Σελ. 52 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 1307
  1. #766
    Εγγραφή
    08-03-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως 100αρι δεν το βλεπω με βαση τα νουμερα που εβαλες.
    κοντα στα 80 θα πρεπε αλλα αμα εχεις αποσυνδεσεις τι να το κανεις.
    αλλα αν υπαρχει προβλημα στο καλωδιο μπορει να βελτιωθουν τα στατιστικα.
    Αστο καμια βδομαδα να δεις τι μπορει να κανει. αν δεν σε ικανοποιει η κατασταση τοτε γυρνα σε 50 αφου επαιζες απροβληματιστα.

    το φαστ πατη εννοειται πως δεν βοηθαει προβληματικες γραμμες.
    Σε ευχαριστώ πολύ puffy για την απάντηση.

    Θα προσπαθήσω να εξαλείψω την περίπτωση προβλήματος, έαν αυτό υπάρχει από την δική μου μεριά, με ένα νέο καλώδιο από το box της πολυκατοικίας στο διαμέρισμά μου. Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που θα πρέπει να προσέξω; Υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιησω το ίδιο καλώδιο εάν έρθει και οπτική στην περιοχή μου ή είναι υαλί το καλώδιο της οπτικής όπως αυτό του ήχου; Sorry αλλά είμαι ασχετος....

  2. #767
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    αν στον κατανεμητη/box μετρησε πανω κατω οτι δειχνει το modem σου, τοτε δεν ειναι δικο σου προβλημα.
    για καλωδια δεν γνωριζω, υπαρχουν αλλοι πολυ πιο σχετικοι να απαντησουν.
    οταν φερουν οπτικη στο σπιτι σου, τοτε αυτη η καθετη δεν θα χρησιμοποειται πλεον.θα τερματιζει η ινα στο διαμερισμα οχι στον κατανεμητη.(μαλλον, θα δουμε κιολας)

  3. #768
    Εγγραφή
    08-03-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν στον κατανεμητη/box μετρησε πανω κατω οτι δειχνει το modem σου, τοτε δεν ειναι δικο σου προβλημα.
    για καλωδια δεν γνωριζω, υπαρχουν αλλοι πολυ πιο σχετικοι να απαντησουν.
    οταν φερουν οπτικη στο σπιτι σου, τοτε αυτη η καθετη δεν θα χρησιμοποειται πλεον.θα τερματιζει η ινα στο διαμερισμα οχι στον κατανεμητη.(μαλλον, θα δουμε κιολας)
    Καλημέρα,

    Οχι δεν μέτρησε στον κατανεμητη, μέτρισε στην κολώνα 20 μέτρα μακρια από τον κατανεμητη. Το box είναι σε σημείο που γινεται προσβάσιμο μέσα από το σπίτι και δεν ήμουν εκεί όταν ήρθε.

    Για την οπτική κατάλαβα, αν έρθει, όποτε έρθει, περνάνε νέο καλώδιο, το παλιο είναι άρχηστο. Αυτό με βοηθάει να αποφασίσω και τι θα κάνω.

    Λέω να περάσω καλώδιο cat 5 τουλάχιστον, εξωτερικά του σπιτιού, με τα λιγότερα δυνατόν μερεμέτια καθώς σε 1 ή δύο χρόνια θα μπει οπτική. Αρα, απορρίπτω την ιδέα να περάσω εσωτερικά στους τοίχους με ατσαλίνα νέο καλώδιο. Ημουν στο τσακ να το κανω....

    Σήμερα το πρωι ξύπνησα και είμαι online 11 ώρες straight με συγχρονισμό στα 35000Kbps και 0 crc errors (τα error είναι σταθερά 10700 ώρες τώρα). Χθες το βραδυ μιλούσα με εναν τεχνικό του 13888 και το ζήτησα να μου κανει υποβάθμιση στην ταχύτητα αλλά όπως είπε εκείνος δεν μπορούσε, έπρεπε να μιλήσω με τα συμβόλαια. Αλλά επειδή ήταν ήδη αργά το άφησα. Πως εξηγείται η τεράστια πτώση στην ταχυτητα; Να σας πω, δεν με χαλάει γιατί δεν πέφτει η σύνδεση και μπορώ και κανω δουλεια ανετα. Από ταχύτητα VDSL 30αρα, pa mal pa mal.... αλλά upload 9MB/s!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats3.jpg  


  4. #769
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Οχι δεν μέτρησε στον κατανεμητη, μέτρισε στην κολώνα 20 μέτρα μακρια από τον κατανεμητη. Το box είναι σε σημείο που γινεται προσβάσιμο μέσα από το σπίτι και δεν ήμουν εκεί όταν ήρθε.

    Για την οπτική κατάλαβα, αν έρθει, όποτε έρθει, περνάνε νέο καλώδιο, το παλιο είναι άρχηστο. Αυτό με βοηθάει να αποφασίσω και τι θα κάνω.

    Λέω να περάσω καλώδιο cat 5 τουλάχιστον, εξωτερικά του σπιτιού, με τα λιγότερα δυνατόν μερεμέτια καθώς σε 1 ή δύο χρόνια θα μπει οπτική. Αρα, απορρίπτω την ιδέα να περάσω εσωτερικά στους τοίχους με ατσαλίνα νέο καλώδιο. Ημουν στο τσακ να το κανω....

    Σήμερα το πρωι ξύπνησα και είμαι online 11 ώρες straight με συγχρονισμό στα 35000Kbps και 0 crc errors (τα error είναι σταθερά 10700 ώρες τώρα). Χθες το βραδυ μιλούσα με εναν τεχνικό του 13888 και το ζήτησα να μου κανει υποβάθμιση στην ταχύτητα αλλά όπως είπε εκείνος δεν μπορούσε, έπρεπε να μιλήσω με τα συμβόλαια. Αλλά επειδή ήταν ήδη αργά το άφησα. Πως εξηγείται η τεράστια πτώση στην ταχυτητα; Να σας πω, δεν με χαλάει γιατί δεν πέφτει η σύνδεση και μπορώ και κανω δουλεια ανετα. Από ταχύτητα VDSL 30αρα, pa mal pa mal.... αλλά upload 9MB/s!!!
    Στην κολώνα που μέτρησε έβγαλε 100mbps ???

  5. #770
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μετά από πολλή ταλαιπωρεία και τηλέφωνα και επισκέψεις τεχνικών, παρέδωσα τα όπλα γιατί βαρέθηκα να χαλιέμαι. 100αρα σε wind που δεν συγχρόνιζε ψηλά και δεν μου έδιναν fastpath, γύρισε σε ΟΤΕ με fastpath και γύρω στα 65mbps σταθερά. Μεσολάβησαν ενέργεις για αύξηση του συγχρονισμού με τελική ενέργεια να με γυρίσουν μόνοι τους σε προφιλ 35b όπου διαπιστώθηκε αύξηση συγχρονισμου στα 77 περίπου καμιά φορά έβλεπα και παραπάνω αλλά είχα σκαμπανεβάσματα, κολλήματα και πολλά crc errors. Το πρόβλημα το "έλυσα" μόνος μου (πέρασε πάνω από μήνας στα τηλέφωνα για την ΝΕΑ κατάσταση που δημιουργήθηκε από την αλλαγη προφιλ) γιατί δεν έβγαζα άκρη απενεργοποιώντας όλα τα προφιλ μέσα στο ρούτερ εκτός απο το 17Α που είχα εξ αρχής στα 65 αλλά χωρίς προβλήματα.

    Πλέον είμαι με fastpath κανονικά και όλα κομπλέ εκτός από την ταχύτητα που από αυτά που διαβάζω ίσως ξυπνήσω μια μέρα και την δω τερματισμένη, μέχρι να διαβάσουν το manual, να κάνουν κανα σεμινάριο τα παιδιά για να μπορούν να σετάρουν κανονικά τις καμπίνες, να δοκιμάσουν πάνω μας αυτά που έμαθαν, υγεία να χουμε όσο ζούμε ελπίζουμε:

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Koeman : 10-03-19 στις 13:48.

  6. #771
    Εγγραφή
    08-03-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ikarak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κολώνα που μέτρησε έβγαλε 100mbps ???
    Ναι έτσι μου είπε, ότι στην κολώνα έχει 100Mbps.

    Αποφάσισα να περάσω ενα cat καλώδιο εξωτερικά μέχρι τον κατανεμητη για να είμαι 100% σιγουρος ότι παίρνω ότι μπορεί να δώσει η γραμμη. Αν δεν είμαι ικανοποιημένος θα πάω σε υποβάθμιση.

    Πάντως τα προβλήματα παραμένουν, χιλιάδες τα CRC, αλλά δεν έχω αποσυνδέσεις. Το ιντερνετ κανει σκαμπανεβάσματα, σταματαει και ξεκινάει αλλά δεν κόβεται η συνδεση.

    Θα δουμε πως θα πάει.

  7. #772
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από πολλή ταλαιπωρεία και τηλέφωνα και επισκέψεις τεχνικών, παρέδωσα τα όπλα γιατί βαρέθηκα να χαλιέμαι. 100αρα σε wind που δεν συγχρόνιζε ψηλά και δεν μου έδιναν fastpath, γύρισε σε ΟΤΕ με fastpath και γύρω στα 65mbps σταθερά. Μεσολάβησαν ενέργεις για αύξηση του συγχρονισμού με τελική ενέργεια να με γυρίσουν μόνοι τους σε προφιλ 35b όπου διαπιστώθηκε αύξηση συγχρονισμου στα 77 περίπου καμιά φορά έβλεπα και παραπάνω αλλά είχα σκαμπανεβάσματα, κολλήματα και πολλά crc errors. Το πρόβλημα το "έλυσα" μόνος μου (πέρασε πάνω από μήνας στα τηλέφωνα για την ΝΕΑ κατάσταση που δημιουργήθηκε από την αλλαγη προφιλ) γιατί δεν έβγαζα άκρη απενεργοποιώντας όλα τα προφιλ μέσα στο ρούτερ εκτός απο το 17Α που είχα εξ αρχής στα 65 αλλά χωρίς προβλήματα.

    Πλέον είμαι με fastpath κανονικά και όλα κομπλέ εκτός από την ταχύτητα που από αυτά που διαβάζω ίσως ξυπνήσω μια μέρα και την δω τερματισμένη, μέχρι να διαβάσουν το manual, να κάνουν κανα σεμινάριο τα παιδιά για να μπορούν να σετάρουν κανονικά τις καμπίνες, να δοκιμάσουν πάνω μας αυτά που έμαθαν, υγεία να χουμε όσο ζούμε ελπίζουμε:

    δεν αποκλειται, παντως εισαι πολυ χαμηλα και snr χαμηλο, που θα κοιτουσα κατ ελαχιστον πριζες και συνδεσμολογια. εκτος κι αν μετρανε οι τεχνικοι τα ιδια εξω απ το σπιτι.
    επισης βγαλε το sra. αν μεινεις σταθερος χωρις αποσυνδεσεις, μπορει να κερδισεις κατι παραπανω. αν κανεις αποσυνδεσεις ξαναβαλτο.

  8. #773
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι έτσι μου είπε, ότι στην κολώνα έχει 100Mbps.

    Αποφάσισα να περάσω ενα cat καλώδιο εξωτερικά μέχρι τον κατανεμητη για να είμαι 100% σιγουρος ότι παίρνω ότι μπορεί να δώσει η γραμμη. Αν δεν είμαι ικανοποιημένος θα πάω σε υποβάθμιση.

    Πάντως τα προβλήματα παραμένουν, χιλιάδες τα CRC, αλλά δεν έχω αποσυνδέσεις. Το ιντερνετ κανει σκαμπανεβάσματα, σταματαει και ξεκινάει αλλά δεν κόβεται η συνδεση.

    Θα δουμε πως θα πάει.
    Φίλε, εφόσον στην κολόνα έβγαλε 100mbps κι εφόσον η κολόνα απέχει μόνο 20 μέτρα από τον κατανεμητή θα έπρεπε να κλειδώνεις αν όχι 100mbps, σίγουρα πάνω από 95mbps.
    1) Αυτό που πρέπει να μάθουμε σε πρώτη φάση είναι, εάν πιάνεις 100mbps και στον κατανεμητή.
    α) Εάν λοιπόν πιάνεις 100mbps και στον κατανεμητή, σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα στο καλώδιο που φεύγει από τον κατανεμητή και φθάνει στην πρίζα σου.
    β) Εάν δεν πιάνεις 100mbps στον κατανεμητή, αλλά κάτι σαφώς υποδεέστερο, π.χ. 60-70-80mbps, σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα στο καλώδιο που έρχεται από την κολόνα και φθάνει στον κατανεμητή.

    Οδηγίες :

    Παίρνεις το Router, πηγαίνεις στον κατανεμητή, συνδέεις το ζεύγος της γραμμής σου με ένα ξεγυμνωμένο τηλεφωνικό καλώδιο το οποίο από την άλλη έχει κλιψάκι και το κουμπώνεις στο Router.

  9. #774
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν αποκλειται, παντως εισαι πολυ χαμηλα και snr χαμηλο, που θα κοιτουσα κατ ελαχιστον πριζες και συνδεσμολογια. εκτος κι αν μετρανε οι τεχνικοι τα ιδια εξω απ το σπιτι.
    επισης βγαλε το sra. αν μεινεις σταθερος χωρις αποσυνδεσεις, μπορει να κερδισεις κατι παραπανω. αν κανεις αποσυνδεσεις ξαναβαλτο.
    Καλημέρα φίλε Puffy, δυστυχώς τα ίδια μετράνε και έξω από το σπίτι όλοι όσοι ήρθαν οπότε το αποκλείσαμε το θέμα εσωτερικής καλωδίωσης. Είχα δοκιμάσει να κλείσω το SRA όταν ήμουν στο 35Β που ήταν προβληματική η κατάσταση και χωρίς sra δεν έπαιζε σχεδόν καθόλου. Θα ξαναδοκιμάσω τώρα, ευχαριστώ. Πάντως δεν καταλαβαίνουν στον οτε ότι κάποιοι θέλουμε και το upload, βαρέθηκα να τους λέω ότι δεν επιθυμώ υποβάθμιση απλά δώστε μου λιγότερα αλλά να δουλεύουν.

    Καλή δύναμη σε όλους, εδώ είμαστε αν προκύψει κάτι νεότερο από εμας τους "ανήσυχους" θα ενημερώσω, τώρα θέλω σιγά σιγά να τους ενοχλήσω για το πατρικό μου που είναι δίπλα αλλά πλέον δεν εμφανίζεται στην εμπορική διαθεσιμότητα τα 100ρια και τα 200ρια που εμφανιζόντουσαν όταν έκανα την σύνδεση τον Ιούλιο

  10. #775
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    αφου εχεις διαθεσιμοτητα 35β τοτε πες τους να σε βαλουν σε 35b τοτε. αν το κανουν θα πιανεις 100αρα
    το εχουν κανει σε παιδια με 100αρες που κλειδωναν πολυ χαμηλα οπως εσυ.

  11. #776
    Εγγραφή
    03-08-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.6(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι και τι καμπίνα έχουν στήσει... εμένα εδώ κλειδώνει 103 σχεδόν και
    Attenuation (Down/Up)
    5.5 / 10.0 dB
    Δεν ξέρω να εκτιμήσω μέχρι πόσο μπορεί να πιάσει γιατί το έχω κάψει το μυαλό μου λόγο δουλειάς... πάντως στη σελίδα ο ΟΤΕ μας έχει διαθέσιμους μέχρι 100 και για τα 200 να επικοινωνήσω μαζί τους. Πήρα μια μέρα τηλ. μου ζήτησε αριθμό μια κοπέλα που μετά βίας πληκτρολογούσε και μπηκε στην ίδια σελίδα που μπαίνουμε όλοι να δούμε και μου είπε ότι μέχρι 100 πάει δεν δίνουν 200... αλλά είμαι σίγουρος ότι αν μίλαγα με κάποιον πιο καταρτισμένο και ενημερωμένο θα μου έλεγε πως γίνεται, 35b καμπίνα και να μην πιάνει 200; Χλωμό... από μια που δεν ήξερε χάσανε στην ουσία ένα συμβόλαιο για 200αρα.

  12. #777
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου εχεις διαθεσιμοτητα 35β τοτε πες τους να σε βαλουν σε 35b τοτε. αν το κανουν θα πιανεις 100αρα
    το εχουν κανει σε παιδια με 100αρες που κλειδωναν πολυ χαμηλα οπως εσυ.

    Όταν με έβαλαν σε 35b άρχισα να έχω προβλήματα, δεν είχα αποσυνδέσεις αλλά είχα πάρα πολλα errors, πολύ buffering σε streams, κακή εμπειρία gaming είτε με άκουγαν με διακοπές είτε έπαιρνα μηνύματα connecting to server ολη την ώρα και φυσικά τρελά σκαμπανεβάσματα στον συγχρονισμό (live), έκανα refresh την μία έδειχνε 80 την άλλη 48 την άλλη 65 κλπ, κάθε refresh ήταν μια νέα εμπειρία.

    Για λόγους που δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα μου έκανε εντύπωση για ΟΤΕ, δεν έβγαλα άκρη με τις ανναγελίες βλάβης που έκανα. Ήταν λες και μίλαγα σε τοίχο ή λες και έλεγα κάτι δυσνόητο...φαντάσου είχα ζητήσει να με γυρίσουν στην πρότερη κατάσταση πριν την αλλαγή προφίλ και 2 βδομάδες μετά δεν είχε αλλάξει τίποτα και εγω με το ζόρι άνοιγα σελίδες...

    Τελικά έκανα αυτό που είπα, μπήκα στο ρουτερ και απενεργοποιησα μονος μου ολα τα προφιλ εκτος απο το 17Α, κλείδωσα σε αυτό και επέστρεψε η κανονικότητα ούτε errors ούτε τίποτα. Δεν μπορώ να ξέρω τι έκαναν λάθος ποιος γιατι και πότε ή γιατί το 35B δεν δούλεψε ποτέ σωστά στην περίπτωσή μου. Για μένα κάποιος δεν έκανε κάτι καλά από την μεριά τους όλα τ'άλλα είναι να χουμε να λέμε. Όταν ο χαλκός φταίει για τα προβλήματά μου αλλά με μια αλλαγή προφιλ ξαφνικα ο χαλκός είναι καλός, άντε βγάλε άκρη...Αν υπάρχει λογική πίσω από αυτά που βιώνω με αυτή την γραμμή από την αρχή μέχρι τώρα εγώ δεν την βλέπω και δηλώνω άμπαλος, κανένα πρόβλημα, απλά δεν με πείθουν.

  13. #778
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    μισο λεπτακι. δηλαδη τωρα εχεις τσεκαρισμενο μονο το 17a?
    αν δηλαδη τσεκαρεις το 35b θα παιξεις παλι σε 35b?
    αν δεν βαριεσαι, βαλε στατιστικα απο 35b τοτενες.

    δεν ειναι παραλογο αυτο που αναφερεις. οσο πιο χαμηλες ταχυτητες τοσο πιο stable.
    αν υπαρχει καποιο προβλημα στο καλωδιο ειναι λογικο να δουλευει μεχρι τοσο οσο.
    και απο ενα σημειο και πανω να μην δινει αυτα που πρεπει. δεν ελυσες κατι απλα το εβαλες σε πιο ευκολη κατασταση. πχ σε 50αρι ουτε που θα καταλαβαινες τιποτα θα νομιζες οτι εισαι τελεια

    στη θεση σου θα ζητουσα interleaved αντι για φαστ και θα ξαναβλεπα πως παει το 35b
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 14-03-19 στις 19:10.

  14. #779
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    Άνω Ιλίσια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZHN H168N
    SNR / Attn
    26(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ξαφνικά πέφτεi το ίντερνετς.... Ανοίγω router και είναι ολα στο 0. Νο Link.
    Μετά από 5 λεπτά επανέρχεται. Μπαίνω σε router και τι βλέπω;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  158 
Μέγεθος:  22,4 KB 
ID: 202881

    Περιοχή Ζωγράφου. Με είχαν ενημερώσει και στο μαγαζί που έχω εταιρικό ote ότι αυτές τις μέρες θα γίνει "αναβάθμιση" στην περιοχή και θα με στείλουν σε ευρυζωνική σύνδεση.
    Θα φάμε στην μάπα το voip αλλά τουλάχιστον θα έχουμε και 100+ που μέχρι τώρα είχαμε μείνει πίσω.

    PS.H συγκεκριμένη σύνδεση είναι 50άρα forthnet με ZTE H168N.

  15. #780
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Εντωμεταξυ το θεμα λεει

    Δειτε οσοι εχετε 100αρα παρακαλω.

    Μπαινω και γω βλεπω τον φλιο απο πανω στα 49,999.
    Ο γαμωτο τον υποβαθμισαν λεω.
    Μετα βλέπω
    PS.H συγκεκριμένη σύνδεση είναι 50άρα forthnet με ZTE H168N.

    Βγαλε ακρη τωρα
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

Σελ. 52 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2307
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-20, 17:51
  2. VDSL Vectoring 100Mbps Καλλιθεα-Παντειο, εφθασε!
    Από Fotis_Greece στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-17, 22:03
  3. VDSL Vectoring και μηνιαίος λογαριασμός
    Από Kasi86 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 19:29
  4. vdsl 50/home speed booster η vdsl vectoring
    Από panosira στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 14:10
  5. Μηνύματα: 177
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-17, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας