Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789
Εμφάνιση 121-131 από 131
  1. #121
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η ΕΕΤΤ είναι ακέφαλη"αφού άλλαξαν οι αντιπρόεδροι και ο πρόεδρος είναι υπό αντικατάσταση. Αν υπήρξε παρέμβαση Τσαμάκη, θα την έβαζε πρώτη πρώτη στο site της ΕΕΤΤ. Δημιουργική δημοσιογραφία είναι για να "βοηθηθεί".....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #122
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Καλησπέρα,σήμερα πέρασα από την wind για να διαμαρτυρηθώ για την αύξηση του λογαριασμού της σταθερής μου τηλεφωνίας(11/12 έγινε η πρώτη έκδοση αυξημένου λογαριασμού και 11/1 η έκδοση του δεύτερου). Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ότι ο νόμος που έχει εκδοθεί περί απαγόρευσης αυξήσεων ισχύει από το νέο έτος και ότι η wind τις έκανε από το 2017,οπότε σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες αυτήν δεν την πιάνει. Τελικά ισχύει ο νόμος αυτός αναδρομικά ἠ όχι? Παρόλα αυτά του είπα ότι έχω δικαίωμα να κάνω καταγγελία της σύμβασης εντός 4 μηνών και όχι ενός,το μόνο που έκανε λοιπόν ήταν να στείλει μια επιστολή διαμαρτυρίας μου ηλεκτρονικά και μου είπε να περιμένω την σχετική τους απάντηση.

  3. #123
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzanetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,σήμερα πέρασα από την wind για να διαμαρτυρηθώ για την αύξηση του λογαριασμού της σταθερής μου τηλεφωνίας(11/12 έγινε η πρώτη έκδοση αυξημένου λογαριασμού και 11/1 η έκδοση του δεύτερου). Η απάντηση του υπαλλήλου ήταν ότι ο νόμος που έχει εκδοθεί περί απαγόρευσης αυξήσεων ισχύει από το νέο έτος και ότι η wind τις έκανε από το 2017,οπότε σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες αυτήν δεν την πιάνει. Τελικά ισχύει ο νόμος αυτός αναδρομικά ἠ όχι? Παρόλα αυτά του είπα ότι έχω δικαίωμα να κάνω καταγγελία της σύμβασης εντός 4 μηνών και όχι ενός,το μόνο που έκανε λοιπόν ήταν να στείλει μια επιστολή διαμαρτυρίας μου ηλεκτρονικά και μου είπε να περιμένω την σχετική τους απάντηση.
    ο νόμος δεν έχει "αναδρομική ισχύ" έτσι η αύξηση της WIND πιστεύω ότι είναι νόμιμη
    φυσικά είναι δικαίωμα σου να κάνεις καταγγελία της σύμβασης (δεν ξέρω αν μπορείς "αζημίως" και να πας όπου αλλού θέλεις) τώρα το που καθώς για μένα είναι "καρτέλ" και οι τρείς εταιρείες
    για αυτό έχω καρτόκινητο και όχι συμβόλαιο
    βέβαια η WIND τα οικονομάει από την εταιρεία/φορέα που εργάζομαι καθώς έχουμε επαγγελματικό συμβόλαιο μαζί τους (στην καλύτερη τιμή της αγοράς) για τα εταιρικά μας τηλέφωνα

  4. #124
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βασικά το θέμα είναι ότι 11/12 είδες τον αυξημένο λογαριασμό. Αυτό σημαινει ότι οι αυξήσεις έγιναν νωρίτερα (αν έχεις ημερομηνία θα βοηθούσε). Ο Κανονισμός Γενικών Αδειών δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ 06/12, επομένως όπως ορίζει εκεί, από εκείνη την ημερομηνία και έπειτα είναι παράνομες οι αυξήσεις σε συμβόλαια ορισμένου χρόνου. Εάν λοιπόν οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν πριν τις 06/12 σωστά σου απάντησαν

  5. #125
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xouzoura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το θέμα είναι ότι 11/12 είδες τον αυξημένο λογαριασμό. Αυτό σημαινει ότι οι αυξήσεις έγιναν νωρίτερα (αν έχεις ημερομηνία θα βοηθούσε). Ο Κανονισμός Γενικών Αδειών δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ 06/12, επομένως όπως ορίζει εκεί, από εκείνη την ημερομηνία και έπειτα είναι παράνομες οι αυξήσεις σε συμβόλαια ορισμένου χρόνου. Εάν λοιπόν οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν πριν τις 06/12 σωστά σου απάντησαν
    Nαι οι αυξήσεις ανακοινὠθηκαν στον λογαριασμό του Οκτωβρίου που εκδόθηκε 11/10. Το ερώτημα μου είναι αν ο Κανονισμός έχει αναδρομικἠ ισχύ.

  6. #126
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xouzoura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το θέμα είναι ότι 11/12 είδες τον αυξημένο λογαριασμό. Αυτό σημαινει ότι οι αυξήσεις έγιναν νωρίτερα (αν έχεις ημερομηνία θα βοηθούσε). Ο Κανονισμός Γενικών Αδειών δημοσιεύτηκε σε ΦΕΚ 06/12, επομένως όπως ορίζει εκεί, από εκείνη την ημερομηνία και έπειτα είναι παράνομες οι αυξήσεις σε συμβόλαια ορισμένου χρόνου. Εάν λοιπόν οι αυξήσεις ανακοινώθηκαν πριν τις 06/12 σωστά σου απάντησαν
    Να κανω μια διόρθωση .... το πότε ανακοινώθηκαν δεν παιζει ρόλο.... πότε εφαρμόστηκαν παιζει ρόλο.
    και η Cosmote ειχα ανακοινώσει αυξήσεις πριν την 6/12 με εφαρμογη μετα την 6/12 ....αλλα στο τέλος τις πήρε πίσω

  7. #127
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τεο σωστά - σημασία έχει πότε εφαρμόζονται οι αυξήσεις. Σε σχέση με αυτό, μήπως η εφαρμογή έγινε μετά τις 6/12? Αναδρομική ισχύ σίγουρα δεν έχει ο συγκεκριμένος νόμος, καθώς αν διαβάσεις το ΦΕΚ αναφέρει ως έναρξη ισχύος, για το συγκεκριμένο εδάφιο που σε αφορά, την ημερομηνία δημοσίευσης στο ΦΕΚ

  8. #128
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Σαν ημερομηνία έναρξης η wind αναφέρει 14/11,άρα λογικά δεν με πιάνει ο νέος κανονισμός; Σε μένα βεβαία ο 1τος λογαριασμός με αύξηση εκδόθηκε 11/12 μήπως μπορώ να βρω ένα πάτημα εκεί;

  9. #129
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εκτιμώ ότι δεν σε πιάνει γιατί οι αυξήσεις ενεργοποιήθηκαν προ νέου κανονισμού. Το οτι ο λογαριασμός που είχε την νέα χρέωση έκδόθηκε μετά την ψήφιση του ΦΕΚ νομίζω ότι δεν έχει σχέση.

  10. #130
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Μόλις μίλησα με το 13888 αναφέροντας πως δεν συμφωνώ με τη αυξήσεις στο μηδενικό πάγιο που είχα (και που έγινε βασικό πριν ένα μήνα) και επιθυμώ μετατροπή σε καρτοκινητό ατελώς. Ο υπάλληλος της εξυπηρέτησες συμφώνησε αμέσως και αφού μου ζήτησε ΑΦΜ και αριθμό ταυτότητας για ταυτοποίηση μου είπε πως σε 2 εργάσιμες μέρες θα επικοινωνήσει μαζί μου ένας συνάδελφος για την διαδικασία μετατροπής.

  11. #131
    Εγγραφή
    09-05-2006
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    router
    Απάντηση της Wind:
    '' Σχετικά με το θέμα που έθιξες στις 13/02/18. Η απάντηση ήταν πως για τις τιμολογιακές αλλαγές ανακοινώθηκαν στις 08/09/2017 και τέθηκαν σε εφαρμογή στις 14/11/2017, συγκεκριμένα σε ενημερώσαμε στο τιμολόγιο έκδοσης 11/10 στη σελίδα 1 από 2. ''
    Άργησα λοιπόν...

Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 314
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 17:04
  2. Μηνύματα: 185
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 17:23
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 11:02
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-17, 01:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας