Σελ. 272 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.066-4.080 από 15888
  1. #4066
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μεινατε χωρίς τηλ και ίντερνετ κάποιες μέρες στη διαδικασία εγκατάστασης της οπτικής? η την ίδια μέρα κόβεται το τηλ από adsl και ενεργοποιείται η ινα?
    πρακτικά δεν μένεις καθόλου.

  2. #4067
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μεινατε χωρίς τηλ και ίντερνετ κάποιες μέρες στη διαδικασία εγκατάστασης της οπτικής? η την ίδια μέρα κόβεται το τηλ από adsl και ενεργοποιείται η ινα?
    Λογικά συνεχίζεις να παιρνεις adsl/vdsl.

  3. #4068
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Δεν μένεις καθόλου από ιντερνέτ μόνο την ημέρα που θα έρθει ο τεχνικός αντε το πολύ να μείνεις 5-10 λεπτα μέχρι να συνδέσει το ont το ρουτερ και να γίνουν η ρυθμίσεις

  4. #4069
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μεινατε χωρίς τηλ και ίντερνετ κάποιες μέρες στη διαδικασία εγκατάστασης της οπτικής? η την ίδια μέρα κόβεται το τηλ από adsl και ενεργοποιείται η ινα?
    Καμία διακοπή η μετάβαση έγινε απρόσκοπτα. Γύρισε από VDSL σε FTTH την ημέρα που ήρθε ο τεχνικός για ενεργοποίηση.

  5. #4070
    Εγγραφή
    26-12-2020
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Smart
    καλησπέρα στο team και χρόνια πολλά! Έχουν περάσει 32 μέρες από την αυτοψία του μηχανικού στην οικοδομή και ακόμα δεν έχω δεχθεί τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού για την εγκατάσταση της κάθετης, στο μεταξύ έχω τηλεφωνήσει στον ΟΤΕ πάνω από 5 φορές και η απάντηση που παίρνω είναι '' θα προωθήσουμε το αίτημά σας'' αλλά τίποτα. Βέβαια το έργο ανήκει στη vodafone και όχι στη cosmote αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η στάση, υπόψιν ότι έκανα αίτηση 3/3 ... με το που ενεργοποιήθηκε η ίνα στην περιοχή μου.

  6. #4071
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Πριν λίγο με πήραν τηλ από το 13888 για να οριστεί ραντεβού για να έρθει τεχνικός για την ενεργοποίηση της γραμμής, οπτικη ινα εντωμεταξύ η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί από της 12/4/21 , δεν μπορώ να καταλάβω πως έχει γίνει μπέρδεμα μάλιστα αυτός που με πηρέ τηλ επέμενε ότι υπάρχει ανοικτό ραντεβού στο όνομα μου, δεν ξέρω μήπως επειδή αυτός που μένει από επάνω μου 4 όροφος έχει κάνει και αυτός αίτηση, αρκετά μετα από εμένα εγώ έκανα πρωτος ,μήπως εκεί έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα και έχουν μπερδέψει εμένα με αυτόν, η μήπως επειδή ζήτησα εγώ αλλαγή από τα 100 στα 200 στης 27/4/2021 τους είχα ρωτήσει όμως, αν χρειάζεται να ξανά έρθει τεχνικός στο σπίτι και μου είχαν πει όχι εδώ μάλιστα μου έχει έρθει και ο πρώτος λογαριασμός μετα την ενεργοποίηση Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_39.png 
Εμφανίσεις:  76 
Μέγεθος:  451,7 KB 
ID: 227309

  7. #4072
    Εγγραφή
    20-07-2012
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    52218/5215
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S
    H Cosmote έπαθε Inalan και ρίχνει το καλώδιο χύμα απο το BEP στο χώρο του πελάτη (το έχουν δέσει με μονωτική ταινία πάνω στους σωλήνες του κλιματιστικού)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1620292870404.jpg 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  159,9 KB 
ID: 227318

  8. #4073
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από toketog Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote έπαθε Inalan και ρίχνει το καλώδιο χύμα απο το BEP στο χώρο του πελάτη (το έχουν δέσει με μονωτική ταινία πάνω στους σωλήνες του κλιματιστικού)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1620292870404.jpg 
Εμφανίσεις:  106 
Μέγεθος:  159,9 KB 
ID: 227318
    να τους τελειώσανε τα υλικά δεν νομίζω...

  9. #4074
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jch Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα στο team και χρόνια πολλά! Έχουν περάσει 32 μέρες από την αυτοψία του μηχανικού στην οικοδομή και ακόμα δεν έχω δεχθεί τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού για την εγκατάσταση της κάθετης, στο μεταξύ έχω τηλεφωνήσει στον ΟΤΕ πάνω από 5 φορές και η απάντηση που παίρνω είναι '' θα προωθήσουμε το αίτημά σας'' αλλά τίποτα. Βέβαια το έργο ανήκει στη vodafone και όχι στη cosmote αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η στάση, υπόψιν ότι έκανα αίτηση 3/3 ... με το που ενεργοποιήθηκε η ίνα στην περιοχή μου.
    Απο οτι βλέπω στο δικο μου δρομο (Τριανδρια Θεσ/κη) που η υποδομη δρομου - οριζοντια μεχρι την οικοδομη ανηκει στην VODAFONE. Λοιπον στην δικη μου οικοδομη επειδη υπαρχει ενοικος που εκανε αιτηση στην VODAFONE για FTTH ... η οριζοντια συνδεση απο δρομο σε οικοδομη, μετα απο εκει μεσα στο εσωτερικο μικρο "ΚΟΥΤΙ ΔΙΑΝΟΜΗΣ" της οικοδομης και μετα η κατακορυφη οδευση σε καθε οροφο και εγκατασταση κουτιου σε καθε οροφο .... εγινε πολυ γρηγορα.
    Στην ακριβως διπλανη οικοδομη που αποτι φαινεται ΔΕΝ υπαρχει αιτηση στην VODAFONE αλλα σε αλλο παροχο εχει γινει η οριζοντια οδευση μεχρι την πορτα της οικοδομης και παραμενει εδω και ενα μηνα το ορατο "καλωδιο" στον αερα...
    Φυσικα Δεν εχει ερθει στον ενοικο της οικοδομης μου το σημα της οπτικης ακομα του ειπαν και αυτου σε κανα 2-μηνο !!!!!!! Απλα η VODAFONE φαινεται να προχωρα στις καθετες οδευσεις εντός οικοδομης πιο γρηγορα απο αλλους παροχους στο δικο μου δρομο (το τι γινεται αλλου δεν μπορω να ξερω φυσικα... )

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τους τελειώσανε τα υλικά δεν νομίζω...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  OPT.jpg 
Εμφανίσεις:  308 
Μέγεθος:  33,8 KB 
ID: 227372

    Ρε παιδια ... αυτο ειναι προδιαγραφη σωστης τοποθετησης ...? Οπως πολυ σωστα το επισημαινει ο φιλος παραπανω... ?
    Σε μια τοσο εντονη στροφη της οπτικης ινας εκει που βγαινει απο το κουτι ... δεν μπορει να προκληθει πιθανη αστοχια ..?
    Ενω βλέπω οτι απο κουτι σε κουτι η καμπυλη ειναι σαφως μεγαλυτερη
    Εδω οι πιο εμπειροι τεχνικοι μπορουν να μας διαφωτισουν ωστε να απαιτουμε εμεις τη ληψη μετρων προστασιας της οπτικης ινας
    αν ειμαστε παροντες βεβαια.

  10. #4075
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jch Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα στο team και χρόνια πολλά! Έχουν περάσει 32 μέρες από την αυτοψία του μηχανικού στην οικοδομή και ακόμα δεν έχω δεχθεί τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού για την εγκατάσταση της κάθετης, στο μεταξύ έχω τηλεφωνήσει στον ΟΤΕ πάνω από 5 φορές και η απάντηση που παίρνω είναι '' θα προωθήσουμε το αίτημά σας'' αλλά τίποτα. Βέβαια το έργο ανήκει στη vodafone και όχι στη cosmote αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η στάση, υπόψιν ότι έκανα αίτηση 3/3 ... με το που ενεργοποιήθηκε η ίνα στην περιοχή μου.
    τα ιδια και απαραλλαχτα και εδω, περιμενω το σκαψημο και δεν βλεπω φως.. Υπαρχει μεγάλο πρόβλημα στη διαδικασία, κριμα γιατι ο ΟΤΕ ηταν η τελευταια ελπιδα για να μας φερθουν λιγο ανθρωπινα..Μας βλεπω όλους με starlink

  11. #4076
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evipot Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα ιδια και απαραλλαχτα και εδω, περιμενω το σκαψημο και δεν βλεπω φως.. Υπαρχει μεγάλο πρόβλημα στη διαδικασία, κριμα γιατι ο ΟΤΕ ηταν η τελευταια ελπιδα για να μας φερθουν λιγο ανθρωπινα..Μας βλεπω όλους με starlink
    Μωρε καλο μπορει να ειναι το starlink ... Αλλα εχεις δει τα πιθανα κοστολογια σε USD ..? Διαβασα για πιθανο κοστος εξοπλισμου ~500,00 δολλαρια και κόστος τελικου χρήστη πιθανως στα 100,00 USD χωρις να διευκρινιζεται αν αυτο ειναι μηνιαιο ...

    Το κακο ειναι οτι εδω δεν υπαρχει σοβαρος ανταγωνισμος στα ευρωπαικα κρατη ωστε να πεσουν αναγκαστικα οι τιμες... Αρα αν ειναι αυτες οι τιμες που αναφερονται τοτε λιγοι θα το βαλουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimiSCOOBY : 08-05-21 στις 13:10.

  12. #4077
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    To starlink για αυτο που κανει ειναι φθηνο.
    Και οι τιμες εχουν ανακοινωθει. 500 ευρω ο εξοπλισμος και 100 το μηνα, χοντρα.

    Οσο για τους χρονους του οτε, αιτηση 10/10/2020 ενεργοποιηση 12/4 2021. Χωρις κανενα θεμα απο την πλευρα του πελατη.

  13. #4078
    Εγγραφή
    15-02-2017
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    To starlink για αυτο που κανει ειναι φθηνο.
    Και οι τιμες εχουν ανακοινωθει. 500 ευρω ο εξοπλισμος και 100 το μηνα, χοντρα.

    Οσο για τους χρονους του οτε, αιτηση 10/10/2020 ενεργοποιηση 12/4 2021. Χωρις κανενα θεμα απο την πλευρα του πελατη.
    Το πρόβλημα δεν είναι βασικά ο χρόνος τελικά , αλλά η αίσθηση του πελάτη ότι δεν προχωράει τίποτα διότι είναι μπαχαλο. Όταν μου είχαν κλείσει ραντεβού σε βάθος χρόνου 2 μηνών, παρόλο που δε με ικανοποιούσε, είχα το κεφάλι μου ήσυχο ότι την συγκεκριμένη μέρα θα πάμε παρακάτω.
    Καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών έχει κανείς την αίσθηση ότι μιλάει με έναν μεσάζοντα που δεν ανήκει στην εταιρεία και ακόμα και αυτός με τη σειρά του βρίσκεται στην απ' έξω και προσπαθεί να επικοινωνήσει με ένα απρόσωπο χάος μέσω ενός συστήματος σχολίων σε crm πλατφόρμα

  14. #4079
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Interleaved
    Γνωριζει κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω το loopback για το speedport smart; θα με βολευε πολυ να μπορω να βλεπω τον σερβερε μου με τον public hostname του.

  15. #4080
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    986
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jch Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα στο team και χρόνια πολλά! Έχουν περάσει 32 μέρες από την αυτοψία του μηχανικού στην οικοδομή και ακόμα δεν έχω δεχθεί τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβού για την εγκατάσταση της κάθετης, στο μεταξύ έχω τηλεφωνήσει στον ΟΤΕ πάνω από 5 φορές και η απάντηση που παίρνω είναι '' θα προωθήσουμε το αίτημά σας'' αλλά τίποτα. Βέβαια το έργο ανήκει στη vodafone και όχι στη cosmote αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι δικαιολογείται αυτή η στάση, υπόψιν ότι έκανα αίτηση 3/3 ... με το που ενεργοποιήθηκε η ίνα στην περιοχή μου.
    Μία από τα ίδια 4/3 έκανα αίτηση...
    Έχουμε ξεχωριστό thread για τις οπτικές στην Τούμπα εκεί θα βρείς και άλλους πολλούς "πονεμένους"

Σελ. 272 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 252262267270271272273274277282292 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας