Σελ. 113 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 93103108111112113114115118123133 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.681-1.695 από 15888
  1. #1681
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιός παγκρατιώτης εδώ περιοχή Προφήτης Ηλίας, ένα τετράγωνο πάνω από την γιάφκα της 17 Νοέμβρη και 2 από τον κυρ Δημητράκη (πλεον ο υιός Γιάννης) με εσώρουχα για ηλικιωμένους.

    Στην μάνα μου δεν έχω βάλει internet, έχει όμως η ανηψιά μου στον επάνω όροφο vdsl50 και βολεύονται όλοι και η μάνα μου 91 ετών έμαθε το viber και μας έχει σαπίσει όλους οικογενειακά.
    Πιστεύω να κατάλαβες ότι μου αρέσει να σε πειράζω

    Δεν καθόσουν στο Παγκράτι τι ήθελες να πας στο Παλαιό Φάληρο...ξέρω μην μου πεις μου το λένε και οι συνάδελφοι μου (έχει θάλασσα - καθαρό αέρα - ησυχία)

    Τι είπες τώρα...

    Προφήτης Ηλίας

    Μπράβο στην μητέρα σου

    Βέβαια και η δική μου μητέρα (76 χρονών) μια χαρά ξεζουμίζει την σύνδεση (αυτή ήταν η αίτια που έβαλα FTTH 100/10) σε Facebook / Instagram / Youtube και φυσικά Messenger / Viber / Skype και Whatsup app

    δεν παλευόταν με την VDSL 50/5 δεν μπορούσα να παίξω παιχνίδια και να κάνει ότι θέλει τώρα ησύχασα εγώ παίζω και εκείνη κάνει ότι θέλει.

  2. #1682
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι άλλοι θερίζουν ?

    Αντε μην ανεβάσω speedtest από Βύρωνα (vodafone) με ping=0 και στενοχωρηθείς κι εσύ
    και εγω Βυρωνα ειμαι απο πλευρα Αγ Αρτεμιου οπου εχει OTE-COSMOTE.

  3. #1683
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω Βυρωνα ειμαι απο πλευρα Αγ Αρτεμιου οπου εχει OTE-COSMOTE.
    το καλύτερο μείγμα είναι VODAFONE/COSMOTE

    το COSMOTE/COSMOTE κάπου χάνει...

  4. #1684
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    που χανει ακριβως? στο 197 στα 200?? εαν εννοεις αυτο ειναι αμελητεο και παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο. Το κυριοτερο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω ειναι με το speedport plus που δινει η Cosmote οπου στην μπαντα των 2,4 GHz βλεπω χαμηλες ταχυτητες και μικροτερη ισχυ/ εμβελεια σε σχεση με πριν που ειχα το speedport entry (μονο 2.4 Ghz) και VDSL 50. Στην μπαντα των 5 GHz ειναι τουμπανο. Επισης με καλωδιο 100άρι επανω στον router μια φορα που δοκιμασα δεν με ικανοποιησε ιδιαιτερα (~60) αλλα μπορει να ετυχε αυτο γιατι δεν εχω ξαναδοκιμασει απο τοτε. Θελω να το ξαναδω καποια στιγμη. Ισως ετυχα σε ελλατωματικο router στο κεραιάκι των 2,4. Τι να πω...

  5. #1685
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    SpeedportPlus2/Archer x50
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα! Μια ερωτηση, μηπως και ξερει καποιος για να μη κανω καμια βλακεια. Κατοχος κι εγω Cosmote 100αρι και θελω να αλλαξω το Speedport και να βαλω της TpLink το AX50. Γινεται η θα εχω προβλημα? (υποψιν δε με ενδιαφερει το τηλεφωνο)

  6. #1686
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Χάνει στο ότι όσοι έχουμε cosmote/cosmote κλειδώνουμε χαμηλότερα από αυτούς με vodafone/cosmote (93-97 έναντι105)
    Και ping χειρότερα (7-8 έναντι 1-2)

    Μιλάω για 100άρες.

    Δεν είναι τίποτα σπουδαίο αλλά γιατί ? Εμείς σε πηγάδι .. ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #1687
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    που χανει ακριβως? στο 197 στα 200?? εαν εννοεις αυτο ειναι αμελητεο και παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο. Το κυριοτερο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω ειναι με το speedport plus που δινει η Cosmote οπου στην μπαντα των 2,4 GHz βλεπω χαμηλες ταχυτητες και μικροτερη ισχυ/ εμβελεια σε σχεση με πριν που ειχα το speedport entry (μονο 2.4 Ghz) και VDSL 50. Στην μπαντα των 5 GHz ειναι τουμπανο. Επισης με καλωδιο 100άρι επανω στον router μια φορα που δοκιμασα δεν με ικανοποιησε ιδιαιτερα (~60) αλλα μπορει να ετυχε αυτο γιατι δεν εχω ξαναδοκιμασει απο τοτε. Θελω να το ξαναδω καποια στιγμη. Ισως ετυχα σε ελλατωματικο router στο κεραιάκι των 2,4. Τι να πω...
    φαντάζομαι έχει το τελευταίο firmware

    δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο βέβαια εμένα συνεργάζεται με ένα TP-LINK για Extender του WiFi καθώς το σπίτι είναι λίγο περίεργο στην εσωτερική διαρύθμιση του με αποτέλεσμα να κόβεται το σήμα γιατί μεσολαβούν τοίχοι με μπετό και σίδερα (που για κάποιο λόγο μπλοκάρουν το σήμα του WiFi)

    για δωρεάν ρούτερ που δίνει ο πάροχος μην έχεις απαιτήσεις
    αν θες κάτι καλύτερο πρέπει να πληρώσεις (ο κανόνας της αγοράς)
    άλλωστε κανείς πάροχος δεν θα σου έδινε το καλύτερο ρούτερ της αγοράς δωρεάν
    π.χ Fritzbox 7590 αξίζει τα λεφτά του
    εμένα μου αρέσουν τα Linksys WRT 32X αντίστοιχα Gaming Router ASUS - NETGEAR - TPLINK

  8. #1688
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαντάζομαι έχει το τελευταίο firmware

    δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο βέβαια εμένα συνεργάζεται με ένα TP-LINK για Extender του WiFi καθώς το σπίτι είναι λίγο περίεργο στην εσωτερική διαρύθμιση του με αποτέλεσμα να κόβεται το σήμα γιατί μεσολαβούν τοίχοι με μπετό και σίδερα (που για κάποιο λόγο μπλοκάρουν το σήμα του WiFi)

    για δωρεάν ρούτερ που δίνει ο πάροχος μην έχεις απαιτήσεις
    αν θες κάτι καλύτερο πρέπει να πληρώσεις (ο κανόνας της αγοράς)
    άλλωστε κανείς πάροχος δεν θα σου έδινε το καλύτερο ρούτερ της αγοράς δωρεάν
    π.χ Fritzbox 7590 αξίζει τα λεφτά του
    εμένα μου αρέσουν τα Linksys WRT 32X αντίστοιχα Gaming Router ASUS - NETGEAR - TPLINK
    σε ερωτηση που εκανα σε τεχνικο μου ειπε οτι εαν εχεις VDSL μπορεις να βαλεις οποιο router θελεις της αγορας. Για FTTH μου ειπε μονο το speedport plus παιζει. To Fritz δεν το δινουν σε οικιακους πελατες.

  9. #1689
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Κι εμένα μούλεγε ότι το plus είναι παντεμένο με το ONT nokia.
    Εφυγε, 'επαιξα μια μέρα με το plus και μετά έβαλα το fritz.
    Και βέβαια δεν το δίνει ο ΟΤΕ, το υποστηρίζει όμως.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #1690
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    το προβλημα μου ειναι το εξης: Πριν με VDSL 50 και speedport entry 2i (μονο 2,4 GHz) στον επανω οροφο εβλεπα netflix χωρις κανενα προβλημα. Με το που εβαλα FTTH και μου αλλαξανε το router στον επανω οροφο δε μπορω να δω με τιποτα με 2,4 GHz. Κανει σπασιματα, κολληματα και η ποιοτητα ειναι φρικτη. Δοκιμασα να αλλαξω καναλια μην εχω καμια παρεμβολη αλλα χωρις αποτελεσμα. Στα 5 GHz δεν συνδεεται επανω. Οποτε θεωρω οτι η ισχυς του plus στα 2,4 ειναι χαμηλοτερη σε σχεση με του entry εκτος και εαν παιζει καποιο ελλατωμα.

  11. #1691
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ερωτηση που εκανα σε τεχνικο μου ειπε οτι εαν εχεις VDSL μπορεις να βαλεις οποιο router θελεις της αγορας. Για FTTH μου ειπε μονο το speedport plus παιζει. To Fritz δεν το δινουν σε οικιακους πελατες.
    εγώ δεν είπα ότι θα σου το δώσουν δωρεάν
    δωρεάν στις VDSL δίνουν το Speedport Entry 2i και στις FTTH δίνουν το Speedport Plus
    εννοείται ότι μπορείς να βάλεις όποιο router Θες για την COSMOTE φυσικά αρκεί να κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να έχεις VoIP τηλεφωνία είτε στην VDSL είτε στην FTTH

    το fritzbox 7590 το αγοράζεις φίλε μου (δεν θυμάμαι το κόστος του πάντως πιο χαμηλά κοστίζει από αυτά που έχω βάλει στο μάτι να αγοράσω..για να τα έχω στην συλλογή μου.

  12. #1692
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προβλημα μου ειναι το εξης: Πριν με VDSL 50 και speedport entry 2i (μονο 2,4 GHz) στον επανω οροφο εβλεπα netflix χωρις κανενα προβλημα. Με το που εβαλα FTTH και μου αλλαξανε το router στον επανω οροφο δε μπορω να δω με τιποτα με 2,4 GHz. Κανει σπασιματα, κολληματα και η ποιοτητα ειναι φρικτη. Δοκιμασα να αλλαξω καναλια μην εχω καμια παρεμβολη αλλα χωρις αποτελεσμα. Στα 5 GHz δεν συνδεεται επανω. Οποτε θεωρω οτι η ισχυς του plus στα 2,4 ειναι χαμηλοτερη σε σχεση με του entry εκτος και εαν παιζει καποιο ελλατωμα.
    Βάλε ΚΑΙ το 2ι με ανοιχτό το wifi
    Κλείσε το 2,4 από το plus και όλα ΟΚ
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #1693
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    το προβλημα μου ειναι το εξης: Πριν με VDSL 50 και speedport entry 2i (μονο 2,4 GHz) στον επανω οροφο εβλεπα netflix χωρις κανενα προβλημα. Με το που εβαλα FTTH και μου αλλαξανε το router στον επανω οροφο δε μπορω να δω με τιποτα με 2,4 GHz. Κανει σπασιματα, κολληματα και η ποιοτητα ειναι φρικτη. Δοκιμασα να αλλαξω καναλια μην εχω καμια παρεμβολη αλλα χωρις αποτελεσμα. Στα 5 GHz δεν συνδεεται επανω. Οποτε θεωρω οτι η ισχυς του plus στα 2,4 ειναι χαμηλοτερη σε σχεση με του entry εκτος και εαν παιζει καποιο ελλατωμα.
    μια λύση που θα σου πρότεινα εγώ

    TP LINK TL-WA901ND το βάζεις ως Extender και τελείωσε το ζήτημα σου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ΚΑΙ το 2ι με ανοιχτό το wifi
    Κλείσε το 2,4 από το plus και όλα ΟΚ
    και αυτό μπορείς να δοκιμάσεις

  14. #1694
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε ΚΑΙ το 2ι με ανοιχτό το wifi Κλείσε το 2,4 από το plus και όλα ΟΚ
    Επίσης, καλύτερα να κλείσει και το DHCP server από το 2i.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #1695
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω να κατάλαβες ότι μου αρέσει να σε πειράζω

    Δεν καθόσουν στο Παγκράτι τι ήθελες να πας στο Παλαιό Φάληρο...ξέρω μην μου πεις μου το λένε και οι συνάδελφοι μου (έχει θάλασσα - καθαρό αέρα - ησυχία)

    Τι είπες τώρα...

    Προφήτης Ηλίας

    Μπράβο στην μητέρα σου

    Βέβαια και η δική μου μητέρα (76 χρονών) μια χαρά ξεζουμίζει την σύνδεση (αυτή ήταν η αίτια που έβαλα FTTH 100/10) σε Facebook / Instagram / Youtube και φυσικά Messenger / Viber / Skype και Whatsup app

    δεν παλευόταν με την VDSL 50/5 δεν μπορούσα να παίξω παιχνίδια και να κάνει ότι θέλει τώρα ησύχασα εγώ παίζω και εκείνη κάνει ότι θέλει.
    Με το κατάλληλο qos όλα λύνονται
    Άντε κι online gamer
    https://youtu.be/ZiiThEkTp2c
    MΕ αυτή τίν τιμή που έχει το ftth είναι επιλογή μονόδρομος στα 28.90 με e-bill...

Σελ. 113 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 93103108111112113114115118123133 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας