Σελ. 230 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 210220225228229230231232235240250 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.436-3.450 από 15894
  1. #3436
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον είσαι κοντά στο κέντρο η επιλογή που σου δίνεται είναι μόνο η οπτική. Οπότε αυτό συνεπάγεται με κάποια μερεμέτια δυστυχώς. Site δεν υπάρχει αλλά υπάρχει ένα αρχείο excel που λέει ανάλογα με την περιοχή και την οδό σου από ποιο ΚΑΦΑΟ παίρνεις. Δυστυχώς δνε το έχω αυτό το αρχείο. Το έχει ανεβάσει ο χρήστης Iris07 μια δυο φορές αλλά δεν θυμάμαι που. Αν θες ρώτησέ τον και θα σου πει.
    Θα ρωτησω τον Iris07 για το excel.
    Nομιζα θα υπηρχε η επιλογη η απο καμπινα η οπτικη δεν το γνωριζα αυτο και γι'αυτο το ρωτησα.Προς το παρον δεν θα μπορεσω να μπω σε διαδικασια να γινουν μερεμετια κι αυτη ηταν η αρχικη μου ανησυχια και ο λογος που ρωτησα.
    Μια ισως χαζη ερωτηση:Σε περιπτωση που καποτε αποφασισω και βαλω οπτικη(αν και το θεωρω σχεδον απιθανο) το προηγουμενο καλωδιο που ερχεται τωρα εξωτερικα αχρηστευεται τελειως?
    Το κοβουν δηλαδη?

  2. #3437
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κοβουν δηλαδη?
    Όχι, αλλά δεν θα χρησιμοποιείται εκτός κι αν κάνεις αίτηση για νέο αριθμό/2η γραμμή για σκέτο τηλέφωνο (ή adsl).

  3. #3438
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είσαι από τους λίγους (μέχρι σήμερα) τυχερούς που έχουν δυνατότητα σύνδεσης σε FTTH δίκτυο και παρόλο που θέλεις μεγαλύτερες ταχύτητες σύνδεσης, προτιμάς να μείνεις στο απαρχαιωμένο και προβληματικό χάλκινο δίκτυο, εσαεί στο μέλλον, διότι δεν θέλεις μερικές τρύπες στο σπίτι προκειμένου να μπει σε αυτό η οπτική ίνα και τυχόν μερεμέτια στο πεζοδρόμιο.
    Καταρχην δεν μου χαριζουν κατι και ειναι λαθος θεωρω να λεμε οτι ειμαι απο τους τυχερους.Ο καθενας μας λειτουργει διαφορετικα κι αναλογα με τις αναγκες του αποφασιζει αν θα προχωρησει η οχι σε μια υλοποιηση οπου στην προκειμενη περιπτωση ειναι η οπτικη.
    Σε αλλους μπορει η υλοποιηση να ειναι πολυ ευκολοτερη απο καποιους αλλους κι επισης σε καποιος αλλους να μην τους ενοχλει το αισθητικο κομματι.Εγω ακομα κι ας αποφασισω να γινει το σκαψιμο στο πεζοδρομιο θα πρεπει να γινει σκαψιμο και στην αυλη που επισης δεν γινεται.Κι αν αποφασισω να γινει και στην αυλη θα πρεπει μετα να περπατησει το καλωδιο στην προσοψη του σπιτιου που κι αυτο δεν θελω να γινει.Ακομα ομως και ν'αποφασισω να το κανω αυτο και να γινει τρυπα μετα θα πρεπει το καλωδιο να περπατησει μετα στο σπιτι και να παει σε κεντρικο δωματιο μεσα στο σπιτι.Πως θα φτασει στο κεντρικο δωματιο μεσα στο σπιτι ενας σωληνας με ενα καλωδιο?
    Θα βαλω καναλια σε ολο το σπιτι μεσα να περπατανε γυρω γυρω απο πορτες και παραθυρα μεχρι να φτασει στο σημειο που θελω η οπτικη?
    Δεν ειναι μονο το αισθητικο κομματι που δεν μου αρεσει και θα γινει χαμος αλλα δεν το βλεπω και σωστο να γινει τετοιος χαμος.Και φυσικα δεν μου αρεσει κιολας.Αλλος μπορει να το κανει και να μην τον ενοχλει ολο αυτο αλλα εμενα προσωπικα μ'ενοχλει ειδικα κιολας οταν εχω κουραστει κι εχω φτιαξει ολα αυτα με κοπο για να ειναι ετσι οπως ειναι σημερα.
    Αν δεν ειχα αλλη επιλογη και μου ελεγαν μονο αυτη εχεις τοτε θα το εκανα με βαρδια καρδια.Απο την στιγμη ομως που εχω κι αλλη επιλογη ακομα κι αν δεν ειναι η καλυτερη δεν ειναι δυνατον να κανω τετοιον χαμο για μια οπτικη με το να μου διαλυσουν ολο το σπιτι με σκαψιματα τρυπες και καναλια.
    Αν υπηρχε αλλος τροπος θα το εκανα χθες ομως απο την στιγμη που δεν υπαρχει δεν μπορω να μπω σε τετοια φασαρια.
    Τωρα για καποιους μπορει οπως λες να μου το χαριζουν και να ειμαι τυχερος και να μην το θελω.Δεν ειναι οτι δεν το θελω αλλα δεν μπορω να κανω τετοιο χαμο για να το προχωρησω.

  4. #3439
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι οτι δεν το θελω αλλα δεν μπορω να κανω τετοιο χαμο για να το προχωρησω.
    Το πρόβλημα είναι να μην αλλάξεις γνώμη αφού έχει σταματήσει η επιδότηση εγκατάστασης και του παγίου, γιατί δεν νομίζω ότι θα χαρίζουν σχεδόν τα 200 ευρώ της 1ης...

  5. #3440
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν ειχα αλλη επιλογη και μου ελεγαν μονο αυτη εχεις τοτε θα το εκανα με βαρδια καρδια.Απο την στιγμη ομως που εχω κι αλλη επιλογη ακομα κι αν δεν ειναι η καλυτερη δεν ειναι δυνατον να κανω τετοιον χαμο για μια οπτικη με το να μου διαλυσουν ολο το σπιτι με σκαψιματα τρυπες και καναλια.
    Η μόνη επιλογή που έχεις είναι να παραμείνεις με την σύνδεση που έχεις. Εκτός αν στο μέλλον βρεθεί λύση να έχεις ταχύτητες και μηδενικές απώλειες σε σύνδεση όπως με την οπτική ίνα και να σου έρχονται χωρίς κανένα καλώδιο. Κάτι που μοιάζει ουτοπία.
    Σήμερα ίσως η μόνη τεχνολογία που πλησιάζει την οπτική ίνα (οικονομικά είναι άλλο θέμα) είναι το επερχόμενο Starlink, αλλά και σε αυτό θέλεις να τρέχει εξωτερικό καλώδιο από την δορυφορική κεραία μέχρι μέσα στο σπίτι.

    Λέγοντας ότι είσαι από τους τυχερούς, αναφέρομαι ότι ανήκεις στο πολύ-πολύ μικρό ποσοστό των κατοίκων αυτής της χώρας που έχουν δυνατότητα σύνδεσης σε δίκτυο FTTH. Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση αυτού του δικτύου με το υπάρχον χάλκινο δίκτυο που όλοι έχουμε και μας συντροφεύει τα τελευταία 80+ χρόνια.

  6. #3441
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    ηδη σε μονοκατοικίες διάβαζα σε άλλο thread ότι ξεκινούν να χρεώνουν την εγκατάσταση FTTH όταν πρόκειται για μονοκατοικία.
    Προσωπικά επειδή και το δικο μου ειναι περιποιημένη μονοκατοικία και μ' ενδιαφέρει και το αισθητικό κομμάτι, όλη η εγκατάσταση θα γίνει εξωτερικά απο ένα πίσω μπαλκόνι οπότε ούτε μερεμέτια θα έχω, ούτε άσχημα καλώδια και κουτιά στην πρόσοψη και μέσα στο σπίτι.

  7. #3442
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξερω ποιο ειναι το κοστος της μελετης για να δουν απο που μπορει να περασει η οπτικη αλλα μονο αν το δουν μπορουν να σου πουν αν θα γινει χαμος οπως το εννοεις ή μπορει να γινει με καποιον πιο ανωδυνο τροπο για εσενα. Μπορει να υπαρχει δυνατοτητα να μπει απο αλλο σημειο του σπιτιου που δεν θα εχει αρνητικα αισθητικο αποτελεσμα.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  8. #3443
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    εκεινο που θα μου λείψει σίγουρα στην ftth ειναι να κοιτάω σε τί ταχύτητα συγχρονίζει και αν έπεσε ο συγχρονισμός!

  9. #3444
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι να μην αλλάξεις γνώμη αφού έχει σταματήσει η επιδότηση εγκατάστασης και του παγίου, γιατί δεν νομίζω ότι θα χαρίζουν σχεδόν τα 200 ευρώ της 1ης...
    Αν ειναι να γινει ολο αυτο δεν νομιζω ν'αλλαξω γνωμη.
    Αν φυγει και η επιδοτηση απο την μεση δεν προκειται να βαλω ποτε.Τωρα θα εβαζα μονο και μονο για την επιδοτηση μιας και θα μου εβγαινε φθηνοτερα.Μετα που θα τελειωνε η επιδοτηση και θα ηταν ακριβοτερο θα το εκοβα.

  10. #3445
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι να γινει ολο αυτο δεν νομιζω ν'αλλαξω γνωμη.
    Αν φυγει και η επιδοτηση απο την μεση δεν προκειται να βαλω ποτε.Τωρα θα εβαζα μονο και μονο για την επιδοτηση μιας και θα μου εβγαινε φθηνοτερα.Μετα που θα τελειωνε η επιδοτηση και θα ηταν ακριβοτερο θα το εκοβα.
    ADSL foreva?

    Καλό κουράγιο.

  11. #3446
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη επιλογή που έχεις είναι να παραμείνεις με την σύνδεση που έχεις. Εκτός αν στο μέλλον βρεθεί λύση να έχεις ταχύτητες και μηδενικές απώλειες σε σύνδεση όπως με την οπτική ίνα και να σου έρχονται χωρίς κανένα καλώδιο. Κάτι που μοιάζει ουτοπία.
    Σήμερα ίσως η μόνη τεχνολογία που πλησιάζει την οπτική ίνα (οικονομικά είναι άλλο θέμα) είναι το επερχόμενο Starlink, αλλά και σε αυτό θέλεις να τρέχει εξωτερικό καλώδιο από την δορυφορική κεραία μέχρι μέσα στο σπίτι.

    Λέγοντας ότι είσαι από τους τυχερούς, αναφέρομαι ότι ανήκεις στο πολύ-πολύ μικρό ποσοστό των κατοίκων αυτής της χώρας που έχουν δυνατότητα σύνδεσης σε δίκτυο FTTH. Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση αυτού του δικτύου με το υπάρχον χάλκινο δίκτυο που όλοι έχουμε και μας συντροφεύει τα τελευταία 80+ χρόνια.
    Αν ηταν φθηνο αυτο με το Starlink θα το ειχα κανει γιατι μου ειναι πολυ πιο ευκολο με το πιατο.Δεν εχει καθολου φασαρια βασικα στην περιπτωση μου.Ακομα και με την οπτικη αν ετρεχε στον αερα οπως γινεται σημερα με τα καλωδια παλι θα μου ηταν απιστευτα ευκολο.
    Αυτο που γινεται με την οπτικη μου ειναι υπερβολικα δυσκολο να το κανω γιατι οπως ανεφερα εχει πολυ μεγαλη φασαρια και δεν γινεται να το προχωρησω.

    Μπορει για καποιους να ειμαι τυχερος αλλα ειναι οπως το βλεπει ο καθενας.Εγω θα το εκανα κατα 99% καθαρα γιατι ειναι φθηνοτερο με την επιδοτηση.Απο εκει και περα δεν υπαρχει κανενας λογο να το κανω μιας και δεν ειχα ποτε προβληματα με το internet αλλα ουτε εχω μεγαλες απαιτησεις.
    Αν ειχα απαιτησεις για οποιοδηποτε λογο θα το ειχα κανει ηδη και δεν θα ρωτουσα τιποτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηδη σε μονοκατοικίες διάβαζα σε άλλο thread ότι ξεκινούν να χρεώνουν την εγκατάσταση FTTH όταν πρόκειται για μονοκατοικία.
    Προσωπικά επειδή και το δικο μου ειναι περιποιημένη μονοκατοικία και μ' ενδιαφέρει και το αισθητικό κομμάτι, όλη η εγκατάσταση θα γίνει εξωτερικά απο ένα πίσω μπαλκόνι οπότε ούτε μερεμέτια θα έχω, ούτε άσχημα καλώδια και κουτιά στην πρόσοψη και μέσα στο σπίτι.
    Ναι αν γινοταν κι εμενα ευκολα θα το ειχα κανει σιγουρα αλλα αν ειναι να καταστρεψω το σπιτι για ενα καλωδιο ακομα και τσαμπαναμου το εδιναν δεν το εκανα ειδικα τωρα.Ουτε τσαμπα πραγματικα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω ποιο ειναι το κοστος της μελετης για να δουν απο που μπορει να περασει η οπτικη αλλα μονο αν το δουν μπορουν να σου πουν αν θα γινει χαμος οπως το εννοεις ή μπορει να γινει με καποιον πιο ανωδυνο τροπο για εσενα. Μπορει να υπαρχει δυνατοτητα να μπει απο αλλο σημειο του σπιτιου που δεν θα εχει αρνητικα αισθητικο αποτελεσμα.
    Δεν χρειαζεται να ερθει μηχανικος για να το δει γιατι ξερω σιγουρα οτι εχουν μονο μια επιλογη οπου ειναι και η χειροτερη.
    Αν ερχοταν απο αερα δεν θα υπηρχε θεμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    ADSL foreva?

    Καλό κουράγιο.
    Αν ειναι να κανω τετοιον χαμο χιλιες φορες κι ας πληρωνω και παραπανω.

    Δεν υπαρχει νοημα για καλο κουραγιο γιατι το ιδιο μπορω να ευχηθω κι εγω αλλα καποιον που δεν τον ενδιαφερει κατι δεν μπορεις να τους πεις καλο κουραγιο γιατι απλα δεν τον ενδιαφερει.Οπως ειναι οι ζημιες δηλαδη που θα γινουν και το αισθητικο κομματι.

    Οτι τον αρεσει τον καθεναν.

  12. #3447
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι να κανω τετοιον χαμο χιλιες φορες κι ας πληρωνω και παραπανω.
    Δεν είναι ότι θα πληρώνεις παραπάνω, αλλά ότι θα είσαι για πάντα σε ελάχιστα Mbps αν μείνεις σε ADSL. Αν έρθει η στιγμή που χρειαστείς υψηλότερη ταχύτητα είτε γιατί θα έχουν αυξηθεί τα "μεγέθη" είτε γιατί θα χρησιμοποιούν την γραμμή περισσότερα άτομα στην νοικοκυριό, θα υπάρξει καλώς ή κακώς γκρίνια, γι' αυτό είπα καλό κουράγιο.

    Από εκεί και ότι κι αν πράξεις, δεν μας επηρεάζει καθόλου, οπότε κανένα πρόβλημα.

  13. #3448
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.709
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκεινο που θα μου λείψει σίγουρα στην ftth ειναι να κοιτάω σε τί ταχύτητα συγχρονίζει και αν έπεσε ο συγχρονισμός!
    Θα έχεις πρόβλημα και με τις διακοπές στο ρεύμα.
    Θα πρέπει μόνος σου να βγάζεις το ΟΝΤ από την πριζα.
    Φασαρία ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #3449
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ότι θα πληρώνεις παραπάνω, αλλά ότι θα είσαι για πάντα σε ελάχιστα Mbps αν μείνεις σε ADSL. Αν έρθει η στιγμή που χρειαστείς υψηλότερη ταχύτητα είτε γιατί θα έχουν αυξηθεί τα "μεγέθη" είτε γιατί θα χρησιμοποιούν την γραμμή περισσότερα άτομα στην νοικοκυριό, θα υπάρξει καλώς ή κακώς γκρίνια, γι' αυτό είπα καλό κουράγιο.

    Από εκεί και ότι κι αν πράξεις, δεν μας επηρεάζει καθόλου, οπότε κανένα πρόβλημα.
    Αν ειναι να γινει τετοια ζημια γιατι περι ζημιας προκειται βασικα και μετα αισθητικης τοτε το λιγοτερο που μ'ενδιαφερει θα ειναι τα mbps και η ταχυτητα.
    Λυσεις υπαρχουν αν χρειαστει στο μελλον η με δευτερη γραμμη η με starlink κι ας ειναι και ακριβοτερες απο την οπτικη.
    Απο εκει και περα ξαναλεω ειναι θεμα τι αρεσει και τι θελει ο καθενας.Αν η συζητηση αυτη γινοταν 2-3 μηνες πριν θα μιλουσαμε τελειως διαφορετικα γιατι δεν θα ειχα κανενα θεμα απ'αυτα που συζηταμε.Απλα ετυχε να ερθει τωρα η οπτικη.
    Unlucky τι να κανουμε δεν θα πεθανω κιολας υπαρχουν πολυ σημαντικοτερα και σοβαροτερα για να μας ενοχλησουν και να μας κανουν να νιωσουμε ασχημα.

  15. #3450
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    475
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ηταν φθηνο αυτο με το Starlink θα το ειχα κανει γιατι μου ειναι πολυ πιο ευκολο με το πιατο.Δεν εχει καθολου φασαρια βασικα στην περιπτωση μου.Ακομα και με την οπτικη αν ετρεχε στον αερα οπως γινεται σημερα με τα καλωδια παλι θα μου ηταν απιστευτα ευκολο.
    Αυτο που γινεται με την οπτικη μου ειναι υπερβολικα δυσκολο να το κανω γιατι οπως ανεφερα εχει πολυ μεγαλη φασαρια και δεν γινεται να το προχωρησω.

    Μπορει για καποιους να ειμαι τυχερος αλλα ειναι οπως το βλεπει ο καθενας.Εγω θα το εκανα κατα 99% καθαρα γιατι ειναι φθηνοτερο με την επιδοτηση.Απο εκει και περα δεν υπαρχει κανενας λογο να το κανω μιας και δεν ειχα ποτε προβληματα με το internet αλλα ουτε εχω μεγαλες απαιτησεις.
    Αν ειχα απαιτησεις για οποιοδηποτε λογο θα το ειχα κανει ηδη και δεν θα ρωτουσα τιποτα.

    - - - Updated - - -


    Ναι αν γινοταν κι εμενα ευκολα θα το ειχα κανει σιγουρα αλλα αν ειναι να καταστρεψω το σπιτι για ενα καλωδιο ακομα και τσαμπαναμου το εδιναν δεν το εκανα ειδικα τωρα.Ουτε τσαμπα πραγματικα.

    - - - Updated - - -


    Δεν χρειαζεται να ερθει μηχανικος για να το δει γιατι ξερω σιγουρα οτι εχουν μονο μια επιλογη οπου ειναι και η χειροτερη.
    Αν ερχοταν απο αερα δεν θα υπηρχε θεμα.

    - - - Updated - - -


    Αν ειναι να κανω τετοιον χαμο χιλιες φορες κι ας πληρωνω και παραπανω.

    Δεν υπαρχει νοημα για καλο κουραγιο γιατι το ιδιο μπορω να ευχηθω κι εγω αλλα καποιον που δεν τον ενδιαφερει κατι δεν μπορεις να τους πεις καλο κουραγιο γιατι απλα δεν τον ενδιαφερει.Οπως ειναι οι ζημιες δηλαδη που θα γινουν και το αισθητικο κομματι.

    Οτι τον αρεσει τον καθεναν.
    Ο χαλκός πως σου έρχεται αυτή τη στιγμή μέσα στο σπίτι ?

    Γιατί εάν είναι εναέρια, έτσι την φέρνω και εγώ την οπτική ίνα μέσα στο σπίτι.

Σελ. 230 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 210220225228229230231232235240250 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας