Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 141
  1. #46
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πολλά μέλη του φόρουμ, ειδικά σε αραιοκατοικημένες περιοχές, που έχουν κανονικά VDSL πάνω από τα 1000 μέτρα. Φυσικά όχι το 50άρι.
    Μάλλον ήταν στην πρώτη φάση που άρχισαν να δίνουν vdsl.
    Προσωπικά εγώ... ενώ είμαι <800μ με δίνουν μόνο το 30άρι.
    Τους έχω ζητήσει 3 φορές έως τώρα 50άρι και μου το αρνήθηκαν λέγοντας ότι πιθανόν να μην κλειδώσω >42-45Μ (αν θυμάμαι καλά).
    Μου είπαν ότι έχουν 3 συνδέσεις στην περιοχή μου με 50άρια αλλά πλέον δεν δίνουν και θα πρέπει να περιμένω τα kv κλπ.
    Οπότε... ναι μεν μπορεί να έδιναν παλιά και να πήραν κάποιοι αλλά πλέον έχουν θέσει κάποια όρια.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #47
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ναι, ο ΟΤΕ σε αυτή την περίπτωση αρνείται να δώσει το 50άρι, σε αντίθεση με άλλους παρόχους. Είμαι κι εγώ στην ίδια με σένα περίπτωση κι ενώ γείτονας πιάνει 45Mbps, ο ΟΤΕ δίνει μόνο το 30άρι.
    Στην δικιά σου δε περίπτωση, έχεις δυνατότητα αργότερα να πάρεις από καμπίνα, ενώ στην δικιά μου δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, για μόλις 2 οικοδομικά τετράγωνα.
    Επίσης άλλο η πραγματική απόσταση και άλλο η "καλωδιακή". Είμαι στα 440 μέτρα (εξού και δεν αλλάζει η καμπίνα μου) ακολουθώντας την διαδρομή των καλωδίων, αλλά κάπου στα 900 "καλωδιακά" λόγω εξασθένισης.

    Υπάρχουν περιοχές εντός της Αττικής, αραιοκατοικημένες με λίγες νέες καμπίνες που ο ΟΤΕ παρέχει κανονικά VDSL και πάνω από τα 800 μέτρα. Μην έχεις ως μέσο σύγκρισης τι γίνεται σε πυκνοκατοικημένες περιοχές των πόλεων.

  3. #48
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ο ΟΤΕ σε αυτή την περίπτωση αρνείται να δώσει το 50άρι, σε αντίθεση με άλλους παρόχους. Είμαι κι εγώ στην ίδια με σένα περίπτωση κι ενώ γείτονας πιάνει 45Mbps, ο ΟΤΕ δίνει μόνο το 30άρι.
    Στην δικιά σου δε περίπτωση, έχεις δυνατότητα αργότερα να πάρεις από καμπίνα, ενώ στην δικιά μου δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, για μόλις 2 οικοδομικά τετράγωνα.
    Επίσης άλλο η πραγματική απόσταση και άλλο η "καλωδιακή". Είμαι στα 440 μέτρα (εξού και δεν αλλάζει η καμπίνα μου) ακολουθώντας την διαδρομή των καλωδίων, αλλά κάπου στα 900 "καλωδιακά" λόγω εξασθένισης.

    Υπάρχουν περιοχές εντός της Αττικής, αραιοκατοικημένες με λίγες νέες καμπίνες που ο ΟΤΕ παρέχει κανονικά VDSL και πάνω από τα 800 μέτρα. Μην έχεις ως μέσο σύγκρισης τι γίνεται σε πυκνοκατοικημένες περιοχές των πόλεων.
    Και που έβαλαν νέα καμπίνα;
    Τον Φεβρουάριο άρχισαν τα έργα.
    Ιούνιο-Ιούλιο κατασκεύασαν την δική μου και έκαναν την μεταφορά των καλωδίων.
    Σεπτέμβριο έφεραν οπτική.
    Και από τότε έως σήμερα περιμένουμε ηλεκτροδότηση.
    Που δεν την βλέπω να έρχεται έως τέλους του χρόνου που όριζε το χρονοδιάγραμμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #49
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βρε έφαγες όλο το βόδι, στην ουρά κολλάς; Εγώ κάθομαι σαν την γελάδα στο χωράφι και βλέπω να περνάνε τα τραίνα παραδίπλα και κανένα να μην σταματά!

  5. #50
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε έφαγες όλο το βόδι, στην ουρά κολλάς; Εγώ κάθομαι σαν την γελάδα στο χωράφι και βλέπω να περνάνε τα τραίνα παραδίπλα και κανένα να μην σταματά!
    Εσύ μπορεί να ενεργοποιηθείς ποιο γρήγορα από εμένα
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #51
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με την Vodafone που ανέλαβε την περιοχή μου, δεν το βλέπω. εδώ ακόμη δεν έχει ανακαλύψει το Fiber, που είναι της μόδας τελευταία.

  7. #52
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την Vodafone που ανέλαβε την περιοχή μου, δεν το βλέπω. εδώ ακόμη δεν έχει ανακαλύψει το Fiber, που είναι της μόδας τελευταία.
    Καλά... όντως είσαι σε χειρότερη κατάσταση από εμένα.
    Μα καλά η voda;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #53
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99998/9999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    24(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nontasaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα συνδεσα τους ρουτερ σε 5 ιατρεια μου, που παιρνουν απο τα RURAL! Η μεταβαση εγινε χθες, και σημερα περασα να τα ρυθμισω!
    Τα συγκεκριμενα κουτια (ειναι τα μικρα) ειναι εξω απο τα ιατρεια! (ετυχε και ηταν εκει οι κεντρικοι κατανεμητες του ΟΤΕ)
    Δεν περιεχουν συσκευες που βγαζουν τηλεφωνια σε pstn (ata), οπως εγινε σε αλλα πιο μεγαλα χωρια!
    Δινουν μονο VDSL, και η τηλεφωνια στο χωρο σου μεσω του ρουτερ!
    Τωρα ο ρουτερ ηρθε περιεργα ρυθμισμενος!
    Δουλευουν μονο οι LAN 2 και 3! Η 4 ειναι για otetv, ενω η πρωτη ειναι ΜΟΝΟ για να συνδεσεις δικο σου ρουτερ , αν θελεις, για να κανεις νεο PPP!
    Επισης στο συνοδευτικο εγγραφο ειχε και τους κωδικους της τηλεφωνιας, αν θες να συνδεσεις δικο σου εξοπλισμο!
    ΕΤΣΙ:
    1) ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΤΟΥ ΟΤΕ με ταχυτητα 100.000 / 100.000
    2) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΑΥΤΟΝ
    3) ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΟΥΤΕΡ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
    3) ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ LAN1 ΤΟΝ CISCO ΡΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΑ (881)! ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΥΠΟΔΥΚΤΙΟ (10.10.10.1), ΕΠΑΙΞΕ ΑΜΕΣΩΣ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ! ΔΕΥΤΕΡΟ PPP, ME AΛΛΗ IP!
    4) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΟΤΕ (ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΡΙΘΜΟ) ΚΑΙ ΣΕ CISCO IPφωνο (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ). ***ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ REGISTRETION ****
    5) ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ ΠΑΡΟΧΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ IPΦΩΝΟ! (ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΟΥΤΕΡ)
    6) ΕΧΩ ip ΚΕΝΤΡΟ που συνεχιζει να λειτουργει αψογα!
    6) ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΥΤΕΡΟ (ΠΡΟΥΠΗΡΧΕ) ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΗΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΙΝ! (4000/1000)

    ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕς ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ, ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΕΔΩ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!
    Σχετικα με την τηλεφωνια θελω να σε ρωτησω τα εξεις:
    - Το οτι παιζει το registration ταυτοχρονα σε router ote, cisco ip και τηλεφωνικο κεντρο (3 registrations), ειναι λογω του πακετου σου;
    - Ποσες ταυτοχρονες κλησεις σηκωνει? Απ οτι φανταζομαι μονο μια. Και αν το κανεις (και καλα) ISDN, σου δινει 2 καναλια. Καμια δυνανοτητα για 3 υποθετω.
    - Με τοσα registrations, στηνεισερχομενη τι ακριβως γινεται; χτυπανε ολα μαζι;;

  9. #54
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΘΗΡΑ
    Εγώ ξέρω ότι πριν 20 μέρες δέχτηκα τηλεφώνημα από το εμπορικό της cosmote για πολλοστή φορά να κάνω αναβάθμιση σε 50άρι ενώ η πραγματική καλωδιακή μου απόσταση είναι 1700μ (θα στείλω σε pm τον χάρτη της όδευσης του δικτύου του οτε σε όσους έχουν απαντήσει και σε όποιον άλλο θέλει )

    Eδω και 1 χρόνο έχω κάνει τουλάχιστον 4 φόρες αναβάθμιση σε 50αρι vdsl και μετά από 10 μέρες ζητούσα υπαναχώρηση σε 24αρι γιατί η ταχύτητα μου έφτανε το πολύ μέχρι 20Mbps.

    Οι υπόλοιποι κάτοικοι του οικισμού δεν έχουν δώσει σημασία και απλά εδώ και 1 χρόνο ενώ πληρώνουν 50αρι δεν έχουν ούτε 15αρι .

    Κανέναν δεν ενημέρωσε η cosmote ότι δεν μπορεί να του δώσει τις ταχύτητες που του υποσχέθηκε και άρα να κάνει υποβάθμιση για να μην πληρώνει παραπάνω

    Ο οτε με λεφτά άλλον κάνει υποδομές που θα μειώσουν τα λειτουργικά του κόστη δραματικά γιατί καταργεί χιλιόμετρα παραδοσιακών δικτύων χαλκού και μετά έρχεται να μας τα μοσχοπουλήσει με ωραίες διαφημίσεις και παραπλάνηση.

    Ακόμα οι θυγατρικές του οτε ruralsouth και ruralnorth μοίρασαν το έργο 135 εκατ ευρώ σε γνωστούς εργολάβους από τα οποία τουλάχιστον τα 100 εκατομμύρια είναι χρηματοδότηση ευρωπαϊκών προγραμμάτων ( με στοιχεία της εταιρίας rural).

    Κανένας τεχνικός και κανένα συνεργείο του οτε δεν έχει συμμετάσχει στο πρόγραμμα μέχρι τώρα

  10. #55
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Με κίνδυνο ίσος να ξεφύγω από το θέμα, επειδή διαβάζω για περιπτώσεις VDSL συνδέσεων μα ταχύτητες πολύ μικρότερες της ονομαστικής, να αναφέρω μόνο το εξής. Στο Η.Β. η ASA (Advertising Standards Authority) υποχρεώνει από τον ερχόμενο Μαιο όλους τους ISP να σταματήσουν να διαφημίζουν τις πιθανές ταχύτητες που μόνο μια μικρή μερίδα χρηστών απολαμβάνει και καλούνται να διαφημίζουν τις ταχύτητες που τουλάχιστον το 50% των πελατών μπορεί να γνωρίσει σε ώρες αιχμής. Ο λόγος είναι φυσικά ότι η διαφήμιση υπηρεσιών broadband είναι σε κάποιο βαθμό παραπλανητική.

    Υπανθυμίζω επίσης ότι τον προηγούμενο Ιανουάριο εκδόθηκε ΦΕΚ στην χώρα μας που δικαιολογεί μέχρι και 30% διαφορά στον ονομαστική ταχύτητα και σε αυτή που συγχρωνίζει το modem του χρήστη. Υπ' όψιν μάλιστα ότι η Cosmote σαν εγγυημένη ταχύτητα θεωρεί αυτήν που συχρονίζει το modem και όχι αυτήν με την οποία τελικά επωφελείται πραγματικά ο χρήστης. Κατά συνέπεια η εγγυημένη μπορεί να είναι κάλιστα κατά 30% χαμηλότερη της ονομαστικής του πακέτου βάση αυτού του ΦΕΚ. Οπότε ο πελάτης, είτε είναι ιδιότης είτε άλλος πάροχος δεν δικαιολογείται να θέσει ζήτημα βλάβης ή να ζητήσει αλλαγή/υποβάθμιση πακέτου για αυτόν τον λόγο.


    ΥΓ Το ΦΕΚ στο οποίο αναφέρομαι είναι το "Τεύχος Β’ 77/20.01.2017"
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  11. #56
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    942
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SlotKiller Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικα με την τηλεφωνια θελω να σε ρωτησω τα εξεις:
    - Το οτι παιζει το registration ταυτοχρονα σε router ote, cisco ip και τηλεφωνικο κεντρο (3 registrations), ειναι λογω του πακετου σου;
    - Ποσες ταυτοχρονες κλησεις σηκωνει? Απ οτι φανταζομαι μονο μια. Και αν το κανεις (και καλα) ISDN, σου δινει 2 καναλια. Καμια δυνανοτητα για 3 υποθετω.
    - Με τοσα registrations, στηνεισερχομενη τι ακριβως γινεται; χτυπανε ολα μαζι;;
    Κοιτα, με τις PSTN γραμμες δεν ειχα ασχοληθει καθολου στο παρελθον!
    Ειχα φερει κατι VOIP κεντρα πριν χρονια απο Γερμανια, απο μια τρυπα που ειχα βρει που πουλαγε πολυ φτηνα μεταχειρισμενο εξοπλισμο τηλεφωνιας! Τα κεντρα ειναι voip και εχουν μια εισοδο ISDN!
    Eτσι, απλα ειχα θεσει τις γραμμες των ιατρειων να προωθουν σε ενα voip αριθμο η καθε μια, και ετσι διαχειριζομουν τις εισερχομενες απο τα λοιπα κεντρα!
    Τωρα, προχτες μου εκανε πολυ εντυπωση, που ενω το τηλεφωνο λειτουργουσε μεσω του ρουτερ κανονικα, ο ΟΤΕ εδινε και τα στοιχεια συνδεσης της τηλεφωνιας! Ετσι, τα περασα στο ipφωνο (σε μια γραμμη που την ειχα αδεια) τα στοιχεια, πιο πολυ απο περιεργεια! Και δουλεψε!(αργει κανα λεπτο παραπανω να συνδεθει, σε σχεση με omni, modulud και viva). Στις εισερχομενες χτυπανε και τα δυο και οποιο σηκωσεις! Το αλλο εκεινη τη στιγμη δινει τονο κλησης! Αν τωρα κανεις κληση απο το ενα, τοτε το αλλο ειναι ελευθερο να δεχτει, ειτε να κανει κληση! Οταν απο το ενα καλεσεις το αριθμο του, τοτε χτυπαει το αλλο!
    Το μονο που δεν δοκιμασα ειναι οταν ειναι και τα δυο σε χρηση, να καλεσω απο το κινητο να δω τι γινετε τοτε με την κληση!
    Το καλο ειναι οτι επαιξε καλα, με ηχο και στις δυο πλευρες, με τις ρυθμισεις που ειχα για τους αλλους τρεις voip παροχους, χωρις να χρειαστει να κανω αλλαγες σε ρυθμισεις οπως nat και αλλα!
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  12. #57
    Εγγραφή
    26-02-2004
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    1. Αφού ολοκληρώθηκε το rural broadband, τότε γιατί όλη η Αρκαδία είναι στο κόκκινο;

    2. Όλες οι καμπίνες που πρόκειται να μπουν αναφέρονται στο πρώτο tab με ονομασία "LOT-3 ΣΥΝΟΛΟ ΔΙΑΘ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ";

  13. #58
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.343
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gordonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού ολοκληρώθηκε το rural broadband, τότε γιατί όλη η Αρκαδία είναι στο κόκκινο;
    Στο τέλος γράφει:
    "Ο Όμιλος ΟΤΕ, μέσω των εταιρειών OTE RURAL North και OTE RURAL South, έχει ξεκινήσει την χονδρική εμπορική διάθεση ευρυζωνικών υπηρεσιών στους παρόχους λιανικής σε 1.565 οικισμούς, που εξυπηρετούν περισσότερους από 257.000 κατοίκους, ενώ εντός Νοεμβρίου οι υπηρεσίες θα διατεθούν στο σύνολο των οικισμών." Οπότε περίμενε λίγο ακόμα.

  14. #59
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τέλος γράφει:
    "Ο Όμιλος ΟΤΕ, μέσω των εταιρειών OTE RURAL North και OTE RURAL South, έχει ξεκινήσει την χονδρική εμπορική διάθεση ευρυζωνικών υπηρεσιών στους παρόχους λιανικής σε 1.565 οικισμούς, που εξυπηρετούν περισσότερους από 257.000 κατοίκους, ενώ εντός Νοεμβρίου οι υπηρεσίες θα διατεθούν στο σύνολο των οικισμών." Οπότε περίμενε λίγο ακόμα.
    Ο Νοέμβριος μας τελείωσε φίλος....
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  15. #60
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.592
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Νοέμβριος μας τελείωσε φίλος....
    Αλλιώς μετράει ο ΟΤΕς, αλλιώς ο ΙΚΑς..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 493
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-19, 17:35
  2. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-18, 21:29
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 10:24
  4. Καμιά ανταπόκριση από τον ΟΤΕ
    Από gavliador στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-17, 13:58
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-16, 02:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας