Σελ. 42 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 223237404142434447 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 767
  1. #616
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν με παρακολουθεις.
    Εχω physical isdn, netmod-siemens-intracom-κοκκαλης-θειος (πως αλλιως να το πω)... αααα ναι DTM ή TDM καπως ετσι., ααα επισης 96v.......
    πανω σε νεοτατη καμπινα vectoring.
    Οχι δεν κανω λαθος.

    virtual isdn ειναι η θυρα b0 που δινουν για τηλεφωνικα κεντρα συσκευες οπως oxygen & fritz πανω απο γραμμη VoIP ή VoBB

    - - - Updated - - -

    Δεν εχω προβλημα με τα τελευταια που εγραψες. Εχω προβλημα που δεν υπαρχει καμια ενημερωση και οι πωλητες διαβεβαιωνουν οτι εχουν δοσει 200αρια, εσυ δεν μπορεις να παρεις. Βασικα το κουτοχορτο μου την δινει καπως...

    Οποτε να την υποβιβασω σε σκετο ιντερνετ να τελειωνω........
    Ουτος ή αλλως εχω μια voip cyta που μπορω να μεταφερω τις κλησεις εκει. (με οσα καναλια φωνης θελω)

  2. #617
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κι εσύ μάλλον δεν παρακολουθείς τα τεκταινόμενα. Που τον Θεό μπάρμπα να έχεις, ο κανονισμός ρητά αναφέρει ότι για υπηρεσία vectoring από καμπίνα υποχρεωτικά θα έχεις VoIP.
    Απλά, όπως έχω ξαναγράψει, δεν είναι έτοιμοι οι πάροχοι να γυρίσουν σε όλους την τηλεφωνία σε VoIP και σήμερα είμαστε σε μια ντεμί κατάσταση. Ωστόσο εκεί θα καταλήξουμε λίαν συντόμως.

    Η τηλεφωνία θα είναι VoIP, απλά εδώ και πολύ καιρό σε όσους είχαν ISDN, για να συνεχίσει να λειτουργεί ο τηλεπικοινωνιακός εξοπλισμός που έχουν, δίνουν συσκευή με έξοδο S0 για την σύνδεσή τους.

  3. #618
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν λεμε κατι καινουργιο.
    Και εγω νομιζα αυτα που γραφεις και ρωτησα τον τεχνικο μετα την μεταφορα της isdn μου σε καμπινα πως ακριβως παιζει. Και μου ειπε οτι ειναι απλα μια ρυθμιση μεσα στην καμπινα.
    Υποπτευομαι οτι η καμπινα δινει virtual isdn, αφου η επικοινωνια της με το κεντρο ειναι απο οπτικη.
    οποτε δε χρειαστηκε να εχω "τον Θεο μπαρμπα"

  4. #619
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι. Στην καμπίνα δεν υπάρχει τίποτα σχετικό που να μετατρέπει την τηλεφωνία από ΙΡ σε TDM.
    Απλά υπάρχει το DSLAM για τον συγχρονισμό του DSL και το σήμα τερματίζει σε ένα splitter/combiner, στο οποίο έρχεται (με χάλκινο καλώδιο) και η TDM τηλεφωνία από το αστικό κέντρο και από αυτό συνεχίζουν μαζί για το σπίτι μας.

    Με το VoIP καταργείται εντελώς το χάλκινο καλώδιο από το αστικό κέντρο και το splitter/combiner στην καμπίνα. Πλέον η τηλεφωνία είναι ΙΡ μέσω της οπτικής ίνας (ουσιαστικά την σύνδεση στο διαδίκτυο) και μετατρέπεται σε TDM στο CPE που μας δίνουν.

  5. #620
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οκ, δηλαδη εγω αυτη τη στιγμη εχω τηλεφωνια απο χαλκο που συνεχιζει απο την καμπινα στο ΑΚ, αλλα το ιντερνετ συγχρονιζει στην καμπινα.
    οκ! μου κανει!

  6. #621
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SlotKiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok...
    Γιατι δεν δινει 200 σημερα με εξοπλισμο 35b του πελάτη;
    Θα δωσει εντός q1'18 ή εχει δρόμο ακομα;
    Δεν μπορεί να δοθεί υπηρεσία χωρίς να μπορεί να την υποστηρίξει ο πάροχος πλήρως

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς virtual ISDN;
    Η τηλεφωνία θα είναι VoIP σε περίπτωση σύνδεσης από καμπίνα. Αυτό είναι θέσφατο.

    - - - Updated - - -


    Τυπικά ο μόνος που έχει ζητήσει και αναλάβει καμπίνες για 35b, είναι η Wind. Φυσικά μπορεί ο Χ πάροχος που έχει αναλάβει υπηρεσία απλού vectoring (όπως ο ΟΤΕ), να ζητήσει αναβάθμιση της άδειας εφόσον είναι έτοιμες οι καμπίνες για την υπηρεσία αυτή.

    Εκτιμώ και το έχω ξαναγράψει ότι για διάφορους λόγους (εξοπλισμός καμπίνας, πελάτη, συμβόλαια χοντρικής κλπ) κανείς δεν είναι έτοιμος για ταχύτητες πάνω από το 100άρι. Απλά ανακοίνωσαν τώρα τις τιμές που θα ισχύσουν στο μέλλον.
    Εξάλλου στους όρους και προϋποθέσεις των συμβολαίων του ΟΤΕ, αναφέρεται ότι εξαρτάται αν η υπηρεσία προσφέρεται στην περιοχή ενδιαφέροντος. Την αλήθεια λέει, αφού πουθενά δεν προσφέρεται σήμερα και από κανέναν. Όλοι είναι στο τρέξιμο.
    Ο κανονισμός δεν περιορίζει τον πάροχο στην τεχνολογία ανάπτυξης των NGA εάν είναι ανώτερη αυτής που έχει δεσμευτεί. Από εκεί και πέρα, τα dslam που τοποθετεί ο ΟΤΕ στις καμπίνες υποστηρίζουν 35b, ο εξοπλισμός πελάτη θα χρειαστεί διαφοροποίηση και δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Ακόμη και στα 100Mbps, πολλές φορές υπάρχουν προβλήματα είτε από πλευράς dslam είτε από πλευράς εγκατάστασης πελάτη με αποτέλεσμα πολλά errors, αδικαιολόγητα μεγάλες απώλειες για την καλωδιακή απόσταση και άλλα. Εάν δεν ομαλοποιηθεί η διαδικασία και λυθούν τα όποια προβλήματα δεν μπορούν να δώσουν 35b, εκεί τα προβλήματα θα μεγιστοποιούνται.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Στην καμπίνα δεν υπάρχει τίποτα σχετικό που να μετατρέπει την τηλεφωνία από ΙΡ σε TDM.
    Απλά υπάρχει το DSLAM για τον συγχρονισμό του DSL και το σήμα τερματίζει σε ένα splitter/combiner, στο οποίο έρχεται (με χάλκινο καλώδιο) και η TDM τηλεφωνία από το αστικό κέντρο και από αυτό συνεχίζουν μαζί για το σπίτι μας.

    Με το VoIP καταργείται εντελώς το χάλκινο καλώδιο από το αστικό κέντρο και το splitter/combiner στην καμπίνα. Πλέον η τηλεφωνία είναι ΙΡ μέσω της οπτικής ίνας (ουσιαστικά την σύνδεση στο διαδίκτυο) και μετατρέπεται σε TDM στο CPE που μας δίνουν.
    Τα minidslam υποστηρίζουν ISDN BRA & PRI, η VOIP τηλεφωνία είναι αναγκαία στο VPU των εναλλακτικών προφανώς, σε δεύτερο στάδιο θα μετατραπούν και οι ISDN σε Business VoIP.

  7. #622
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν αναφέρομαι στις επαγγελματικές συνδέσεις, αλλά στις οικιακές που οι μεγάλη πλειοψηφία (από καμπίνα) σε όλους τους παρόχους είναι ακόμη TDM. Το πότε θα γίνει αυτή μετάβαση είναι το ζητούμενο και γιατί δεν έχει ήδη εφαρμοσθεί. Ο κανονισμός του vectoring ρητά δηλώνει μόνο VLU και όχι VPU από καμπίνα.

  8. #623
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεί να δοθεί υπηρεσία χωρίς να μπορεί να την υποστηρίξει ο πάροχος πλήρως
    Οποτε να κοιταξω να μεταβω σε 100αρι γιατι για 200αρι εχουμε δρομο ακομα;

    @jkoukos: Δε νομιζω οτι εννοει αναγκαστικα επαγγελματικο πακετο ο anderm. Γενικα, σημερινος πελατης με συνδεση isdn πρεπει να εννοει.

  9. #624
    Εγγραφή
    12-02-2003
    Περιοχή
    Συκιές - Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    513
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Mikrotik RB5009US
    Απορία:
    Αν ο ΟΤΕ δεν μπορεί να δώσει ακόμα 200ρα, τότε γιατί δίνει διαθεσιμότητα σε κάποιες περιοχές;

    Ενδεικτικά έτυχα σε αυτές στον έλεγχο διαθεσιμότητας:
    Spoiler:

    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ, Περιοχή:ΜΟΣΧΑΤΟ, Διεύθυνση:ΕΛΛΗΣ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ, Διεύθυνση:ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 3
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, Περιοχή:ΚΑΛΛΙΘΕΑ, Διεύθυνση:ΕΚΑΒΗΣ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, Περιοχή:ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, Διεύθυνση:ΥΓΕΙΑΣ 2
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, Περιοχή:ΓΑΛΑΤΣΙ, Διεύθυνση:ΚΑΒΒΑΔΙΑ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ, Διεύθυνση:ΚΙΛΚΙΣ 3
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ-ΑΝΩ ΜΕΛΙΣΣΙΑ, Διεύθυνση:ΑΧΕΛΩΟΥ 2

    (Δεν έχω καμία σχέση με τις παραπάνω διευθύνσεις :P )
    Working from home

  10. #625
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.345
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iLLiCiT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία:
    Αν ο ΟΤΕ δεν μπορεί να δώσει ακόμα 200ρα, τότε γιατί δίνει διαθεσιμότητα σε κάποιες περιοχές;

    Ενδεικτικά έτυχα σε αυτές στον έλεγχο διαθεσιμότητας:
    Spoiler:

    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ, Περιοχή:ΜΟΣΧΑΤΟ, Διεύθυνση:ΕΛΛΗΣ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ, Διεύθυνση:ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 3
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, Περιοχή:ΚΑΛΛΙΘΕΑ, Διεύθυνση:ΕΚΑΒΗΣ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, Περιοχή:ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, Διεύθυνση:ΥΓΕΙΑΣ 2
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, Περιοχή:ΓΑΛΑΤΣΙ, Διεύθυνση:ΚΑΒΒΑΔΙΑ 4
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ, Διεύθυνση:ΚΙΛΚΙΣ 3
    Νομός: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Δήμος:Δ. ΝΕΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ, Περιοχή:ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ-ΑΝΩ ΜΕΛΙΣΣΙΑ, Διεύθυνση:ΑΧΕΛΩΟΥ 2

    (Δεν έχω καμία σχέση με τις παραπάνω διευθύνσεις :P )
    Το όλο πακέτο είναι υπό δοκιμή.
    Λογικό είναι, και εκεί που δείχνει διαθεσιμότητα, να έχει προβλήματα στην υλοποίηση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #626
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SlotKiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    @jkoukos: Δε νομιζω οτι εννοει αναγκαστικα επαγγελματικο πακετο ο anderm. Γενικα, σημερινος πελατης με συνδεση isdn πρεπει να εννοει.
    Δεν υπάρχει στον κανονισμό αστεράκι, παράθυρο ή μπαλκονόπορτα. Είναι ξεκάθαρος, όσον αφορά ποια υπηρεσία θα παρέχεται σε καμπίνα vectoring.
    Το θέμα είναι ότι είμαστε σε μεταβατικό στάδιο και για Χ λόγους, δεν ισχύουν ακόμη όσα προβλέπει. Το άγνωστο είναι πότε θα ισχύσουν και όχι αν θα ισχύσουν.

  12. #627
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SlotKiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε να κοιταξω να μεταβω σε 100αρι γιατι για 200αρι εχουμε δρομο ακομα;

    @jkoukos: Δε νομιζω οτι εννοει αναγκαστικα επαγγελματικο πακετο ο anderm. Γενικα, σημερινος πελατης με συνδεση isdn πρεπει να εννοει.
    Ναι, κατ εμέ πάρε 100 πρώτα, να δεις ότι δεν θα έχεις και προβλήματα με συγχρονισμό και λάθη, έτσι και αλλιώς αναβάθμιση μπορείς να κάνεις ανά πάσα στιγμή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει στον κανονισμό αστεράκι, παράθυρο ή μπαλκονόπορτα. Είναι ξεκάθαρος, όσον αφορά ποια υπηρεσία θα παρέχεται σε καμπίνα vectoring.
    Το θέμα είναι ότι είμαστε σε μεταβατικό στάδιο και για Χ λόγους, δεν ισχύουν ακόμη όσα προβλέπει. Το άγνωστο είναι πότε θα ισχύσουν και όχι αν θα ισχύσουν.
    Ο κανονισμός καλά προβλέπει ότι προβλέπει, ωστόσο υπάρχουν περιοχές και περιπτώσεις που δεν μπορούν να πάρουν VoIP ή Bussines VoIP και μένουν με PSTN/ISDN (BRA/PRI). Οι περισσότερες τέτοιες περιπτώσεις είναι εκτός αστικών κέντρων που μεσολαβεί μεγάλη απόσταση από το KV προς το σπίτι, πολλές φορές εναέρια καλώδια, συνθήκες δηλαδή που δημιουργούν αποσυγχρονισμούς, εξαιρετικά μεγάλο αριθμό λαθών κλπ. Σε αυτές τις περιπτώσεις καλά κάνουν και δεν περνούν σε VoIP.

  13. #628
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To γράφω και το ξαναγράφω, επειδή δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις, ότι θα παραμείνουν έτσι τα πράγματα.

    Αλλά και πάλι γράφεις για περιοχές με προβλήματα, όταν ακόμη και στα μεγάλα αστικά κέντρα που δεν υπάρχουν αυτά, δεν έχουν γυρίσει τις συνδέσεις (όλων των παρόχων) είτε είναι PSTN είτε ISDN και δεν έχουν ενεργοποιήσει παντού όπου προβλέπεται το Vectoring.

    Κατ' εμέ δεν είναι θέμα προβλημάτων στην παροχή της υπηρεσίες (μειοψηφία σε σχέση με όλη την χώρα). Απλά κανείς τους δεν είναι έτοιμος (διάφορα θέματα) για την πλήρη μετάβαση σε αυτά που προβλέπει ο κανονισμός κι έπρεπε να ισχύουν με την έναρξη της υπηρεσίας

  14. #629
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Στα μεγάλα αστικά κέντρα και στις γραμμές που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα ναι, θα μετατρέπονται σε VoIP, είναι γνωστό βάση κανονισμού -και ο κανονισμός να μην το ανέφερε θα γινόταν έτσι και αλλιώς. Αυτό που γράφω και δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς είναι ότι προφανώς και για χάρη του κανονισμού δεν θα μείνει ο κόσμος με προβληματικά απερχόμενα στον αέρα με προβληματικό τηλέφωνο.

    Ο αριθμός των γραμμών με μικρο-προβλήματα που έχουν μεγάλη απόσταση από τη καμπίνα (500μ-1χλμ) είναι αρκετά μεγάλος στην επαρχία.

  15. #630
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποσο καιρο θελει πανω κατω για να παρουν χονδρικη οι παροχοι(κυριως η Vodafone).Εχει ενεργοποιηθει η καμπινα διπλα μου(ποιος ξερει ποσο καιρο,την βαλανε πριν 3 μηνες)και βαζοντας το νουμερο ενος μαγαζιου διπλα μου(που εχει Cosmote) δειχνει διαθεσιμοτητα 100mbps στο site της Cosmote,και στο site της vodafone βαζοντας το σταθερο μου λεει επισης οτι εχω διαθεσιμοτητα(οχι με τι ταχυτητα)αλλα περνωντας τηλεφωνο την vodafone μου λενε οτι η γραμμη μου δν ειναι διαθεσιμη για vdsl και οτι προφανως δν εχει τελειωσει τα εργα η Cosmote,γουαταφακ.

Σελ. 42 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 223237404142434447 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 372
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-19, 15:57
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 01:49
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-16, 15:46
  4. Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-16, 04:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας