Σελ. 13 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 373
  1. #181
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prince72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω στο Τοροντο εχουμε 3 σεναρια που για μενα ολα δουλευουν μια χαρα. Στη downtown οπως λεμε οπου εχουμε high rise building αλλα και πιο απλα σπιτια αλλα γενικα ειναι πυκνοκατοικειμενο (οχι οπως η κυψελη) δεν εχουμε εναερια καλωδια, ολα ειναι υπογειως. Ακομα και τα καλωδια της δεη ειναι υπογειως. Εδω εχουν σκαψει 10ετιες πριν και εχουν φρεατια ανα τακτα διαστηματα ι.ε 50 μετρα και απο κατω.
    Λογικό, αν δεν τα είχαν υπογείως, με τα χιόνια θα υπήρχε σοβαρό πρόβλημα κάθε χρόνο...

  2. #182
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis_Kal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανε κάποιος αίτηση στην Καλαμάτα; Άρχισε όντως η διάθεση;
    Στη διαθεσιμότητα της ιστοσελίδας της WIND, η Καλαμάτα δεν υπάρχει καν... Δε νομίζω να δίνει ακόμα. Ενδιαφέρεται και ο αδερφός μου για αναβάθμιση εκεί.

  3. #183
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Εμενα στη σελιδα με τη διευθυνση μου που βγαζει οτι ειναι διαθεσιμο , εξαλλου υποτιθεται οτι η Καλαματα εινα η πρωτη επαρχιακη πολη που θα παρει .
    Απλως θελω να δω αν καποιος εχει βαλει πραγματικα κα οχι στα λογια
    CPU : i5770K , mobo : Gigabyte Z77 , ram : Corsair 16GB
    GPU : ATI 7950 , Case : HAF932

  4. #184
    Εγγραφή
    23-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ρε παιδια γιατι νομιζω η wind μας δουλευει?20/11 διαθεσιμοτητα λενε και δεν υπαρχει ουτε ενα ατομο που να εχει ενεργοποιηθη σε αυτες τις ταχυτητες σε αντιθεση με την cosmote που εχει ηδη ενεργοποιηση πολλα ατομα απο την πρωτη μερα!

  5. #185
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsillis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια γιατι νομιζω η wind μας δουλευει?20/11 διαθεσιμοτητα λενε και δεν υπαρχει ουτε ενα ατομο που να εχει ενεργοποιηθη σε αυτες τις ταχυτητες σε αντιθεση με την cosmote που εχει ηδη ενεργοποιηση πολλα ατομα απο την πρωτη μερα!
    Η Cosmote τους δικούς της συνδρομητές, τους ενεργοποιεί πιο γρήγορα. Φαντάζομαι τις επόμενες μέρες, θα δούμε και συνδρομητές WIND με 100αρες.

  6. #186
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Δεν ισχύει αυτό.Η WIND έχει δικές της καμπίνες, άρα θα μπορούσε να ενεργοποιήσει δικούς της πέλατς.Αλλά έχει κάνει κάποιος αίτηση στη WIND??Δίνει πουθενα διαθεσιμότητα;;

  7. #187
    Εγγραφή
    23-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Cosmote τους δικούς της συνδρομητές, τους ενεργοποιεί πιο γρήγορα. Φαντάζομαι τις επόμενες μέρες, θα δούμε και συνδρομητές WIND με 100αρες.
    Στις επομενες μερες θα δουμε σιγουρα,αλλα εχω την εντυπωση το 20/11 που λενε διαθεσιμοτητα ηταν θεμα μαρκετιμγκ απο πλευρας wind για να λενε κοιτα εχουμε και εμεις fiber απο 20/11 οχι μονο η cosmote!πραγμα που δεν ισχυει απο'τι διαβαζω σε αυτο το φορουμ και σε αλλα!Η κοροιδια μου την δινει στην wind.Ειμαι και συνδρομητης τις εχω και καμπινα τις 70 μετρα απο το σπιτι μου,απο τον Μαιο ειναι εκει και ακομα να ενεργοποιηθη καθετε και περιμενει το fiber!

  8. #188
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν θα ξεχωρίζει στους οδηγούς η διαθεσιμότητα χονδρικής - λιανικής.

  9. #189
    Εγγραφή
    23-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό.Η WIND έχει δικές της καμπίνες, άρα θα μπορούσε να ενεργοποιήσει δικούς της πέλατς.Αλλά έχει κάνει κάποιος αίτηση στη WIND??Δίνει πουθενα διαθεσιμότητα;;
    ουτε ενας ενεργοποιημενος σε καμπινα τις wind,εγω μενω συνορα Νικαια με Πειραια η καμπινα wind που ανηκω ελεγε ενεργοποιηση q4/17 και ακομα να ενεργοποιηθη,κατα τα αλλα απο 20/11 wind fiber......!δυο στενα πιο κατω απο εμενα 3 καμπινες του ΟΤΕ τελειωμενες εδω και καιρο!η εργασιες και απο τις δυο εταιριες ξεκινησανε σχεδον μαζι πριν απο το περασμενο καλοκαιρι!

  10. #190
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsillis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε ενας ενεργοποιημενος σε καμπινα τις wind,εγω μενω συνορα Νικαια με Πειραια η καμπινα wind που ανηκω ελεγε ενεργοποιηση q4/17 και ακομα να ενεργοποιηθη,κατα τα αλλα απο 20/11 wind fiber......!δυο στενα πιο κατω απο εμενα 3 καμπινες του ΟΤΕ τελειωμενες εδω και καιρο!η εργασιες και απο τις δυο εταιριες ξεκινησανε σχεδον μαζι πριν απο το περασμενο καλοκαιρι!
    20/11 μπορεί να ξεκινά εμπορικά η διάθεση για να απαντήσουν και στην ανακοίνωση του ΟΤΕ αλλά εφόσον ενημερώνουν σχετικά ότι θα πάρει χ εργάσιμες για την ενεργοποίηση είναι καλυμμένοι.
    Άσε που Q4 αδερφέ περιλαμβάνει και τον Δεκέμβρη και δεν είμαι σίγουρος ότι αφορά ενεργοποίηση αλλά κατασκευή καμπίνας.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #191
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    H wind είναι πρώτα από όλα ..wind.

    Σε φίλο που είναι πελάτης της στην Νέα Σμύρνη κοντά στην πλατεία και παίρνει από καμπίνα, δεν βγάζει διαθεσιμότητα αν και από ότι ξέρω ο ΟΤΕ έχει ενεργοποιήσει καμπίνες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #192
    Εγγραφή
    23-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    20/11 μπορεί να ξεκινά εμπορικά η διάθεση για να απαντήσουν και στην ανακοίνωση του ΟΤΕ αλλά εφόσον ενημερώνουν σχετικά ότι θα πάρει χ εργάσιμες για την ενεργοποίηση είναι καλυμμένοι.
    Άσε που Q4 αδερφέ περιλαμβάνει και τον Δεκέμβρη και δεν είμαι σίγουρος ότι αφορά ενεργοποίηση αλλά κατασκευή καμπίνας.
    η καμπινα ειναι 4 μηνες τοποθετημενη μπορει και παραπανω δεν θυμαμαι ακριβως τα εργα στην περιοχη μου γενικα εχουν ξεκινησει πριν το καλοκαιρι,μπορω να πω οτι σιγουρα ειναι απο τις πρωτες καμπινες που μπηκαν για την περιοχη της Νικαιας που η wind δινει την Νικαια σχεδον ολη q4/17.Ειμαι στα συνορα με πειραια απο μενα ξεκινησανε και ανεβηκανε για Νικαια.Ξερω οτι μενει και ο δεκεμβρης για να κλεισει το τριμηνο.Το μονο θεμα που εχω με την wind ειναι που λεει 20/11 διαθεσιμοτητα και διαθεσιμοτητα πουθενα!

  13. #193
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Wind Black Friday - Δωρεάν τέλη σε 50, 100 & 200 Mbps - Internet και Σταθερό

    https://www.wind.gr/

  14. #194
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Αν ενεργοποιηθεί κανείς..

  15. #195
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν καταργήσει και το vdsl 50mbps σαν πρόσθετη υπηρεσία απ οτι φαίνεται. Ενώ προχθές μου είχαν πει το κλασικό για 6 ευρώ, χθες δεν μου το έδιναν. Είναι σε μεταβατική περίοδο απ οτι κατάλαβα...απο βδομάδα μάλλον θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Περιμένω το τμήμα προσφορών τώρα να δω τι θα μου πει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nio25 : 24-11-17 στις 12:06.

Σελ. 13 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-19, 12:49
  2. COSMOTE: νέα προγράμματα mobile internet
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 19:05
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 15:24
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-17, 20:24
  5. Nova: νέα προγράμματα Nova3Play
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-17, 00:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας