Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 141
  1. #16
    Εγγραφή
    21-02-2009
    Περιοχή
    Καβάλα
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78000/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να μας πουν γιατί δεν έχουν ενεργοποιήσει όλες τις καμπίνες? Τουλάχιστον στην δική μου περιοχή πασάρουν VDSL από το τηλεπικοινωνιακό τους κέντρο που είναι στο 1 χιλιόμετρο.

  2. #17
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.122
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spideman3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μας πουν γιατί δεν έχουν ενεργοποιήσει όλες τις καμπίνες? Τουλάχιστον στην δική μου περιοχή πασάρουν VDSL από το τηλεπικοινωνιακό τους κέντρο που είναι στο 1 χιλιόμετρο.
    Αν πας να τους ζητήσεις vdsl >800μ δεν πρόκειται να σου το δώσουν με τίποτε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #18
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spideman3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μας πουν γιατί δεν έχουν ενεργοποιήσει όλες τις καμπίνες? Τουλάχιστον στην δική μου περιοχή πασάρουν VDSL από το τηλεπικοινωνιακό τους κέντρο που είναι στο 1 χιλιόμετρο.
    Ή τους ρωτάς, ή γράφεις εδώ οικισμό και δήμο, ή και τα δύο.

  4. #19
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Yπαρχει "υποχρεωση"(objective ειναι αρα ξερουμε οτι δν θα ικανοποιηθει) απο ΕΕ καθε σπιτι στην ευρωπαικη ενωση αν εχει τουλαχιστον 30mbps και το 50% να εχει 100 και πανω.Μερος της Ψηφιακης Ατζεντας 2020 https://ec.europa.eu/digital-single-...trategy-policy .Παει να πει οτι πρεπει καθε νοικοκυριο να εχει VDSL επειδη με ADSL μιλαμε παντα κατω απο 24mbps.

  5. #20
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Άντε πάλι αυτή η καραμέλα του "πρέπει κάθε σπίτι να έχει την τάδε ταχύτητα ή τεχνολογία". Η ατζέντα προβλέπει αυτά τα νούμερα, αλλά ως ποσοστό πληθυσμιακής κάλυψης.
    Με απλά λόγια δεν λέει ότι όλοι πρέπει να έχουν πάνω από Χ Mbps και κατάργηση του ADSL, αλλά όλοι να έχουν την δυνατότητα να την επιλέξουν αν θέλουν με χρήση οποιουδήποτε NGA δικτύου.
    Ως πληθυσμιακή κάλυψη λαμβάνονται υπόψη και οι ταχύτητες σύνδεσης κινητής τηλεφωνίας και όχι μόνο της σταθερής. Γιατί νομίζεις ότι τρέχουν όλοι για το 4G και σύντομα το 5G;
    Επίσης λαμβάνονται υπόψη και άλλες υπηρεσίες όπως οι καλωδιακές ή δορυφορικές συνδέσεις που είναι ανεπτυγμένες σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες ή οι οπτικές ίνες και όχι αποκλειστικά το VDSL, επειδή αυτό έχουμε, μάθαμε και πιπιλάμε.

  6. #21
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.746
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexTselikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπαρχει "υποχρεωση"(objective ειναι αρα ξερουμε οτι δν θα ικανοποιηθει) απο ΕΕ καθε σπιτι στην ευρωπαικη ενωση αν εχει τουλαχιστον 30mbps και το 50% να εχει 100 και πανω.Μερος της Ψηφιακης Ατζεντας 2020 https://ec.europa.eu/digital-single-...trategy-policy .Παει να πει οτι πρεπει καθε νοικοκυριο να εχει VDSL επειδη με ADSL μιλαμε παντα κατω απο 24mbps.
    Γι' αυτό τσοντάρουν επιδοτήσεις για τέτοιες περιοχές, αλλιώς από μόνος του ο ιδιώτης δεν το κάνει διότι δεν θα βγάζει καν την επένδυση...

  7. #22
    Εγγραφή
    23-10-2013
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 10.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ιδιο ακριβως πραγμα λεμε,απλα μπορει να μην το εγραψα οπως επρεπε.Δεν εννοω,οτι πρεπει καθε σπιτι να χρησιμοποιει συνδεση >=30 αλλα να ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια.Πρωτον, ειμαστε σε αθρο για την αναπτυξη οπτικων ινων του οτε και απανταω σε αυτους που λενε οτι υπαρχει και δν υπαρχει το πρεπει(να αναπτυξει κι'αλλο ο οτε το δικτυο).Δευτερον,μιλαμε για την Ελλαδα και τον ΟΤΕ,δν μιλαμε για αλλες ευρωπαικες χωρες και το τι τεχνολογιες εχουν,θα εχουν αναπτυξει.Στην Ελλαδα απ'οσο ξερω δν υπαρχει μεγαλη διαθεσιμοτητα καλωδιακης συνδεσης(δορυφορικη και αυτο αντε να φτασει τα 20mbps).Μονο το VDSL μας,μιας και δν ειναι εφικτο να βαλουν FTTH οπως ειπανε τα στελεχη των Τηλεποικοινωνιων,αρα για το VDSL θα μιλησουμε.

  8. #23
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.450
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Και τα μικρά νησάκια πως θα εξυπηρετούνται ; Δεν νομίζω να καθίσει κανείς να ποντίσει καλώδιο οπτικών π.χ απ΄την Χίο για τα Ψαρά.
    Δορυφορικά ;
    Ειδικά τέτοια μέρη θα έπρεπε να προσεχθούν λόγω αυξημένων ανάγκων επικοινωνίας και λόγω γεωγραφικής θέσης...

  9. #24
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    H ατζέντα μιλά για NGΝ υπηρεσίες και μέσα σε αυτές περιλαμβάνονται οι συνδέσεις κινητής 4G/LTE ακόμη και WiMAX, που τις ξεχνάς.
    Για να στο θέσω διαφορετικά, αν η Άνω Ραχούλα δεν έχει πρόσβαση σε FTTx (καλώδιο ή οπτική) αλλά έχει μέσω 4G/LTE ή WiMAX, καλύπτει την απαίτηση για πληθυσμιακή κάλυψη.
    Η ατζέντα μιλά για σύνολο τεχνολογιών, ενσύρματων, ασύρματων, καλωδιακών, ακόμη και νέων υπό ανάπτυξη. Μην το βλέπεις μεμονωμένα, αφού είναι αδύνατον ακόμη και στις πλέον εύρωστες οικονομικά χώρες να υπάρχει τέτοια κάλυψη μόνο με FTTx, που δεν υπάρχει εξάλλου.

  10. #25
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.450
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ατζέντα μιλά για NGΝ υπηρεσίες και μέσα σε αυτές περιλαμβάνονται οι συνδέσεις κινητής 4G/LTE ακόμη και WiMAX, που τις ξεχνάς.
    Για να στο θέσω διαφορετικά, αν η Άνω Ραχούλα δεν έχει πρόσβαση σε FTTx (καλώδιο ή οπτική) αλλά έχει μέσω 4G/LTE ή WiMAX, καλύπτει την απαίτηση για πληθυσμιακή κάλυψη.
    Η ατζέντα μιλά για σύνολο τεχνολογιών, ενσύρματων, ασύρματων, καλωδιακών, ακόμη και νέων υπό ανάπτυξη. Μην το βλέπεις μεμονωμένα, αφού είναι αδύνατον ακόμη και στις πλέον εύρωστες οικονομικά χώρες να υπάρχει τέτοια κάλυψη μόνο με FTTx, που δεν υπάρχει εξάλλου.
    Συμφωνώ, άλλωστε κανένας κάτοικος τέτοιων περιοχών δεν νομίζω να έχει απαίτηση για... οπτική ίνα σε νησάκια 50-100-300 κατοίκων, οπότε μιλάμε για 4G/LTE και WiMax, αλλά κάτι προσφορές της τάξης των 10GB ανά μήνα που έγιναν μέσω επιδότησης πρόσφατα, νομίζω θα συμφωνήσεις ότι δεν καλύπτουν ούτε απαίτησεις απλού σερφαρίσματος σήμερα...

  11. #26
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Σημερα συνδεσα τους ρουτερ σε 5 ιατρεια μου, που παιρνουν απο τα RURAL! Η μεταβαση εγινε χθες, και σημερα περασα να τα ρυθμισω!
    Τα συγκεκριμενα κουτια (ειναι τα μικρα) ειναι εξω απο τα ιατρεια! (ετυχε και ηταν εκει οι κεντρικοι κατανεμητες του ΟΤΕ)
    Δεν περιεχουν συσκευες που βγαζουν τηλεφωνια σε pstn (ata), οπως εγινε σε αλλα πιο μεγαλα χωρια!
    Δινουν μονο VDSL, και η τηλεφωνια στο χωρο σου μεσω του ρουτερ!
    Τωρα ο ρουτερ ηρθε περιεργα ρυθμισμενος!
    Δουλευουν μονο οι LAN 2 και 3! Η 4 ειναι για otetv, ενω η πρωτη ειναι ΜΟΝΟ για να συνδεσεις δικο σου ρουτερ , αν θελεις, για να κανεις νεο PPP!
    Επισης στο συνοδευτικο εγγραφο ειχε και τους κωδικους της τηλεφωνιας, αν θες να συνδεσεις δικο σου εξοπλισμο!
    ΕΤΣΙ:
    1) ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ΟΤΕ με ταχυτητα 100.000 / 100.000
    2) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΑΥΤΟΝ
    3) ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
    3) ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ LAN1 ΤΟΝ CISCO ΡΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΑ (881)! ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΥΠΟΔΥΚΤΙΟ (10.10.10.1), ΕΠΑΙΞΕ ΑΜΕΣΩΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ! ΔΕΥΤΕΡΟ PPP, ME AΛΛΗ IP!
    4) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΟΤΕ (ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ) ΚΑΙ ΣΕ CISCO IPφωνο (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ). ***ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ REGISTRETION ****
    5) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ IPΦΩΝΟ! (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ)
    6) ΕΧΩ ip ΚΕΝΤΡΟ που συνεχιζει να λειτουργει αψογα!
    6) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ) ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΗΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ! (4000/1000)

    ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕς ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ, ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    @Nozomi, συμφωνώ με αυτά που αναφέρεις. Η αναφορά μου ήταν στον προηγούμενο φίλο, αλλά μπήκες σφήνα την ώρα που έγραφα.

    @nontasaggelis, θεωρώ εξαιρετική την λύση που δίνει ο ΟΤΕ. Έτσι δεν χρειάζονται επιπλέον ρυθμίσεις και υποστήριξη σε περίπτωση που κάποιος χρήστης θέλει να βάλει τον δικό του router ή VoIP εξοπλισμό. Μακάρι να εφαρμοστεί παντού και απ' όλους σε αντίστοιχες περιπτώσεις.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.122
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα συνδεσα τους ρουτερ σε 5 ιατρεια μου, που παιρνουν απο τα RURAL! Η μεταβαση εγινε χθες, και σημερα περασα να τα ρυθμισω!
    Τα συγκεκριμενα κουτια (ειναι τα μικρα) ειναι εξω απο τα ιατρεια! (ετυχε και ηταν εκει οι κεντρικοι κατανεμητες του ΟΤΕ)
    Δεν περιεχουν συσκευες που βγαζουν τηλεφωνια σε pstn (ata), οπως εγινε σε αλλα πιο μεγαλα χωρια!
    Δινουν μονο VDSL, και η τηλεφωνια στο χωρο σου μεσω του ρουτερ!
    Τωρα ο ρουτερ ηρθε περιεργα ρυθμισμενος!
    Δουλευουν μονο οι LAN 2 και 3! Η 4 ειναι για otetv, ενω η πρωτη ειναι ΜΟΝΟ για να συνδεσεις δικο σου ρουτερ , αν θελεις, για να κανεις νεο PPP!
    Επισης στο συνοδευτικο εγγραφο ειχε και τους κωδικους της τηλεφωνιας, αν θες να συνδεσεις δικο σου εξοπλισμο!
    ΕΤΣΙ:
    1) ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ΟΤΕ με ταχυτητα 100.000 / 100.000
    2) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΑΥΤΟΝ
    3) ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
    3) ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ LAN1 ΤΟΝ CISCO ΡΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΑ (881)! ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΥΠΟΔΥΚΤΙΟ (10.10.10.1), ΕΠΑΙΞΕ ΑΜΕΣΩΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ! ΔΕΥΤΕΡΟ PPP, ME AΛΛΗ IP!
    4) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΟΤΕ (ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ) ΚΑΙ ΣΕ CISCO IPφωνο (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ). ***ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ REGISTRETION ****
    5) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ IPΦΩΝΟ! (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ)
    6) ΕΧΩ ip ΚΕΝΤΡΟ που συνεχιζει να λειτουργει αψογα!
    6) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ) ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΗΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ! (4000/1000)

    ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕς ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ, ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!

    Πολύ καλό.
    Τα περί ρυθμίσεων του ρούτερ στις ether και της τηλεφωνίας έρχονται ως πακέτο default ή τα ζητάς εσύ με αίτηση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #29
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Λέτε , λέτε , λέτε ορισμένοι εδώ μέσα πως δε φτιάχνουν οπτικες ίνες, πως ο ΟΤΕ αυτό, η ιντρακόμ το άλλο και είμαστε πίσω από από τη Δανία και τα χίλια δυο.
    Εδώ όμως δε λέει κανείς πως ενώ υπάρχει ήδη αναπτυγμένο δίκτυο σε μεγάλο μέρος της χώρας, ο κοσμάκης δεν αγοράζει. Έχει το ...τριπλ πλέη της νόβα με 29,90 και είναι απόλυτα ευχαριστημενος. Το άλλο λέει, είναι ακριβό.
    Ο λαός, είναι πολύ μακρυά από τη φιλοσοφία της ανάπτυξης και της προόδου. Το μόνο που τον νοιάζει είναι να έχει ένα φτηνό τηλέφωνο και ίντερνετ γιατί λένε κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους....
    Μη λέτε πράγματα, η πραγματικότητα είναι ζοφερή στην Ελλάδα σε πολλά θέματα.
    Ελεύθερος.

  15. #30
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.122
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέτε , λέτε , λέτε ορισμένοι εδώ μέσα πως δε φτιάχνουν οπτικες ίνες, πως ο ΟΤΕ αυτό, η ιντρακόμ το άλλο και είμαστε πίσω από από τη Δανία και τα χίλια δυο.
    Εδώ όμως δε λέει κανείς πως ενώ υπάρχει ήδη αναπτυγμένο δίκτυο σε μεγάλο μέρος της χώρας, ο κοσμάκης δεν αγοράζει. Έχει το ...τριπλ πλέη της νόβα με 29,90 και είναι απόλυτα ευχαριστημενος. Το άλλο λέει, είναι ακριβό.
    Ο λαός, είναι πολύ μακρυά από τη φιλοσοφία της ανάπτυξης και της προόδου. Το μόνο που τον νοιάζει είναι να έχει ένα φτηνό τηλέφωνο και ίντερνετ γιατί λένε κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους....
    Μη λέτε πράγματα, η πραγματικότητα είναι ζοφερή στην Ελλάδα σε πολλά θέματα.
    Αν δεις, μιλάει για vdsl καμπίνες σε απρομακρισμένες περιοχές.
    Έχει και στο χωριό της μάνας.
    Ένα κατσικοχώρι με 50-ψυχές.
    Οι ~10 ασχολούνται με την κτηνοτροφία και οι υπόλοιποι είναι συνταξιούχοι.
    Ποιος να βάλει vdsl;
    Το πρόβατο που το αρμέγουν ή το γίδι που βοσκάει;

    ΥΓ
    Για να μην παρεξηγηθώ... στα ζώα τα καθεαυτού αναφέρθηκα και όχι στους ανθρώπους.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-18, 21:29
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 10:24
  4. Καμιά ανταπόκριση από τον ΟΤΕ
    Από gavliador στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-17, 13:58
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-16, 02:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας