Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 131
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Περιοχή
    GREECE
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/4900
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus WiFi
    Δεν μπορώ να μη σχολιάσω κι εγώ.
    Γυρίζω, το πολύ σε κάρτα, το κυριότερο όμως είναι ότι γυρίζω στο σταθερό μου τηλέφωνο!
    Άντε γειά Γ3ρμ@ν@ρ@δ3ς

    - - - Updated - - -

    Δεν μπορώ να μη σχολιάσω κι εγώ.
    Γυρίζω, το πολύ σε κάρτα, το κυριότερο όμως είναι ότι γυρίζω στο σταθερό μου τηλέφωνο!
    Άντε γειά Γ3ρμ@ν@ρ@δ3ς

  2. #17
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Όλες οι εταιρείες θα κάνουν τα ίδια δεν έχει σημασία ποια θα το κάνει πρώτη
    Εγώ για αυτό λέω ότι υπάρχει καρτέλ και η ΕΕΤΤ απλά τους καλύπτει αντί να υπερασπιστεί τον πελάτη , καταναλωτή.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-12-2004
    Περιοχή
    Αθήνα -Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    E απο κάπου πρέπει να βγουν οι επενδύσεις στα δίκτυα .... :-(
    Ilias

  4. #19
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Την μια μέρα κατακλύζεσαι από διαφημίσεις για fiber από cosmote και την άλλη μέρα δελτίο τύπου με αυξήσεις σχεδόν σε όλα τα προγράμματα κινητής.
    Ελληνική επιχειρηματικότητα ή κάτι τέτοιο.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Οι συνδρομητές όλων των παραπάνω προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού), εντός 1 μηνός από τη δημοσίευση της παρούσας.
    Δηλαδή καινούριες ανανεώσεις συμβολαίων που έγιναν μόλις, έστω για χάριν της συζήτησης πριν το δελτίο τύπου (έως τις 14/11), και που λογικά πήραν έκπτωση παγίου αντί για επιδότηση συσκευής δεν μπορούν να καταγγείλουν τη σύμβαση αζημίως;
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #21
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    τελικά cosmote και vodafone ανταγωνίζεστε στους τιμοκαταλόγους κάνετε αυξήσεις απο εμάς σαν συνδρομητές ζητάτε να πληρώσουμε στην ώρα μας απο εμάς να είναι όλα σωστά αλλά απο μέρους σας οτι γουστάρετε κάνετέ και με καταγγελία βρίσκουμε το δίκιο μας

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα και παλι, εγω μπορει να ειχα αναγκη το ιντερνετ κινητης στο εξοχικο λογω cctv dvr και καμερων που ηθελα αξιοπιστια που δεν προσφερει το AWMN, αλλα ομως στο κινητο την εχω καταβρει με το W.U βαζω ΜΟΝΟ ιντερνετ και τιποτα αλλο, αμα δειτε τα SMS ποσες προσφορες μου στελνουν συνεχεια και τους γραφω κανονικα και τηλεφωνα με παιρνουν....ετσι ετσι λαμογια...
    καποτε ειχα και cosmote παγια συνδεση στο κινητο και μετα wind, απο τοτε που το εκανα καρτοκινητη και μονο πακετο ιντερνετ σωθηκα το σταθερο μου παει παντου και παντα....και παντα χρηματα στην καρτα για ωρα αναγκης εννοειτε!

  8. #23
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή καινούριες ανανεώσεις συμβολαίων που έγιναν μόλις, έστω για χάριν της συζήτησης πριν το δελτίο τύπου (έως τις 14/11), και που λογικά πήραν έκπτωση παγίου αντί για επιδότηση συσκευής δεν μπορούν να καταγγείλουν τη σύμβαση αζημίως;
    Γιατί να μην μπορούν; Και βέβαια μπορούν να καταγγείλουν τη σύμβαση.
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  9. #24
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μην μπορούν; Και βέβαια μπορούν να καταγγείλουν τη σύμβαση.
    Επειδή αναφέρεται στο ΔΤ το κομμάτι που παρέθεσα πριν: "...εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού..."
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  10. #25
    Εγγραφή
    15-03-2003
    Περιοχή
    Greece.gif
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    ΟΤΕ Χαιδάρι
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Netgear DGND4000/bridged
    Path Level
    Interleaved
    Συμφωνα με αυτό εδω http://www.eett.gr/opencms/opencms/a...news_0735.html

    "Επισημαίνεται ότι, η απαγόρευση της αύξησης του παγίου στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου και η ρύθμιση για την αποστολή ηλεκτρονικών λογαριασμών τίθενται άμεσα σε ισχύ"

    Αρα η αυξηση του παγιού με αύξηση με ΜΒ είναι παράνομη, μια και η απόφαση της ΕΕΤΤ είναι 15 Νοεμβ και έχει άμεση ισχυει σωστά?

    ΥΓ.Προτείνω κάποιοs απο το site adslgr.com να στείλει ενα εμαιλ στον Γρηγόρης Καρίμαλης gkarimalis@eett.gr ,να μας ενημερώσει υπεύθυνα πότε μπαινει σε ισχυει ο κανονισμός ωστε να μην του στείλουμε όλοι μαζί και τον σπαμαρουμε!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mmathiou : 16-11-17 στις 15:17.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.196
    Downloads
    83
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    TP-LINK ARCHER VR200
    Μια χαρα οτι πρεπει να διακοψω νωριτερα το συμβολαιο μου...να υποθεσω παιρνω στον ΟΤΕ και τους λεω οτι κανω καταγγελια της συμβασης και οτι επιθυμω να γυρισει σε καρτοκινητο;

  12. #27
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.982
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mmathiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα με αυτό εδω http://www.eett.gr/opencms/opencms/a...news_0735.html

    "Επισημαίνεται ότι, η απαγόρευση της αύξησης του παγίου στις συμβάσεις ορισμένου χρόνου και η ρύθμιση για την αποστολή ηλεκτρονικών λογαριασμών τίθενται άμεσα σε ισχύ"

    Αρα η αυξηση του παγιού με αύξηση με ΜΒ είναι παράνομη, μια και η απόφαση της ΕΕΤΤ είναι 15 Νοεμβ και έχει άμεση ισχυει σωστά?

    ΥΓ.Προτείνω κάποιοs απο το site adslgr.com να στείλει ενα εμαιλ στον Γρηγόρης Καρίμαλης gkarimalis@eett.gr ,να μας ενημερώσει υπεύθυνα πότε μπαινει σε ισχυει ο κανονισμός ωστε να μην του στείλουμε όλοι μαζί και τον σπαμαρουμε!
    Μαλλον το πανε στην π@υστια. Ο κανονισμος λεει

    Συμβάσεις ορισμένου χρόνου: Ο πάροχος δεν θα έχει δικαίωμα, στη διάρκεια του ορισμένου χρόνου της σύμβασης, να αυξάνει το πάγιο ή να μειώνει τον χρόνο ομιλίας/όγκο δεδομένων του προγράμματος υπηρεσιών.
    Αυτοι θα ισχυριστουν οτι αυξανουν το παγιο γιατι προσφερουν παραπανω data. Ουτε αυξησαν το παγιο αφηνοντας τις παρεχομενες υπηρεσιες ιδιες, ουτε τις μειωσαν.
    Τωρα γιατι ιδια αυξηση data τιμολογειται με διαφορετικη αυξηση παγιου μονο η Κοτε το ξερει.
    Αλλα κατι μου λεει οτι αν προβαλει τετοιο επιχειρημα στην ΕΕΤΤ, αυτη θα το κατεβασει αμασητο και θα πει οκ.

  13. #28
    Εγγραφή
    13-03-2008
    Περιοχή
    Σπέτσες
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8055/745
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΕΤΣΕΣ
    Router
    ΖΤΕ
    Καλησπέρα και καλώς τα δεχτήκαμε. Για την ιστορία, το μακρυνάρι/ανακοίνωση περιέχει τον όρο "Αυξάνονται/Αυξάνεται" 19 φορές. Ούτε τιμωρία να γράφαμε στο δημοτικό!!!!

  14. #29
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον το πανε στην π@υστια. Ο κανονισμος λεει



    Αυτοι θα ισχυριστουν οτι αυξανουν το παγιο γιατι προσφερουν παραπανω data. Ουτε αυξησαν το παγιο αφηνοντας τις παρεχομενες υπηρεσιες ιδιες, ουτε τις μειωσαν.
    Τωρα γιατι ιδια αυξηση data τιμολογειται με διαφορετικη αυξηση παγιου μονο η Κοτε το ξερει.
    Αλλα κατι μου λεει οτι αν προβαλει τετοιο επιχειρημα στην ΕΕΤΤ, αυτη θα το κατεβασει αμασητο και θα πει οκ.
    Η αποψη μου ειναι οτι και να ισχυριστούν χαμένοι θα βγούν, αλλα επειδη δουλεύουν με την λογική ότι "προλάβουμε και αρπάξουμε" βασίζονται στην λογική πόσοι θα διαμαρτυρηθούν ...10% και πολλοί ειναι.... εεεεεεε αυτοι που θα διαμαρτυρηθουν θα την γλυτώσουν την αυξηση, απο τους υπόλοιπους θα τσιμπίσουν για ....τελευταια φορα... την αυξηση .... μεχρι να βρούνε αλλο τρόπο να παρακαμψουν την ΕΕΤΕ και να κάνουν αυξησεις .

  15. #30
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι απλά ...

    Μόνο που το εξώδικο στοιχίζει πιό πολύ από την επιδότηση

    Ετσι απλά ...

    ΥΓ Εχεις στείλει ποτέ εξώδικο ?
    Έχω στείλει αρκετές φορές και πίστεψε με αξίζει στην περίπτωση που κάποιος έχει πάρει μια σοβαρή επιδότηση για 2-3 γραμμές. Εμείς έχουμε ένα εταιρικό συμβόλαιο 8 γραμμών και θα το καταγγείλω κρατώντας τις συσκευές αν δεν κρατήσουν τις τιμές που αναφέρονται στο συμβόλαιο (24μηνο) . Το έχω ξανακάνει και με τη Vodafone. Το κόστος του εξώδικου έχει άμεση σχέση με την αμοιβή του δικηγόρου σου. Προσωπικά θα μου κοστίσει με την επίδοση από το δικαστικό επιμελητή 230EUR.

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 314
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 17:04
  2. Μηνύματα: 185
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 17:23
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 11:02
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-17, 01:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας