Σελ. 20 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 373
  1. #286
    Εγγραφή
    18-01-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι που λένε "μακριά από WIND", δεν υπήρξαν ποτέ συνδρομητές WIND.

    Οι αυξήσεις λογαριασμών έχουν πλέον απαγορευτεί από την αρμόδια αρχή, οπότε δεν "παίζουν" πλέον...

    Εμείς πάντως σε 4 γραμμές WIND (η μία VDSL από καμπίνα ΟΤΕ με ~47 Mbps speedtest), δεν έχουμε πρόβλημα. Μόνο στη δική μου γραμμή παλιότερα (πριν πάω Cyta) είχαν βάλει NAT στην αρχή, αλλά με ένα τηλέφωνο στο 1212 μου το γύρισαν σε Public IP.

    Γενικά, αν το ίντερνετ είναι απαραίτητο εργαλείο στη δουλειά σου, καλύτερα να επιλέξεις άλλη εταιρία (πχ ΟΤΕ), δίνοντας κάτι παραπάνω. Αν υπάρξει βλάβη, θα διορθωθεί πιο γρήγορα. Αλλά για κανονική χρήση, είναι μια χαρά η WIND.
    Ναι αφου ειναι για θεμα δουλειας πας ΟΤΕ , Ευχαριστω !

  2. #287
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι που λένε "μακριά από WIND", δεν υπήρξαν ποτέ συνδρομητές WIND.

    Οι αυξήσεις λογαριασμών έχουν πλέον απαγορευτεί από την αρμόδια αρχή, οπότε δεν "παίζουν" πλέον...

    .
    Προσβάλλεις και δεν πρέπει..
    Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα αν ήμουνα συνδρομητής wind (kai σε άλλη περίπτωση του περίφημου zisto της tellas που και αυτή είναι wind )

    Εσύ μπορείς να κάνεις και αγκαλίτσες, εγώ ΜΑΚΡΙΑ γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα κι αυτό μ' ενοχλούσε γιατί είμαι μαζόχας.

    Οσο για τις αυξήσεις, ο τελευταίος λογαριασμός της γυναίκας μου ήταν +6 ευρώ, τους επισκέφθηκε και της είπανε ότι τώρα πέρασε ο μήνας, συμβόλαιο που λήγει τον Μάρτιο και θα την κάνει (μήπως να σου μεταβιβάσει το συμβόλαιο να γλυτώσεις και από την cyta που τόσα προβλήματα σου δημιουργεί ?)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 12-12-17 στις 13:49.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #288
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Θα συμφωνησω και γω με τον φιλο, απο προσωπικη εμπειρία για μένα, μακριά από WIND.

  4. #289
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η Wind έδωσε τιμές για FTTH!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...24#post6323224

  5. #290
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.746
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Wind έδωσε τιμές για FTTH!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...24#post6323224
    Αυτές είναι χονδρική, δεν έχει σχέση με το topic που είναι για λιανική...

  6. #291
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Θεσαλονικη.Ν Εγνατια
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus
    Πήρα απο wind το 100ρι σήμερα τηλεφωνικά , 37 Ε προσφορά με δωρεάν τέλη , και ruter, τα 1500΄προς wind προσωπικα αδιάφορο τα 300 προς ολους τα είχα, (ήδη έχω wind εδώ και 1 χρόνο)Μου είπαν οτι η οπτική ινα θα έρθει μεχρι το κουτί της πολυκατοικιας μου , θα στείλουν πρωτα το router και θα ειδοποιηθώ πότε θα ενεργοποιηθώ , για να το συνδέσω, μου υποσχέθηκαν ότι η όποια διακοπή δεν θα κρατήσει πανω από 2 ώρες το πολύ, (μωρέ μόλις καταλάβω διακοπή τους την έστησα καραούλι στο κουτί)! Α ! να δουμε τι θα δουμε )Το ποιο ενδιαφέρον ειναι οτι μου ειπαν οτι το δίκτυο ειναι πια ιδιόκτητο, και ουδεμιά σχέση θα εχω με ΟΤΕ αν και οποτε μου προκύψει κάτι,σε τεχνικό θεμα, θα εχω να κάνω μόνο με wind και οχι το ("φταιει ο ΟΤΕ η Cosmote οπως πλέον ονομάζετε )κλπ !Απο τιμή με δωρεάν ruter και τέλη ενεργοποιησης για 100αρι fiber 100 Down , 10 up , νομίζω καλό ακούγετε! Επιφυλάσσομαι όμως απο την εμπειρία μου... σε αλλο εναλλακτικό... και εμπειρία πρόσφατη φίλης που θέλησε να βάλει vdsl και εμεινε χωρίς τηλ για 1,5 μηνα και χωρις νετ για κάμποσο χρονο μεχρι που παράτησε την εταιρεια της VODAFON, Και πήγε forthnet!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sevast99 : 09-02-18 στις 22:33.

  7. #292
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevast99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα απο wind το 100ρι σήμερα τηλεφωνικά , 37 Ε προσφορά με δωρεάν τέλη , και ruter, τα 1500΄προς wind προσωπικα αδιάφορο τα 300 προς ολους τα είχα, (ήδη έχω wind εδώ και 1 χρόνο)Μου είπαν οτι η οπτική ινα θα έρθει μεχρι το κουτί της πολυκατοικιας μου , θα στείλουν πρωτα το router και θα ειδοποιηθώ πότε θα ενεργοποιηθώ , για να το συνδέσω, μου υποσχέθηκαν ότι η όποια διακοπή δεν θα κρατήσει πανω από 2 ώρες το πολύ, (μωρέ μόλις καταλάβω διακοπή τους την έστησα καραούλι στο κουτί)! Α ! να δουμε τι θα δουμε )Το ποιο ενδιαφέρον ειναι οτι μου ειπαν οτι το δίκτυο ειναι πια ιδιόκτητο, και ουδεμιά σχέση θα εχω με ΟΤΕ αν και οποτε μου προκύψει κάτι,σε τεχνικό θεμα, θα εχω να κάνω μόνο με wind και οχι το ("φταιει ο ΟΤΕ η Cosmote οπως πλέον ονομάζετε )κλπ !Απο τιμή με δωρεάν ruter και τέλη ενεργοποιησης για 100αρι fiber 100 Down , 10 up , νομίζω καλό ακούγετε! Επιφυλάσσομαι όμως απο την εμπειρία μου... σε αλλο εναλλακτικό... και εμπειρία πρόσφατη φίλης που θέλησε να βάλει vdsl και εμεινε χωρίς τηλ για 1,5 μηνα και χωρις νετ για κάμποσο χρονο μεχρι που παράτησε την εταιρεια της VODAFON, Και πήγε forthnet!
    Πολύ καλή τιμή. Από συνεργάτη της WIND πήρες την προσφορά;

  8. #293
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Θεσαλονικη.Ν Εγνατια
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή τιμή. Από συνεργάτη της WIND πήρες την προσφορά;
    Απο το τμημα προσφορών της Wind δηλ απο την ιδια την εταιρεια οχι απο γραφεία προώθησης

  9. #294
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η WIND αναζητά συνεργάτες για το δίκτυο καταστημάτων της

    Την επέκταση και διεύρυνση του δικτύου των καταστημάτων της σε ολόκληρη την Ελλάδα επιδιώκει η WIND με την παρουσία της στην 20η Διεθνή Έκθεση KEM Franchise
    που θα πραγματοποιηθεί από 9 έως 12 Μαρτίου 2018 στο Μεσογειακό Εκθεσιακό Κέντρο MEC Παιανίας.
    ...


    http://www.zougla.gr/technology/worl...tastimaton-tis

    Άμα πάει κάποιος ας τους ρωτήσει πως πάνε τα χρονοδιαγράμματα..
    και τι γίνεται με τις ταχύτητες και το FTTH..

    WIND Business Fiber
    Γιατί οι οπτικές ίνες αλλάζουν τις επιχειρήσεις


    http://www.protothema.gr/greece/arti...epiheiriseis-/

    Λένε ότι θα τελειώσουν με την Αττική ως το τέλος του χρόνου..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 09-03-18 στις 15:00.

  10. #295
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    Perama
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHNH168N
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 13.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sevast99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα απο wind το 100ρι σήμερα τηλεφωνικά , 37 Ε προσφορά με δωρεάν τέλη , και ruter, τα 1500΄προς wind προσωπικα αδιάφορο τα 300 προς ολους τα είχα, (ήδη έχω wind εδώ και 1 χρόνο)Μου είπαν οτι η οπτική ινα θα έρθει μεχρι το κουτί της πολυκατοικιας μου , θα στείλουν πρωτα το router και θα ειδοποιηθώ πότε θα ενεργοποιηθώ , για να το συνδέσω, μου υποσχέθηκαν ότι η όποια διακοπή δεν θα κρατήσει πανω από 2 ώρες το πολύ, (μωρέ μόλις καταλάβω διακοπή τους την έστησα καραούλι στο κουτί)! Α ! να δουμε τι θα δουμε )Το ποιο ενδιαφέρον ειναι οτι μου ειπαν οτι το δίκτυο ειναι πια ιδιόκτητο, και ουδεμιά σχέση θα εχω με ΟΤΕ αν και οποτε μου προκύψει κάτι,σε τεχνικό θεμα, θα εχω να κάνω μόνο με wind και οχι το ("φταιει ο ΟΤΕ η Cosmote οπως πλέον ονομάζετε )κλπ !Απο τιμή με δωρεάν ruter και τέλη ενεργοποιησης για 100αρι fiber 100 Down , 10 up , νομίζω καλό ακούγετε! Επιφυλάσσομαι όμως απο την εμπειρία μου... σε αλλο εναλλακτικό... και εμπειρία πρόσφατη φίλης που θέλησε να βάλει vdsl και εμεινε χωρίς τηλ για 1,5 μηνα και χωρις νετ για κάμποσο χρονο μεχρι που παράτησε την εταιρεια της VODAFON, Και πήγε forthnet!
    εγώ πάλι έχω 50/10 με 30€ το μήνα,300λεπτά προς όλους,1500 προς wind και 2 ώρες χρόνο ομιλίας το μήνα δώρο στο καρτοκινητό(πρακτικά έχω δωρεάν κινητό).δεν ξέρω πώς θα με δελεάσουν να δώσω παραπάνω λεφτά. αν μου έδιναν περισσότερο up θα το σκεφτόμουν. τα 50 down μου φτάνουν και περισσεύουν.

  11. #296
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.228
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    http://www.protothema.gr/greece/arti...epiheiriseis-/

    Eπειδή το άρθρο αναφέρει για τη Λάρισα οτι τα έργα της wind θα έχουν ολοκληρωθεί το πρώτο 6μηνο του 2018, απλά να αναφέρω οτι απ' τις 200 καμπίνες που έχει αναλάβει η wind στη Λάρισα τα έργα έχουν σταματήσει απο τον Οκτώβριο όταν η wind εγκατέστησε το 1/10 των καμπινών.
    Εκτοτε αγνοείται η τύχη των υπολοίπων και αν τελικά το έργο που ανέλαβαν έχει εγκαταλειφθει. Στο 1 απ' τα 2 μάλιστα αστικά κέντρα (το μεγαλύτερο ) δεν έχουν κάνει τίποτα απολύτως!

    Βεβαια σε προσφατο αίτημα προς το δήμο Λάρισας φαινεται να ζητουν και να παίρνουν έκριση για οσες έχουν ζητήσει, απαλείφοντας ολες του κέντρου όπου επροκειται να εγκαταστήσουν FTTH και για τις οποίες δεν ζήτηθηκε καν απο το δημο έγκριση προς υλοποίηση.
    Αυτα για να μη μας δουλεύουν ψιλό γαζί.

  12. #297
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.protothema.gr/greece/arti...epiheiriseis-/

    Eπειδή το άρθρο αναφέρει για τη Λάρισα οτι τα έργα της wind θα έχουν ολοκληρωθεί το πρώτο 6μηνο του 2018, απλά να αναφέρω οτι απ' τις 200 καμπίνες που έχει αναλάβει η wind στη Λάρισα τα έργα έχουν σταματήσει απο τον Οκτώβριο όταν η wind εγκατέστησε το 1/10 των καμπινών.
    Εκτοτε αγνοείται η τύχη των υπολοίπων και αν τελικά το έργο που ανέλαβαν έχει εγκαταλειφθει. Στο 1 απ' τα 2 μάλιστα αστικά κέντρα (το μεγαλύτερο ) δεν έχουν κάνει τίποτα απολύτως!

    Βεβαια σε προσφατο αίτημα προς το δήμο Λάρισας φαινεται να ζητουν και να παίρνουν έκριση για οσες έχουν ζητήσει, απαλείφοντας ολες του κέντρου όπου επροκειται να εγκαταστήσουν FTTH και για τις οποίες δεν ζήτηθηκε καν απο το δημο έγκριση προς υλοποίηση.
    Αυτα για να μη μας δουλεύουν ψιλό γαζί.
    Το γαζί της wind είναι χοντρό (κοφτό γαζί) κάτι σαν καρίκωμα και ξηλώνεται εύκολα, εκτός του DaBest που είναι σταυροβελονιά
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #298
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η WIND αναζητά συνεργάτες για το δίκτυο καταστημάτων της

    Την επέκταση και διεύρυνση του δικτύου των καταστημάτων της σε ολόκληρη την Ελλάδα επιδιώκει η WIND με την παρουσία της στην 20η Διεθνή Έκθεση KEM Franchise
    που θα πραγματοποιηθεί από 9 έως 12 Μαρτίου 2018 στο Μεσογειακό Εκθεσιακό Κέντρο MEC Παιανίας.
    ...


    http://www.zougla.gr/technology/worl...tastimaton-tis

    Άμα πάει κάποιος ας τους ρωτήσει πως πάνε τα χρονοδιαγράμματα..
    και τι γίνεται με τις ταχύτητες και το FTTH..

    WIND Business Fiber
    Γιατί οι οπτικές ίνες αλλάζουν τις επιχειρήσεις


    http://www.protothema.gr/greece/arti...epiheiriseis-/

    Λένε ότι θα τελειώσουν με την Αττική ως το τέλος του χρόνου..
    Εδω κολλαει αυτο που λεμε....χρονια πολλα και του χρονου....
    Ιωακειμ

  14. #299
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    Perama
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHNH168N
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 13.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makhs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω κολλαει αυτο που λεμε....χρονια πολλα και του χρονου....
    εγώ ξέρω,ότι εδώ που μένω(Πέραμα) μια ολόκληρη πόλη είναι χωρίς wind εδώ και 2 χρόνια και η πλάκα είναι ότι έκλεισε πρόσφατα και το κατάστημα στο γειτονικό Κερατσίνι λόγω αλλαγής διεύθυνσης.μέχρι νεωτέρας ένας πληθυσμός 100 και βάλε χιλιάδων ατόμων,πρέπει να απευθυνθεί σε άλλο δήμο(Πειραιά)!!!

  15. #300
    Εγγραφή
    23-12-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΕΘΥΜΝΟΥ
    Router
    Thomson TG782
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RedRock Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάλι έχω 50/10 με 30€ το μήνα,300λεπτά προς όλους,1500 προς wind και 2 ώρες χρόνο ομιλίας το μήνα δώρο στο καρτοκινητό(πρακτικά έχω δωρεάν κινητό).δεν ξέρω πώς θα με δελεάσουν να δώσω παραπάνω λεφτά. αν μου έδιναν περισσότερο up θα το σκεφτόμουν. τα 50 down μου φτάνουν και περισσεύουν.
    Ειναι οντως καλη τιμη, το ζητησες τηλεφωνικα απο την Wind ή σε πηρε συνεργατης τους;

Σελ. 20 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-19, 12:49
  2. COSMOTE: νέα προγράμματα mobile internet
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 19:05
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 15:24
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 20:24
  5. Nova: νέα προγράμματα Nova3Play
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-17, 00:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας