Σελ. 282 από 404 ΠρώτηΠρώτη ... 262272277280281282283284287292302 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.216-4.230 από 6054
  1. #4216
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #4217
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    εμενα παντος ψιλοσερνετε απ χτες που εβαλα 92. Δεν ξερω ακομα αν φταει η 92 η κατι αλλο

  3. #4218
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ερωτηση παγιδα. Τι εχεις στο about: support > graphics > compositing και με τι gpu εισαι?
    ديميتريس

  4. #4219
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση παγιδα. Τι εχεις στο about: support > graphics > compositing και με τι gpu εισαι?
    ειναι το πρωτο που σκεφτηκα αλλα δεν το εχω τσεκαρει ακομα σε αλλο υπολογιστη με αλλη καρτα και ειναι μονο μια μερα που εχω το θεμα οποτε δεν βγαζω ακομα συμπερασμα ...
    Ειμαι σε λαπτοπ προς το παρον Intel(R) HD Graphics 620 και WebRender ενεργο

  5. #4220
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις. Μην με ρωτησεις για τις παραμετρους στο about:config, ειναι πολυ πρωι και δεν τις θυμαμαι.
    ديميتريس

  6. #4221
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις. Μην με ρωτησεις για τις παραμετρους στο about:config, ειναι πολυ πρωι και δεν τις θυμαμαι.
    Δε ξερω αν εχει νοημα Απο την επομενη δεν θα απενεργοποιείτε απ οσο ξερω οποτε ΑΝ φταίει αυτο θα πρεπει να βρω αλλη λυση
    Ειμαι και σε win 11 σε αυτο που εχω θεμα οποτε ειναι και drivers hardware acceleration κτλ

  7. #4222
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μεχρι την επομενη εχεις 4 βδομαδες χρονο για να βρεις τι ειναι.

    Μιας και το ανεφερες, και εγω σκεφτομαι τι θα κανω οταν η 93 κανει το webrender αναγκαστικο για ολους. Η μια λυση ειναι να τον πεταξω εντελως και να βαλω ακομα εναν chromium based browser. Η αλλη λυση εινια να παω σε esr και να φαω μια μερα για να τον ξανακανω οπως ειναι. Εχω μερικες χιλιαδες bookmarks (κλαϊν γιατι γινονται export και import οπουδηποτε), μερικες δεκαδες αλλαγες στο about:config που σε αυτες θα χασω τον περισσοτερο χρονο μου και τελος τα 2-3 προσθετα. Θα χασω βεβαια το ιστορικο, αλλα τι να κανω.
    Και ολα αυτα επειδη δεν γινεται να παρω το προφιλ μιας εκδοσης (της 93) και να το κοτσαρω σε μια προγενεστερη της (την 91 που εινια η esr).

    Μετα απο ολα αυτα, πρεπει να σκεφτω και τι θα κανω με το tb που θα κανιε την ιδια αλλαγη στην επομενη εκδοση του, αλλα αυτη αργει ακομα μιας και εινια για το καλοκαιρι του 22. Οπως το κοβω, θα χρειαστω αλλον mail client και αλλο rss reader, οποτε ειναι διπλο το κακο...
    ديميتريس

  8. #4223
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεχρι την επομενη εχεις 4 βδομαδες χρονο για να βρεις τι ειναι.

    Μιας και το ανεφερες, και εγω σκεφτομαι τι θα κανω οταν η 93 κανει το webrender αναγκαστικο για ολους. Η μια λυση ειναι να τον πεταξω εντελως και να βαλω ακομα εναν chromium based browser. Η αλλη λυση εινια να παω σε esr και να φαω μια μερα για να τον ξανακανω οπως ειναι. Εχω μερικες χιλιαδες bookmarks (κλαϊν γιατι γινονται export και import οπουδηποτε), μερικες δεκαδες αλλαγες στο about:config που σε αυτες θα χασω τον περισσοτερο χρονο μου και τελος τα 2-3 προσθετα. Θα χασω βεβαια το ιστορικο, αλλα τι να κανω.
    Και ολα αυτα επειδη δεν γινεται να παρω το προφιλ μιας εκδοσης (της 93) και να το κοτσαρω σε μια προγενεστερη της (την 91 που εινια η esr).

    Μετα απο ολα αυτα, πρεπει να σκεφτω και τι θα κανω με το tb που θα κανιε την ιδια αλλαγη στην επομενη εκδοση του, αλλα αυτη αργει ακομα μιας και εινια για το καλοκαιρι του 22. Οπως το κοβω, θα χρειαστω αλλον mail client και αλλο rss reader, οποτε ειναι διπλο το κακο...
    για το about:config καποτε το σκαλιζα Καποια στιγμη ανακαλυψα τι τα μισα που ειχα πειραξει δεν υπηρχαν πια και δεν εκαναν τιποτα η μετα απο καποιο update και καποια αλλα δεν υπηρχε πια λογος να τα πειραζω αφου ηταν μια χαρα και default. Ελαχιστα πειραζω πια και ετσι δεν εχω και προβληματα. Το ιδιο και με τα προσθετα Πολυ κακο για το τιποτα. Οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα. Το να ανοίγω το browser και να εξαρταται απο 30 ρυθμισεις και 20 προσθετα μετα απο καθε update το βρισκω λογικο να υπαρχει προβλημα καθε λιγο οποτε κατεληξα στο οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα και δεν το εχω μετανιωσει. Σχεδον ποτε δεν εχω προβλημα
    Στη περιπτωση σου αφου δεν σου αρεσει σε πολλα θεματα πηγαινε σε chromium Απλο ειναι. Αντι να σκαλιζεις 100 πραγματα και να εισαι και δυσαρεστημενος καθε μερα Τι νοημα εχει να καθυστερείς 2 μηνες η 12 αφου δεν σου αρεσει?

  9. #4224
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μα αυτα που πρεπει να αλλαξω εινια απαραιτητα για να με βολευει. Πχ δεν μπορω να δουλεψω στον ff με το browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent στο true που ειναι! Τα υπολοιπα ειναι για να κλεισω το telemetry, το pocket, για να ενεργοποιησω το compact mode κλπ, το custom userchrome.css κλπ.

    - - - Updated - - -

    Οσο για τους mail clients που εχω σαν επιλογες προκειμενου να αντικαταστησω το tb, εκει να δεις χαλια που εχουν αυτοι στο λινουξ...

    - - - Updated - - -

    Αρχισαν τα οργανα για το εξαναγκασμενο webrender
    https://old.reddit.com/r/firefox/com...eady_true_but/
    https://old.reddit.com/r/firefox/com..._old_hardware/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 08-09-21 στις 19:24.
    ديميتريس

  10. #4225
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτα που πρεπει να αλλαξω εινια απαραιτητα για να με βολευει. Πχ δεν μπορω να δουλεψω στον ff με το browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent στο true που ειναι! Τα υπολοιπα ειναι για να κλεισω το telemetry, το pocket, για να ενεργοποιησω το compact mode κλπ, το custom userchrome.css κλπ.

    - - - Updated - - -

    Οσο για τους mail clients που εχω σαν επιλογες προκειμενου να αντικαταστησω το tb, εκει να δεις χαλια που εχουν αυτοι στο λινουξ...

    - - - Updated - - -

    Αρχισαν τα οργανα για το εξαναγκασμενο webrender
    https://old.reddit.com/r/firefox/com...eady_true_but/
    https://old.reddit.com/r/firefox/com..._old_hardware/
    ενας που εχει 32 bit Windows 7 !!! και ποιος ξερει και τι hardware και driver 10ετιας δεν το παίρνω στα σοβαρά μπροστα σε εκατομμύρια υπολογιστές που δεν εχουν ειδικα αν εχει και το hardware acceleration ανοικτο με hardware 15 ετων

  11. #4226
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε αυτον ομως με τον παλιο υπολογιστη, που δεν τον κατακρινω, ο chrome και ο οποιοσδηποτε chromium based browser δουλευει κανονικα.
    ديميتريس

  12. #4227
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτον ομως με τον παλιο υπολογιστη, που δεν τον κατακρινω, ο chrome και ο οποιοσδηποτε chromium based browser δουλευει κανονικα.
    ε να βαλει chrome Αφου ειναι τοσο απλο.
    Ουτε εγω κατακρινω απλα μιλαμε για εναν απεναντι σε εκκατομμυρια με win 7 x32 και έχουμε win 11 (σύντομα)
    Ακομα και για αυτον ομως υπαρχει gfx.webrender.software; true οπως λεει Hmm, that fixed the slowness
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 08-09-21 στις 19:50.

  13. #4228
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορεις να το πεις και στον fasdf εδω που εχει συγχρονο pc και εχει το ιδιο προβλημα?
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post7080679
    ديميتريس

  14. #4229
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να το πεις και στον fasdf εδω που εχει συγχρονο pc και εχει το ιδιο προβλημα?
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post7080679
    η διαφορα μας εινα οτι ψαχνεις για εναν και αγνοείς τα εκατομμύρια
    Η απαντηση ειναι να βαλουν Chrome αφου δεν τους αρεσει Λογικο το βρισκω Οταν δε μου αρεσει κατι που μου δινουν δωρεαν δεν το παιρνω. Εχει και αλλα δωρεαν ολα

  15. #4230
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κανε λιγο υπομονη. Χτες βγηκε η 92 και ακομα δεν εχει ερθει σαν ενημερωση στους περισσοτερους. Οταν ερθει, θα δεις πως θα αυξηθουν τα μηνυματα στο reddit που θα λενε για τα ιδια χαλια (και τους mods του r/firefox να τα σβηνουν επειδη δεν γινεται να εχει flaws o ff).
    Στην 89, που εγινε on by default το webrender, μου πηρε ~2 βδομαδες να βρω γιατι σερνεται ολο το ui του στα καλα καθουμενα και να αλλαξω την επιμαχη παραμετρο. Σκεψου να μην διαβαζα και reddit...
    Στην 92, επειδη η παραμετρος αφαιρεθηκε, δεν υπαρχει γυρισμος (θεωρητικα παντα).
    ديميتريس

Σελ. 282 από 404 ΠρώτηΠρώτη ... 262272277280281282283284287292302 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας