Σελ. 32 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 12222730313233343742 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 767
  1. #466
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Δεν θα αργήσουμε να δούμε 35b και G.FAST, το πρώτο θα έρθει αρχές 18 με το καλό σε FTTC. Αλλά με ταχύτητες αρκετά χαμηλότερες από το μέγιστο θεωρητικό του. Για το FTTB, ναι, μια πρόσφατη εγκατάσταση δεν θα έχει μεγάλο πρόβλημα.

  2. #467
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ίσως έκανες εύστοχες υποθέσεις τότε. Για την επιχειρηματολιγία κλπ, φιλική συμβουλή εσένα μη σε νοιάζει, αρκεί να κφράζεσε σωστά και κόσμια, θα βρει άκρη. Αργά ή γρήγορα.
    Για το τελευτάιο κάθε άλλο. Απλά παρεξηγείς τα όσα διαβάζεις. Βλέπε την υπογραφή μου και θα καταλάβεις (ίσως)
    Τοτε σου ζητω δημοσιως συγνωμη (ειλικρινα) αν παρεξηγησα τις προθεσεις σου στο παραπανω post. Απλα μου φανηκε σαρκαστικο/ειρωνικο. That's all. Και ληγει εδω το θεμα.

    Εννοειται οτι παλευω εδω και χρονια οσο μπορω και με οτι μεσο εχω για να αποκτησουμε φτηνο & ποιοτικο broadband ολοι... ενας απλος χρηστης ειμαι κι εγω, οχι ο Τσαμαζ, οποτε αλλοι παιρνουν τις αποφασεις στο τελος.

  3. #468
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε σου ζητω δημοσιως συγνωμη (ειλικρινα) αν παρεξηγησα τις προθεσεις σου στο παραπανω post. Απλα μου φανηκε σαρκαστικο/ειρωνικο. That's all. Και ληγει εδω το θεμα.

    Εννοειται οτι παλευω εδω και χρονια οσο μπορω και με οτι μεσο εχω για να αποκτησουμε φτηνο & ποιοτικο broadband ολοι... ενας απλος χρηστης ειμαι κι εγω, οχι ο Τσαμαζ, οποτε αλλοι παιρνουν τις αποφασεις στο τελος.
    Συγχωρεμένος αλλά δεν χρειάζεται. Απλά για το FTTB, θεωρούσα εγώ, ότι ο χαλκός που υπάρχει στο κύκλωμα στο εσωτερικό της πολυκατοικίας δεν συμβάλει πολύ σε δημιουργία απωλειων. Και ίσως αυτός είναι ο λόγος χρησης 30a στο εξωτερικό.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  4. #469
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά για το FTTB, θεωρούσα εγώ, ότι ο χαλκός που υπάρχει στο κύκλωμα στο εσωτερικό της πολυκατοικίας δεν συμβάλει πολύ σε δημιουργία απωλειων. Και ίσως αυτός είναι ο λόγος χρησης 30a στο εξωτερικό.
    Crosstalk δημιουργειται οταν υπαρχουν χαλκινα καλωδια σε κοντινη αποσταση.

    Στην περιπτωση μου, επειδη το εχω δει και μονος μου στην εσκαλιτ, μεσα απο μια σωληνα ερχεται μια πλεξουδα απο Cat 5e καλωδια και μικτονομουνται στον πινακα.

    Οπως λεει ο anderm, με καλη καλωδιωση (υποθετω λογω καλυτερης συστροφης) δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα με crosstalk, αρα θα μπορουσε να εφαρμοστει αν το επιθυμει καποιος παροχος. Δεν νομιζω η ΕΕΤΤ να ειναι εμποδιο σε ιδιωτικο χωρο αναφορικα με το 30a, ετσι δεν ειναι?

  5. #470
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Crosstalk δημιουργειται οταν υπαρχουν χαλκινα καλωδια σε κοντινη αποσταση.

    Στην περιπτωση μου, επειδη το εχω δει και μονος μου στην εσκαλιτ, μεσα απο μια σωληνα ερχεται μια πλεξουδα απο Cat 5e καλωδια και μικτονομουνται στον πινακα.

    Οπως λεει ο anderm, με καλη καλωδιωση (υποθετω λογω καλυτερης συστροφης) δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα με crosstalk, αρα θα μπορουσε να εφαρμοστει αν το επιθυμει καποιος παροχος. Δεν νομιζω η ΕΕΤΤ να ειναι εμποδιο σε ιδιωτικο χωρο αναφορικα με το 30a, ετσι δεν ειναι?
    Πρώτα θα πρέπει να το χρησιμοποιεί ο πάροχος. Επίσης θα είχε νόημα η εφαρμογή σε μονοκατοικίες ή δυόροφα που μένουν πχ συγγενείς και ίσως μπορρούν να συμφωνήσουν για την εσωτερική καλωδίωση και είτε την έχουν στήσει σωστά είτε διατίθενται να την βελτιώσουν. Υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια οικοδομήματα ιδίως στην επαρχία.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  6. #471
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα θα πρέπει να το χρησιμοποιεί ο πάροχος. Επίσης θα είχε νόημα η εφαρμογή σε μονοκατοικίες ή δυόροφα που μένουν πχ συγγενείς και ίσως μπορρούν να συμφωνήσουν για την εσωτερική καλωδίωση. Υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια οικοδομήματα ιδίως στην επαρχία.
    Απο οσο γνωριζω τα DSLAM των παροχων, αλλα και τα περισσοτερα CPE της αγορας υποστηριζουν μεχρι 30a. Ειναι τεχνολογια δεκαετιας αλλωστε.

    Τωρα για μονοκατοικιες/διωροφα που λες δεν ξερω αν εχει νοημα το FTTB (που αφορα κυριως πολυκατοικιες με αρκετα διαμερισματα).

    Για μονοκατοικιες κλπ. υπαρχει το FTTdp (Fiber To The Distribution Point):

    http://www.mvmtel.com/efx-14-four-channel-g-fast-onu/
    https://i.ytimg.com/vi/bHSX9gMvLHo/maxresdefault.jpg

    Μικρο μηχανηματακι που μπαινει στην θεση της "χελωνας" (ή αλλιως box) του ΟΤΕ* (πανω σε κολωνες/τοιχους), με λιγες xDSL θυρες...

    * http://www.ase-ote.gr/wp-content/upl...016/09/box.jpg
    http://www.agrinionews.gr/wp-content...l_dromos_1.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 01-12-17 στις 02:28.

  7. #472
    Εγγραφή
    29-11-2017
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πρώτη φορά προγράμματα με εγγύηση πραγματικής ταχύτητας

    Ο Όμιλος ΟΤΕ προσφέρει σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές των προγραμμάτων Double Play Fiber & Business Double Play Fiber με ταχύτητες 30Mbps και άνω, εγγύηση πραγματικής ταχύτητας. Πλέον, οι συνδρομητές μπορούν να γνωρίζουν την πραγματική ταχύτητα της σύνδεσής τους, πριν από την αγορά της, και βάσει αυτής να επιλέγουν το καταλληλότερο πρόγραμμα για εκείνους. Σε περίπτωση που η πραγματική ταχύτητα δεν είναι αυτή για την οποία ενημερώθηκε ο συνδρομητής αρχικά, τότε θα μπορεί να μεταβεί στο πρόγραμμα της αμέσως μικρότερης ταχύτητας χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

    Όλοι οι πελάτες, νέοι και υφιστάμενοι, έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν τα νέα προγράμματα και να ενημερωθούν για την εγγύηση πραγματικής ταχύτητας, στο 13888, το 13818, το www.cosmote.gr ή στα καταστήματα COSMOTE και ΓΕΡΜΑΝΟΣ.
    [/press]
    Πειτε μου αν μπορειτε με ποιον τροπο θα γνωριζω την πραγματικη ταχυτητα πριν την αγορα. Ερχεται καποιος τεχνικος της κοσμοτε στο σπιτι μου η στην περιοχη μου πριν υπογραψω, κανει μετρησεις και μου ανοικοινωνει ακριβως ποια ταχυτητα θα εχω? Η απλα λεγοντας τον αριθμο μου η την διευθυνση μου, οι τεχνικοι της κοσμοτε μπορουν να μετρησουν αμεσως και να μου πουν ποια ταχυτητα θα εχω?
    Επισης λετε οτι πελατες νέοι και υφιστάμενοι, έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν τα νέα προγράμματα και να ενημερωθούν για την εγγύηση πραγματικής ταχύτητας και στα καταστηματα Cosmote. Προφανως αυτο που γραφετε δεν ισχυει σε ολα τα καταστηματα Cosmote η απλα δεν το γνωριζουν ακομα οι υπαλληλοι σας σε καποια καταστηματα, οποτε καλο θα ηταν να τους ενημερωσετε ετσι ωστε να εχουμε καλυτερη εξυπηρετηση ολοι εμεις που θελουμε να ερθουμε στην Cosmote.Εγω πηγα πριν απο 6 μερες στο καταστημα Cosmote Καλαματας, ρωτησα για το προγραμμα οπτικης ινας με 30 ταχυτητα και 29.90€ που εχετε ως το βασικο fiber στο σαιτ σας, ρωτησα να μαθω την πραγματικη μου ταχυτητα και ποια ειναι η διαδικασια για να την μαθω, και ο υπαλληλος μου ελεγε αλλα αντι αλλων, οτι ακριβως δεν γινεται να μαθω ποια θα ειναι η ταχυτητα μου, μπορω να μαθω ομως στο περιππου, στο περιππου μπορει να ειναι και 15 μπορει και 25. και με ρωτησε αν ξερω το τηλεφωνο καποιου γειτονα που να εχει κοσμοτε για να υπολογισουν στο περιππου με βαση την δικη του ταχυτητα...Επισης μου ειπε οτι το προγραμμα αυτο δεν ειναι οπτικη ινα αλλα VDSL και απλα η cosmote για διαφημιστικους λογους το παρουσιαζει στο σαιτ της ως οπτικη ινα.

    - - - Updated - - -

    Οπς, μολις τωρα το προσεξα, οτι το θεμα το ξεκινησε καποιο απλο μελος του φορουμ, και ετσι οπως το ειχα δει γραμμενο νομιζα οτι το ξεκινησε εκπροσωπος της κοσμοτε ..Τελος παντων , οποιος γνωριζει ας σχολιασει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος d456 : 01-12-17 στις 02:57.

  8. #473
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tigra23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χρησιμοποιούν γιατί όταν ξεκίνησαν δεν υπήρχε το 35b. Το crosstalk στο vdsl είναι τεράστιο πρόβλημα και χάνονται 10αδες Mbps αν δεν περιοριστεί με vectoring.
    Και εγω αυτο πιστευω φιλε tigra23 και απο τα λιγα που διαβασα:
    Vplus is a technology to achieve higher speeds over existing VDSL2 networks.It was developed by Alcatel-Lucent and standardised in November 2015 in ITU G.993.2 Amendment 1 as VDSL2 profile 35b.[2] It promises to deliver speeds of up to 300 Mbit/s downstream and 100 Mbit/s upstream on loops shorter than 250 m. On longer loops, Vplus falls back to VDSL2 17a vectoring performance.[7] Vplus uses the same tone spacing as VDSL2 17a to allow vectoring across Vplus (35b) and 17a lines, and thus mixed deployments and a smooth introduction of Vplus.[7]
    https://en.wikipedia.org/wiki/VDSL

    Τωρα στο αλλο θεμα...ειμαι αρκετα χρονια σε αυτο το φορουμ συνηθως διαβαζα τα θεματα του φορουμ και τις ειδησεις μου με ενδιεφεραν.

    Νομιζω οτι αυτο που μας δενει ειναι η αγαπη για την τεχνολογια ειτε εχει να κανει αυτο με την ενασχοληση μας σαν διασκεδαση η επαγγελματικα.

    Περα απο ολα αυτα οποιος εχει καποιες γνωσεις παραπανω η τελος παντων νωμιζει οτι εχει.. δεν νωμιζω οτι τον διαφοροποιει σαν μελος εδω μεσα, προσωπικη μου αποψη παντα, η επαρση αυτη δεν οδηγει καπου.

    Εκανες λαθος ρε φιλε ζητα και ενα συγνωμη στην τελικη και ολα ενταξει, η αυτοκριτικη νωμιζω παιζει μεγαλο ρολο εδω και βοηθα στο να μην ριχνουμε το επιπεδο.

    Το να μοιραζοσαστε την γνωση ειναι το ζητουμενο και να ανταλλαξεις μια αποψη πολιτισμενα.

    Αντε καλο βραδυ
    Ιωακειμ

  9. #474
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα αργήσουμε να δούμε 35b και G.FAST, το πρώτο θα έρθει αρχές 18 με το καλό σε FTTC. Αλλά με ταχύτητες αρκετά χαμηλότερες από το μέγιστο θεωρητικό του. Για το FTTB, ναι, μια πρόσφατη εγκατάσταση δεν θα έχει μεγάλο πρόβλημα.
    Οποτε προσορινα τα 200αρια θα ειναι με 30a (εξου και το fritz 7490) και Q1 2018 θα δοθει αλλος εξοπλισμος για 35b?
    Συγνωμη που επιμενω, αλλα προσπαθω να καταλαβω πως παιζουν αυτη τη στιγμη τα 200αρια απο τη στιγμη που οι πωλητες επιμενουν οτι εχουν δωσει και καποιο μελος χθες εγραψε οτι του δινει διαθεσιμοτητα το συστημα για 200.
    edit: Στο insomnia τελικα το ειχα διαβασει (http://www.insomnia.gr/topic/662196-...D%CE%B5%CF%82/)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SlotKiller : 01-12-17 στις 03:16.

  10. #475
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    30a δεν θα δοθεί, καθόλου, από κανένα. Στα πλαίσια του κανονισμού της ΕΕΤΤ οτιδήποτε χρησιμοποιηθεί πάνω στο χαλκό πρέπει να είναι vectored. Σχετικά με τον εξοπλισμό υπάρχει λύση, θα το δείτε προσεχώς.

  11. #476
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    30a δεν θα δοθεί, καθόλου, από κανένα. Στα πλαίσια του κανονισμού της ΕΕΤΤ οτιδήποτε χρησιμοποιηθεί πάνω στο χαλκό πρέπει να είναι vectored. Σχετικά με τον εξοπλισμό υπάρχει λύση, θα το δείτε προσεχώς.
    Σ' ευχαριστω για την απαντηση.
    Σε αναμονη διαθεσιμοτητας της καμπινας/πολης μου λοιπον... ελπιζω να εχω καποια εξελιξη αυριο.

  12. #477
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    30a δεν θα δοθεί, καθόλου, από κανένα. Στα πλαίσια του κανονισμού της ΕΕΤΤ οτιδήποτε χρησιμοποιηθεί πάνω στο χαλκό πρέπει να είναι vectored. Σχετικά με τον εξοπλισμό υπάρχει λύση, θα το δείτε προσεχώς.
    Προς τι το μυστήριο; Εκτώς αν δεν είναι σίγουρο ότι θα εφαρμοστεί αυτό που γνωρίζεις. Και σε αυτήν την περίπτωση, δεν το βρίσκω κακό βεβαια να γράψεις.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #478
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτο.

    Σε μια τυπικη ελληνικη πολυκατοικια με ας πουμε 16-24 διαμερισματα, μπορει να εφαρμοστει 30a και να δοθει 100/100 ή εστω 100/50 με DSLAM στην εσκαλιτ? Ειναι τοσο χαλια το αποτελεσμα χωρις vectoring? Ας πεσουμε και στα 70/30 λογω crosstalk, δεν μπορει να ειναι τοσο μαπα.

    edit: το Cat 5e δεν βοηθαει να μειωθει το crosstalk λογω καλυτερης συστροφης?

    - - - Updated - - -


    Μην μας κρατας σε αγωνια, δωσε κανα hint.

    Το G.Fast αργει ακομα για μαζικη εφαρμογη, ειναι ακριβα τα DSP του και θα χρειαστει μικροτερη λιθογραφια... καλο 2020 και βλεπουμε δηλαδη. Εδω ακομα και το 35b δεν ειναι mainstream τεχνολογια, ποσο μαλλον το 106a.
    Adaptor....
    mac rulez

  14. #479
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Για τον φίλο στην Καλαμάτα , έκανα νέα σύνδεση 50αρα και συγχρονίζει στα 36 . Είμαι κοντά στον ΟΤΕ στην Κανάρη . Το ρούτερ γράφει προφίλ αν πρόσεξα 17a η 17b . Αυτό είναι φαντάζομαι απλά VDSL. Η σύνδεση έγινε χθες

  15. #480
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά ίσως έκανες εύστοχες υποθέσεις τότε. Για την επιχειρηματολιγία κλπ, φιλική συμβουλή εσένα μη σε νοιάζει, αρκεί να εκφράζεσε σωστά και κόσμια, θα βρει άκρη. Αργά ή γρήγορα.
    Για το τελευτάιο κάθε άλλο. Απλά παρεξηγείς τα όσα διαβάζεις. Βλέπε την υπογραφή μου και θα καταλάβεις (ίσως)
    Πιο πίσω που λες

    Crosstalk σε οπτικές ε; Δεν το ήξερα.
    O uncharted γράφει για χρήση του 30α στο εξωτερικό σε FTTB και ο tigra23 του απαντάει ότι υπάρχει cross talk στο VDSL. Σε αυτές δεν υπάρχει cross talk. Τί δεν καταλαβαίνεις;
    Εσυ τα θεωρείς κόσμια;


    Κάνε πράξη αυτό που λες και να εκφράζεσαι κόσμια απο εδώ και πέρα και εσυ, πιστεύω οτι θα βοηθήσει στην συζήτηση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 01-12-17 στις 12:22.

Σελ. 32 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 12222730313233343742 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 372
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-19, 15:57
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 01:49
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 15:46
  4. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-16, 04:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας