Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    02-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είμαι στο πρόγραμμα vdsl50. Όταν τοποθετήθηκε το router, η μέτρηση στον κατανεμητή έδειξε 32. Ωστόσο μετά από κάποιο διάστημα και χωρίς εγώ να προβώ σε καμία ενέργεια, το router κλείδωσε στα 50. Κάποια στιγμή, η ταχύτητα έπεσε στα 29.
    Επικοινώνησα με το support σας, μου επιβεβαίωσε ότι δεν είναι φυσιολογική αυτή η πτώση καθώς έγινε ένα βράδυ μετά τα μεσάνυχτα, και μου έστειλε τεχνικό στο σπίτι. Στον έλεγχο που έγινε, ο συγχρονισμός ήταν λίγο πάνω από τα 30, που σημαίνει
    ότι το βράδυ πριν έρθει ο τεχνικός πάλι έγινε αλλαγή ταχύτητας ελάχιστα παραπάνω. Το αποτέλεσμα ήταν να μου ειπωθεί ότι είμαι πάνω από το όριο που δηλώνεται σαν βλάβη στον ΟΤΕ και επομένως δεν μπορεί να γίνει τίποτα. Εδώ και μέρες είμαι πάλι
    στα 29. Δεδομένου ότι το line attenuation είναι 11db στο download και δεδομένου ότι και εσείς έχετε δει ότι για μεγάλο διάστημα ο συγχρονισμός ήταν αρκετά πάνω από 40, μπορεί να ελεγχθεί η γραμμή για βλάβη από τον ΟΤΕ;

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα pikatsu,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα, με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου (π.χ. τον αριθμό τηλεφώνου, τον ΑΦΜ του κατόχου), για να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Από τα 4 στα 24 και... πτώση ταχύτητας
    Από stsalkit στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-17, 11:46
  2. Πτώση ταχύτητας
    Από Gogosbmx στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-17, 20:07
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-17, 21:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας