Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Καλημέρα στο Φόρουμ, θέλω την βοήθεια σας.

    Ήμουνα συνδρομητής double play Wind και λόγω αύξησης της τιμής στην ανανέωση του συμβολαίου μου έκανα αίτηση ηλεκτρονικά στην Nova στις 14/11.
    Κατόπιν τηλεφωνήματος από την Wind συμφωνήσαμε στην ανανέωση του συμβολαίου με την παλιά τιμή.
    Στις 16/11 κάνω αίτημα υπαναχώρησης στην Nova.
    Σήμερα μου έρχεται μήνυμα στο κινητό ότι ενεργοποιήθηκα στην Nova. Μιλάω με το τηλεφωνικό τους κέντρο, κατόπιν διαφόρων δικαιολογιών παραδέχονται ότι πράγματι έχει γίνει λάθος και ότι αν θέλω να ξαναγυρίσω στον παλαιό μου πάροχο πρέπει να ξανακάνω αίτημα υπαναχώρησης. Ωστόσο η Wind μου λέει τώρα ότι δεν ισχύει η προσφορά ανανέωσης και ότι θα πρέπει να πάω σαν νέος πελάτης και να χρεωθώ και τα τέλη μεταφοράς της γραμμής που τώρα ανήκει στην Nova.
    Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;
    Θα ζημιωθώ εξαιτίας τους;
    Μπορώ να το καταγγείλω στην Εεττ;
    Πείτε καμιά ιδέα γιατί έχω σκάσει

  2. #2
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    κανε καταγγελια
    στη θεση σου ομως θαμενα στη νοβα

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Προς ενημέρωση, η Wind μου επανέφερε την προσφορά της για συνέχιση του συμβολαίου με την παλιά τιμή, ωστόσο η κατάσταση δεν έχει ξεμπερδέψει ακόμα.
    Ζητάει η Wind την γραμμή πίσω αλλά δεν μπορεί να την πάρει γιατί λέει είναι ανοικτό κάποιο αίτημα φορητότητας από την Νοβα.
    Επικοινωνώ με την Νοβα και μου λέει ότι από αυτούς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και η γραμμή είναι ελεύθερη, αν θέλουν μπορούν να την πάρουν.
    Ξαναπροωθεί το αίτημα η Wind και είμαι σε αναμονή....

  4. #4
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιας και το νήμα αναφέρεται σε αίτημα υπαναχώρησης και Νόβα για να μην ανοίγω καινούριο,
    πριν λίγες ημέρες, γνωστό μου πρόσωπο έκανε αίτηση φορητότητας από τρίτο πάροχο προς Νόβα, αλλά για διάφορους λόγους αποφάσισε να μείνει στον αρχικό πάροχο. Δεν έχει περάσει ούτε μια εβδομάδα από την κατάθεση της αίτησης στην Νόβα και θέλει να κάνει αίτηση υπαναχώρησης στη Νόβα. Πήγε σε φυσικό κατάστημα της Νόβα και οι υπάλληλοι εκεί είπαν ότι η προθεσμία είναι 3 μέρες από την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης(!!!) και ότι θα επιβαρυνθεί με τέλη αποσύνδεσης 160€ (!!!!!). Εννοείται ότι κάτι τέτοιο το βρίσκω γελοίο. Έχει βάση αυτό που ειπώθηκε ή απλά προσπαθούν να εξαπατήσουν τον πελάτη;

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zafx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το νήμα αναφέρεται σε αίτημα υπαναχώρησης και Νόβα για να μην ανοίγω καινούριο,
    πριν λίγες ημέρες, γνωστό μου πρόσωπο έκανε αίτηση φορητότητας από τρίτο πάροχο προς Νόβα, αλλά για διάφορους λόγους αποφάσισε να μείνει στον αρχικό πάροχο. Δεν έχει περάσει ούτε μια εβδομάδα από την κατάθεση της αίτησης στην Νόβα και θέλει να κάνει αίτηση υπαναχώρησης στη Νόβα. Πήγε σε φυσικό κατάστημα της Νόβα και οι υπάλληλοι εκεί είπαν ότι η προθεσμία είναι 3 μέρες από την ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης(!!!) και ότι θα επιβαρυνθεί με τέλη αποσύνδεσης 160€ (!!!!!). Εννοείται ότι κάτι τέτοιο το βρίσκω γελοίο. Έχει βάση αυτό που ειπώθηκε ή απλά προσπαθούν να εξαπατήσουν τον πελάτη;
    Παίζει ρόλο πως έκανε την αίτηση, αν την έκανε τηλεφωνικά έχει 14 ημέρες, αν την έκανε απο κατάστημα εως 3 εργάσιμες πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης

  6. #6
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    291
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.
    Η αίτηση έγινε σε φυσικό κατάστημα και ημερομηνία ενεργοποίησης δεν έχει καν γνωστοποιηθεί ακόμα.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να αναφερω και εγω το προβλημα που αντιμετωπιζω απο εχθες. Απο Vodafone εκανα αιτηση προς Nova αλλα τελικα δέχθηκα τηλέφωνο από την Vodafone και μου έκαναν προσφορά με πολύ καλύτερη τιμή όποτε και δέχθηκα να παραμείνω στην εταιρεία τους.
    Ταυτόχρονα την ίδια ημέρα έστειλα φαξ και email με την ταυτότητα μου προς την Nova ζητώντας να ακυρωθεί η αίτηση φορητότητας που είχα ήδη ζητήσει.
    Σε λίγα λεπτά με κάλεσε υπάλληλος της εταιρείας δίνοντας μου άλλη τιμή αλλά δεν δέχθηκα και μου είπε ότι θα προωθήσει το αίτημα ακύρωσης φορητότητας (είχε λάβει το φαξ). Σε λίγα λεπτά ήρθε το παρακάτω γραπτό μήνυμα / sms στο κινητό μου:
    «ΣAΣ EΠIBEBAIΩNOYME ΠΩΣ TO AITHMA AKYPΩΣHΣ THΣ AITHΣHΣ ΦOPHTOTHTAΣ YΠOBΛHΘHKE ΣHMEPA ΣTHN ETAIPIA MAΣ ME MONAΔIKO APIΘMO ANAΦOPAΣ 1-ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ»

    Εχθές 02/01/2018 το απόγευμα σταμάτησε να λειτουργεί η τηλεφωνική γραμμή & το Ίντερνετ. Και όταν λέω σταμάτησε είναι νεκρό τελείως - δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις αλλά ούτε και εξερχόμενες.
    Αν κάποιος καλέσει στο σταθερό τηλ ακούγεται το παρακάτω μήνυμα «ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή».
    Ήρθα σε επικοινωνία άμεσα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone για να δηλώσω βλάβη και μου είπαν ότι ο βρόγχος ανήκει πλέον στην Nova!
    Το ίδιο με ενημέρωσε και το αρμόδιο τμήμα της Vodafone που ασχολείται με τις φορητοτητες γραμμών.
    Ο αριθμός CLI αυτή την στιγμή είναι στην Vodafone αλλά ο «Βρόγχος» στην NOVA και αυτό γιατί δεν ολοκλήρωσαν το αίτημα μου. Δεν ακύρωσαν το αίτημα φορητότητας.
    Παρανόμως και καταχρηστικώς.
    Επικοινώνησα άμεσα με την NOVA & μου είπε η κυρία που μίλησα μαζί της ότι έστειλε email στο αρμόδιο τμήμα για αποδέσμευση του «βρογχου» και ότι θα επικοινωνήσουν σε λίγο μαζί μου. Ενημέρωση μέχρι στιγμής καμια! Τι αλλο μπορω να κανω; Καταγγελια στην ΕΕΤΤ ή μπορω και καπου αλλου;

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stevenik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αναφερω και εγω το προβλημα που αντιμετωπιζω απο εχθες. Απο Vodafone εκανα αιτηση προς Nova αλλα τελικα δέχθηκα τηλέφωνο από την Vodafone και μου έκαναν προσφορά με πολύ καλύτερη τιμή όποτε και δέχθηκα να παραμείνω στην εταιρεία τους.
    Ταυτόχρονα την ίδια ημέρα έστειλα φαξ και email με την ταυτότητα μου προς την Nova ζητώντας να ακυρωθεί η αίτηση φορητότητας που είχα ήδη ζητήσει.
    Σε λίγα λεπτά με κάλεσε υπάλληλος της εταιρείας δίνοντας μου άλλη τιμή αλλά δεν δέχθηκα και μου είπε ότι θα προωθήσει το αίτημα ακύρωσης φορητότητας (είχε λάβει το φαξ). Σε λίγα λεπτά ήρθε το παρακάτω γραπτό μήνυμα / sms στο κινητό μου:
    «ΣAΣ EΠIBEBAIΩNOYME ΠΩΣ TO AITHMA AKYPΩΣHΣ THΣ AITHΣHΣ ΦOPHTOTHTAΣ YΠOBΛHΘHKE ΣHMEPA ΣTHN ETAIPIA MAΣ ME MONAΔIKO APIΘMO ANAΦOPAΣ 1-ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ»

    Εχθές 02/01/2018 το απόγευμα σταμάτησε να λειτουργεί η τηλεφωνική γραμμή & το Ίντερνετ. Και όταν λέω σταμάτησε είναι νεκρό τελείως - δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις αλλά ούτε και εξερχόμενες.
    Αν κάποιος καλέσει στο σταθερό τηλ ακούγεται το παρακάτω μήνυμα «ο αριθμός που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή».
    Ήρθα σε επικοινωνία άμεσα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone για να δηλώσω βλάβη και μου είπαν ότι ο βρόγχος ανήκει πλέον στην Nova!
    Το ίδιο με ενημέρωσε και το αρμόδιο τμήμα της Vodafone που ασχολείται με τις φορητοτητες γραμμών.
    Ο αριθμός CLI αυτή την στιγμή είναι στην Vodafone αλλά ο «Βρόγχος» στην NOVA και αυτό γιατί δεν ολοκλήρωσαν το αίτημα μου. Δεν ακύρωσαν το αίτημα φορητότητας.
    Παρανόμως και καταχρηστικώς.
    Επικοινώνησα άμεσα με την NOVA & μου είπε η κυρία που μίλησα μαζί της ότι έστειλε email στο αρμόδιο τμήμα για αποδέσμευση του «βρογχου» και ότι θα επικοινωνήσουν σε λίγο μαζί μου. Ενημέρωση μέχρι στιγμής καμια! Τι αλλο μπορω να κανω; Καταγγελια στην ΕΕΤΤ ή μπορω και καπου αλλου;
    UPDATE...
    Εχθες το βραδυ επικοινωνησαν απο την Nova λεγοντας μου οτι το θεμα τακτοποιηθηκε και μπορω πλεον να μιλησω με την Vodafone για να ενεργοποιηθει και παλι η γραμμη (να θυμισω οτι η γραμμη ειναι τελειως νεκρη).
    Μιλαω σημερα το μεσημερι με την Vodafone για να τους πω οτι με καλεσε η Nova και οτι ολοκληρωθηκε η διαδικασια απο αυτους και μου λενε οτι στο συστημα φαινεται οτι δεν εχει κλεισει το αιτημα φορητοτητας απο την Nova και οτι ο βρογχος ειναι ακομη δεσμευμενος απο την Nova. Μα πως τους λεω αφου με πηραν τηλεφ. και μου ειπαν πως ολα ειναι οκ. Μου λεει αν το κανουν αυτο μεσα σε 10 λεπτα το πολυ ενημερωνεται το συστημα. Ολοι οι παροχοι εχουμε το ιδιο λογισμικο / εφαρμογη εαν σας το εκαναν λεει θα επρεπε να εμφανιστει στο συστημα η αποδεσμευση του βρογχου και αντε να ηθελε λιγο παραπανω απο 10 λεπτα εχουν περασει 20 ωρες σχεδον...
    Ξανα καλω σημερα την Nova το μεσημερι και μιλαω με αλλη κοπελα.. μου λεει οτι ναι σας καλεσαν εχθες... της λεω ναι με καλεσαν αλλα τελικα δουλεια δεν εγινε. Ο βρογχος ειναι ακομη σε εσας. Οχι οχι μου λεει. Επιμενω. Με βαζει σε αναμονη. Μου λεει κυριε θα πρεπει να καλεσετε στην Vodafone και να κανετε αιτηση υπαναχωρησης!!! Μολις κανετε την αιτηση υπαναχωρησης προς την Vodafone εμεις θα ενημερωθουμε αμεσα και θα επιστραφει ο βρογχος πισω.
    Καλω αμεσως παλι την Vodafone και τους τα περιγραφω. Μου ειπαν οτι θα μιλησουν με το αρμοδιο τμημα αυριο πρωι και θα με ενημερωσουν. Πραγματικα παιδια εχω μπερδευτει. Γιατι να κανω αιτηση υπαναχωρησης προς την Vodafone; (αφου αυτος ηταν ο αρχικος μου παροχος

  9. #9
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Έβγαλες άκρη;

  10. #10
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    GREECE
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109953/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβγαλες άκρη;
    9 ημερες χωρις τηλεφωνο + ιντερνετ. Σημερα εχω υπηρεσιες. Η γραμμη μεταφερθηκε στην Nova (παρ'οτι ειχα αιτηθει οτι δεν θελω να παω) και σημερα εκανα αιτηση υπαναχωρησης για να την τραβηξει και παλι η Vodafone.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-17, 09:45
  2. Αίτηση Υπαναχώρησης σε Vodafone
    Από Epitaph6663 στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 20:59
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 17:27
  4. Δηλωση Υπαναχωρησης
    Από antykaps στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 15:13
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 09:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας