Σελ. 164 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.446-2.460 από 15888
  1. #2446
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Τα στάδια των εργασιών είναι τρία.

    Εγώ αναφέρομαι όταν υλοποιούνται τα πρώτα δύο στάδια έως ότου να έρθει στο τελικό στάδιο ο τεχνικός για να σου συνδέσει μέσα στο σπίτι την οπτική ίνα ...
    αν υπάρχει η δυνατότητα στην αναμονή ( 2 εβδομάδων) να σου βάλει vdsl 100 μέχρι το πέρας των εργασιών από το νέο καφαο

  2. #2447
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.702
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα στάδια των εργασιών είναι τρία.

    Εγώ αναφέρομαι όταν υλοποιούνται τα πρώτα δύο στάδια έως ότου να έρθει στο τελικό στάδιο ο τεχνικός για να σου συνδέσει μέσα στο σπίτι την οπτική ίνα ...
    αν υπάρχει η δυνατότητα στην αναμονή ( 2 εβδομάδων) να σου βάλει vdsl 100 μέχρι το πέρας των εργασιών από το νέο καφαο
    Πάμε
    Για να σκάψουν τον δρόμο και να σου δώσουν ίνα, το σπίτι/πολυκατοικία είναι συνδεδεμένο με χαλκό με παλιά καμπίνα καφάο, αυτή δεν μπορεί να δώσει 100, πολλές φορές ούτε καν 50.
    Η ίνα που θα σου φέρουν καταλήγει σε ΟΠΤΙΚΟ καφάο, εντελως νέο, δεν έχει καμμία σχέση με τις καινούργιες καμπίνες vdsl.
    To OΠΤΙΚΟ καφάο δεν έχει καν ρεύμα γιατί δεν το χρειάζεται.

    Η απάντηση είναι ΟΧΙ, ελπίζω να κατάλαβες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #2448
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Ναι τώρα κατάλαβα

  4. #2449
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε
    Για να σκάψουν τον δρόμο και να σου δώσουν ίνα, το σπίτι/πολυκατοικία είναι συνδεδεμένο με χαλκό με παλιά καμπίνα καφάο, αυτή δεν μπορεί να δώσει 100, πολλές φορές ούτε καν 50.
    Η ίνα που θα σου φέρουν καταλήγει σε ΟΠΤΙΚΟ καφάο, εντελως νέο, δεν έχει καμμία σχέση με τις καινούργιες καμπίνες vdsl.
    To OΠΤΙΚΟ καφάο δεν έχει καν ρεύμα γιατί δεν το χρειάζεται.

    Η απάντηση είναι ΟΧΙ, ελπίζω να κατάλαβες.
    Οπότε θεωρητικά μπορεί να σου δώσει τουλάχιστον 50άρι απο Α/Κ;;
    Ρωτάω γιατι και εγώ θα χρειαστεί να φύγω απο Voda για να πάω FTTH
    Scuderia Ferrari

  5. #2450
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.702
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε θεωρητικά μπορεί να σου δώσει τουλάχιστον 50άρι απο Α/Κ;;
    Ρωτάω γιατι και εγώ θα χρειαστεί να φύγω απο Voda για να πάω FTTH
    Κοίταξε διαθεσιμότητα στην περιοχή σου και επιβεβαίωσε, μην βασιστείς ούτε ΜΟΝΟ στο site, ούτε MONO σε αυτά που θα σου πούνε στο τηλέφωνο.
    Ξαναλέω
    Στην Νέα Σμύρνη, σε συγκεκριμένη περιοχή ftth, μόνο η cosmote έδινε 50άρι vdsl (που έπιανε 25, προς τιμήν τους το είπανε στο τηλεφώνημα), οι άλλοι δίνανε μόνο adsl, και όταν υλοποιήθηκε το ftth θεωρήθηκε αναβάθμιση και αλλάξανε με ευχαρίστηση πρόγραμμα σε 100άρα ftth

    Zητήσαμε αναβάθμιση από adsl σε vdsl50 και μόλις έγινε ζητήσαμε 100 ftth, ώστε ώσπου νάρθει το 100άρι να έχουμε 25άρι vdsl.
    To vdsl μας το χρέωνε 32 €/μήνα, το 100άρι το χρεώνει 29 λόγω επιδότησης. (3 μήνες πήρε, ήτανε και καλοκαίρι)
    Σε 2 χρόνια που τελειώνει η επιδότηση, τα ξαναλέμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 28-10-20 στις 12:06.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #2451
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε διαθεσιμότητα στην περιοχή σου και επιβεβαίωσε, μην βασιστείς ούτε ΜΟΝΟ στο site, ούτε MONO σε αυτά που θα σου πούνε στο τηλέφωνο.
    Ξαναλέω
    Στην Νέα Σμύρνη, σε συγκεκριμένη περιοχή ftth, μόνο η cosmote έδινε 50άρι vdsl (που έπιανε 25, προς τιμήν τους το είπανε στο τηλεφώνημα), οι άλλοι δίνανε μόνο adsl, και όταν υλοποιήθηκε το ftth θεωρήθηκε αναβάθμιση και αλλάξανε με ευχαρίστηση πρόγραμμα σε 100άρα ftth
    Απο Voda VDSL πρέπει να πάω Cosmote FTTH.
    Τουλάχιστον ξέρω ΣΙΓΟΥΡΑ οτι καλύπτομαι απο FTTH γιατί στην πολυκατοικία ήδη έχει γίνει η εγκατάσταση και ένας ιδιοκτήτης απολαμβάνει τις υπηρεσίες κανονικά. Απέξω απο το σπίτι είναι και η αναμονή και το μόνο που περιμένω είναι να λήξει το συμβόλαιο τον Φλεβάρη.
    Το θέμα είναι το πότε πρέπει να φύγω απο την Voda και αν η Cote θα μπορει να μου δώσει VDSL μέχρι να τελειώσουν οι εργασίες.
    Θα προτιμούσα να έμενα στην Voda αλλά δεν δέχεται να μου δώσει FTTH
    Scuderia Ferrari

  7. #2452
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα κανεις φορητοτητα μολις τελειωσει το συμβολαιο σου
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  8. #2453
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.702
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο Voda VDSL πρέπει να πάω Cosmote FTTH.
    Τουλάχιστον ξέρω ΣΙΓΟΥΡΑ οτι καλύπτομαι απο FTTH γιατί στην πολυκατοικία ήδη έχει γίνει η εγκατάσταση και ένας ιδιοκτήτης απολαμβάνει τις υπηρεσίες κανονικά. Απέξω απο το σπίτι είναι και η αναμονή και το μόνο που περιμένω είναι να λήξει το συμβόλαιο τον Φλεβάρη.
    Το θέμα είναι το πότε πρέπει να φύγω απο την Voda και αν η Cote θα μπορει να μου δώσει VDSL μέχρι να τελειώσουν οι εργασίες.
    Θα προτιμούσα να έμενα στην Voda αλλά δεν δέχεται να μου δώσει FTTH
    Αν δεν θες να πληρώσεις γαμισιάτικα
    Μένεις στην voda μέχρι να λήξει το συμβόλαιο

    Και κάνεις αίτηση στην cosmote Φλεβάρη

    Αφου κάποιος έχει ήδη ftth, η εγκατάσταση στην πολυκατοικία έχει γίνει
    Βγες στα κοινόχρηστα και κοίτα, έχεις αναμονή.

    Σε 20 μέρες περίπου από την στιγμή της αίτησης σε cosmote θάχεις ftth αφού η εγκατάσταση στην πολυκατοικία έχει γίνει. Ρώτα τους, θα σου κάνουν φορητότητα από voda vdsl se cosmote ή μπορεί να σε αφήσουν voda για καμμιά 20αριά μέρες και να σου κάνουν φορητότητα κατευθείαν σε ftth.

    Θα έρθει συνεργείο να σου βάλει την ίνα μέσα στο σπίτι
    Και θα περάσει τεχνικός με το καινούργιο μόντεμ (speedport plus) να κάνει την σύνδεση (να σε βγάλει από χαλκό και να σε βάλει σε ίνα.)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #2454
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν θες να πληρώσεις γαμισιάτικα
    Μένεις στην voda μέχρι να λήξει το συμβόλαιο

    Και κάνεις αίτηση στην cosmote Φλεβάρη

    Αφου κάποιος έχει ήδη ftth, η εγκατάσταση στην πολυκατοικία έχει γίνει
    Βγες στα κοινόχρηστα και κοίτα, έχεις αναμονή.

    Σε 20 μέρες περίπου από την στιγμή της αίτησης σε cosmote θάχεις ftth αφού η εγκατάσταση στην πολυκατοικία έχει γίνει. Ρώτα τους, θα σου κάνουν φορητότητα από voda vdsl se cosmote ή μπορεί να σε αφήσουν voda για καμμιά 20αριά μέρες και να σου κάνουν φορητότητα κατευθείαν σε ftth.

    Θα έρθει συνεργείο να σου βάλει την ίνα μέσα στο σπίτι
    Και θα περάσει τεχνικός με το καινούργιο μόντεμ (speedport plus) να κάνει την σύνδεση (να σε βγάλει από χαλκό και να σε βάλει σε ίνα.)
    Πιστεύω πως η COTE θα μπορεί να συνεργαστεί με την Voda και θα βγάλει μια άκρη. Θα την πάρω τηλ αρχές Φλεβάρη μου φαίνεται.
    Πάντως έχει γίνει ηδη εγκατάσταση γιατι είμαι διαχειριστής και απο εμένα πάρθηκε η εγκριση.
    Scuderia Ferrari

  10. #2455
    Εγγραφή
    30-11-2003
    Περιοχή
    Κηφησιά Αττικής
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    9(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι και πολύ Μαγκιόρος
    Αλλά και σπάταλος

    Δεν σας έφτανε μία 200 άρα να την μοιραστείτε ?
    Σε λίγο θα γίνει 1 gbit.


    UPS πήρατε ? (λόγω σπατάλης θα χρειαστείτε 2, αλλιώς ένα)

    ΥΓ2
    Χθες βράδυ κόπηκε το ρεύμα στην Ν.Σμύρνη για κανά μισάωρο.
    Κινητά/laptops/ασύρματα δούλευαν.

    ΥΓ3
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση

    YΓ4
    Κι ένα φύσημα για όποιον δεν έχει δει
    https://www.youtube.com/watch?v=q8YH5E-8KUs
    Καλησπέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση,

    Τα δύο διαμερίσματα είναι τελείως ξεχωριστά απλά εγώ ανέλαβα την επίβλεψη

    UPS φυσικά υπάρχει σε κάθε γραμμή. Στο δικό μου ένα APC SMART 1500VA κρατάει όλο το RACK, οπότε νομίζω είναι more than enough.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά πολύ ωραία δουλεία, και οι άνθρωποι που το έβαλαν αλλά και εσύ που τα έχεις όλα μέσα στο rack, οργανωμένα και καθαρά!
    Είναι η απάντηση σε όσους λένε τί το χρειάζομαι το rack στο σπίτι! Ορίστε κύριοι... Ούτε καλώδια να σέρνονται από δω και από κει, ούτε τίποτα.

    Καλορίζικη!
    Συμφωνώ το rack πλέον είναι απαραίτητο αν θές να τα έχεις όλα μαζεμένα και οργανωμένα! Αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραιότατο το UDM Pro
    Ισχύει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνο με dimitri_ns, ο μόνος λόγος για να βάλεις κι δεύτερη γραμμή είναι για το upload,που και πάλι σε λίγο θα έχεις την δυνατότητα για 100 upload (κι κρατάς κι το κουπόνι για ακόμα δύο χρόνια: oneup, τώρα όσο για το κάτω σπίτι περνάς ένα utp cat6 κι είσαι κομπλέ cool:
    Πός κι δεν σου βάλανε τίν Ίνα στο udm;

    Ωραίο το rack!!
    Σε ευχαριστώ! Στο τσάκ ήμουν να αγοράσω ένα GPON SFP module για το UDM Pro και να δοκιμάσω να δώ τι γίνεται καθώς δεν είδα κάπου τους τεχνικούς να δηλώνουν MAC address ή άλλα στοιχεία για το ONT. Φυσικά και οι δύο τεχνικοί του ΟΤΕ είχαν πλήρη μεσάνυχτα, όμως μπόρεσα να πάρω μερικές πληροφορίες από έναν από τους τεχνικούς της εταιρείας που έκανε την εγκατάσταση και αυτό φαίνεται ότι είναι στις προδιαγραφές που έχει ο ΟΤΕ (https://www.ui.com/accessories/gpon-...k-accessories/)

  11. #2456
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmaggioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ! Στο τσάκ ήμουν να αγοράσω ένα GPON SFP module για το UDM Pro και να δοκιμάσω να δώ τι γίνεται καθώς δεν είδα κάπου τους τεχνικούς να δηλώνουν MAC address ή άλλα στοιχεία για το ONT. Φυσικά και οι δύο τεχνικοί του ΟΤΕ είχαν πλήρη μεσάνυχτα, όμως μπόρεσα να πάρω μερικές πληροφορίες από έναν από τους τεχνικούς της εταιρείας που έκανε την εγκατάσταση και αυτό φαίνεται ότι είναι στις προδιαγραφές που έχει ο ΟΤΕ
    Ακόμη και το ίδιο ΟΝΤ να είχες αγοράσει από το εμπόριο, δεν θα έπαιζε. Ο λόγος είναι απλός και ισχύει σε όλους τους παρόχους του πλανήτη.
    Για την σύνδεσή σου χρησιμοποιείς την οπτική ίνα ταυτόχρονα με αριθμό άλλων χρηστών (συνήθως 16 ή 32 και μερικές φορές 64). Οπότε τίθεται θέμα ασφάλειας και ακεραιότητας του δικτύου με αποτέλεσμα όλοι να χρησιμοποιούν το κλειστό ΟΝΤ που δίνουν οι πάροχοι. Σε κάποιες περιπτώσεις (π.χ. Inalan) το ΟΝΤ περιλαμβάνεται στον Router, αλλά είναι καρακλειδωμένες οι ρυθμίσεις του.

    Υπόψη, για οποιονδήποτε λόγο, ΠΟΤΕ μην κάνεις reset το ΟΝΤ. Διαφορετικά για να δουλέψει πάλι η σύνδεση θα χρειαστεί επί τόπου παρουσία του τεχνικού. Άλλοι είναι αυτοί που τα ρυθμίζουν και άλλοι οι τεχνικοί της εγκατάστασης.

  12. #2457
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmaggioros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση,

    Τα δύο διαμερίσματα είναι τελείως ξεχωριστά απλά εγώ ανέλαβα την επίβλεψη

    UPS φυσικά υπάρχει σε κάθε γραμμή. Στο δικό μου ένα APC SMART 1500VA κρατάει όλο το RACK, οπότε νομίζω είναι more than enough.



    Συμφωνώ το rack πλέον είναι απαραίτητο αν θές να τα έχεις όλα μαζεμένα και οργανωμένα! Αρκεί να πιάνουν λίγο τα χέρια σου.



    Ισχύει!



    Σε ευχαριστώ! Στο τσάκ ήμουν να αγοράσω ένα GPON SFP module για το UDM Pro και να δοκιμάσω να δώ τι γίνεται καθώς δεν είδα κάπου τους τεχνικούς να δηλώνουν MAC address ή άλλα στοιχεία για το ONT. Φυσικά και οι δύο τεχνικοί του ΟΤΕ είχαν πλήρη μεσάνυχτα, όμως μπόρεσα να πάρω μερικές πληροφορίες από έναν από τους τεχνικούς της εταιρείας που έκανε την εγκατάσταση και αυτό φαίνεται ότι είναι στις προδιαγραφές που έχει ο ΟΤΕ (https://www.ui.com/accessories/gpon-...k-accessories/)
    Μακάρι να τα καταφέρεις, μήν περιμένεις πολλά από τους τεχνικούς, βρίκα αυτό το video στο YouTube
    https://youtu.be/5WWO_4p4UP0
    https://youtu.be/2P6Miz-wRcw
    https://youtu.be/gzk69kHLu1o
    https://youtu.be/LXAF-fQJHqE
    https://youtu.be/fnv2yJ3Jbak

  13. #2458
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    αν μετά απο 2 χρόνια κάποιος κάτοχος FTTH γραμμής θελήσει να αλλάξει πάροχο, θα πρέπει να αλλάξει και το ΟΝΤ έτσι? Θα χρεώσουν την εγκατάσταση όσο χρεώνουν και τώρα για νέα FTTH γραμμή?

    Αυτο που σκέφτομαι δηλαδή ειναι κατα πόσο παντρευόμαστε τον πάροχο αν ειναι να χρεώνουν 180αρια για κάθε αλλαγή. Με τις απλές vdsl η φορητότητα ειναι ανώδυνη οικονομικά οπότε μπορείς πιο εύκολα να διαπραγματευθείς και την τιμη για την ανανέωση.

  14. #2459
    Εγγραφή
    24-09-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μια ερώτηση παιδιά: Αρχική αίτηση στον ΟΤΕ στις 17/9 (ήμουν ο πρώτος στην πολυκατοικία). Παραδόξως έγιναν όλα πολύ γρήγορα και όλες οι τεχνικές εργασίες ολοκληρώθηκαν στις 15/10 (εκείνη τη μέρα ήρθε ο τεχνικός του εργολαβου στο διαμέρισμα και έκανε μετρήσεις της οπτικής ίνας από την πρίζα που μου είχαν βάλει και μου είπε όλα οκ). Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τον ΟΤΕ. Περιμένω τον τελευταίο άνθρωπο που θα μου φέρει τον εξοπλισμό και θα ενεργοποιησει τη σύνδεση. Πόσο καιρό θέλει; Νόμιζα θέλει καμία βδομάδα από τη στιγμή που θα ολοκληρωθεί το προηγούμενο βήμα, αλλά ήδη πάμε στις δύο εβδομάδες. Όποτε παίρνω τηλέφωνο στον ΟΤΕ μου λένε ότι αφού δεν έχουν περάσει 2 μήνες ακόμα από την αρχική αίτηση είναι εντός χρονοδιαγραμματος άρα δε γίνεται τίποτα. Τι μπορώ να κάνω;

  15. #2460
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Συνήθως θέλει 10-14 μέρες...
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

Σελ. 164 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας