Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δέχθηκα τηλεφώνημα από Cosmote και μου πρόσφεραν VDSL ίδιο στα 32,40 ευρώ, δώρο μέσα στο τρίμηνο τον έναν λογαριασμό, εγγυήθηκαν καλύτερες υπηρεσίες και προσέφεραν και ένα συμβόλαιο καρτοκινητού με δωρεάν 120 λεπτά το μήνα. Επίσης μου είπαν πως δεν έχω να πληρώσω κανένα τέλος αποσύνδεσης και μου υποσχέθηκαν wifi εκτός σπιτιού με μία νέα υπηρεσία. Από την άλλη έχω κάνει δεύτερη αίτηση για fastpath στη Nova, καθώς η πρώτη έγινε interleaved από μόνη της χωρίς λόγο και περιμένω 4 μέρες, (την πρώτη φορά περίμενα 3 εβδομάδες) για να μπορέσω να έχω ένα αξιοπρεπές latency για τα online παιχνίδια και έχει αγνοηθεί πλήρως. Ξέρω άτομα από Cosmote, που το fastpath τους ενεργοποιήθηκε σε 5 λεπτά. Γενικά,ήμασταν πρώην πελάτες Cosmote και φύγαμε γιατί δεχθήκαμε καλύτερη προσφορά και θα προτιμούσαμε να μην ξαναγυρίσουμε, αλλά τώρα απ'ότι φαίνεται είναι η καλύτερη επιλογή. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία να μου τη γνώμη του;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zekeo : 20-11-17 στις 19:56.

  2. #2
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω περάσει απο όλες τις εταιρίες και έχω να σου πω πάρα πολλές εμπειρίες.Γενικά ο ΟΤΕ έχει λίγο καλύτερα pings και ναι το fast path μπαίνει άμεσα.4 ημέρες είναι όντως πολύ.Αν σε συμφέρει πήγαινε εκτός αν έχεις και τηλεόραση στη nova.

    Βέβαια να επισημάνω ότι το δεν πληρώνω κανένα τέλος αποσύνδεσης δεν ισχύει και ισχύουν τα προβλεπόμενα της σύμβασης σου με τη nova.

    Εγώ πάντως μέχρι τώρα η εμπειρία μου με τον ΟΤΕ είναι πολύ καλύτερη τουλάχιστον στα pings με fastpath από οποιαδήποτε άλλη εταιρία.Κατά τα άλλα είναι το ίδιο.

    Δες τι σε συμφέρει οικονομικά εκτός αν σε ενδιαφέρει τόσο το ping.Σε αυτή την περίπτωση θα στον πρότεινα χωρίς δεύτερη σκέψη!

    Ελπίζω να σε βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα

  3. #3
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Με βοήθησες πάρα πολύ και ναι με ενδιαφέρει κυρίως το ping μου. Να πω ότι όλως τυχαίος μπήκε το fastpath ξαφνικά, αφού έκανα αναφορά για την προσφορά, μετά από μια ώρα. Αυτό που με προβληματίζει είναι γιατί δεν κινητοποιούνται γρηγορότερα, αφού όντως μπορούν να ενεργοποιήσουν το fastpath, όποτε θέλουν. Επειδή οι δικοί μου είναι αρνητικοί στο να αλλάζουμε πάλι σύνδεση θα περιμένω να συγχρονιστεί καλά το internet, δηλαδή καμιά μέρα το πολύ, και άμα το ping δεν πέσει τουλάχιστον όσο ήταν ( από 16 τώρα σε 12 στον hyperhosting server στο speedtest), το βλέπω να επιμένω και να την κάνω, ειδικά αν η cosmote έχει καλύτερες επιδόσεις για gaming. Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-18, 01:26
  2. Μεταφορά από cosmote σε vodafone
    Από Kostas2167 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-17, 21:54
  3. Από COSMOTE σε NOVA
    Από GamerLol στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-17, 22:12
  4. e-bill από Cosmote
    Από Manolis_karas στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-17, 19:31
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-17, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας