Σελ. 399 από 1036 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401404409419 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.971-5.985 από 15537
  1. #5971
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετά τη μετάβαση σε ftth δεν κάνει register σε καμία περίπτωση ο voip adapter που χρησιμοποιώ από το vdsl. μου έδωσαν νέο κωδικό μετά την αλλαγή αλλά πάλι αρνείται να κάνει register στο @ims.otenet.gr. τα πακέτα περάνε στην πόρτα 5060 και τα βλέπω αλλά δεν......
    Εχει κάποιος εμπειρία αν αλλάζει κάτι σε αυτό ?
    Έχω το fritz πίσω από δικό μου ρούτερ.
    Δεν έχω κάποιο θέμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #5972
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το fritz πίσω από δικό μου ρούτερ.
    Δεν έχω κάποιο θέμα.
    ίσως να είναι θέμα κωδικού μικρά-κεφαλαία ήταν ένα που μπέρδευε. Μου είπαν ότι σε μισή ώρα αν δεν χρησιμοποιηθεί ο σωστός κωδικός λήγει και πρέπει να εκδόσουν άλλο....μόνο 30 λεπτά ? Θα δούμε....

  3. #5973
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως να είναι θέμα κωδικού μικρά-κεφαλαία ήταν ένα που μπέρδευε. Μου είπαν ότι σε μισή ώρα αν δεν χρησιμοποιηθεί ο σωστός κωδικός λήγει και πρέπει να εκδόσουν άλλο....μόνο 30 λεπτά ? Θα δούμε....
    Ναι θα πρέπει να τον περάσεις γρήγορα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #5974
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Όταν γίνεται αίτηση για FTTH στη σελίδα του Cosmote, πότε και πού ζητείται το κουπόνι επιδότησης για το sfbb;

    Κατά την καταχώρηση των στοιχείων, στην ερώτηση αν είμαι δικαιούχος επιδότησης, απαντώ καταφατικά. Στην επισκόπηση της παραγγελίας γράφει το παρακάτω:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote_FTTH_SFBB.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  12,3 KB 
ID: 234282

    αλλά δεν μπορώ να επισυνάψω πουθενά το κουπόνι. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Πού το προσκομίζω το κουπόνι;
    Ανυπόγραφος

  5. #5975
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν γίνεται αίτηση για FTTH στη σελίδα του Cosmote, πότε και πού ζητείται το κουπόνι επιδότησης για το sfbb;

    Κατά την καταχώρηση των στοιχείων, στην ερώτηση αν είμαι δικαιούχος επιδότησης, απαντώ καταφατικά. Στην επισκόπηση της παραγγελίας γράφει το παρακάτω:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote_FTTH_SFBB.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  12,3 KB 
ID: 234282

    αλλά δεν μπορώ να επισυνάψω πουθενά το κουπόνι. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Πού το προσκομίζω το κουπόνι;
    Γίνεται η αίτηση και μένα επικοινωνούν μαζί σου και στέλνουν τις αιτήσεις για υπογραφές. Εκεί θα πρέπει να επισυνάψεις και το κουπόνι

  6. #5976
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται η αίτηση και μένα επικοινωνούν μαζί σου και στέλνουν τις αιτήσεις για υπογραφές. Εκεί θα πρέπει να επισυνάψεις και το κουπόνι
    Μερσί!

    Οπότε το ξεκινάω άφοβα για τον πατέρα μου, μην μας έρθει κανένας "νταμπλάς" με 36,90/μήνα από κει που περιμένουμε 23,90

    Έγινε λίγο μπάχαλο η συνεννόηση με το 13888 και σήμερα δε μου έδιναν τη χαμηλή τιμή (36,90). Ο εκπρόσωπος σήμερα το πρωί επέμενε ότι δεν μπορούσε να καταχωρήσει αυτό το πακέτο στην αίτηση, αλλά το άλλο με τα 41,20, Σε προηγούμενες δύο επικοινωνίες με το 13888 προ 10ημέρου, αμφότεροι οι εκπρόσωποι έδιναν το 36,90. Οπότε σκέφτομαι να προχωρήσω σε ηλεκτρονική παραγγελία, μιας και εκεί δίνει τη χαμηλή τιμή.
    Ανυπόγραφος

  7. #5977
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερσί!

    Οπότε το ξεκινάω άφοβα για τον πατέρα μου, μην μας έρθει κανένας "νταμπλάς" με 36,90/μήνα από κει που περιμένουμε 23,90

    Έγινε λίγο μπάχαλο η συνεννόηση με το 13888 και σήμερα δε μου έδιναν τη χαμηλή τιμή (36,90). Ο εκπρόσωπος σήμερα το πρωί επέμενε ότι δεν μπορούσε να καταχωρήσει αυτό το πακέτο στην αίτηση, αλλά το άλλο με τα 41,20, Σε προηγούμενες δύο επικοινωνίες με το 13888 προ 10ημέρου, αμφότεροι οι εκπρόσωποι έδιναν το 36,90. Οπότε σκέφτομαι να προχωρήσω σε ηλεκτρονική παραγγελία, μιας και εκεί δίνει τη χαμηλή τιμή.
    Ηλεκτρονικά μέσω site
    Θα πρέπει να επικοινωνήσουνε μαζί σου.
    Αν αργήσουν, τηλέφωνο

    ΥΓ
    Καλά ρε τσιγγούνη, 100άρα θα του βάλεις του ανθρώπου ?
    Υπάρχουνε και 200άρες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #5978
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλεκτρονικά μέσω site
    Θα πρέπει να επικοινωνήσουνε μαζί σου.
    Αν αργήσουν, τηλέφωνο
    Ωραία, ευχαριστώ!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ
    Καλά ρε τσιγγούνη, 100άρα θα του βάλεις του ανθρώπου ?
    Υπάρχουνε και 200άρες.
    Ζητούμε πχιότητα και ουχί ποσότητα.
    Ανυπόγραφος

  9. #5979
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Αν διπλασιαστούν κι οι FTTH, θα πάει 200, οπότε καλύτερα 100 τώρα.

  10. #5980
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν διπλασιαστούν κι οι FTTH, θα πάει 200, οπότε καλύτερα 100 τώρα.
    200 μόνο για όσους χρειάζονται το up.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #5981
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα πρέπει να τον περάσεις γρήγορα.


    πολλές προσπάθειες χωρίς επιτυχία με pap2 και στο τέλος τσαντίστηκα και έβαλα για δοκιμή και το speedport 2i ως voip adapter μονον. Δεν κάνει register με τίποτα, τα πακέτα βγαίνουν αλλά δεν κάνει connect.
    το άνοιξα βλάβη και θέλουν να μου στείλουν το 2+ για να μπουν remotely και δεν κοιτούν τα logs στον sip. ξέρω ότι δεν έχει σχέση. αναμένω

  12. #5982
    Εγγραφή
    23-02-2021
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα και πάλι. Please bear with me!

    Έκανα αίτηση σαν νέος πελάτης για οπτική 100 FΤTH (cosmote) παρόλο που έχω ήδη 24αρα σε άλλο πάροχο και θέλω να τις δουλεύω παράλληλα.
    Μου στείλανε 9 συνημμένα και έχω κάποιες ερωτήσεις με το μπάχαλο που δημιουργούν χωρίς λόγο:

    1) Θα υπάρξει πρόβλημα να δουλέψουν ταυτόχρονα; Θα χρειαστεί για την οπτική δεύτερη είσοδος RJ11 (για καλώδιο τηλεφώνου);
    - Έχω μόνο μια είσοδο στην οποία τώρα το καλώδιο κάνει split στο router και στο τηλέφωνο.
    - Στο κατάστημα χωρίς να συζητήσουμε για την είσοδο JR11 μου είπαν πως δεν υπάρχει θέμα.

    2) Ποια έγγραφα πρέπει να στείλω (τα παραθέτω κάτω);
    - Στο email γράφουν για «Την αίτηση / εξουσιοδότηση Συνδρομητή».

    3) Υπάρχει περίπτωση η cosmote να ακυρώσει την σύνδεση μου με τον άλλο πάροχο; Δεν έχουμε δηλώσει ούτε αναφέρεται κάπου η φορητότητα αριθμού.
    - Στην ΑΙΤΗΣΗ - ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ: "Δηλώνω επίσης ότι είμαι γνώστης ότι η παρούσα εξουσιοδότηση ισοδυναμεί με καταγγελία της/των σχετικής/κών σύμβασης/σεων μου και διακοπή όλων των υπηρεσιών
    που λαμβάνω από τρίτους παρόχους.

    4) Θα πληρώνω έξτρα την τηλ. γραμμή; Δεν είναι όλα στο πακέτο FTTH;
    - Ειδικός Όρος 9. (ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ - ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ): Ενημερώθηκα ότι το βασικό μηνιαίο τέλος της Ευρυζωνικής Τηλεφωνικής Γραμμής με ένα κανάλι φωνής είναι €15,38, το εφάπαξ τέλος Ευρυζωνικής Τηλεφωνικής Γραμμής με ένα
    κανάλι φωνής είναι €36,38, ... και ότι τα ως άνω ποσά δεν επιστρέφονται. Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24%.
    - Στην ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ COSMOTE: το τελικο πάγιο είναι αυτό της προσφοράς 36,90, με ενεργοποίηση τηλ. γραμής (καν. φωνής 1) και double play 100 XL. Αναιρεί το παραπάνω που ρωτάω;

    5) Ποιο θα ισχύσει; Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ COSMOTE ή τα γύρω συνημμένα;
    - ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ COSMOTE 14 σελ. (ΜΗ απώλεια δικαιώματος υπαναχώρησης και εγγραφή στο μητρώο 11) [Το σωστό]
    - ΑΙΤΗΣΗ - ΣΥΜΒΑΣΗ Ενεργοποίησης Σύνδεσης Οπτικής Ίνας στον Χώρο του Πελάτη 3 σελ. (απώλεια δικαιώματος υπαναχώρησης και ΜΗ εγγραφή στο μητρώο 11) [Το λάθος]

    6) Πέρα από τις παραπάνω διαφορές στις επιλογές, έχουν κάνει λάθος σε στοιχεία (τηλ. διαχειριστή, κενό email, άλλη επιλογή εξοπλισμού). Τι είναι καλύτερο:
    α) Να αφήσω να λήξει η αίτηση και να προσπαθήσω ξανά τονίζοντας στον υπάλληλο να μην κάνει λάθος;
    β) 13888 μέχρι να σηκώσουν και να προσπαθήσουμε να ξανά στείλουν την αίτηση σωστά συμπληρωμένη;

    Ελπίζω να φανούν χρήσιμες οι απορίες μου και στους υπόλοιπους. Προσοχή στο τι υπογράφουμε.

    Συνημμένα:

    - ΑΙΤΗΣΗ - ΣΥΜΒΑΣΗ Εγκατάστασης/ Ελέγχου Οπτικής Ίνας στον Χώρο του Πελάτη (FTTH) 3 σελ.
    - ΑΙΤΗΣΗ - ΣΥΜΒΑΣΗ Ενεργοποίησης Σύνδεσης Οπτικής Ίνας στον Χώρο του Πελάτη (FTTH) 3 σελ.
    - ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ 5 σελ.
    - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ 1 σελ.
    - ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ COSMOTE 14 σελ.
    - ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΙΑΣ 1 σελ. (Στέλνω?)
    - ΑΙΤΗΣΗ - ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ 1 σελ.
    - ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ από τη σύμβαση παροχής υπηρεσιών με την εταιρεία ΟΤΕ Α.Ε. 2 σελ. (Οκ είναι optional αν τυχόν το χρειαστώ)
    - Κενή σελίδα 1 σελ. (Οκ ignore)

  13. #5983
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΓΟΡΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kxrist Εμφάνιση μηνυμάτων

    πολλές προσπάθειες χωρίς επιτυχία με pap2 και στο τέλος τσαντίστηκα και έβαλα για δοκιμή και το speedport 2i ως voip adapter μονον. Δεν κάνει register με τίποτα, τα πακέτα βγαίνουν αλλά δεν κάνει connect.
    το άνοιξα βλάβη και θέλουν να μου στείλουν το 2+ για να μπουν remotely και δεν κοιτούν τα logs στον sip. ξέρω ότι δεν έχει σχέση. αναμένω
    έχω ακριβως το ιδιο προβλημα. εννοεις οτι βαζοντας το speedport συνεχιζει να μην κανει register? εμενα μου ειπαν οτι επειδη σημερα θα ολοκληρωθει η αλλαγη από χαλκο σε ftth στα συστηματα, να ανοιξω εκ νεου τη βλαβη.
    εγω προσπαθω σε ενα Gigaset να περασω τα στοιχεια που οταν ημουν σε vdsl λειτουργουσε κανονικα αλλα και εχω και επιπλεον 3 νουμερα πανω αλλων εταιριων που λειτουργουν κανονικα.
    Προσπαθησα και με zoiper απο pc + κινητο με δεδομενα αλλα συνεχιζει να μην συνδεεται. Όλα αυτα στο μισαωρο απο την εκδοση νεου κωδικου.
    Δεν ξερω τι αλλο να κανω

  14. #5984
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    200 μόνο για όσους χρειάζονται το up.
    Από την στιγμή που θα διπλασιαστούν, να πουμε όχι?

  15. #5985
    Εγγραφή
    10-02-2015
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik 850
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis125 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω ακριβως το ιδιο προβλημα. εννοεις οτι βαζοντας το speedport συνεχιζει να μην κανει register? εμενα μου ειπαν οτι επειδη σημερα θα ολοκληρωθει η αλλαγη από χαλκο σε ftth στα συστηματα, να ανοιξω εκ νεου τη βλαβη.
    εγω προσπαθω σε ενα Gigaset να περασω τα στοιχεια που οταν ημουν σε vdsl λειτουργουσε κανονικα αλλα και εχω και επιπλεον 3 νουμερα πανω αλλων εταιριων που λειτουργουν κανονικα.
    Προσπαθησα και με zoiper απο pc + κινητο με δεδομενα αλλα συνεχιζει να μην συνδεεται. Όλα αυτα στο μισαωρο απο την εκδοση νεου κωδικου.
    Δεν ξερω τι αλλο να κανω
    ωραία, και εμένα τα ίδια μου έλεγαν. είμαι έτσι 5 ημέρες, έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση αλλά τίποτα. ζητάω 1-2 κωδικούς την ημέρα. άνοιξα βλάβη. θέλει να βάλω default ρυθμίσεις στο 2+ ώστε να μπει remotely για να ξεκινήσει το troubleshooting. Θα είναι τουλάχιστον βλακώδες να θέλει το μαμίσιο για να κάνει το register αλλά δεν έχω άλλη επιλογή. πιστεύω ότι δεν είμαι καν ενεργός. αυτο αλλάζω σε β' χρόνο. Γνώμη μου άνοιξε βλάβη από τώρα.

Σελ. 399 από 1036 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401404409419 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας