FTTH αλλά και για την πολυκατοικία (ακίνητο) που μένεις στους υπόλοιπους ιδιοκτήτες

    Κάτι δεν πάει καλά στο ακίνητο...

    εμείς πάντως που έχουμε ακάλυπτο - δέντρα και παρτέρια στην είσοδο

    Κηπουρό δεν έχουμε.
    Αναφέρομαι σε οικοδομή όπου έμενε η γιαγιά μου στην επαρχία.
    Στην δικιά μου είμαι εγώ διαχειριστής.
    Γενικά οι εταιρείες διαχείρισης χρεώνουν ότι θέλουν. Δεν είναι όλες βέβαια τό ίδιο αλλά οι περισσότερες είναι για τά πανηγύρια.

  5. #4355
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Πάντα από όσο ξερω όταν υπάρχει εταιρία διαχείρισης υπάρχει και εκπρόσωπος της πολυκατοικιας που εκτελεί χρεει διαχειριστή και με τον οποίο μιλάνε.

    Δεν μπορούν να πάρουν αποφάσεις από μόνοι τους για τα παντα. Πχ για μεγάλες ζημιές κτλ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος k.m. : 11-07-21 στις 20:19.

  6. #4356
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα από όσο ξερω όταν υπάρχει εταιρία διαχείρισης υπάρχει και εκπρόσωπος της πολυλατοικιας που εκτελεί χρεει διαχειριστή και με τον οποίο μιλάνε.

    Δεν μπορούν να πάρουν αποφάσεις από μόνοι τους για τα παντα. Πχ για μεγάλες ζημιές κτλ.
    Ακριβώς έτσι

    Οι εταιρείες διαχείρισης έχουν πάντα έναν εκπρόσωπο από το ακίνητο

  7. #4357
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Ξερουμε αν υπαρχουν σχεδια για προσφορα μεγαλυτερου πακετου απο το 200/20 ή εστω ενα συμμετρικο πλανο?

  8. #4358
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερουμε αν υπαρχουν σχεδια για προσφορα μεγαλυτερου πακετου απο το 200/20 ή εστω ενα συμμετρικο πλανο?
    Θεωρητικά θα πρέπει κάποια στιγμή να δούμε και Gigabit με 10% στο upload.

  9. #4359
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά θα πρέπει κάποια στιγμή να δούμε και Gigabit με 10% στο upload.
    Καλο ακουγεται αλλα θα ειναι ακριβο αν μεινουν ιδιες οι τιμες.
    Δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσφερουν συμμετρικα πλανα για αυτους που τα χρειαζονται.Ενα πλανο 200/200 θα μου ηταν πολυ πιο χρησιμο απο ενα 1000/100....αλλα μην ειμαστε και αχαρηστοι

  10. #4360
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο ακουγεται αλλα θα ειναι ακριβο αν μεινουν ιδιες οι τιμες.
    Δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσφερουν συμμετρικα πλανα για αυτους που τα χρειαζονται.Ενα πλανο 200/200 θα μου ηταν πολυ πιο χρησιμο απο ενα 1000/100....αλλα μην ειμαστε και αχαρηστοι
    Θα συμφωνήσω καθώς προσωπικά Θα προτιμούσα ένα οικιακό πακέτο FTTH 1000/1000 αν και δεν με χαλάει επίσης το 1000/100 αλλά σίγουρα είναι καλύτερο από το τωρινό 100/10 (αν ήταν 100/100 κάπως θα την πάλευα μέχρι να βγει το μεγάλο)

    Βέβαια το πρόβλημα στην COSMOTE αλλά και στους άλλους είναι ότι τα συμμετρικά τα πουλάνε σε εταιρικούς πελάτες (μισθωμένα) με άλλες τιμές.

  11. #4361
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Με κάλεσαν για προσφορά Cosmote Fiber 100Μbps. Γνωρίζει κάποιος εάν το Fritzbox 7530 που χρησιμοποιώ και το χρειάζομαι γιατί έχω στήσει και VPN με το γραφείο είναι συμβατό;

  12. #4362
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο ακουγεται αλλα θα ειναι ακριβο αν μεινουν ιδιες οι τιμες.
    Δεν καταλαβαινω γιατι δεν προσφερουν συμμετρικα πλανα για αυτους που τα χρειαζονται.Ενα πλανο 200/200 θα μου ηταν πολυ πιο χρησιμο απο ενα 1000/100....αλλα μην ειμαστε και αχαρηστοι
    Την εχουμε κάνει αρκέτες φορές την συζητηση, οι πάροχοι έχουν πελάτες που πληρώνουν επαγγελματικές συνδέσεις λόγο Upload

  13. #4363
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CyberCr33p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κάλεσαν για προσφορά Cosmote Fiber 100Μbps. Γνωρίζει κάποιος εάν το Fritzbox 7530 που χρησιμοποιώ και το χρειάζομαι γιατί έχω στήσει και VPN με το γραφείο είναι συμβατό;
    Από όσα έχει πει ο @jkoukos ναι δουλεύει.

    Εγώ έχω σε COSMOTE FTTH 100/10 το Fritz!box 7590 και είναι συμβατό (το VPN (δικό του) δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω))

  14. #4364
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εχουμε κάνει αρκέτες φορές την συζητηση, οι πάροχοι έχουν πελάτες που πληρώνουν επαγγελματικές συνδέσεις λόγο Upload
    Δεν το ηξερα αυτο,που μπορω να δω τις διαθεσιμες τιμες?

  15. #4365
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Eπομένως δεν πρόκειται για πραγματικό Fiber αλλά για VDSL με profile που πιάνει μέχρι τα 100Mbps;

Σελ. 291 από 1059 ΠρώτηΠρώτη ... 271281286289290291292293296301311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας