Καλησπέρα σε όλους,
αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το ZXHN H108N V2.3 σαν access point, καθώς κάνοντας μερικές δοκιμές με άλλα παλιά που είχαν ξεμείνει από αλλαγές παρόχων, το ΖΤΕ μου δίνει το καλύτερο wifi στο σημείο που θέλω να το βάλω.
Σαν κεντρικό router έχω ενα TP link Archer d20 το οποίο είναι συνδεδεμένο με bridge mode επάνω στο ZXHN H168N με Nova VDSL.

Τα έχω σετάρει όλα σωστά ακολουθώντας τους οδηγούς που κυκλοφορούν στο forum.

To ΤP Link έχει ΙΡ 192.168.1.2 με εύρος από 192.168.1.4 έως 192.168.1.254, και το H108N έχει ΙΡ 192.168.1.3 με DHCP κλειστό και firewall στο low αφού δεν έχει επιλογή για off. Επίσης, έχω γυρίσει το H108N σε bridge mode, όπως διάβασα στους οδηγούς, για να κλείσει το ΝΑΤ.

Όμως αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: το TP Link μου δείχνει κανονικά τις συσκευές που είναι συνδεδεμένες με LAN στο H108N αλλά δε μου εμφανίζει καθόλου όσες συσκευές είναι συνδεδεμένες στο Wifi του H108N .
Επιπλέον, στο ΤΡ link δεν εμφανίζεται πουθενά το ότι είναι συνδεδεμένο επάνω του το H108N .

Ξέρω ότι μπορεί να μην έχει και μεγάλη σημασία, εφόσον όλα δουλεύουν σωστά, αλλά επειδή θα ήθελα να έχω έναν σχετικό έλεγχο επάνω στις συσκευές που είναι συνδεδεμένες στο τοπικό μου δίκτυο, θα ήθελα μια βοήθεια ως προς το τι μπορώ να διορθώσω για να μπορώ να βλέπω μέσω του TP link όσες συσκευές είναι επάνω στο wifi του H108N

Ευχαριστώ πολύ