Σελ. 284 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.246-4.260 από 6088
  1. #4246
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Συμφωνω. Αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει μια λιστα, σαν την idontcareaboutcookies πχ, που να ανανεωνεται συστηματικα και να κοβει ολα αυτα? Γιατι να πρεπει να κανει ο χρηστης δικα του φιλτρα για κατι τοσο σπαστικο?
    ديميتريس

  2. #4247
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πιο σημειο ειπα οτι διαφωνω μαζι σου?
    Αυτο που λεω ειναι οτι ειναι λογικο αφου ειναι σε περιοδο αλλαγων (σωστα) να υπαρχουν κινησεις που μπορει να αποδειχθούν λάθος η μη ικανοποιητικές. Ετσι συμβαινει σε κατι νεο. Δεν ειπα να μη σημειώνεις, επισημαίνεις, κρίνεις κτλ Αυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι λογικο ενας που γραφει στο redit οτι δεν του αρεσει το ασπρο να πρεπει o firefox να ειναι ασπρος. Δεν ειναι λογικο να μην εχω προβλημα και να ψαχνω να βρω εναν στη ακρη του κοσμου που εχει και να πω οριστε προβλημα, χαλια κτλ Οι 100000 που τους αρεσει δε μπαινουν ποτε να γραψουν α τι ωραίο. 10 ατομα δεμ μπρει να καθοριζουν ενα ολοκληρο project και αλλωστε ολοι ξερουμε οτι ποτε δεν θα αρεσει κατι σε ολους.
    Για τη μνημη που λες ας θυμηθούμε οτι ο chrome τρωει περισσοτερη αλλα αυτο δεν τον εμποδιζει να ειναι πρωτης σε ποσοστα. Εγω δεν θελω τον πρωτο αλλα τον καλυτερο για μενα και για αυτο οπως και εσυ εχω firefox.
    Αν δε σου κανει δεν θα τον αλλαξεις ? Θα κατσεις 5 χρονια να λες οτι δε ειναι καλος η θα φυγεις για κατι που για σενα θα ειναι καλυτερο?
    Για την μνήμη δεν μίλησα για τώρα, αλλά πριν πολλά πολλά χρόνια που σερνόταν. Τότε που ήταν το πρώτο κύμα απωλειών. Ακόμα ο chrome δεν είχε μεγάλο μερίδιο. Ακόμα και τώρα που ο Chrome έχει μεγάλο μερίδιο πάντως, είναι από τα σημαντικότερα παράπονα το πόσο βαρύς γίνεται. Συνεπώς είναι σημαντικός λόγος, ειδικά για τους casual users.
    Για το άλλο που λες για τα 10 και τα 1000 άτομα, τα νούμερα είναι αμείλικτα και δείχνουν ότι φυλλορροεί. Άρα δεν παίζει το 10 άτομα δεν τους αρέσει και τα 100.000 τους αρέσει. Γιατί οι 10 θα γράψουν κάπου και άλλοι 1000 απλά θα κατεβάσουν τον Εdge ή τον Chrome.
    Για το τελευταίο συμφωνούμε. Αν σε εκνευρίζει κάτι για τόσο μεγάλο διάστημα, απλώς βρίσκεις κάτι άλλο. Προσωπικά τα τελευταία χρόνια ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Δυστυχώς μέσα στο 2021 κάνουν ένα σωρό αλλαγές που δεν ζήτησε κανείς και που προσωπικά κάνουν δυσκολότερη τη δουλειά μου (γιατί μεγάλο μέρος της χρησιμοποιεί browser).
    No one flirts like a Malkavian

  3. #4248
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω. Αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει μια λιστα, σαν την idontcareaboutcookies πχ, που να ανανεωνεται συστηματικα και να κοβει ολα αυτα? Γιατι να πρεπει να κανει ο χρηστης δικα του φιλτρα για κατι τοσο σπαστικο?
    Κοίταξε η καλύτερη συμβουλή είναι να περιμένεις και όπως σου είπαν, θα το φτιάξουν κάποια στιγμή.

    Όχι, δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να στο ανανεώνει συστηματικά. Ίσως καλό θα ήταν να ψαχτείς και μόνος σου, να την βρεις εσύ την λύση και να βοηθήσεις την κοινότητα. Και δεν το λέω ειρωνικά αλλά πολύ σοβαρά.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #4249
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω. Αλλα δεν θα επρεπε να υπαρχει μια λιστα, σαν την idontcareaboutcookies πχ, που να ανανεωνεται συστηματικα και να κοβει ολα αυτα? Γιατι να πρεπει να κανει ο χρηστης δικα του φιλτρα για κατι τοσο σπαστικο?
    οι περισοτερες λιστες καποια στιγμη ενσωματώνονται στης γνωστες μεγαλες λιστες οποτε δε χρειαζεται να εχεις 100 διαφορετικές μικρες. Εγω δεν εχω δικα μου φιλτρα, (ελχιστα) χρησιμοποιώ τα γνωστα μεγαλα που γίνεται update αυτοματα με οτι νεο βγαινει
    Το φιλτρα για το face νομιζω εσπασαν πριν μια εβδομαδα και ακομα δεν εχουν βρεθει σωστα για τα ενσωματωσουν. Ετσι εχω βαλει μια λιστα χειροκινητα που βρηκα. Λογικα θα επρεπε να υπαρχει και μονη της αφου υπαρχει μεγαλη ζητηση αλλα αν σπαει συχνα δεν την βαζουν για να μην εχουν κατι που δημιουργεί προβλημα στην λιστα τους

    υγ πχ μια λιστα που δουλευε καποιος διαβασα οτι εκοβε και καποια κανονικα ποστ μαζι με τα χορηγουμενα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την μνήμη δεν μίλησα για τώρα, αλλά πριν πολλά πολλά χρόνια που σερνόταν. Τότε που ήταν το πρώτο κύμα απωλειών. Ακόμα ο chrome δεν είχε μεγάλο μερίδιο. Ακόμα και τώρα που ο Chrome έχει μεγάλο μερίδιο πάντως, είναι από τα σημαντικότερα παράπονα το πόσο βαρύς γίνεται. Συνεπώς είναι σημαντικός λόγος, ειδικά για τους casual users.
    Για το άλλο που λες για τα 10 και τα 1000 άτομα, τα νούμερα είναι αμείλικτα και δείχνουν ότι φυλλορροεί. Άρα δεν παίζει το 10 άτομα δεν τους αρέσει και τα 100.000 τους αρέσει. Γιατί οι 10 θα γράψουν κάπου και άλλοι 1000 απλά θα κατεβάσουν τον Εdge ή τον Chrome.
    .
    Καταλαβα οτι ελεγες για παλια, το θυμαμαι γιατι το ειχα και εγω αυτο το προβλημα αλλα περιμενα και το έφτιαξαν.
    Για το ποσο βαρύς γινεται παλι ομως εδω εχεις δυνατοτητα να τον ελαφρύνεις κατι που δεν εχει Chrome
    Για τα 10 η τα 1000 ατομα απλα εχουμε αλλη αποψη. Οπως ειπα και πριν δεν τους ενδιαφερουν τα νουμερα ατομων. Αν 1000 ατομα τους αποφερουν 10€ κερδος ειναι χειροτερα απο 100 που αποφέρουν 15€. Η ποσοτητα δεν λεει τιποτα και ποτε δεν θα πιασει κανεις τα ποσοστα chrome λογο google. To ζήτημα ειναι να κανουν το προιον τους ανταγωνιστικό και ψαχνουν τροπο να το κανουν. Πολλα λαθη θα γινουν πριν γινει κατι σωστα

  5. #4250
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο το κερδος απο τους διαφορους χρηστες, απο που βγαινει?
    ديميتريس

  6. #4251
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Είχα παλιότερα πρόβλημα με σελίδα του gov.gr αν θυμάμαι καλά με iframe που περιείχε pdf.
    Το iframe δεν μου το εμφάνιζε με ένδειξη NS_BINDING_ABORTED.
    Δεν την έχω την σελίδα...
    Σήμερα μου εμφανίστηκε στη σελίδα αυτή.
    Με chrome, ff nightly και καθαρό προφίλ όλα οκ.
    Απενεργοποιώντας τα addons δεν υπάρχει καμία διαφορά.
    Προφανώς είναι δήλωση/αλλαγή στο προφίλ που έγινε από παλιότερο addon που πλέον δεν έχω.

    Καμιά ιδέα;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #4252
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    cookie, cache, private tab ?

  8. #4253
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    cookie, cache, private tab ?
    cookies/cache δεν κρατάω.
    Ούτε στο private tab παίζει.
    Μόνο σε ότι έγραψα παραπάνω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #4254
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    οταν εκλεισες τα προσθετα σου πανω αριστερα στην ασπιδα εχεις ενεργο το Enchained tracking protection ?

  10. #4255
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν εκλεισες τα προσθετα σου πανω αριστερα στην ασπιδα εχεις ενεργο το Enchained tracking protection ?
    Θα με τρελάνει...
    Τώρα πήγα να το δοκιμάσω και την εμφανίζει κανονικά την σελίδα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #4256
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σας δουλευει το archive.org με το ubo ενεργο? Οχι αν ανοιγει η σελιδα, που ανοιγει κανονικα. Αν βαλετε ενα url στο πεδιο που λεει wayback machine, θα επρεπε να επιστρεψει διαφορα snapshots της σελιδας, πανω σε ενα "ημερολογιο". Εδω δεν εμφανιζει καν το ημερολογιο!
    ديميتريس

  12. #4257
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.907
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Μια χαρά δουλεύει.

  13. #4258
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τωρα φαινεται να δουλευει κανονικα. Μου ετυχε πριν λιγες ωρες σε αλλο συστημα με ubo σε ff και chrome και το επαληθευσα πριν λγιο στο δικο μου σε ff, chrome, chrome dev, brave και chromium.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μεταφέρω τις αλλαγές στο about config σε άλλο profile ή σε άλλη version υπάρχει κάτι...

    πχ... βρήκα αυτό με πρόχειρο search... https://support.mozilla.org/en-US/questions/1197798
    Αυτο εδω σου δουλεψε? Βλεπω το prefs.js μου (450+ γραμμες!) να λεει καπου
    Κώδικας:
    // To change a preference value, you can either:
    // - modify it via the UI (e.g. via about:config in the browser); or
    // - set it within a user.js file in your profile.
    και λεω να κανω ενα user.js να εχω. Αλλα πως ξερω οτι η ταδε μεταβλητη του user.js περαστηκε στο about:config?

    - - - Updated - - -

    Η επιστροφη! 1η alpha του νεου tab mix plus για ff 57+
    https://github.com/onemen/TabMixPlus/
    ديميتريس

  14. #4259
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα φαινεται να δουλευει κανονικα. Μου ετυχε πριν λιγες ωρες σε αλλο συστημα με ubo σε ff και chrome και το επαληθευσα πριν λγιο στο δικο μου σε ff, chrome, chrome dev, brave και chromium.

    - - - Updated - - -



    Αυτο εδω σου δουλεψε? Βλεπω το prefs.js μου (450+ γραμμες!) να λεει καπου
    Κώδικας:
    // To change a preference value, you can either:
    // - modify it via the UI (e.g. via about:config in the browser); or
    // - set it within a user.js file in your profile.
    και λεω να κανω ενα user.js να εχω. Αλλα πως ξερω οτι η ταδε μεταβλητη του user.js περαστηκε στο about:config?

    - - - Updated - - -

    Η επιστροφη! 1η alpha του νεου tab mix plus για ff 57+
    https://github.com/onemen/TabMixPlus/
    Κράτα μικρό καλάθι.
    Δες noscript, DownThemAll
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #4260
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν ειχα ποτε καποιο απο ολα αυτα, ουτε το tab mix plus, απλα το ανεφερα επειδη ειναι απο τα προσθετα που ελειπαν τοσα χρονια.
    ديميتريس

Σελ. 284 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας