Σελ. 277 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.141-4.155 από 6088
  1. #4141
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα ο πρωταρχικός λογος επιλογης σας ειναι η εμφάνιση
    Όχι για όλους. Πρώτος και μοναδικός λόγος που χρησιμοποιώ firefox, είναι το privacy.

    Όλα τα υπόλοιπα, είναι δευτερεύοντα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  2. #4142
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα ο πρωταρχικός λογος επιλογης σας ειναι η εμφάνιση
    Από τη στιγμή που η λειτουργικότητα σε όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια ναι. Για το privacy που ανέφερε ο Gentoo δε με ενδιαφέρει προσωπικά. Από τη στιγμή που έχω Smartphone και μάλιστα με Android ξέρω ότι έχει τελειώσει μεγάλο μέρος αυτής. Βέβαια αυτό είναι εντελώς προσωπική άποψη και επιλογή.

    Με νοιάζει να λειτουργεί το Ublock Origin και να έχει 2-3 addon ευκολίας. Τώρα και οι 2 μεγάλοι το κάνουν οπότε ναι έχω επιλέξει τον FF διότι μου δίνει αυτή τη μία έξτρα επιλογή. Αν αύριο το σταματήσει πάω απέναντι.

    Να πω την αλήθεια το ψιλοθέλω. Ξέρω ότι ακούγετε εντελώς μαζοχιστικό αλλά θα το εξηγήσω. Από τις "παλιές" εποχές είχα σαν γραμματοσειρά την "Arial 10". Όταν ήρθαν τα Windows 8 και μας φόρτωσαν με το έτσι θέλω την Segoe UI χωρίς δυνατότητα αλλαγής ζορίστηκα στην αρχή αλλά το συνήθισα. Τώρα τα μόνα προγράμματα που δέχονται αλλαγές είναι το Foobar2000 και το Jriver. Σε όλα τα υπόλοιπα έχω δεχτεί την Segoe. Από τη στιγμή που έχω Android και ΔΕΝ προβλέπεται στο άμεσο μέλλον να πάω στο οικοσύστημα της Apple θέλω ενδόμυχα να γίνει αυτή η αλλαγή. Έτσι θα γλιτώσω το βραχνά του συγχρονισμού. Θα τα δώσω όλα στην Goolge και θα ησυχάσω μια και καλή. Κινητό και PC browser θα γίνουν ένα και τέλος. Ήλπιζα αυτό να γινόταν με τα Windows Phone αλλά η MS μας τα χάλασε.

    Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά. Παίζω που και πού κανένα Jocker μπας και κερδίσω και πάω στους απέναντι με όλο το οικοσύστημα ενιαίο.

  3. #4143
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι για όλους. Πρώτος και μοναδικός λόγος που χρησιμοποιώ firefox, είναι το privacy.

    Όλα τα υπόλοιπα, είναι δευτερεύοντα.
    δεν ειπα για ολους Αναφερομαι στους προηγούμενων 2 που εχουν κανει επιλογη browser λογο γραμματοσειράς

  4. #4144
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα για ολους Αναφερομαι στους προηγούμενων 2 που εχουν κανει επιλογη browser λογο γραμματοσειράς
    Τι παραπάνω προσφέρει πλέον σε σχέση με το Chrome;

  5. #4145
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που η λειτουργικότητα σε όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια ναι. Για το privacy που ανέφερε ο Gentoo δε με ενδιαφέρει προσωπικά. Από τη στιγμή που έχω Smartphone και μάλιστα με Android ξέρω ότι έχει τελειώσει μεγάλο μέρος αυτής. Βέβαια αυτό είναι εντελώς προσωπική άποψη και επιλογή.
    Εγώ έχω degoogled android, οπότε δεν δίνω τίποτα στο πιάτο της google. Η δική μου προσωπική επιλογή, επίσης.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  6. #4146
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι παραπάνω προσφέρει πλέον σε σχέση με το Chrome;
    H δυνατοτητα παραμετροποιήσεων στα μετρα του καθενός ειναι μια διαφορα ή καποιο προσθετο που δεν υπάρχει η δεν δουλευει σωστα σε αλλον
    Δεν εχω προβλημα με τον chrome, οποιος θελει ας το χρησιμοποιεί
    Αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατι καποιος να κραζει ενα browser και να μην χρησιμοποιεί απλα εναν αλλο η ακομα χειροτερα να κραζει εναν που δεν χρησιμοποιεί

  7. #4147
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω degoogled android, οπότε δεν δίνω τίποτα στο πιάτο της google. Η δική μου προσωπική επιλογή, επίσης.
    Μεγάλωσα και βαρέθηκα με το να ασχολούμαι. Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι ελάχιστος για να ψάχνομαι. Έχω να "παίξω" με custom rom από το 2017 που έδωσα το Nexus 6P. Οπότε έχω επιλέξει τον δικό μου "νταβατζή" και τον αφήνω να μου προσφέρει "προστασία". Και για να φύγουμε και λίγο offtopic είναι και ένας λόγος που έχω λατρέψει το Tidal. Έχω ξενοιάσει με τη μουσική. Έχω κρατήσει τη συλλογή μου και πλέον την ενημερώνω με ότι με ενδιαφέρει. Πάνε οι παλιές εποχές που ήμουν data hoarder και στο τέλος δεν άκουγα τίποτα. Και στα Windows δεν έχω ασχοληθεί καν με την τηλεμετρία. Το μόνο που με νοιάζει είναι να μη μπλέκεται κάτι στα πόδια μου και μου χαλάει τη "ζαχαρένια".

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    H δυνατοτητα παραμετροποιήσεων στα μετρα του καθενός ειναι μια διαφορα ή καποιο προσθετο που δεν υπάρχει η δεν δουλευει σωστα σε αλλον
    Δεν εχω προβλημα με τον chrome, οποιος θελει ας το χρησιμοποιεί
    Αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι γιατι καποιος να κραζει ενα browser και να μην χρησιμοποιεί απλα εναν αλλο η ακομα χειροτερα να κραζει εναν που δεν χρησιμοποιεί
    Για το 99% των χρηστών ΔΕΝ υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στους 2. Ίσως ο FF να κρατάει λίγο καλλίτερα σε θέματα που αφορούν το Youtube και τα διάφορα κατεβάσματα όπως επίσης και σε πολύ περίεργες επεκτάσεις. Για όλα τα υπόλοιπα είναι οι 2 όψεις του ιδίου νομίσματος. Εγώ όμως όπως έγραψα και πριν έχω τη συγκεκριμένη παραξενιά και κάθομαι εδώ μόνο και μόνο γι' αυτό. Όταν την σταματήσουν θα φύγω καθώς τα λίγα πρόσθετα που έχω τρέχουν και εκεί.

    Ο FF τρώει δικαιολογημένο κράξιμο καθώς ήταν ο ηγέτης και κατέληξε ουραγός. Από την εποχή του Netscape έδειχνε το δρόμο και όταν "έσπασε" σε καθαρό web browser τα πράγματα εκτοξεύτηκαν. Αντί να εκμεταλλευτούν την κοινότητα με όλα τα καλά της οι τύποι στην Mozilla εκμεταλλεύτηκαν την κοινότητα οικονομικά. Αν το ψάξεις οι διάφοροι ΤΣΕΟ τρώνε με χρυσά κουτάλια και την ίδια στιγμή απολύουν κόσμο. Το μόνο που κάνουν είναι να ακολουθούν τον Chrome σε αριθμό έκδοσης. Ποια λοιπόν η πρωτοπορία του FF; Το να αλλάζεις μια επιλογή στο about:config; Μπαίνω στο Google Maps και σέρνεται το σύμπαν την ίδια στιγμή που ο Chrome πάει σκούπα. Ανοίγω μερικά tabs στο FB και τα μισά δε φορτώνουν. Μη ρωτήσεις τι υπολογιστή έχω γιατί δε θα είναι και πολύ κολακευτική η απάντηση για τον FF.

    Τον χρησιμοποιώ από τις πρώτες alpha εκδόσεις που ήταν Firebird πριν αλλάξει όνομα. Με θλίβει να το βλέπω να βυθίζεται στην ανυποληψία την ίδια στιγμή που η κοινότητα προελαύνει ακάθεκτη. Να σου θυμίσω πως το Linux πλέον είναι επίσημο κομμάτι των Windows; Να σου θυμίσω πως το LLVM είναι επίσημα χρηματοδοτούμενο από την Apple; Όλοι στρέφονται προς το FOSS λογισμικό και τούτοι εδώ "πετάνε αετό". Γιατί να τους στηρίξω; Γιατί να μην πάω στον Edge που όλοι λένε πως είναι εξαιρετικός; Και μάλιστα σαν μέρος των Windows γλιτώνω και το κάτι τις σε bloat;

  8. #4148
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Ξερεις εστω και ενα πραγμα που πηγε στη κορυφη και εμεινε εκει για παντα?
    Το 99% των χρηστών δεν ενδιαφερεται για τιποτα αλλο εκτος απ το "να παιζει τα παντα" και "να μην ασχολουμε " αν προσθεσεις και το οτι ολα τα κινητα εχουν προεγκατεστημένο το chrome λογικα να ειναι νουμερο 1
    Οπως πριν 10 χρονια πηγες σε firefox ετσι και τωρα να πας αλλου και σε 10 χρονια παλι αλλου. Τιποτα δεν μενει στη κορυφη για παντα. Αν σε καποιον αρεσει ο EDGE φυσικα και να παει εκει. Λογικο ειναι. Αν πας στον EDGE θα ασχολησε με τον EDGE η θα ασχολησε με τον firefox που δεν θα εχεις?
    Το κραξιμο απλα για να λεμε κατι δεν καταλαβαίνω ...

  9. #4149
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκα και δεύτερο τρελό με την ίδια αρρώστια; Είμαστε και συνονόματοι.
    Δε ξερω εαν αναφερομαστε στο ιδιο πραγμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα ο πρωταρχικός λογος επιλογης σας ειναι η εμφάνιση
    Το font rendering εχει σχεση με την εμφανιση ? Το font rendering δεν ειναι τα font που χρησιμοποιει η εφαρμογη* αλλα το πως ειναι οι γραμματοσειρες (οποιαδηποτε γραμματοσειρα) στην οθονη του υπολογιστη οποιουδηποτε site, και στα ματια μου η webkit ειναι απο κακη εως κακιστη. (Ναι το πως γινονται rendering οι γραμματοσειρες εχει διαφορα πχ https://www.reddit.com/r/firefox/com...way_better_on/)

    Addons κλπ βασικα οι χρησιμοποιω υπαρχει παντου, privacy ετσι κι αλλιως οσο μου "κοβει" και μπορω τα κοβω μονος μου με pihole/unbound και εποιλεκττικη χρηση cookies.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω την αλήθεια το ψιλοθέλω. Ξέρω ότι ακούγετε εντελώς μαζοχιστικό αλλά θα το εξηγήσω. Από τις "παλιές" εποχές είχα σαν γραμματοσειρά την "Arial 10". Όταν ήρθαν τα Windows 8 και μας φόρτωσαν με το έτσι θέλω την Segoe UI χωρίς δυνατότητα αλλαγής ζορίστηκα στην αρχή αλλά το συνήθισα. Τώρα τα μόνα προγράμματα που δέχονται αλλαγές είναι το Foobar2000 και το Jriver. Σε όλα τα υπόλοιπα έχω δεχτεί την Segoe. Από τη στιγμή που έχω Android και ΔΕΝ προβλέπεται στο άμεσο μέλλον να πάω στο οικοσύστημα της Apple θέλω ενδόμυχα να γίνει αυτή η αλλαγή. Έτσι θα γλιτώσω το βραχνά του συγχρονισμού. Θα τα δώσω όλα στην Goolge και θα ησυχάσω μια και καλή. Κινητό και PC browser θα γίνουν ένα και τέλος. Ήλπιζα αυτό να γινόταν με τα Windows Phone αλλά η MS μας τα χάλασε.
    Χρησιμοποιω Tahoma απο τα WinXp σαν system font πανευκολα μεσω registry και τη σεβονται ολα τα προγραμματα που χρησιμοποιω (ναι και ο Firefox/Thunderbird χρησιμοποιουν τη default system font σαν γραμαμτοσειρα για το menu της εφαρμογης). Εαν τυχει ποτε καποιο προγραμμα που το αγνοει απλα τρωει ποδι.


  10. #4150
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω εαν αναφερομαστε στο ιδιο πραγμα


    Το font rendering εχει σχεση με την εμφανιση ? Το font rendering δεν ειναι τα font που χρησιμοποιει η εφαρμογη* αλλα το πως ειναι οι γραμματοσειρες (οποιαδηποτε γραμματοσειρα) στην οθονη του υπολογιστη οποιουδηποτε site, και στα ματια μου η webkit ειναι απο κακη εως κακιστη. (Ναι το πως γινονται rendering οι γραμματοσειρες εχει διαφορα πχ https://www.reddit.com/r/firefox/com...way_better_on/)
    αν πιστεύεις οτι η γραμματοσειρά δεν εχει σχεση σχεση με την εμφανιση (μονο εμφάνιση ειναι) δεν θα μπω στο κοπο καν να σου εξηγήσω. Εγω 3 χρονια σπουδαζα για της γραμματοσειρες και δυσκολεύομαι να σου εξηγήσω σε ενα ποστ .
    Εχεις βρει λυση που σε ικανοποιεί οποτε ολα καλα

  11. #4151
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερεις εστω και ενα πραγμα που πηγε στη κορυφη και εμεινε εκει για παντα?
    Το 99% των χρηστών δεν ενδιαφερεται για τιποτα αλλο εκτος απ το "να παιζει τα παντα" και "να μην ασχολουμε " αν προσθεσεις και το οτι ολα τα κινητα εχουν προεγκατεστημένο το chrome λογικα να ειναι νουμερο 1
    Οπως πριν 10 χρονια πηγες σε firefox ετσι και τωρα να πας αλλου και σε 10 χρονια παλι αλλου. Τιποτα δεν μενει στη κορυφη για παντα. Αν σε καποιον αρεσει ο EDGE φυσικα και να παει εκει. Λογικο ειναι. Αν πας στον EDGE θα ασχολησε με τον EDGE η θα ασχολησε με τον firefox που δεν θα εχεις?
    Το κραξιμο απλα για να λεμε κατι δεν καταλαβαίνω ...
    Δεν κράζω τον FF γιατί κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και θα συνεχίσω να την κάνω. Απλά πλέον δεν έχει να προσφέρει κάτι το διαφορετικό σε σχέση με τους άλλους. Στις επιδόσεις είναι το ίδιο με με λογική εξαίρεση τα Google Σιτεσ. Τα addons είναι τα ίδια και γενικά είναι μια χαρά. Δεν έχει όμως αυτή την "τσαχπινιά" που ψάχνω. Πχ το Directory Opus ήταν και παραμένει σε άλλο πλανήτη σε σχέση με τον Windows Explorer. Ο συνδυασμός Roon και Plex δεν έχει κάτι αντίστοιχο με ότι προσφέρουν τα Windows σε ότι αφορά το κομμάτι των πολυμέσων. Εδώ λοιπόν πληρώνω μια χαρά το διαφορετικό και κάνω "τουμπεκί". Στον FF όμως τα πράγματα δεν είναι έτσι. Κάθομαι για τις γραμματοσειρές και όταν το αλλάξουν θα φύγω. Αν όμως αύριο αποφασίσουν να κόψουν τη χαζομάρα με το versioning και ασχοληθούν πάλι με την ουσία τότε ναι θα ξεχάσω την όποια αλλαγή. Και ναι υπάρχουν προγράμματα που παραμένουν στην κορυφή για χρόνια διότι οι προγραμματιστές ακούνε τους χρήστες και δεν κάνουν ότι γουστάρουν. Μέγιστο παράδειγμα ο Linux Kernel. Κάθε μέρα οι αλλαγές είναι δεκάδες και κάποιες τόσο απίθανες που σε κάνει να απορείς ποιοι τις χρησιμοποιούν. Και όμως ακούνε τους χρήστες και τις υλοποιούν. Εδώ πέφτει κράξιμο και συνεχίζουν να αφαιρούν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω εαν αναφερομαστε στο ιδιο πραγμα


    Το font rendering εχει σχεση με την εμφανιση ? Το font rendering δεν ειναι τα font που χρησιμοποιει η εφαρμογη* αλλα το πως ειναι οι γραμματοσειρες (οποιαδηποτε γραμματοσειρα) στην οθονη του υπολογιστη οποιουδηποτε site, και στα ματια μου η webkit ειναι απο κακη εως κακιστη. (Ναι το πως γινονται rendering οι γραμματοσειρες εχει διαφορα πχ https://www.reddit.com/r/firefox/com...way_better_on/)

    Addons κλπ βασικα οι χρησιμοποιω υπαρχει παντου, privacy ετσι κι αλλιως οσο μου "κοβει" και μπορω τα κοβω μονος μου με pihole/unbound και εποιλεκττικη χρηση cookies.



    Χρησιμοποιω Tahoma απο τα WinXp σαν system font πανευκολα μεσω registry και τη σεβονται ολα τα προγραμματα που χρησιμοποιω (ναι και ο Firefox/Thunderbird χρησιμοποιουν τη default system font σαν γραμαμτοσειρα για το menu της εφαρμογης). Εαν τυχει ποτε καποιο προγραμμα που το αγνοει απλα τρωει ποδι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν πιστεύεις οτι η γραμματοσειρά δεν εχει σχεση σχεση με την εμφανιση (μονο εμφάνιση ειναι) δεν θα μπω στο κοπο καν να σου εξηγήσω. Εγω 3 χρονια σπουδαζα για της γραμματοσειρες και δυσκολεύομαι να σου εξηγήσω σε ενα ποστ .
    Εχεις βρει λυση που σε ικανοποιεί οποτε ολα καλα
    Το ίδιο λέμε. Παντού Arial 10 στις εφαρμογές και Arial 14 στον Firefox. Τα Windows το εγκατέλειψαν με τα 8 ενώ εδώ ακόμη ισχύει. Δεν καταλαβαίνω γιατί να ανέχομαι τον κάθε #%@$&^ web designer του ΙΕΚ Άνω Τραχανοπλαγιάς που φτιάχνει τα sites όπως γουστάρει. Σε κάθε site και διαφορετική γραμματοσειρά διαφορετικού μεγέθους. Εντελώς κουραστικό στο διάβασμα. Και stamka από τη στιγμή που σπούδαζες τις γραμματοσειρές θα έπρεπε να μην απορείς καθόλου με την επιλογή μας. Ξέρω πως είναι ολόκληρη επιστήμη καθώς το έψαχνα τα παλιά καλά χρόνια του Linux προ Unicode όταν τα Ελληνικά ήταν θαύμα.

  12. #4152
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα addons είναι τα ίδια και γενικά είναι μια χαρά.
    Μπορεί να είναι τα ίδια,αλλά δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο.
    Βλέπε uBO για παράδειγμα...δεν λειτουργεί στους chromium based browsers το ίδιο με τον FF (λέγε με google manifest v3)

  13. #4153
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Και υπάρχει θέμα με τα addon που πειράζουν τις υπηρεσίες της Google. Παρόλα αυτά όμως είναι μικρή η όχληση για να πεις ότι θα μείνεις προσκολλημένος σε κάτι.

  14. #4154
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    90.0.1

    ΥΓ
    Ότι έστειλα εχθές από ΗΥ σε phone (και το αντίστροφο) με send tab, δεν πήγε.
    Σήμερα με χειροκίνητο συγχρονισμό και μετά την αναβάθμιση σε 0.1 μου ήρθαν όλα τα χθεσινά.
    Ο συγχρονισμός στα bookmarks λειτουργούσε κανονικά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #4155
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    90.0.1

    ΥΓ
    Ότι έστειλα εχθές από ΗΥ σε phone (και το αντίστροφο) με send tab, δεν πήγε.
    Σήμερα με χειροκίνητο συγχρονισμό και μετά την αναβάθμιση σε 0.1 μου ήρθαν όλα τα χθεσινά.
    Ο συγχρονισμός στα bookmarks λειτουργούσε κανονικά.
    Παρατηρώ πρόβλημα με την αποστολή tabs εδω και τουλάχιστον μια βδομάδα.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

Σελ. 277 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας