Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει γιατί η γραμμή μου από fastpath μπήκε πάλι σε interleaved από μόνη της; Ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Νομίζω πως έχει περάσει αρκετός χρόνος και παρόλα αυτά δεν έχει απαντήσει κανείς στο μήνυμα. Πραγματικά αναρωτιέμαι αν αυτή η εξυπηρέτηση ορίζεται ως ικανοποιητική από το συμβόλαιό μου ή αν θεωρείται αποδεσμευτική ...

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Zekeo,

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι τα μηνύματα εξυπηρετούνται με προτεραιότητα.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε pm με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γεωργία, Nova Support

  3. #3
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δέχθηκα τηλεφώνημα από Cosmote και μου πρόσφεραν VDSL ίδιο στα 32,40 ευρώ, δώρο μέσα στο τρίμηνο τον έναν λογαριασμό, εγγυήθηκαν καλύτερες υπηρεσίες και προσέφεραν και ένα συμβόλαιο καρτοκινητού με δωρεάν 120 λεπτά το μήνα. Επίσης μου είπαν πως δεν έχω να πληρώσω κανένα τέλος αποσύνδεσης και μου υποσχέθηκαν wifi εκτός σπιτιού με μία νέα υπηρεσία. Από την άλλη έχω κάνει δεύτερη αίτηση για fastpath στη Nova, καθώς η πρώτη έγινε interleaved από μόνη της χωρίς λόγο και περιμένω 4 μέρες, (την πρώτη φορά περίμενα 3 εβδομάδες) για να μπορέσω να έχω ένα αξιοπρεπές latency για τα online παιχνίδια και έχει αγνοηθεί πλήρως. Ξέρω άτομα από Cosmote, που το fastpath τους ενεργοποιήθηκε σε 5 λεπτά. Επειδή ήμασταν πρώην πελάτες Cosmote και φύγαμε γιατί δεχθήκαμε καλύτερη προσφορά και θα προτιμούσαμε να μην ξαναγυρίσουμε, υπάρχει περίπτωση να ολοκληρώσετε την υποχρέωσή σας να με βάλετε σε fastpath και να μην περιμένω πάλι έναν μήνα μέχρι να είναι playable τα online παιχνίδια ή θα αναγκαστώ να ζητήσω από την Cosmote να το κάνει;

  4. #4
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Zekeo,

    Κατανοούμε την ανησυχία σου και τη δυσκολία που παρουσιάζεται.

    Σύμφωνα και με όσα έχουμε αναφέρει στο αντίστοιχο προσωπικό σου μήνυμα, έχει δρομολογηθεί ανάλογο αίτημα από αρμόδιο συνάδελφο προς το αρμόδιο τμήμα της τεχνικής μας διεύθυνσης για το ζήτημα το οποίο έχει παρουσιαστεί στην υπηρεσία σου και για οτιδήποτε νεότερο θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε χρειαστείς.

    Αλέξης, Nova Support

  5. #5
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έπειτα από πολύ φασαρία και επικοινωνία με ανταγωνιστή πάροχο, ξαφνικά τελικά ως δια μαγείας ενεργοποιήθηκε το fastpath. Παρόλα αυτά, σας είχα πει πως κλείδωνα σε ping 11-12 ms στον server hyperhosting από speedtest και τώρα κλειδώνω στα 16-17. Όπως είναι αναμενόμενο αυτό μεταφράζεται σε πολύ υψηλότερο ping στα παιχνίδια. Ενδεικτικά αναφέρω πως από ping command σε cmd με τον EUNE server του League of legends , φαίνεται πως το ping μου από 49 έχει ανέβει στα 56 ms average και πολύ χειρότερα σε Overwatch, Rocket league κτλ. Θέλω να μου μειώσετε ΑΜΕΣΑ to ping δραστικά, τουλάχιστον στις τιμές που ήταν, χωρίς να επηρεαστεί η ταχύτητα, καθώς αυτές ήταν οι ρυθμίσεις μου και από πριν, να με ενημερώσετε πόσο θα χρειαστεί, που κανονικά δεν χρειάζεται ούτε λεπτό, όπως αποδείχτηκε με το πόσο γρήγορα μπήκε το fastpath μόλις μίλησα με ανταγωνιστή, ενώ ήμουν στο περίμενε και την αφάνεια μέχρι τότε και να που πείτε αν με την παραμικρή βλάβη πάλι θα πρέπει να εφαρμόζω ολόκληρη αυτήν τη διαδικασία, όπως έγινε και τώρα. Παρακαλώ απαντήστε σε όλα τα ερωτήματά μου με την πρώτη αυτήν τη φορά για να μη χρειαστεί να ξαναρωτάω.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Zekeo,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε, θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με τα αποτελέσματα ελέγχου trace route προς τον gameserver του εκάστοτε παιχνιδιού στο οποίο διαπιστώνεις αύξηση στον χρόνο απόκρισης ping;

    Η εντολή είναι εκτελέσιμη από τον υπολογιστή σου μέσω της γραμμής εντολών (CMD) και η σύνταξη της είναι tracert <<servername>>.

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως στο πεδίο <<servername>> θα χρειαστεί να αναγράψεις την IP του server του παιχνιδιού.
    Σε περίπτωση που δεν την γνωρίζεις, μπορείς να απευθυνθείς στο support του παιχνιδιού ώστε να στην κοινοποιήσουν.

    Αλέξης, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Ξαφνική αλλαγή από VDSL σε ADSL
    Από Lnds500 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 11:39
  2. Αλλαγή από ΟΤΕ σε Nova
    Από spiros71 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 13:13
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 14:25
  4. Αυτόματη αλλαγή από Fast path σε Interleaved
    Από koliotsamon στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-17, 13:01
  5. απορία για τα στοιχεία της γραμμής μου
    Από skorer1982 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-17, 14:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας