Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα,
    Ειμαι συνδρομητης στην εταιρία σας απο το 2009, εδω και 1,5 χρονο εχω αναβαθμισει σε vdsl 35/3 απο αστικο κεντρο στην πολη της πτολεμαιδας, λογο το οτι η αποσταση ειναι μεγαλη ο συγχρονισμός μου ειναι στα 24,5 αλλα άσχετα που δεν πιάνω την ταχύτητα του πακετου μου επέλεξα να παραμείνω εκεί και να μην κανω υποβάθμιση, εδω και 3 εβδομάδες (απο Οκτώβριο) ο οτε εχει ενεργοποιήσει καμπινα διπλα απο την πολυκατοικία μου και μεσα στο site του οτε μου δίνει διαθεσιμότητα vdsl 50. Ηδει και η vodafone βαζοντας στο site της τα στοιχεια της οδου μου μου διχνει διαθεσιμοτητα vdsl (μεσω καμπινας). Αυτο που με ενδιαφερει και δεν καταφερα να βγαλω ακρη με την εξυπηρετηση πελατων λεγωντας μου οτι δεν ειναι ακομα διαθεσιμο απο καμπινα (στην εξυπηρετη σας μου ειπαν οτι δεν φενετε οτι ο οτε εχει βαλει καμπινα) ειναι εφικτο να μεταφερθω απο το α/κ στην καμπινα αυτην και να εχω το σωστο πακετο vdsl που είδει πληρωνω εδω και 1,5 χρονο ?

    κωδ. πελατη: 17690002
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος InVADeR : 15-11-17 στις 03:16.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλημέρα. Δυστυχώς μετά από έλεγχο της γραμμής σου δεν υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL από καμπίνα από το δίκτυο της Cyta.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τις τρεις τελευταίες ημέρες δεν εχω ίντερνετ και τηλέφωνο στην παραπάνω παροχή έχω πάρει η δει 4 φορές τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη έχουμε κάνει reset του ρουτερ δεν είχε αποτέλεσμα οι εδώ και τρεις ημέρες μου λένε ότι περιμένουν απάντηση από το τμήμα δικτιου!!! Το αποτέλεσμα είναι να πάμε αύριο στην τέταρτη ημέρα χωρίς υπηρεσίες καθολου και η τεχνική υποστιριξη αφού έχει 30 λεπτά αναμονή να σου λένε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο!!! Απαράδεκτο να μην έχω μια εικόνα εδώ και 3 μέρες από το τμήμα δικτιου που δεν μπορεί να έχει επικοινωνία καν το τμήμα τεχνικής υποστήριξης σας!

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλή σου μέρα! Ελέγχοντας την καρτέλα σου διαπιστώνουμε ότι το ζήτημα που αντιμετωπίζεις ελέγχεται από το δευτεροβάθμιο επίπεδο υποστήριξης και μόλις υπάρχει κάποια νεότερη εξέλιξη θα επικοινωνήσουν μαζί σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, εχουν περασει 4 μηνες απο την τελευταια ενημερωση σας οτι δεν υπηρχε διαθεσιμοτητα απο καμπινα για τον παραπανω αριθμο. Υπαρχει τωρα ?
    Απο τα 25,800 που συχρονιζε η γραμμη εχει πεσει στα 14,900 και σιγουρα η λυση ειναι να μεταφερθει σε καμπινα για να εχω την συνδεση που πληρωνω καθε μηνα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος InVADeR : 07-03-18 στις 17:09.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλημέρα! Αρχικά θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι δεν υπάρχει ακόμη διαθεσιμότητα υπηρεσιών από την καμπίνα που εξυπηρετεί την σύνδεσή σου. Αναφορικά με το θέμα του συγχρονισμού, μετά την επίσκεψη και έλεγχο του τεχνικού μας στις 7/3/2018 , το ζήτημα έχει ανατεθεί στον ΟΤΕ με α/α 3826753.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα μετα απο εκεινη την βλαβη που ειχε δηλωθει ο συχρονισμος παραμενει στα 14.900 ληρωνοντας για ολο το διαστημα για VDSL 35. Απο τον περασμενο Σεπτεμβριο παρεχετε στην καμπινα που ανεικω VPU απο ολους τους αλλους παροχους εκτος απο εσας. Το θεμα ειναι οτι εφτασε να λιγει το συμβολαιο στις 01/07/2018 και ακομα μου λενε στην εξυπηρετηση πελατων οτι δεν εχει αναβαθμιστη η καμπινα μου ακομα για αυτο δεν δινετε VPU

    Το αποτελεσμα ειναι οτι ολο το διαστημα πληρωνω για VDSL και εχω ενα μετριο ADSL. τι πρεπει να κανω τωρα εγω ? να ανεωσω η να προβω σε φορητοτητα σε αλλο παροχο που μπορει να με εξυπηρετηση ?

  8. #8
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλημέρα. Κατόπιν ελέγχου δεν υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL από καμπίνα στην περιοχή σου. Όσο αφορά τα μέγιστα της γραμμής σου δεν μπορεί τεχνικά να γίνει κάτι καλύτερο . Επίσης βλέπουμε οτι έχεις ενημερωθεί για νέα προσφορά που μπορείς να δεχθείς. Παραμένουμε στη διάθεση σου.

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρώτες εντυπώσεις από Cyta Vdsl
    Από nnn στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 997
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-19, 19:07
  2. Αρνηση παράδοσης εξοπλισμού VDSL απο την CYTA.
    Από Προφέσσορας_Χάος στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-17, 10:49
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 14:24
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-17, 02:30
  5. CYTA vdsl Ζωγραφου
    Από nkar στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 12:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας