Σελ. 181 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 161171176179180181182183186191201 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.701-2.715 από 15888
  1. #2701
    Εγγραφή
    28-07-2020
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Peter13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά παρατηρώ ότι για να γίνει η δουλειά μου πρέπει να παίρνω τηλέφωνο 2-3 φορές για κάθε θέμα γιατί κάθε φορά το "σημειώνουν" (όπως έλεγε και ο Δογκανος) και δεν με παίρνουν πίσω να με ενημερώσουν. Έτσι χάνονται 2-3 μέρες και πάμε στην επόμενη εβδομάδα κάθε φορά. Μόλις με πάρει τεχνικός θα γράψω ένα χρονοδιάγραμμα για το πόσο καιρό θα κάνω να συνδεθώ.
    Το δικό μου χρονοδιάγραμμα είναι:
    02/11/2020 αιτηση σε καταστημα για FTTH
    04/11/2020 τηλεφωνο απο τον μηχανικο για να κλεισουμε ραντεβου για τον ελεγχο του κτηριου
    10/11/2020 ερχεται ο μηχανικος να δει το κτηριο και να μου δωσει την υπευθυνη δηλωση
    12/11/2020 εδωσα την υπευθυνη δηλωση στον μηχανικο
    17/11/2020 ερχεται το συνεργειο ωστε να σκαψει μονο τον δρομο και το πεζοδρομιο ωστε να φερουν την ινα μεχρι την πολυκατοικια μου
    27/11/2020 ξεκινανε οι εργασιες για την εγκατασταση στην πολυκατοικια και το σπιτι μου(τελειωνουν σχεδον τα παντα και λενε θα ερθουν την Δευτερα 30/11 για μια τελευταια μετρηση)
    30/11/2020 παιρνουν μια τελευταία μετρηση και τελειωνει η εγκατασταση
    01/12/2020 παιρνω στο 13888 τους λεω οτι τελειωσαν τα παντα και αν γινεται να κλεισουμε ραντεβου οσο το συντομοτερο και μου λενε προωθησα το αιτημα σας στο αρμοδιο τεχνικο τμημα της περιοχης και θα εχετε επικοινωνια μεσα σε 48 ωρες με τον τεχνικο ωστε να κλεισετε ραντβου


    Κατι μου λεει οτι δεν θα ειναι μονο 48 ωρες. Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια δεσμευση ωστε η Cosmote να στειλει τεχνικο εντος καποιων ημερων απο την ολοκληρωση της εγκαταστασης? Στο site σε ολα τα βηματα γραφει εναν εκτιμώμενο χρονο αναμονης ενω στο τελευταιο βημα που ειναι ο τεχνικος δεν γραφει χρονο. Στο 13888 μου λενε μπορει να παρει 1-2 εβδομαδες να ερθει ο τεχνικος ενω συνηθως λενε το ραντεβου γινεται σε 7-10 μερες. Αν ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο χρονοδιάγραμμα ας πει.

  2. #2702
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.702
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jinjo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου χρονοδιάγραμμα είναι:
    02/11/2020 αιτηση σε καταστημα για FTTH
    04/11/2020 τηλεφωνο απο τον μηχανικο για να κλεισουμε ραντεβου για τον ελεγχο του κτηριου
    10/11/2020 ερχεται ο μηχανικος να δει το κτηριο και να μου δωσει την υπευθυνη δηλωση
    12/11/2020 εδωσα την υπευθυνη δηλωση στον μηχανικο
    17/11/2020 ερχεται το συνεργειο ωστε να σκαψει μονο τον δρομο και το πεζοδρομιο ωστε να φερουν την ινα μεχρι την πολυκατοικια μου
    27/11/2020 ξεκινανε οι εργασιες για την εγκατασταση στην πολυκατοικια και το σπιτι μου(τελειωνουν σχεδον τα παντα και λενε θα ερθουν την Δευτερα 30/11 για μια τελευταια μετρηση)
    30/11/2020 παιρνουν μια τελευταία μετρηση και τελειωνει η εγκατασταση
    01/12/2020 παιρνω στο 13888 τους λεω οτι τελειωσαν τα παντα και αν γινεται να κλεισουμε ραντεβου οσο το συντομοτερο και μου λενε προωθησα το αιτημα σας στο αρμοδιο τεχνικο τμημα της περιοχης και θα εχετε επικοινωνια μεσα σε 48 ωρες με τον τεχνικο ωστε να κλεισετε ραντβου


    Κατι μου λεει οτι δεν θα ειναι μονο 48 ωρες. Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια δεσμευση ωστε η Cosmote να στειλει τεχνικο εντος καποιων ημερων απο την ολοκληρωση της εγκαταστασης? Στο site σε ολα τα βηματα γραφει εναν εκτιμώμενο χρονο αναμονης ενω στο τελευταιο βημα που ειναι ο τεχνικος δεν γραφει χρονο. Στο 13888 μου λενε μπορει να παρει 1-2 εβδομαδες να ερθει ο τεχνικος ενω συνηθως λενε το ραντεβου γινεται σε 7-10 μερες. Αν ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο χρονοδιάγραμμα ας πει.
    Yποθέτω σκάψανε μόνο το πεζοδρόμιο, ο δρόμος είχε σκαφτεί για όλες τις πολυκατοικίες του δρόμου σου.

    Το χρονοδιάγραμμα είναι αυτό που σου είπαν, εξαρτάται από τον φόρτο των τεχνικών.

    Το συνεργείο που έκανε και την τελευταία μέτρηση ειδοποίησε το αρμόδιο τμήμα ότι τελειώσανε και εκείνοι θα προγραματίσουν το ραντεβού, θα σε πάρουνε τηλέφωνο.
    Το 13888 δεν μπλέκει πουθενά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #2703
    Εγγραφή
    14-07-2020
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Στη δική μου περίπτωση σκεφτείτε ότι όλα είναι τελειωμένα ( εγκατάσταση στην οικοδομή κ ενεργή γραμμή από ένοικους σε άλλους ορόφους). Περιμένω ουσιαστικά τεχνικό να έρθει και να μου βάλει την οπτική μέσα στο διαμέρισμα από το τέρμιναλ που υπάρχει ήδη στον όροφο μου. Απλώς εγώ έκανα φορητότητα και στη συνέχεια σύμβαση για FTTH τηλεφωνικά. Δεν ξέρω εδώ αν θα έχω παραπάνω καθυστερήσεις σε σύγκριση με το αν είχα πάει σε καταστήματα στην πόλη μου για την αίτηση. Υπόψιν ότι κάθε φορά μιλάω με το αρμόδιο τμήμα και όχι με το 13888.

  4. #2704
    Εγγραφή
    28-07-2020
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yποθέτω σκάψανε μόνο το πεζοδρόμιο, ο δρόμος είχε σκαφτεί για όλες τις πολυκατοικίες του δρόμου σου.

    Το χρονοδιάγραμμα είναι αυτό που σου είπαν, εξαρτάται από τον φόρτο των τεχνικών.

    Το συνεργείο που έκανε και την τελευταία μέτρηση ειδοποίησε το αρμόδιο τμήμα ότι τελειώσανε και εκείνοι θα προγραματίσουν το ραντεβού, θα σε πάρουνε τηλέφωνο.
    Το 13888 δεν μπλέκει πουθενά.

    Δηλαδη μπορει να κανουν και μηνα απλως για να μου στειλουν τεχνικο?

  5. #2705
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.702
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jinjo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη μπορει να κανουν και μηνα απλως για να μου στειλουν τεχνικο?
    Σπάνιο.
    Συνήθως σε 2 βδομάδες θάχεις τελειώσει.
    Τώρα υπάρχουν και τα θέματα covid


    Για να μην πάει ο χρόνος χαμένος, μπορείς να ψάξεις και να παραγγείλεις ups. Ετσι θάχεις internet+τηλέφωνο+συναγερμό+μία λάμπα led στις διακοπές ρεύματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 02-12-20 στις 13:19.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #2706
    Εγγραφή
    28-07-2020
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπάνιο.
    Συνήθως σε 2 βδομάδες θάχεις τελειώσει.
    Τώρα υπάρχουν και τα θέματα covid
    Και 2 εβδομαδες ειναι πολλες νομιζω. Τι να πω. Μακαρι να γινουν ολα το συντομοτερο

  7. #2707
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το nokia και το speedport plus στα 12v τα έχω.

    ναι τα σηκώνει και τα δύο.

    δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάρω τα speedport smart με τα wifi.

    - - - Updated - - -



    προσωπικά με τα FTTH 100/10 δεν έχω κανένα θέμα με online gaming εγώ και η γυναίκα netflix
    μια χαρα τα ιδια ακριβως εχουμε..τι αλλαζει με το σμαρτ που λες?ειναι καινουριο ρουτερακι?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο καλό θα ήταν να μη το φορτώνετε πολύ με συσκευές, ιδίως πάνω απ'ότι γράφει η ετικέτα τους γιατί τραβάνε ζόρι.. Δουλεύουν μεν αλλά δεν ζουν πολύ οι πυκνωτές τους..
    Μέσα στην εξίσωση υποθέτω ότι πρέπει να υπολογίζεται και η usb μπροστά.. Δεν είμαι σίγουρος..
    Και επίσης καλό είναι να το έχετε σε δροσερό μέρος γιατί ζεσταίνονται (ιδίως κατά τη φόρτιση η ανάλογα με το φορτίο) και όπως είπα την ακούνε οι πυκνωτές του με αποτέλεσμα μετά να την ακούει το κύκλωμα φόρτισης (μπαταρίες)..
    Έχω 2, και φίλος άλλα 2, με το ίδιο πρόβλημα.. Στα δικά μου άλλαξα πυκνωτές και έστρωσαν κάπως..

    - - - Updated - - -



    Αν στο έδωσαν πρόσφατα μήπως είναι το lamtech..
    Σε κάθε περίπτωση ότι λέει το ταμπελάκι του.. Η το φορτώνεις και αν δεν "μπει" κανα overload overcurrent protection βλέπεις πόσο θα ζήσει.. Η αν αρχίσει ζεσταίνεται έχεις την απάντηση σου ότι αρχίζει να ζορίζεται..
    Σε αυτή τη φάση καλό θα ήταν να είχες και ένα πολύμετρο στην όλη εξίσωση - δοκιμή να έβλεπες αν τηρείται η ρυθμισμένη τάση..
    Αν έπεφτε κάτω από κάποιο όριο η άρχιζε διάφορα κουλά θα ήταν και αυτή μια ένδειξη ότι ζορίζεται..
    Αλλά γενικά ότι είπα.. Ότι λέει το ταμπελάκι του..
    Στα lamtech νομίζω - αν θυμάμαι καλά υπάρχουν διάφορα μοντέλα ανάλογα με το φορτίο εξόδου..
    ναι αυτη ειναι η εταιρεια το εχω ποσταρει το λινκ λιγο πιο πανω..σημερα περιμενω ενα διπλο καλωδιακι να κανω μια δοκιμη ...ελπιζω να μην
    VAMOS ARIS

  8. #2708
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Blade_ θα σ απαντησω μόνο για το ρουτερ το σμαρτ. Εχω διαβασει το guide του ρουτερ και έχει μια ρύθμιση που λέγεται «QoS for gaming». Καταλαβαίνεις και μόνος σ λογικα ότι δίνει προτεραιότητα στα Games. Και γενικά το σμαρτ είναι καλό για το WiFi έχει μεγαλύτερη κεραία σε σχέση με το plus + το πιατάκι mesh που δίνει .

  9. #2709
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HliasLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Blade_ θα σ απαντησω μόνο για το ρουτερ το σμαρτ. Εχω διαβασει το guide του ρουτερ και έχει μια ρύθμιση που λέγεται «QoS for gaming». Καταλαβαίνεις και μόνος σ λογικα ότι δίνει προτεραιότητα στα Games. Και γενικά το σμαρτ είναι καλό για το WiFi έχει μεγαλύτερη κεραία σε σχέση με το plus + το πιατάκι mesh που δίνει .
    φαινεται πολυ ενδιαφερον..θα κανω κινηση μηπως το τσιμπησω
    VAMOS ARIS

  10. #2710
    Εγγραφή
    14-07-2020
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jinjo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη μπορει να κανουν και μηνα απλως για να μου στειλουν τεχνικο?
    Εγώ καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου γιατί το δίκτυο μου αυτή τη στιγμή δεν είναι ικανό να εξυπηρετήσει καλά καλά 1 άτομο πόσο μάλλον πολλά ταυτόχρονα.
    Σήμερα με πήραν 2 φορές τηλέφωνο να με ρωτήσουν αν προώθησα κ υπέγραψα τα απαραίτητα έγγραφα (αναρωτιέμαι αυτοί στο αρμόδιο τμήμα δεν κοιτάζουν τα email τους άραγε)Μου είπαν ότι θα επιβεβαιώσει αν όλα είναι οκ και μετά προχωράμε.. οπότε ραντεβού με τεχνικό σίγουρα την επόμενη εβδομάδα με τον Ρυθμό που το πάνε αυτοί. Και μετά την εγκατάσταση προβλέπω και καμία καθυστέρηση 10-15 μέρες στο χαλαρό από το τμήμα μέχρι να κάνουν την ενεργοποίηση έτσι όπως εξελίσσεται η όλη ιστορία. Αν έχω συνδεθεί μέσα στο 2020 μάλλον θα είναι θαύμα.

  11. #2711
    Εγγραφή
    28-07-2020
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Peter13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου γιατί το δίκτυο μου αυτή τη στιγμή δεν είναι ικανό να εξυπηρετήσει καλά καλά 1 άτομο πόσο μάλλον πολλά ταυτόχρονα.
    Σήμερα με πήραν 2 φορές τηλέφωνο να με ρωτήσουν αν προώθησα κ υπέγραψα τα απαραίτητα έγγραφα (αναρωτιέμαι αυτοί στο αρμόδιο τμήμα δεν κοιτάζουν τα email τους άραγε)Μου είπαν ότι θα επιβεβαιώσει αν όλα είναι οκ και μετά προχωράμε.. οπότε ραντεβού με τεχνικό σίγουρα την επόμενη εβδομάδα με τον Ρυθμό που το πάνε αυτοί. Και μετά την εγκατάσταση προβλέπω και καμία καθυστέρηση 10-15 μέρες στο χαλαρό από το τμήμα μέχρι να κάνουν την ενεργοποίηση έτσι όπως εξελίσσεται η όλη ιστορία. Αν έχω συνδεθεί μέσα στο 2020 μάλλον θα είναι θαύμα.
    Αυτο ακριβως. Δεν γινεται ποσες συσκευες να ειναι πανω σε μια adsl. Και εγω το ιδιο θεμα με εσενα εχω. Και δεν μου δινουν ουτε vdsl. Ελεος στο 2020 να ειμαστε με μια κουτσουρεμενη adsl.
    Ετσι οπως το βλεπω πας για 2021. Σκεψου θες περιπου μια εβδομαδα να σε παρει ο μηχανικος τηλ και να κανονισετε ποτε θα ερθει για ελεγχο. Και μετα αλλη μια εβδομαδα για να γινουν οι εργασιες. Οποτε εισαι περιπου στις 2 εβδομαδες στην καλυτερη. Και μετα πες αλλη μια εβδομαδα για τεχνικο του ΟΤΕ πας στις 3. Που μονο 3 δεν θα ειναι. Τι να πεις. Γιατι δεν προσλαμβανουν παραπανω προσωπικο εφοσον χρειαζεται?

  12. #2712
    Εγγραφή
    14-07-2020
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jinjo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβως. Δεν γινεται ποσες συσκευες να ειναι πανω σε μια adsl. Και εγω το ιδιο θεμα με εσενα εχω. Και δεν μου δινουν ουτε vdsl. Ελεος στο 2020 να ειμαστε με μια κουτσουρεμενη adsl.
    Ετσι οπως το βλεπω πας για 2021. Σκεψου θες περιπου μια εβδομαδα να σε παρει ο μηχανικος τηλ και να κανονισετε ποτε θα ερθει για ελεγχο. Και μετα αλλη μια εβδομαδα για να γινουν οι εργασιες. Οποτε εισαι περιπου στις 2 εβδομαδες στην καλυτερη. Και μετα πες αλλη μια εβδομαδα για τεχνικο του ΟΤΕ πας στις 3. Που μονο 3 δεν θα ειναι. Τι να πεις. Γιατι δεν προσλαμβανουν παραπανω προσωπικο εφοσον χρειαζεται?
    Έλεγα τα ίδια ακριβώς πράγματα στη Vodafone(περί ταχύτητας,vdsl κλπ) πριν αποχωρήσω για Cosmote. Πριν 7 μήνες κλειδωνα στα 14mbps χωρίς θέμα. Πλέον στα 7 κ θα πρέπει να λέω και ευχαριστώ.. δεν ξέρω λογικά δε θα χρειαστεί να έρθει τόσες φορές τεχνικός σε εμένα μιας και είναι έτοιμη η εγκατάσταση. Λείπει το ONT μέσα στο διαμέρισμα μόνο. Αλλά όπως είπες.. τρελή γραφειοκρατία παρατηρώ και καθυστερήσεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

  13. #2713
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jinjo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη μπορει να κανουν και μηνα απλως για να μου στειλουν τεχνικο?
    Εγώ περίμενα 24 ημερολογιακές.

  14. #2714
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι πόσες public δίνει η γραμμή ;;;
    θα περίμενα μια στη συνδεση με τα στοιχεια σου.

    στις άλλες με τα default θα περιμενα να δίνει πίσω απο CGΝΑΤ

  15. #2715
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα περίμενα μια στη συνδεση με τα στοιχεια σου.

    στις άλλες με τα default θα περιμενα να δίνει πίσω απο CGΝΑΤ
    Καλησπέρα,

    φίλος μου είπε πως παίρνει μια στο speedport και ενεργοποιώντας ppp passthrough πήρε άλλη μία σε mikrotik με τα default pass και στα δύο

Σελ. 181 από 1060 ΠρώτηΠρώτη ... 161171176179180181182183186191201 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας