Σελ. 166 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 146156161164165166167168171176186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.476-2.490 από 6088
  1. #2476
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Τώρα βλέπω ότι αναφέρονται στην "επικάλυψη" ελάχιστου μέρους της bookmark bark.
    Για εμένα δεν υπάρχει καν τέτοιο θέμα.
    Η "επικάλυψη" είναι αμελιταία.
    Δεν προκαλεί κανένα απολύτως πρόβλημα χρήσης.
    Ούτε τίτλους κρύβει, ούτε τίποτε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #2477
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επειδή έχω πάψει να χρησιμοποιώ bookmark εδώ και χρόνια δεν με ενοχλέι. Καταλαβαίνω πάντως γιατί είναι άβολο.

    Κατά την προσωπική μου άποψη το interface του firefox μετά και τις κάποιες πινελιές είναι στο καλύτερο σημείο που έχει υπάρξει ποτέ. Και προφανώς και η ταχύτητα δεν πάει πίσω, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Είμαι ενθουσιασμένος
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #2478
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Bookmarks toolbar δεν χρησιμοποιώ και εγώ.
    Μόνο το κλασικό και εικονίδιο που έχω δίπλα από την url bar.
    Κάποιες φορές επιχείρησα να χρησιμοποιήσω και bookmark sidebar αλλά δεν με βόλεψε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #2479
    Εγγραφή
    05-10-2004
    Περιοχή
    Santa Clara, CA, USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.307
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/5 Mbps
    ISP
    Comcast
    Router
    Netgear C7000v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ή μάλλον δεν κατάλαβες τι εννοώ εγώ:
    https://i.imgur.com/ckh4fO3.png
    https://i.imgur.com/OYo5Xmv.png

    Είναι αρκετοί που το έχουν τονίσει:
    https://www.reddit.com/r/firefox/com...ox_75/fmodaz8/
    Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 77.0 και απλά έκανα update το CustomCSSforFx στην τελευταία του έκδοση και το πρόβλημα έφυγε. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς το CustomCSSforFx ή κάποια άλλη δικιά σου παραμετροποίηση του userChrome.css, αλλά ρίξε μια ματιά μήπως κάτι κάνει coflict εκεί.

  5. #2480
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    77.0.1 πριν λιγο
    https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/77.0.1/

    Εχω περιεργεια να δω τι θα λεει το changelog...
    ديميتريس

  6. #2481
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    77.0.1 πριν λιγο
    https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/77.0.1/

    Εχω περιεργεια να δω τι θα λεει το changelog...
    Νωρίς νωρίς.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #2482
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επειδή συζητούσαμε για τον Firefox Preview πριν κάποιο διάστημα. Μόλις αναβαθμίστηκε σε Android 10 το Xiaomi refmi note 8 pro σταμάτησε και το lag που υπήρχε πολλές φορές κατά την εναλλαγή ανοιχτών tab.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #2483
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στο userstyles.org εχουν κανει ολοκληρο css "generator" για τις παραμετρους της megabar!
    https://www.userchrome.org/megabar-s...dress-bar.html

    Και στο reddit πεφτει η αναμενομενη γκρινια για την εξαναγκασμενη αλλαγη
    https://old.reddit.com/r/firefox/com...e_the_megabar/
    ديميتريس

  9. #2484
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα βλέπω ότι αναφέρονται στην "επικάλυψη" ελάχιστου μέρους της bookmark bark.
    Για εμένα δεν υπάρχει καν τέτοιο θέμα.
    Η "επικάλυψη" είναι αμελιταία.
    Δεν προκαλεί κανένα απολύτως πρόβλημα χρήσης.
    Ούτε τίτλους κρύβει, ούτε τίποτε.
    Από τη στιγμή που όπως λες δεν το χρησιμοποιείς δεν μπορείς να καταλάβεις και αν είναι αμελητέα η επικάλυψη, ούτε αν προκαλεί πρόβλημα χρήσης.
    ΟΚ, τα βρίσκεις όλα υπέροχα, το έχεις πει 4-5 φορές. Άσε εμάς με τα προβλήματα να τα αναφέρουμε μπας και βρούμε καμία λύση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από murray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 77.0 και απλά έκανα update το CustomCSSforFx στην τελευταία του έκδοση και το πρόβλημα έφυγε. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς το CustomCSSforFx ή κάποια άλλη δικιά σου παραμετροποίηση του userChrome.css, αλλά ρίξε μια ματιά μήπως κάτι κάνει coflict εκεί.
    Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Ίσως αναγκαστώ να το κάνω μια που για μένα και τη δική μου χρήση είναι προβληματικό. Έχω 10 φακέλους με διαφορετικές κατηγορίες bookmarks και τις χρησιμοποιώ συνεχώς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο userstyles.org εχουν κανει ολοκληρο css "generator" για τις παραμετρους της megabar!
    https://www.userchrome.org/megabar-s...dress-bar.html

    Και στο reddit πεφτει η αναμενομενη γκρινια για την εξαναγκασμενη αλλαγη
    https://old.reddit.com/r/firefox/com...e_the_megabar/
    Λογικό να υπάρχει γκρίνια. Ξύπνησε μια μέρα ένας τυπάς στο Mountain View και την ώρα που έτρωγε το τοστ με το αβοκάντο σκέφτηκε τι λείπει από το Firefox και σκέφτηκε ότι είναι η μπάρα για όσους έχουν πρεσβυωπία.
    No one flirts like a Malkavian

  10. #2485
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Durdyn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη στιγμή που όπως λες δεν το χρησιμοποιείς δεν μπορείς να καταλάβεις και αν είναι αμελητέα η επικάλυψη, ούτε αν προκαλεί πρόβλημα χρήσης.
    ΟΚ, τα βρίσκεις όλα υπέροχα, το έχεις πει 4-5 φορές. Άσε εμάς με τα προβλήματα να τα αναφέρουμε μπας και βρούμε καμία λύση.
    Απλά βλέπω κάποιους να αναφέρονται σε υποτιθέμενα ουσιώδη ζητήματα όπως αυτά του design.
    Από εποχής australis χτυπιόνταν κάποιοι... γιατί αυτό έγινε έτσι... γιατί το άλλαξαν... πώς θα το μακελέψω με Theme Restorer κλπ.
    Το να μου πεις ότι αφαίρεσαν λειτουργίες από τα options ή υπάρχουν περιορισμοί στο about:config που σχετίζονται με την απόδοση, την ασφάλεια κλπ... το καταλαβαίνω.
    Το να μου λες... πέφτει πάνω στο 1/5 της bookmark bar... όχι... δεν σε δικαιολογήσω ποτέ.
    Είναι καθαρά ιδιοτροπίας δικής σου και άλλων που απλά γκρινιάζετε στην οποιαδήποτε αλλαγή στο Interface.
    Φυσικά είναι δικαίωμά σου να ψάχνεις να βρεις λύση σε αυτό το μέγα πρόβλημα που απασχολεί τις τελευταίες μέρες την κοινότητα της Mozilla.
    Δεν σε κατηγορώ σε αυτό. Δικαίωμά σου να χρησιμοποιείς τον χρόνο σου όπως θέλεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #2486
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά βλέπω κάποιους να αναφέρονται σε υποτιθέμενα ουσιώδη ζητήματα όπως αυτά του design.
    Από εποχής australis χτυπιόνταν κάποιοι... γιατί αυτό έγινε έτσι... γιατί το άλλαξαν... πώς θα το μακελέψω με Theme Restorer κλπ.
    Το να μου πεις ότι αφαίρεσαν λειτουργίες από τα options ή υπάρχουν περιορισμοί στο about:config που σχετίζονται με την απόδοση, την ασφάλεια κλπ... το καταλαβαίνω.
    Το να μου λες... πέφτει πάνω στο 1/5 της bookmark bar... όχι... δεν σε δικαιολογήσω ποτέ.
    Είναι καθαρά ιδιοτροπίας δικής σου και άλλων που απλά γκρινιάζετε στην οποιαδήποτε αλλαγή στο Interface.
    Φυσικά είναι δικαίωμά σου να ψάχνεις να βρεις λύση σε αυτό το μέγα πρόβλημα που απασχολεί τις τελευταίες μέρες την κοινότητα της Mozilla.
    Δεν σε κατηγορώ σε αυτό. Δικαίωμά σου να χρησιμοποιείς τον χρόνο σου όπως θέλεις.
    Ε καλά μην με δικαιολογήσεις, δεν θα χάσω και τον ύπνο μου. Το έγραψες μία, το έγραψες δύο, πόσες φορές ακόμα θα μας πεις ότι όλα είναι υπέροχα;
    Χρησιμοποιώ Netscape Navigator από το 1996-97 περίπου και συνεχίζω με Firefox από τότε που πρωτοβγήκε. Δεν θυμάμαι να γνωριζόμαστε από κάπου και να ξέρεις ότι γκρινιάζω στην οποιαδήποτε αλλαγή. Όταν υπάρχει κάτι που με ενοχλεί το λέω και το ψάχνω. Όταν μου αρέσει κάτι (π.χ. κουμπιά για screenshot, copy link, Pocket κτλ) επίσης το λέω. Ίσως θα πρέπει να καταλάβεις ότι δεν χρησιμοποιούμε όλοι με τον τρόπο σου το πρόγραμμα. Είπες ότι δεν χρησιμοποιείς bookmarks, άρα τι προσπαθείς να μου πεις; Ότι ξέρεις καλύτερα από μένα τι επηρεάζει τη δουλειά μου;

    Προσωπικά ούτε μου αρέσει αισθητικά (υποκειμενικό) και ενοχλεί τον τρόπο εργασίας μου (αντικειμενικό). Από τη στιγμή που υπήρχε η επιλογή στο about:config ας έκαναν ό,τι ήθελαν, τώρα το έβγαλαν και αυτό.
    Όσο σε βλέπω, η μόνιμη επωδός σου είναι "όλα τέλεια και υπέροχα, μυρίζει μονόκερους, είστε όλοι παράξενοι". Μπορείς απλά και να προσπερνάς όσα ποστ σου είναι αδιάφορα, δεν θα χαθεί ο κόσμος αν δεν μας πεις ότι όλα είναι καταπληκτικά.
    No one flirts like a Malkavian

  12. #2487
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Να πω και γω τον καημο μου? :P
    Το σημαντικοτερο κουσουρι της megabar ειναι οντως η μεγεθυνση της. Τα υπολοιπα κουσουρια, που δεν ειδα να αναφερονται καπου αναλυτικα και τα αναλυει μονο στη σελιδα του userstyles παραπανω ειναι εξισου σημαντικα για μενα.
    Για αρχη, οχι, δεν θελω να προτεινονται πανω πανω οι σελιδες που επισκεπτομαι περισσοτερο. Τις εχω στο about:newtab σε στυλ speed dial, αν θελω θα τις πατησω απο εκει. Βασικα, εγω δεν τις εχω, μιας και η about:newtab μου ειναι εντελως κενη και ιδια με την about:blank.
    Μετα, ειναι το 2 row layout, που βολευει μονο σε οθονες αφης και πουθενα αλλου. Μετα, ειναι τα seach buttons στο κατω μερος και τελος ολα αυτα που λεει ο τυπος εκει που εγω τα παρατηρω για πρωτη φορα και τα περισσοτερα ειναι ψιλοαχρηστα, με εξαιρεση το informational bar που ειναι εντελως αχρηστο :P
    ديميتريس

  13. #2488
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.343
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Firefox 77.0.1 will be released today to fix one issue
    Mozilla stopped the rollout of Firefox 77.0 Stable because of the bug. The organization created a patch and plans to release it on June 3, 2020 to the Firefox Stable population.
    Όσοι είστε με 77 περάστε την 77.0.1.
    Υπάρχει σύνδεσμος σε προηγούμενα μηνύματα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #2489
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε γιατί δεν βάζεις μία έκδοση ESR;
    Από τέτοια σας γράφω πλέον κι εγω. Διάβαζα αναγκαστικά ως επισκέπτης το νήμα γιατί ξήλωσα τον FF77, αφου κόντεψα να σπάσω τα πάντα με την εκνευριστική αλλαγή αλα ΟΥΜΠΟΥΝΤΟΥ "ξέρουμε πως να σας κάνουμε τη ζωη πιο εύκολη πριν απο εσάς για εσάς"

    Μετα το φιάσκο του 75 που καπως το σουλούπωσα και ηρέμησα, ήρθε σήμερα η αναβάθμιση στο 77 και έφερε πάλι τη ρημαδομπάρα που να τη βάλουν κλύσμα. Τελικά πρεπει να διαβάζω πάντα το change log πριν εγκρίνω τα update. Ουτε τα χέρια του δεν ειναι να εμπιστεύεται κανείς σήμερα πόσο μάλλον τις εταιρίες.

    Ευτυχώς πριν τον ξηλώσω μου κοψε και έκανα το προφιλ backup απο appdata και μετέφερα πολύ σημαντικά bookmarks, ιστορικό κλπ στον 68 ESR.

    Έστειλα και μήνυμα στη Μοζιλλα που με ρώταγε γιατι απεγκατέστησα τον 77.

    Και πολύ απλά τους έγραψα ότι δεν μου αρέσουν οι νέες αλλαγές στην URL bar που εξαφάνισαν το βελάκι για drop down και έκαναν να πετάγεται η μπάρα έτσι πρησμένη και να καλύπτει τα πάντα, όπως και το να μη μου δείχνει τα τελευταια 10 20 30 entries μου οταν κάνω κλικ.

    Και χολωμένος τους τα χωσα ότι δε θα κάθομαι εγω να τροποποιώ τον browser απο τα boolean etc. values στο about:config κάθε φορά επειδή αυτοί θέλουν να βάλουν "features" ο Θεος να τα κάνει τέτοια.

    Είσαι άγιος άνθρωπος για την πρότασή σου στον φίλο περί ESR και σε ευχαριστώ.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  15. #2490
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.084
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χρησιμοποιεί κανείς Firefox Preview Nightly? Του άρεσε ο νέος τρόπος εμφάνισης των ανοιχτών Tab?

Σελ. 166 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 146156161164165166167168171176186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας