Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 141
  1. #31
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεις, μιλάει για vdsl καμπίνες σε απρομακρισμένες περιοχές.
    Έχει και στο χωριό της μάνας.
    Ένα κατσικοχώρι με 50-ψυχές.
    Οι ~10 ασχολούνται με την κτηνοτροφία και οι υπόλοιποι είναι συνταξιούχοι.
    Ποιος να βάλει vdsl;
    Το πρόβατο που το αρμέγουν ή το γίδι που βοσκάει;

    ΥΓ
    Για να μην παρεξηγηθώ... στα ζώα τα καθεαυτού αναφέρθηκα και όχι στους ανθρώπους.
    Deni το μεγάλο πρόβλημα είναι τα αστικά κέντρα που ζει εκατομμύρια πληθυσμός. Υπάρχει αρρωστημένη νοοτροπία στον κοσμάκη. Όλα τα βλέπουν καχύποπτα και είναι αρνητικοί. Το μεγάλο ποσοστό φυσικά του κόσμου. Με πάτημα την οικονομική καταστροφή της Ελλάδας τα τελευταία 7 χρόνια, έχουν ισοπεδώσει τα πάντα και το μόνο που τους νοιάζει είναι η πάρτη τους και το τζάμπα.
    Πιο πολύ κάποιος επαρχιώτης θα κάνει μια σύνδεση VDSL, παρά ο Αθηναίος κακομοίρης ή ο Θεσσαλονικιός. Είναι πολύ άσχημα τα πράγματα με τη νοοτροπία του κοσμάκη πλέον και το μόνο το οποίο εύχομαι είναι η νέα γενιά των τωρινών εικοσάρηδων, να μην κολλήσει αυτή την τοξική νοοτροπία.
    Αλλιώς δε μας σώζει τίποτα!
    Ελεύθερος.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.119
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deni το μεγάλο πρόβλημα είναι τα αστικά κέντρα που ζει εκατομμύρια πληθυσμός. Υπάρχει αρρωστημένη νοοτροπία στον κοσμάκη. Όλα τα βλέπουν καχύποπτα και είναι αρνητικοί. Το μεγάλο ποσοστό φυσικά του κόσμου. Με πάτημα την οικονομική καταστροφή της Ελλάδας τα τελευταία 7 χρόνια, έχουν ισοπεδώσει τα πάντα και το μόνο που τους νοιάζει είναι η πάρτη τους και το τζάμπα.
    Πιο πολύ κάποιος επαρχιώτης θα κάνει μια σύνδεση VDSL, παρά ο Αθηναίος κακομοίρης ή ο Θεσσαλονικιός. Είναι πολύ άσχημα τα πράγματα με τη νοοτροπία του κοσμάκη πλέον και το μόνο το οποίο εύχομαι είναι η νέα γενιά των τωρινών εικοσάρηδων, να μην κολλήσει αυτή την τοξική νοοτροπία.
    Αλλιώς δε μας σώζει τίποτα!
    Εν μέρη συμφωνώ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #33
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλό.
    Τα περί ρυθμίσεων του ρούτερ στις ether και της τηλεφωνίας έρχονται ως πακέτο default ή τα ζητάς εσύ με αίτηση.
    Τα ρουτερ ηρθαν ετοιμα ρυθμισμενα!
    Και εγω δεν το ηξερα!
    Ειχα προετοιμασει διαφορα σεναρια που θα εφαρμοζα ωστε να εχω σε λειτουργια και το δικο μου εξοπλισμο!
    Οταν ανοιξα το πρωτο κουτι με το ρουτερ του ΟΤΕ, τοτε ειδα τις οδηγιες για τις δυνατοτητες συνδεσης και τους κωδικους της τηλεφωνιας! (ηταν κολλημενες στις lan θυρες-δεν υπηρχε περιπτωση να μην τις δεις)
    Και για να ειμαι ειλικρινης, ημουν πολυ δυσπιστος οτι θα λειτουργησει αυτο που περιεγραφαν!
    ΟΜΩΣ, ΟΛΑ ΚΥΛΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!
    Σημερα, με πηρε ο επικεφαλης των τεχνικων στα χωρια μου να με ρωτησει αν ολα καλα, και να με παρακαλεσει την Δευτερα να φτιαξω τα ρουτερ στο ταχυδρομειο, στο κεπ, στο δημαρχειο και στο κτηνιατρειο! (ολοι μαζι ειμαστε στο ιδιο κτηριο). Σε ερωτηση μου, μου ειπε οτι η υλοποιηση για τις κρατικες δομες γινετε ετσι, διοτι ολες οι υπηρεσιες εχουν ειτε μεσω Συζευξης, ειτε μεσω οτε , καθαρους ρουτερ FAST ETHERNET με σταθερες και συγκεκριμενες IP και tunel με τις κεντρικες υπηρεσιες τους! Και επιδη δεν εχουν ουτε την ορεξη , ουτε την γνωση να εισελθουν σε τροποποιησεις δικτυων, και μετα απο πολλα προβληματα στην αρχη, κατεληξαν σε αυτην την παραμετροποιηση των μοντεμ-ρουτερ, τα οποια μπορεις να τα λειτουργησεις ειτε αμεσα ως απλο εξοπλισμο, ειτε εμμεσα με το ειδη υπαρχον ακριβο εξοπλισμο!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  4. #34
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deni το μεγάλο πρόβλημα είναι τα αστικά κέντρα που ζει εκατομμύρια πληθυσμός. Υπάρχει αρρωστημένη νοοτροπία στον κοσμάκη. Όλα τα βλέπουν καχύποπτα και είναι αρνητικοί. Το μεγάλο ποσοστό φυσικά του κόσμου. Με πάτημα την οικονομική καταστροφή της Ελλάδας τα τελευταία 7 χρόνια, έχουν ισοπεδώσει τα πάντα και το μόνο που τους νοιάζει είναι η πάρτη τους και το τζάμπα.
    Πιο πολύ κάποιος επαρχιώτης θα κάνει μια σύνδεση VDSL, παρά ο Αθηναίος κακομοίρης ή ο Θεσσαλονικιός. Είναι πολύ άσχημα τα πράγματα με τη νοοτροπία του κοσμάκη πλέον και το μόνο το οποίο εύχομαι είναι η νέα γενιά των τωρινών εικοσάρηδων, να μην κολλήσει αυτή την τοξική νοοτροπία.
    Αλλιώς δε μας σώζει τίποτα!
    Πολυ ενδιαφερον το ποστ σου
    Σε συζητησεις με τον περιγυρο μου παρατηρω μια μεγαλη αρνητικοτητα στα παντα... ολα μαυρα και ολα ειναι σαπια και δεν υπαρχει ελπιδα.
    Δεν διαφωνω οτι υπηρξε λογω της μεγαλης κρισης μια μεγαλη πτωση στο ΑΕΠ και το κατα κεφαλην εισοδημα για πολλους λογους ( θα χρειαστουν σελιδες για αναλυση)
    Αλλα μου κανει εντυπωση και εμενα..... αυτη η καθολικη αρνηση και η μη ελλειψη διαθεσης για debate σε διαφορα ζητηματα με παραθεση επιχειρηματων.
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  5. #35
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΘΗΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή τους ρωτάς, ή γράφεις εδώ οικισμό και δήμο, ή και τα δύο.
    Στα Κύθηρα δεν έχει ενεργοποιηθεί καμία καμπίνα και απ ότι βλέπω έχουν αφαιρεθεί απο το excelaki για να μην κοκκινίζει .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πας να τους ζητήσεις vdsl >800μ δεν πρόκειται να σου το δώσουν με τίποτε.
    Το χωριό που μένω απέχει από 1600 έως 2000 καλωδιακά μέτρα από την πλησιέστερη καμπίνα παρ όλα αυτά ο οτε έχει πουλήσει στο 90% των συνδέσεων του χωριού vdsl πάνω από 1 χρόνο.

    Το ίδιο έχουν προσπαθήσει να πουλήσουν και σε μένα πολλές φορές, μάλιστα την τελευταία φορά που με κάλεσαν (πριν 20μέρες) νόμισα ότι θα μου κάνουν προσφορά γιατί ενεργοποιήθηκε η καμπίνα του rural που πρόσφατα(Αύγουστος 2017) εγκατασταθηκε μέσα στο χωριό , όταν μου απάντησαν όχι τους είπα ότι θα περιμένω να ενεργοποιηθεί η καμπίνα του rural γιατί η απόσταση που έχω από την υπάρχουσα καμπίνα είναι μεγάλη για να έχω vdsl.

    Τότε τi μου λέει η εμπνευσμένη τηλεφωνήτρια του 13888 ότι : όταν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες του rural θα είναι ποιο ακριβό το πάγιο κλπ!!!!!!!!!..................εσκεμμένη προμελετημένη απάτη του οτε !!!! το κάνει συστηματικά εδώ και πολύ καιρό

  6. #36
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.592
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Collective_Soul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ ενδιαφερον το ποστ σου
    Σε συζητησεις με τον περιγυρο μου παρατηρω μια μεγαλη αρνητικοτητα στα παντα... ολα μαυρα και ολα ειναι σαπια και δεν υπαρχει ελπιδα.
    Δεν διαφωνω οτι υπηρξε λογω της μεγαλης κρισης μια μεγαλη πτωση στο ΑΕΠ και το κατα κεφαλην εισοδημα για πολλους λογους ( θα χρειαστουν σελιδες για αναλυση)
    Αλλα μου κανει εντυπωση και εμενα..... αυτη η καθολικη αρνηση και η μη ελλειψη διαθεσης για debate σε διαφορα ζητηματα με παραθεση επιχειρηματων.

    1. Επαρχία - Ικαρία
    Οποιο σπίτι έχει ανθρώπους που μπορούν να χειριστούν υπολογιστή, έχει βάλει internet
    Είναι παράθυρο στον κόσμο, είναι επαφή με το κέντρο και τους φίλους, είναι ξεπέρασμα μοναξιάς για το χειμώνα, είναι πολιτισμός (βλέπε downloading )
    Οι περισσότεροι καλοκαιρινοί έχουν βάλει το κατ'εξοχήν ή έχουν κόψει το σταθερό.

    Το πρόβλημα υπάρχει με τον ΟΤΕ γιατί λόγω αποστάσεων οι ταχύτητες είναι χαμηλές (4άρες-2άρες)
    Rural o;yte gi aste;io, vdsl αν γινότανε σε λογική τιμή θα βάζανε.

    2. Με το χαμόγελο στα χείλη, χωρις καθόλου πεσιμισμό, πάνε οι νέοι μας στο εξωτερικό, κυρίως Ευρώπη.
    Η Ελλάδα όσο περνάει ο καιρός φτωχοποιείται όλο και περισσότερο.

    Κυρίως φεύγουν ειδικευμένοι αλλά φεύγουν και ανειδίκευτοι πχ εργασία σε καφετέρια.

    Και ψάχνουν να στήσουν την ζωή τους όξω

    Μία καινούργια γενιά ανθρώπων (έλληνες αλλά και ξένοι) που νοικιάζουν δυό δυό, τρείς τρείς δωμάτια σε σπίτια για να τα φέρνουν βόλτα με τα έξοδα, χωρίς φίλους (είναι σε διαφορετικές πόλεις), μακριά από συγγενείς.

    Αν μείνουνε στην Ελλάδα ψάχνουν δουλειά με μισθό.
    Αν ανοίξεις βιβλία στην εφορία με το καλημέρα θέλεις 270€ το μήνα για ΕΦΚΑ + εφορία (τεκμήρια) +την μάνα τους και τον πατέρα τους. Δεν το κάνεις.
    Αν αρχίσεις να βγάζεις καλά λεφτά, τα δίνεις στο κράτος (ο θεός να το κάνει)
    Οι μισθοί ξέρεις που είναι, το αν θα πληρωθείς αβέβαιο, ακόμα και στον Δημόκριτο (το ερευνητικό μας κέντρο)
    Πολλοί πλέον δουλεύουν μαύρα για χατζηλίκι.

    Στο εξωτερικό την εφορία δεν την βλέπεις ούτε ζωγραφιστή, όλα γίνονται αυτόματα με τον ελάχιστο κόπο.

    Δεν είναι θέμα κρίσης. Είναι προαποφασισμένη παγκόσμια φτωχοποίηση.
    Και σαν νέος θέλεις ν'ανοίξεις τα φτερά σου. Δεν σε αφήνουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 26-11-17 στις 06:23.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #37
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Deni το μεγάλο πρόβλημα είναι τα αστικά κέντρα που ζει εκατομμύρια πληθυσμός. Υπάρχει αρρωστημένη νοοτροπία στον κοσμάκη. Όλα τα βλέπουν καχύποπτα και είναι αρνητικοί. Το μεγάλο ποσοστό φυσικά του κόσμου. Με πάτημα την οικονομική καταστροφή της Ελλάδας τα τελευταία 7 χρόνια, έχουν ισοπεδώσει τα πάντα και το μόνο που τους νοιάζει είναι η πάρτη τους και το τζάμπα.
    Πιο πολύ κάποιος επαρχιώτης θα κάνει μια σύνδεση VDSL, παρά ο Αθηναίος κακομοίρης ή ο Θεσσαλονικιός. Είναι πολύ άσχημα τα πράγματα με τη νοοτροπία του κοσμάκη πλέον και το μόνο το οποίο εύχομαι είναι η νέα γενιά των τωρινών εικοσάρηδων, να μην κολλήσει αυτή την τοξική νοοτροπία.
    Αλλιώς δε μας σώζει τίποτα!
    Έχεις ένα point εδώ αλλά κατά την άποψη μου αυτοί που περιγράφεις είναι ένα μικρό ποσοστό (10-20% το πολύ) και όχι μεγάλο. Μαζί με αυτούς που λες είναι και κάποιοι που δεν χρειάζονται το VDSL γιατί δεν χρησιμοποιούν πολύ το ιντερνετ έτσι και αλλιώς. Άλλα όλοι αυτοί είναι ένα μικρό ποσοστό πιστεύω εγώ δηλαδή. Δεν έχω διαβάσει κάποια στατιστική μελέτη για αυτό το θέμα (Πόσοι δηλαδή σκοπεύουν να αναβαθμίσουν σε VDSL τώρα που είναι ευρέως διαθέσιμο στο μεγαλύτερη μέρος Αθήνας και Θεσσαλονίκης.)

  8. #38
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosstrapodi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Κύθηρα δεν έχει ενεργοποιηθεί καμία καμπίνα και απ ότι βλέπω έχουν αφαιρεθεί απο το excelaki για να μην κοκκινίζει .
    Σε λάθος tab κοιτάς. Όλος ο νομός Πειραιά είναι κόκκινος.

  9. #39
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΘΗΡΑ
    Σε ποιο tab να δω τους οικισμούς που είναι με δεν έχουν ενεργοποιηθεί; Το αρχείο ενημερώνεται κάθε φορά με τη διαθεσιμότητα σε νέους οικισμούς στην τελευταία αλλαγή 17/11/17 δεν υπάρχουν οι μη ενεργοποιημένοι .Έχω κατεβασμένα τα προηγούμενα excel που είναι εντάξει όχι στο τελευταίο

  10. #40
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Στο πρώτο. Είναι αποθηκευμένο με φίλτρο που πρέπει να το βγάλεις.

  11. #41
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.343
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosstrapodi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Κύθηρα δεν έχει ενεργοποιηθεί καμία καμπίνα και απ ότι βλέπω έχουν αφαιρεθεί απο το excelaki για να μην κοκκινίζει .

    - - - Updated - - -



    Το χωριό που μένω απέχει από 1600 έως 2000 καλωδιακά μέτρα από την πλησιέστερη καμπίνα παρ όλα αυτά ο οτε έχει πουλήσει στο 90% των συνδέσεων του χωριού vdsl πάνω από 1 χρόνο.
    1. Ανοίγεις το excel, διαλέγεις το πρώτο tab και βγάζεις το φίλτρο για να δεις τα κύθηρα που είναι κόκκινα.
    2. 1600-2000 μέτρα από το κοντινότερο ΚΑΦΑΟ και ενεργοποιούν VDSL; Δεν γίνεται αυτό που λες. Κάποιο λάθος κάνεις. Πάνω από περίπου 800 μέτρα απόσταση, δεν είναι τεχνητά δυνατό να ενεργοποιηθεί το VDSL.

  12. #42
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.119
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosstrapodi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Κύθηρα δεν έχει ενεργοποιηθεί καμία καμπίνα και απ ότι βλέπω έχουν αφαιρεθεί απο το excelaki για να μην κοκκινίζει .

    - - - Updated - - -



    Το χωριό που μένω απέχει από 1600 έως 2000 καλωδιακά μέτρα από την πλησιέστερη καμπίνα παρ όλα αυτά ο οτε έχει πουλήσει στο 90% των συνδέσεων του χωριού vdsl πάνω από 1 χρόνο.

    Το ίδιο έχουν προσπαθήσει να πουλήσουν και σε μένα πολλές φορές, μάλιστα την τελευταία φορά που με κάλεσαν (πριν 20μέρες) νόμισα ότι θα μου κάνουν προσφορά γιατί ενεργοποιήθηκε η καμπίνα του rural που πρόσφατα(Αύγουστος 2017) εγκατασταθηκε μέσα στο χωριό , όταν μου απάντησαν όχι τους είπα ότι θα περιμένω να ενεργοποιηθεί η καμπίνα του rural γιατί η απόσταση που έχω από την υπάρχουσα καμπίνα είναι μεγάλη για να έχω vdsl.

    Τότε τi μου λέει η εμπνευσμένη τηλεφωνήτρια του 13888 ότι : όταν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες του rural θα είναι ποιο ακριβό το πάγιο κλπ!!!!!!!!!..................εσκεμμένη προμελετημένη απάτη του οτε !!!! το κάνει συστηματικά εδώ και πολύ καιρό
    Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις vdsl με >800μ από το κέντρο ή το καφάο.
    Αν σε κάποιους πούλησαν vdsl, τότε αυτοί θα παίρνουν από κάποια καμπίνα δίπλα τους και όχι από το κέντρο που λες ότι είναι σε απόσταση.
    Ακόμα και αν κάποιος σου τηλεφώνησε και σου έκλεισε vdsl σε >800μ, θα σου το ακυρώσουν οι τεχνικοί που πάνε να κάνουν σύνδεση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #43
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πάνω από ~800 μέτρα δεν γίνεται 50άρι VDSL. Το 30άρι μια χαρά παίζει μέχρι τα 1200 μέτρα.

  14. #44
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.119
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνω από ~800 μέτρα δεν γίνεται 50άρι VDSL. Το 30άρι μια χαρά παίζει μέχρι τα 1200 μέτρα.
    Με τεχνικό από την ΕΡΜΟΥ που είχα μιλήσει μου είπε ότι πάνω 800μ δεν δίνουν κανένα vdsl.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #45
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Υπάρχουν πολλά μέλη του φόρουμ, ειδικά σε αραιοκατοικημένες περιοχές, που έχουν κανονικά VDSL πάνω από τα 1000 μέτρα. Φυσικά όχι το 50άρι.

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-18, 21:29
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 10:24
  4. Καμιά ανταπόκριση από τον ΟΤΕ
    Από gavliador στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-17, 13:58
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-16, 02:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας