Σελ. 281 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.201-4.215 από 15888
  1. #4201
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανατζομαι οτι θα του δινουν μονο τηλ χωρις προσβαση στο ιντερνετ και καποια μικρη ταχυτητα για να μπορει να λειτουργει το voip

    - - - Updated - - -

    Δεν θα μου φανεί καθόλου παράξενο αν σε μερικα χρονια από τωρα κάποιοι δουν στους λογαριασμούς τηλεφωνίας που περνούν κατι σαν αυτό
    Πχ ας πουμε ότι ειμαστε στον Ιούνιο του 2030 και ολογραριασμος εχει το εξης μήνυμα
    Αγαπητε συνδρομητη σε ενημερωνουμε ότι από 10/2031 θα σταματησουν στην περιοχη σας να παρεχονται υπηρεσιες ίντερνετ και τηλεφωνιας μεσω δικτυου χαλκου παρακαλώ επικοινωνήστε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για παραπάνω πληροφορίες κλπ κλπ
    να δεις πόσο όμορφο θα ακουστεί αυτό όταν θα λέει και το κόστος μετάβασης σε οπτικές ίνες

    ειδικά οι πολυκατοικίες που έχουν αρνηθεί να γίνει η εγκατάσταση οπτικών ινών

    λες και το μυρίστηκαν εδώ στην γειτονιά μου και έχουν βάλει όλες οι πολυκατοικίες στον δρόμο μου και στα γύρω στενά

  2. #4202
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, θέλω και εγώ να βάλω οπτική ίνα αν και δεν έχω κάνει ακόμα αίτηση, απλός θέλω να ρωτήσω τι γίνεται σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαχειριστής στην οικοδομή (όπως σε εμάς) ;; Στον Γερμανό που ρώτησα μου είπαν ότι πρέπει να βάλουν υπογραφή οι ιδιοκτήτες και ότι και ένας να μην δεχτεί ακυρώνεται η αίτηση για οπτική. Ξέρει κανείς τι ισχύει ;;
    Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μην προχωρήσει η εγκατάσταση πρεπει να γινει συνελευση και να υπάρχει ομόφωνη αποφαση. Απο την στιγμή που εστω και ένας θέλει, δηλαδή εσύ, τότε προχωράει κανονικά. Δεν ειναι η εγκατάσταση κόστος που το επιβαρύνεται η πολυκατοικία, γι'αυτο και δεν χρειάζεται συνελευση.

  3. #4203
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρακτικές συμβουλές. Όχι νόμιμες.
    Όσο νόμιμο είναι να μην έχει η πολυκατοικία διαχειριστή ή να μην τηρεί τον κανονισμό ή να έχει να κάνει συνέλευση 5 χρόνια ή να σου ζητάει ο πάροχος υπογραφή από διαχειριστή και χωρίς αυτή να αρνείται να προχωρήσει το έργο όταν ο νόμος προβλέπει ρητά ότι ο μόνος τρόπος να μην προχωρήσει το έργο είναι να υπογράψει αρνητικά και ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #4204
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο νόμιμο είναι να μην έχει η πολυκατοικία διαχειριστή ή να μην τηρεί τον κανονισμό ή να έχει να κάνει συνέλευση 5 χρόνια ή να σου ζητάει ο πάροχος υπογραφή από διαχειριστή και χωρίς αυτή να αρνείται να προχωρήσει το έργο όταν ο νόμος προβλέπει ρητά ότι ο μόνος τρόπος να μην προχωρήσει το έργο είναι να υπογράψει αρνητικά και ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος.
    Έχουμε απαντήσει τι γίνεται νομικά σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις. Οι συμφορουμίτες ψάχνουν καθαρές και νόμιμες λύσεις. Το να απαντά κανείς στο μπάχαλο με μπάχαλο δεν είναι η λύση που ψάχνουν.

    Το έχουμε αναφέρει πολλάκις, το αναφέρω ξανά για αυτούς που τουλάχιστον θέλουν να το καταλάβουν:

    Έχουμε τα εξής δύο θέματα:

    Το πρώτο θέμα είναι το ΑΝ θα μπουν στην πολυκατοικία οπτικές ίνες. Γι' αυτό, έστω και ένας να θέλει, οι εργασίες θα γίνουν. Η ομόφωνη αντίρρηση ιδιοκτητών μπορεί να υπάρξει αν ο ενδιαφερόμενος είναι ενοικιαστής.

    Το δεύτερο θέμα είναι το ΠΟΥ θα γίνουν οι εργασίες στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας. Γι' αυτό απαιτεί ο νόμος 4463/2017 (άρθρο 8 παρ. 6) προηγούμενη ενημέρωση του νομίμου εκπροσώπου της πολυκατοικίας από τον πάροχο στο που θα γίνουν αυτές. Οι πάροχοι ζητούν υπογραφή που αποδεικνύει την ενημέρωση και συναίνεση για να γίνουν οι εργασίες στον κοινόχρηστο χώρο που συνεννοήθηκαν με τον νόμιμο εκπρόσωπο της πολυκατοικίας. Μια χαρά νόμιμο.

    Τα δύο θέματα μεταξύ τους δεν έχουν σχέση. Όσο κανείς τα μπερδεύει τόσο βασανίζεται.

  5. #4205
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Δεν βοηθάνε τα λινκς, δεν λέει κανείς τι γίνεται αν δεν υπάρχει διαχειριστής μόνο τι γίνεται αν δεν δέχεται να υπογράψει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bep1995 : 12-06-21 στις 23:52.

  6. #4206
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βοηθάνε τα λινκς, δεν λέει κανείς τι γίνεται αν δεν υπάρχει διαχειριστής μόνο το γίνεται αν δεν δέχεται να υπογράψει
    Συνέλευση της πολυκατοικίας για να ορισθεί. Η Συνέλευση μπορεί να ορίσει και εκπρόσωπο ειδικά για το θέμα των οπτικών ινών. Για τις προϋποθέσεις σύγκλησης Συνέλευσης και λήψης απόφασης ανατρέχουμε στον Κανονισμό της πολυκατοικίας.

    Εάν υπάρχει αδυναμία λήψης απόφασης, οποιοσδήποτε έχει έννομο συμφέρον μπορεί να ζητήσει δικαστικά τον ορισμό εκπροσώπου της πολυκατοικίας για την διενέργεια των απαιτουμένων πράξεων.

    Οποιαδήποτε λύση του τύπου 'έλα μωρέ θα υπογράψω εγώ ως διαχειριστής' ακόμα και αν ξεγελάσει τον πάροχο και προχωρήσουν οι εργασίες, δεν σημαίνει ότι δεν είναι ακυρωτέα. Ακόμα κι αν το δεχθεί ο πάροχος, οποιοσδήποτε ιδιοκτήτης μπορεί να ζητήσει την ακύρωση της πράξης αυτής και των εννόμων αποτελεσμάτων της καθώς θίγει την συνιδιοκτησία αφού η υπογραφή για τις εργασίες στους κοινόχρηστους χώρους έγινε από μη νόμιμο εκπρόσωπο αυτής.
    Εδώ δεν θα ερευνηθεί δικαστικά το πόσοι ιδιοκτήτες θέλουν για να μπουν οπτικές ίνες, αυτό που θα ερευνηθεί είναι το κατά πόσο αυτός που ενήργησε ήταν νόμιμος εκπρόσωπος της πολυκατοικίας για το δεύτερο στάδιο/θέμα που αναφέρω ανωτέρω.

  7. #4207
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αν κάποιος θέλει σκέτο τηλέφωνο τι θα γίνεται, με το στανιό 50Mbps?


    Στη μητέρα μου που είναι ηλικιωμένη και δεν την ενδιαφέρει καθόλου το ίντερνετ, η Cosmote της δίνει ένα πακέτο με ταχύτητα 2Mbps και το Entry 2i. Το VOIP δουλεύει μια χαρά, κι αν χρειαστεί μπορεί κάποιος να σερφάρει στοιχειωδώς μέσω του wifi.

  8. #4208
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη μητέρα μου που είναι ηλικιωμένη και δεν την ενδιαφέρει καθόλου το ίντερνετ, η Cosmote της δίνει ένα πακέτο με ταχύτητα 2Mbps και το Entry 2i. Το VOIP δουλεύει μια χαρά, κι αν χρειαστεί μπορεί κάποιος να σερφάρει στοιχειωδώς μέσω του wifi.
    Το θεωρώ λίγο απίθανο να βγει 2Mbps πακέτο σε FTTH.

  9. #4209
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Αν υποθεσουμε οτι δεχονται ολοι να υπογραψουν μπορω προχωρησω ετσι με τις υπογραφες απο τον καθενα ξεχωριστα η πρεπει ντε και καλα να παρω μια μονο υπογραφη απο τον υπευθυνο/διαχειριστη (που δεν εχουμε) ;; Και αν ισχυει το πρωτο τι γινεται με αυτους που νοικιαζουν, μπορει ο ιδιοκτητης να πει τον ενοικο να υπογραψει αυτος η πρεπει να υπογραψει ο ιδιος αυτοπροσωπως ;;

  10. #4210
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υποθεσουμε οτι δεχονται ολοι να υπογραψουν μπορω προχωρησω ετσι με τις υπογραφες απο τον καθενα ξεχωριστα η πρεπει ντε και καλα να παρω μια μονο υπογραφη απο τον υπευθυνο/διαχειριστη (που δεν εχουμε) ;; Και αν ισχυει το πρωτο τι γινεται με αυτους που νοικιαζουν, μπορει ο ιδιοκτητης να πει τον ενοικο να υπογραψει αυτος η πρεπει να υπογραψει ο ιδιος αυτοπροσωπως ;;
    Αν υπογράφουν όλοι και σε εξουσιοδοτούν να ενεργήσεις ως εκπρόσωπος της πολυκατοικίας εν προκειμένω δεν έχεις θέμα. Το είπαμε και παραπάνω.
    Νομίμως οι ιδιοκτήτες μπορούν να αναθέσουν ορισμένες εξουσίες του διαχειριστή σε τρίτο, μόνιμα ή προσωρινά. Δες και τον Κανονισμό της Πολυκατοικίας αν προβλέπει διαφορετικά βέβαια. Αν δεν υπογράφουν όλοι, τότε είπαμε, σύγκληση Συνέλευσης και λήψη απόφασης σύμφωνα με όσα ορίζει ο Κανονισμός της πολυκατοικίας.
    Για να σε εξουσιοδοτήσει εσένα ο διαχειριστής, πρέπει πρώτα να υπάρχει όπως λες. Και ο ίδιος διαχειριστής (αν υπάρχει) μπορεί να εξουσιοδοτήσει τρίτο για να ενεργήσει εν προκειμένω (πάλι ανατρέχουμε στον Κανονισμό για να δούμε μήπως υπάρχει σχετική απαγόρευση, αν και θα ήταν 'άστοχη' μία τέτοια πρόβλεψη).

    Για να υπογράψει ένοικος αντί του ιδιοκτήτη, θέλει εξουσιοδότηση από τον τελευταίο (θα την ζητήσεις για να είσαι καλυμένος καθώς ο ιδιότροπος ιδιοκτήτης μπορεί στο μέλλον να αρνηθεί ότι γνώριζε ή συναίνεσε ή εξουσιοδότησε τον ένοικο κλπ).

    Θα αναρωτηθείς: 'Μα ο πάροχος ελέγχει ποιος είναι ένοικος ή ιδιοκτήτης;' Ο πάροχος θα προχωρήσει στις ενέργειες εφόσον πληρούται τυπικά η προϋπόθεση που θέτει. Αν ουσιαστικά όμως δεν πληρούται, τότε αυτός που έχει έννομο συμφέρον μπορεί δικαστικά να ζητήσει την ακύρωση της πράξης αυτής και των εννόμων αποτελεσμάτων της, κάτι που φυσικά και θέλεις να αποφύγεις.
    Εξηγούμαι ότι εδώ το θέμα που θα ερευνάται είναι το αν αυτός που ενήργησε ως εκπρόσωπος της πολυκατοικίας είχε νομίμως την ιδιότητα και αν ορίσθηκε νομίμως από την πολυκατοικία. Δεν θα ερευνάται το πόσοι ιδιοκτήτες χρειάζεται να θέλουν οπτικές ίνες, που είναι άλλο θέμα.

    Φίλε μου είμαστε offtopic πια εδώ όμως. Υπάρχουν τα σχετικά thread /links που ανέφερα πιο πάνω.

  11. #4211
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεωρώ λίγο απίθανο να βγει 2Mbps πακέτο σε FTTH.


    Α, μάλιστα. Αναφέρεσαι δηλαδή στο σενάριο που έχουμε περάσει όλοι μας με κάποιον μαγικό τρόπο, σε μία κατάσταση που το FTTH θα είναι η μοναδική διαθέσιμη επιλογή; Με ποιον τρόπο θα μπορούσε να συμβεί αυτό; Θα εξαφανιστεί το χάλκινο δίκτυο από μόνο του; Θεωρώ ότι οι τρεις μεγάλοι πάροχοι θα το χρησιμοποιούν για πολλά χρόνια ακόμη, για περιπτώσεις όπως της μητέρας μου...

  12. #4212
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, μάλιστα. Αναφέρεσαι δηλαδή στο σενάριο που έχουμε περάσει όλοι μας με κάποιον μαγικό τρόπο, σε μία κατάσταση που το FTTH θα είναι η μοναδική διαθέσιμη επιλογή; Με ποιον τρόπο θα μπορούσε να συμβεί αυτό; Θα εξαφανιστεί το χάλκινο δίκτυο από μόνο του; Θεωρώ ότι οι τρεις μεγάλοι πάροχοι θα το χρησιμοποιούν για πολλά χρόνια ακόμη, για περιπτώσεις όπως της μητέρας μου...
    Αυτή είναι η συζήτηση αν δεις τα posts, ότι θα καταργηθεί το χάλκινο δίκτυο, την οποία δεν αρχισα.

  13. #4213
    Εγγραφή
    09-01-2012
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbit/s
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mike80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπογράφουν όλοι και σε εξουσιοδοτούν να ενεργήσεις ως εκπρόσωπος της πολυκατοικίας εν προκειμένω δεν έχεις θέμα. Το είπαμε και παραπάνω.
    Νομίμως οι ιδιοκτήτες μπορούν να αναθέσουν ορισμένες εξουσίες του διαχειριστή σε τρίτο, μόνιμα ή προσωρινά. Δες και τον Κανονισμό της Πολυκατοικίας αν προβλέπει διαφορετικά βέβαια. Αν δεν υπογράφουν όλοι, τότε είπαμε, σύγκληση Συνέλευσης και λήψη απόφασης σύμφωνα με όσα ορίζει ο Κανονισμός της πολυκατοικίας.
    Για να σε εξουσιοδοτήσει εσένα ο διαχειριστής, πρέπει πρώτα να υπάρχει όπως λες. Και ο ίδιος διαχειριστής (αν υπάρχει) μπορεί να εξουσιοδοτήσει τρίτο για να ενεργήσει εν προκειμένω (πάλι ανατρέχουμε στον Κανονισμό για να δούμε μήπως υπάρχει σχετική απαγόρευση, αν και θα ήταν 'άστοχη' μία τέτοια πρόβλεψη).

    Για να υπογράψει ένοικος αντί του ιδιοκτήτη, θέλει εξουσιοδότηση από τον τελευταίο (θα την ζητήσεις για να είσαι καλυμένος καθώς ο ιδιότροπος ιδιοκτήτης μπορεί στο μέλλον να αρνηθεί ότι γνώριζε ή συναίνεσε ή εξουσιοδότησε τον ένοικο κλπ).

    Θα αναρωτηθείς: 'Μα ο πάροχος ελέγχει ποιος είναι ένοικος ή ιδιοκτήτης;' Ο πάροχος θα προχωρήσει στις ενέργειες εφόσον πληρούται τυπικά η προϋπόθεση που θέτει. Αν ουσιαστικά όμως δεν πληρούται, τότε αυτός που έχει έννομο συμφέρον μπορεί δικαστικά να ζητήσει την ακύρωση της πράξης αυτής και των εννόμων αποτελεσμάτων της, κάτι που φυσικά και θέλεις να αποφύγεις.
    Εξηγούμαι ότι εδώ το θέμα που θα ερευνάται είναι το αν αυτός που ενήργησε ως εκπρόσωπος της πολυκατοικίας είχε νομίμως την ιδιότητα και αν ορίσθηκε νομίμως από την πολυκατοικία. Δεν θα ερευνάται το πόσοι ιδιοκτήτες χρειάζεται να θέλουν οπτικές ίνες, που είναι άλλο θέμα.

    Φίλε μου είμαστε offtopic πια εδώ όμως. Υπάρχουν τα σχετικά thread /links που ανέφερα πιο πάνω.
    Οκ καλός, ένα τελευταίο μόνο. Να φανταστώ τότε ότι δεν χρειάζεται να υπογράψουν όλοι, αρκεί να μου δώσουν το οκ να τους εκπροσωπήσω εγώ, ποια η διαδικασία για να φαίνεται ότι έγινε νόμιμα αυτό ;; Τι ακριβός χρειάζεται ;;

  14. #4214
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Μηνύματα
    641
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps down/ 100mbps up
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Station Wi-Fi 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ καλός, ένα τελευταίο μόνο. Να φανταστώ τότε ότι δεν χρειάζεται να υπογράψουν όλοι, αρκεί να μου δώσουν το οκ να τους εκπροσωπήσω εγώ, ποια η διαδικασία για να φαίνεται ότι έγινε νόμιμα αυτό ;; Τι ακριβός χρειάζεται ;;
    Είναι κρίμα να τα γράφουμε, να μην τα διαβάζεις εν τέλει και να ξαναρωτάς.

  15. #4215
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bep1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ καλός, ένα τελευταίο μόνο. Να φανταστώ τότε ότι δεν χρειάζεται να υπογράψουν όλοι, αρκεί να μου δώσουν το οκ να τους εκπροσωπήσω εγώ, ποια η διαδικασία για να φαίνεται ότι έγινε νόμιμα αυτό ;; Τι ακριβός χρειάζεται ;;
    Για να είσαι απόλυτα καλυμένος θα πρέπει να τους βάλεις να υπογράψουν ΟΛΟΙ ότι σε εξουσιοδοτούν.
    Αν δεν μπορείς να τους βρεις, θα πρέπει να το κάνεις σε τύπο Συνέλευσης.
    Αλλά και πάλι μπορεί κάποιος να σου πει ότι δεν ενημερώθηκε.
    Προσωπικά εγώ τους ενημέρωσα προφορικά όσους ιδιοκτήτες βρίσκονται στην πολυκατοικία.
    Οι υπόλοιποι είναι εκτός νομού και δεν έχουν ιδέα που βρίσκεται το ακίνητό τους.
    Θα υπογράψω κανονικά με την υποσημείωση ότι είμαι εξουσιοδοτημένος κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τα τάδε άτομα την τάδε ημερομηνία και κατόπιν άρνησης διεξαγωγής συνέλευσης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 281 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας