Σελ. 89 από 1058 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.321-1.335 από 15858
  1. #1321
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια περιοχή αυτό?

    όντως αν σε 5 εβδομάδες είσαι έτοιμος με ενεργοποιημένη την οπτική ίνα (FTTH) μην το πεις πουθενά

    γιατί συνήθως είναι από 1 έως και 4 μήνες η όλη διαδικασία αν εμπλέκονται και δύο ξεχωριστοί πάροχοι είναι πολλά τα συνεργεία και διαφορετικά...
    Στις 4 Μαρτίου θα κλείσω τον πέμπτο μήνα!

  2. #1322
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Περιοχή Ιπποκράτειου νοσοκομείου,ανήκω στην 123 του α/κ ροσταν και η οδός είναι η Ξενοφώντος,πάνω από κωνσταντινουπόλεως.κοιτα όλα καλά μου τα πάνε,αλλά κρατάω μικρό καλάθι.αλλα έχω μάθει στο περίμενε,να ναι καλά η hcn που την περιμένω 19 μήνες και είμαι στη φάση του έχουν βγει οι άδειες όλες και περιμένω να έρθει ο εργολάβος να σκάψει και τα υπόλοιπα.για αυτό έγραψα πιο πριν το παίζω σε 2 ταμπλό.Να συμπληρώσω ότι στη περίπτωση μου και πάροχος μου τώρα και εγκατάστατης της καμπίνας είναι η cosmote
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pantelis : 23-02-20 στις 02:26.

  3. #1323
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Στην περίπτωση μου χρειάστηκε 1 μήνας και να καλέσω 4 φορές στο 13888 να μιλήσω με 4 διαφορετικούς υπαλλήλους μέχρι να βγάλω άκρη για την αίτηση... έχουν δίκιο κάποιοι που λένε για εικόνα διάλυσης στον οτε... δεν ξέρουν πως δουλεύει μια τυποποιημένη διαδικασία μάλλον τους βάζουν εκεί για γλάστρες δεν εξηγείται διαφορετικά...
    Αρχικά πήρα τηλέφωνο έκανα την αίτηση και δεν μου στείλανε κάτι να το υπογράψω η έστω κάποιο αντίγραφο, μου είπαν δεν είναι απαραίτητο να περιμένω μέσα στον μήνα θα επικοινωνήσει ο μηχανικός

    Δεύτερη μετά από 10 μέρες τηλεφώνησα να ρωτήσω και πάλι αν χρειάζεται από την πλευρά μου κάτι γιατί δεν είχα υπογράψει τίποτα και δεν είχα ούτε ένα αντίγραφο και κάποιες διευκρινίσεις για το vouncer από sfbb, και πάλι η απάντηση ήταν πως δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο και σχετικά με το vouncer απάντηση δεν πήρα μου έλεγε ότι να ναι...

    Την τρίτη φορα μονο μου έστειλαν μια αίτηση - συμβόλαιο δεν μου είπαν αν πρέπει να τη συμπληρώσω και να τους την στείλω η να την πάω σε κατάστημα...

    Την τέταρτη στο μήνα μιας και ο μηχανικός δεν είχε επικοινωνήσει και η λήξη τις διορίας για το vouncer πλησιάζει πήρα να ρωτήσω πως πάει το πράγμα και να ενημερώσω πως αν δεν γίνει με το vouncer η διαδικασία δεν θέλω να την προχωρήσω να την ακυρώσουν
    Μου απάντησαν ότι πρέπει να υπογράψω τις 3 αιτήσεις και να τις στείλω μαζί με το έντυπο του κουπονιού από sfbb με email.
    Tις αιτήσεις ούτε καν τις είχαν στείλει δεν με είχαν ενημερώσει ποτέ...

    θα καλέσω πάλι από βδομάδα να δω αν είναι όλα ok με τις αιτήσεις - συμβόλαια που έστειλα υπογεγραμμένα η αν χρειάζεται και κάτι άλλο που δεν το ανέφεραν καν...


  4. #1324
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εμένα η εμπειρία μου από τον OTE (COSMOTE) ήταν διαφορετική
    όταν έμαθα για πρώτη φορά ότι υπάρχει η δράση sfbb.gr και ότι επιδοτεί εγκατάσταση οπτικών ινών χαρά εγώ μπαίνω στην ιστοσελίδα τους βάζω τον ΤΚ 11633 με προχωράει στο επόμενο βήμα να βάλω την οδό βάζω την οδό ΛΑΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ μετά μου λέει να βάλω τον αριθμό εκεί βάζω το ένα κομμάτι του αριθμού και φυσικά παίρνω αρνητική απάντηση...η χαρά μου γίνεται λύπη...
    τότε ακριβώς ήταν που μια κυρία από το 13888 (OTE/COSMOTE) με καλεί στο σταθερό να μου πει ότι η πολυκατοικία μου είναι επιλέξιμη για την δράση sfbb.gr
    εγώ της εξηγώ ότι μόλις τώρα μπήκα και πήρα αρνητική απάντηση μου λέει ελάτε να το κάνουμε μαζί
    ξανά κάνω τα βήματα και φτάνοντας στον αριθμό μου λέει αν η πολυκατοικία που μένετε έχει δύο αριθμούς θα τους βάλετε και τους δύο διαχωρίζοντας τους με την παύλα
    βάζω όλα τα στοιχεία όπως τα είπε και έγινε το θαύμα όντως η πολυκατοικία μου ήταν επιλέξιμη
    κάνω την ταυτοποίηση και βγάζω το κουπόνι μου κάνει ξεκινάμε...αυτό έγινε 03/2019
    η διαδικασία ολοκληρώθηκε 06/2019 (αν δεν με απατάει η μνήμη μου)

  5. #1325
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Η δική μου εμπειρία Παλιό Φάληρο, Οκτώβριος 2019, σκάψιμο cosmote

    Ελεύθερος από cyta τυπώνω κουπόνι και καλώ cosmote
    Mετά από 3 τηλεφωνήματα και 15 μέρες και με διαβεβαίωσεις ότι δεν είμαι επιλέξιμος, πάω στο Γερμανό. Ούτε εκεί με βρίσκανε, τους καρα-φορτώθηκα, με βρήκανε.
    Επιτόπου κάνω αίτηση, μετά από κάποιες μέρες με παίρνουνε από cosmote και κάνω κανονική αίτηση (με φωτοτυπία ταυτότητας κλπ) και ξεκίνησε το τετράμηνο.
    Εν τω μεταξύ μου κάνουν φορητότητα και με πετάνε σε adsl me μαχ 14 όπου και έμεινα ώσπου να ενεργοποιηθεί η οπτική.
    Πολιτισμικό σοκ

    Φίλος στο Παλιό Φάληρο που του το σφύριξα, επειδή ήταν ήδη cosmote, έβαλε οπτική στο δίμηνο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #1326
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    παιδια εγω που εχω αναμονη στο πεζοδρομιο μου και η vodafone δεν με εχει καταχωρισει ενω εχει δωσει εντολη στον ΟΤΕ οτι φαινεται Παραδοτεο, λετε αμα οαω σε καταστημα γερμανος να με βρουν?

  7. #1327
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εγω που εχω αναμονη στο πεζοδρομιο μου και η vodafone δεν με εχει καταχωρισει ενω εχει δωσει εντολη στον ΟΤΕ οτι φαινεται Παραδοτεο, λετε αμα οαω σε καταστημα γερμανος να με βρουν?
    Κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και τελειώνει η voda στο....

  8. #1328
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Εκανα 2 ακομα

    - - - Updated - - -

    Και ακομα περιμενω

  9. #1329
    Εγγραφή
    27-02-2010
    Περιοχή
    Κάτω Πατήσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Plus
    Εμένα κράτησε 2 μήνες και 5 μέρες η διαδικασία.Απο τους τυχερούς ήμουν μάλλον.

  10. #1330
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μιας και έφτιαξε εφαρμογή για Desktop το γνωστό εργαλείο Fing

    ορίστε ένα screenshot από speedtest που έκανε
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Fing_Cosmote_Screenshot.png  


  11. #1331
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    481
    Downloads
    61
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedport plus
    Καλησπέρα φίλοι.τα καλά συνεχίζονται.προχθες εγκρίθηκε η μελέτη των τεχνικών και ήρθανε σήμερα για την εγκατάσταση στην πολυκατοικία.ξεκινησαν με το να βάλουν το Καναλάκι στο σπίτι,μένω σε ημιοροφο και σε ένα σημείο χτυπησαν,δυστυχώς ,σωληνα της ύδρευσης γαμωτο πίδακας το νερό λέμε.εξαιτιας αυτού σταμάτησαν στα μισά τη δουλειά που χρειάζεται μέσα στο σπίτι,αλλά συνέχισαν έξω βάλανε το κεντρικό κατανεμητή και το κουτί του ορόφου μου δίπλα δίπλα και άρχισαν το καναλάκι προς τα υπόγεια και προς τον 1 όροφο.στα συν ότι σχετικά γρήγορα φέρανε υδραυλικό για την αποκατάσταση της ζημιάς.και έπεται συνέχεια.παρολο τη ζημιά πάμε πολύ γρήγορα.φτου να μη το ματιαξω.

  12. #1332
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Στην κυψέλη δίνει 200άρα η Κοσμοτέ;

  13. #1333
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και έφτιαξε εφαρμογή για Desktop το γνωστό εργαλείο Fing

    ορίστε ένα screenshot από speedtest που έκανε
    για να χρησιμοποιήσει κάποιος το fing πρέπει να το κατεβάσει, να κάνει installation και να κάνει και registration με userid και password??
    και μετά το χρησιμοποιεί;;

  14. #1334
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να χρησιμοποιήσει κάποιος το fing πρέπει να το κατεβάσει, να κάνει installation και να κάνει και registration με userid και password??
    και μετά το χρησιμοποιεί;;
    Ναι αυτά είναι προαπαιτούμενα

    Πουλάει και συσκευή που παρακολουθεί το δίκτυο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 06-03-20 στις 11:26.

  15. #1335
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κυψέλη δίνει 200άρα η Κοσμοτέ;
    Πρέπει να ρωτήσεις στο άλλο θέμα που είχαμε για VDSL στην Κυψέλη - Α/Κ Άρης..

    Εδώ λένε για FTTH.. δεν βάζει η Vodafone στην Κυψέλη FTTH..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 89 από 1058 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας