Σελ. 147 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.191-2.205 από 6082
  1. #2191
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.453
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδη το ρωτησε και ενας τυπος στο reddit του ff σημερα, δες τι εχει πει ο τυπος στο δευτερο μηνυμα για τις παραμετρους στο about:config
    https://old.reddit.com/r/firefox/com..._here_to_stay/
    ديميتريس

  2. #2192
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη το ρωτησε και ενας τυπος στο reddit του ff σημερα, δες τι εχει πει ο τυπος στο δευτερο μηνυμα για τις παραμετρους στο about:config
    https://old.reddit.com/r/firefox/com..._here_to_stay/
    Ανακουφιση! Ευχαριστω!
    Αν και, σε ενα σχολιο παρακατω λενε προσωρινη λυση ειναι αυτη για οσους το επιθυμουν και θα αφαιρεθει η δυνατοτητα αυτη καποια στιγμη...τελοσπαντων, εστω και προσωρινα εχω το βελακι πισω με τις διευθυνσεις.
    Κανουν παντως φιλοτιμες προσπαθειες για να πονοκεφαλιαζουμε σε καθε εκδοση....
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  3. #2193
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.453
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε περιπτωση που εχουμε καποιον εδω μεσα που χρησιμοποιει waterfox
    https://www.ghacks.net/2020/02/14/wa...ld-to-system1/
    https://old.reddit.com/r/privacy/com...to_be_sold_to/
    ديميتريس

  4. #2194
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Τα κατάφεραν πάλι εκεί στη Φώφη. Σήμερα αναβαθμιστηκε ο nightly που έχω στο κινητό και έγινε preview. Εξαφανίστηκε η επιλογή αναζήτησης από το long press. Βασικά εξαφανίστηκε η επιλογή για τη Google. Μου εμφανίζει τον edge που έχω επίσης εγκατεστημένο, την εφαρμογή της Wikipedia και κάποιες άλλες. Αλλά γενική αναζήτηση όχι.

    Το στον Π...... Κάνουν; Θέλουν να μας διώξουν όλους; Πριν λίγες εβδομάδες έγραψα πως ΜΟΝΟΣ λόγος που κάθομαι είναι ο σεβασμός της Φώφης στις δικές μου γραμματοσειρές. Ήμουν πιστός χρήστης nightly από τότε που έκαναν τις πρώτες δοκιμές με το electrolysis και σερνόταν το σύμπαν. Δεν τους εγκατέλειψα ποτέ πάρα μονο εκείνες τις ημέρες που απλά κρεμαγε. Και τώρα πάνε να μας διώξουν με το ζόρι. Σαν τα μπαρ που πάει μια η ώρα και κλείνουν τη μουσική.

  5. #2195
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ένα-ένα.
    Preview χρησιμοποιώ απ όταν βγήκε στο κινητό.
    Αν πατήσω πάνω στην url bar μου βγάζει αναζήτηση σε google Και bookmarks όπως πάντα.
    Και δουλεύει σωστά όπως και πριν.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #2196
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα-ένα.
    Preview χρησιμοποιώ απ όταν βγήκε στο κινητό.
    Αν πατήσω πάνω στην url bar μου βγάζει αναζήτηση σε google Και bookmarks όπως πάντα.
    Και δουλεύει σωστά όπως και πριν.
    Μιλάω για αναζήτηση σε long press στο κείμενο. Βγάζει κανονικά copy, translate και τις επιλογές που έγραψα πριν. Όχι όμως και την κλασική αναζήτηση.

  7. #2197
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περιπτωση που εχουμε καποιον εδω μεσα που χρησιμοποιει waterfox
    https://www.ghacks.net/2020/02/14/wa...ld-to-system1/
    https://old.reddit.com/r/privacy/com...to_be_sold_to/
    Πωλήθηκε σε διαφημιστική εταιρεία;

  8. #2198
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Not sure of all the details yet, but the UK Companies House (the business registration system in the UK) shows that System1 Director Michael Blend was appointed director of Waterfox on December 13, 2019. Alex Kontos, founder and former "person with significant control" (over 75% ownership) stepped down as director the same day.
    Alex Kontos

    Project Lead όντως στον Waterfox.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #2199
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω για αναζήτηση σε long press στο κείμενο. Βγάζει κανονικά copy, translate και τις επιλογές που έγραψα πριν. Όχι όμως και την κλασική αναζήτηση.
    Ισχύει. Έχω τον Firefox Preview από τις πρώτες μέρες που βγήκε και ήταν έτσι. Ευελπιστώ ότι κάποια στιγμή θα το προσθέσουν.
    Ανυπόγραφος

  10. #2200
    Εγγραφή
    29-05-2005
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    d-link g624t
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κατάφεραν πάλι εκεί στη Φώφη. Σήμερα αναβαθμιστηκε ο nightly που έχω στο κινητό και έγινε preview. Εξαφανίστηκε η επιλογή αναζήτησης από το long press.
    Λογικό να σπάνε πράγματα στον Preview. Αν θέλεις σταθερότητα, γιατί δεν βάζεις τον stable;
    Time marches
    On and on and on, flies eternally

  11. #2201
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ronin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό να σπάνε πράγματα στον Preview. Αν θέλεις σταθερότητα, γιατί δεν βάζεις τον stable;
    Δεν είναι θέμα σταθερότητας αλλά χαζομάρας. Δεν έχει "σπάσει" κάτι για να δω εναλλακτική αλλά το έχουν αφαιρέσει εντελώς. Άλλωστε όπως έχω δηλώσει επανειλημμένως έχω και εναλλακτικές. Στο "σταθερό" υπάρχει ο edge, ο chrome και ο σταθερός FF ενώ στο κινητό ο προεγκατεστημένος chrome.

    Το θεωρώ εντελώς άκυρο. Είναι σαν να σου πουλάνε αυτοκίνητο χωρίς καθίσματα. Αφού έχει σασί να κάτσεις κάτω οκλαδόν.

  12. #2202
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα σταθερότητας αλλά χαζομάρας. Δεν έχει "σπάσει" κάτι για να δω εναλλακτική αλλά το έχουν αφαιρέσει εντελώς. Άλλωστε όπως έχω δηλώσει επανειλημμένως έχω και εναλλακτικές. Στο "σταθερό" υπάρχει ο edge, ο chrome και ο σταθερός FF ενώ στο κινητό ο προεγκατεστημένος chrome.

    Το θεωρώ εντελώς άκυρο. Είναι σαν να σου πουλάνε αυτοκίνητο χωρίς καθίσματα. Αφού έχει σασί να κάτσεις κάτω οκλαδόν.
    Ίσως δεν είναι κάτι οριστικό.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #2203
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν είναι κάτι οριστικό.
    Μακάρι με τους #5^$@%*$@#.

    Όσο και φανατικός χρήστης Google να είμαι πάντα υποστηρίζω τις εναλλακτικές. Θεωρώ μεγάλο λάθος την υποστήριξη στο Chromium από τους πάντες. Κάποια στιγμή θεωρώ ότι θα δούμε μια νέα 90's MS να γεννιέται. Και τότε θα "κλάψουνε πολλές μανούλες" διότι το 99% της εργασίας μας θα γίνεται μέσα από ένα browser οπότε θα μας ελέγχει όλους.

  14. #2204
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι με τους #5^$@%*$@#.

    Όσο και φανατικός χρήστης Google να είμαι πάντα υποστηρίζω τις εναλλακτικές. Θεωρώ μεγάλο λάθος την υποστήριξη στο Chromium από τους πάντες. Κάποια στιγμή θεωρώ ότι θα δούμε μια νέα 90's MS να γεννιέται. Και τότε θα "κλάψουνε πολλές μανούλες" διότι το 99% της εργασίας μας θα γίνεται μέσα από ένα browser οπότε θα μας ελέγχει όλους.
    Και εγώ με Chrome έπαιζα για πολύ καιρό αλλά εδώ και κάποιο διάστημα είμαι με firefox. Δεν είμαι κανένας πολύ απαιτητικός που θα σκαλίσω τα πάντα. Για την χρήση που κάνω είμαι ικανοποιμένος. Γρήγορη απόκριση, δεν έχει μασήσει πουθενά έως τώρα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #2205
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Διαφορά στην ταχύτητα δεν μπορώ να δω διότι έχω τίγκα τις λίστες στο Ublock Origin οπότε αναγκαστικά χάνω κάμποσο. Και όπως έχω γράψει και άλλη φορά είναι ολίγον αρχαίο το σύστημά μου με μηχανικό δίσκο και 4C οπότε η cache επιβραδύνει ακόμη περισσότερο τα πράγματα. Βέβαια σε κάθε αναβάθμιση βελτιώνονται αρκετά κάποια πράγματα. Πχ πριν λίγο καιρό σε κάποια "βαριά" sites έβλεπα κενή σελίδα με τον spinning cursor στη μέση. Τώρα ο FF πάει μια χαρά. Κρασάρισμα να μη το ματιάσω έχω πάρα πολύ καιρό να δω.

Σελ. 147 από 406 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας