Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 193
  1. #31
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα και εγω αίτηση απο 1/12 σε ΟΤΕ για vdsl μεσω καμπίνας vodafone μου είπαν το ιδιο πραγμα οτι εχουν συστημικό προβλημα και οτι θα το λύσουν τωρα ποτε ουτε εκείνοι ξερουν. Γενικα υπαρχει κάποιος στον πειραια που να εχει παρει vdsl απο καμπίνα vodafone να μας πει οτι δουλεύει ;

  2. #32
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Δε μας βλέπω καλά φίλε μου. Ούτε εσένα που περιμένεις από COSMOTE για τις καμπίνες της Vodafone ούτε εμένα που περιμένω από Vodafone για τις καμπίνες της Vodafone. Μας βλέπω να βγάζουμε τη χρόνια με το ίδιο ¨συστημικο προβλημα¨!!!

    Το οποίο όσο κ αν πίεσα δε μπορούν να μου εξηγήσουν ούτε τι είναι, ούτε πως λύνεται , ούτε ποσό χρόνο θελει

  3. #33
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μας βλέπω καλά φίλε μου. Ούτε εσένα που περιμένεις από COSMOTE για τις καμπίνες της Vodafone ούτε εμένα που περιμένω από Vodafone για τις καμπίνες της Vodafone. Μας βλέπω να βγάζουμε τη χρόνια με το ίδιο ¨συστημικο προβλημα¨!!!

    Το οποίο όσο κ αν πίεσα δε μπορούν να μου εξηγήσουν ούτε τι είναι, ούτε πως λύνεται , ούτε ποσό χρόνο θελει
    Ενα μπαχαλο ειναι παντου.Εμενα που μου βγαζει ξανα οτι εχω διαθεσιμοτητα,οταν τους ρωτησα αν αλλαξε κατι και μπορουμε τωρα να προχωρησουμε σε αναβαθμιση σε VDSL,η απαντηση του τεχνικου (?) τμηματος ηταν οτι "να,ξερετε,δεν εχετε διαθεσιμοτητα εσεις,αλλα στην αναζητηση στο site που βγαζει οτι εχετε διαθεσιμοτητα και με τη διευθυνση σας και με τον αριθμο τηλ σας ειναι κατι γενικο που σημαινει οτι σ'εκεινους τους δρομους υπαρχει διαθεσιμοτητα" (αλλα οχι σ'εμενα).Και παει στο διαολο με τη διευθυνση,αλλα και με το τηλεφωνο μου "ειναι γενικο";Εχουμε πολλοι τον ιδιο αριθμο και δεν το ξερω;

  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι για να πω τον πόνο μου.

    Έχω κάνει την αίτηση από 01/12 στη Vodafone! Φαντάζομαι θα έπρεπε να ξέρω ήδη στατιστικά γραμμής.

    Τι έχει γίνει;;; ΤΙΠΟΤΑ!!!!

    Υπάρχει λέει κάποιο συστημικό πρόβλημα που επιλύουν με ταχύτητα βραδύποδα και δεν είναι σωστή η αντιστοίχιση με την καμπίνα.

    Ή δεν ξέρουν σε ποια καμπίνα ανήκω.

    Ή είναι λάθος η καμπίνα που είμαι δηλωμένος.

    Κάτι από τα παραπάνω τελοσπαντων.

    ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ
    Ο ΟΤΕ δίνει λάθος αριθμό καμπίνας για τη γραμμή σου. Ειναι αρκετά συχνο όπως και το να δίνει 2 καμπίνες για την ίδια σύνδεση.
    mac rulez

  5. #35
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ωραία. Αρκετά κατανοητό έτσι. Τι γίνεται σ αυτές τις περιπτωσεις? Ποσό περιμένει κανεις για να τελειώσει το μαρτύριο;

  6. #36
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://youtu.be/rGL9X8KJnOg Αφιερωμενο σ'ολους εμας που θελουμε το VDSL/Fiber αλλα δεν μας το δινουν λογω διαφορων εμποδιων...Ετσι για να ευθυμισουμε λιγο..

  7. #37
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά ο τίτλος του θέμάτος είναι ολόσωστος 100%, όντως είναι κατάσταση τρέλας. Σήμερα είπα να δώ αν έχουν κάνει καμιά προσφορά λόγω ημερών μιας και περιμένω να λήξη το συμβολαιό μου σε λίγες μέρες και ξαφνικά ανακαλύπτω ότι κανένας τους δεν δίνει διαθεσιμότητα υπηρεσίας VDSL στα site τους για την περιοχή?? Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι χθές με πήραν απο την wind που είδαν ότι λήγει το συμβόλαιο μου και μου πρότειναν αναβάθμιση σε 100αρα λέει fiber.... Είναι για γέλια και για κλάματα μαζί. Τι να πώ, ΕΛΛΑΔΑΡΑ σε όλο της το μεγαλείο εν έτη 2017 κλεισμένα....

  8. #38
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Εγώ έκανα αίτηση σε OTE / Cosmote παρόλο που στο site τους δεν έδινε διαθεσιμότητα και πριν 3 μέρες έγινε αποδεκτό το αίτημα από τον προηγούμενο πάροχο (Nova). Βέβαια δεν έχω ιδέα αν θα ενεργοποιηθώ το 2017 ή το 2018 αλλά θα δούμε Παιδικές ασθένειες λόγω "νεότητας" της κατάστασης φαντάζομαι.

    Όσο να πεις, δεν θα είναι συνηθισμένος και ο ΟΤΕ να παίρνει χονδρική από άλλο πάροχο (ούτε η Vodafone να το παίζει πάροχος υποδομής). Θα δούμε...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  9. #39
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σας έμαθα μεσω γνωστού τεχνικού στον ΟΤΕ για το συστημικό προβλημα, απ όσο μου ειπε λόγω vectoring συνέδεσαν 2-3 άτομα και το προβλημα ηταν οτι δεν έπαιρναν ip με αποτέλεσμα να ειναι χωρίς Ίντερνετ για καμια εβδομάδα και, οποτε μέχρι να λυθεί αυτο θα περιμένουμε φανταζομαι γι αυτο έβγαλαν και τη διαθεσιμοτητα οι άλλοι πάροχοι απ τα site.Το προβλημα με τις ip το ειχα διαβάσει καπου άλλου παλι στο φόρουμ αλλα αυτη τη στιγμή δεν μπορω να θυμηθώ σε ποιο topic.

  10. #40
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εγώ πριν λίγο μίλησα με Vodafone και το “συστημικό πρόβλημα” παραμένει μια χαρά στη θέση του αγέρωχο και περήφανο.

    Μάλιστα μου λένε πως δε χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ (λες και θα έπιανα την τσάπα να βοηθήσω) και να περιμένω να λυθεί (προφανώς του χρόνου)!!!!

  11. #41
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Και για να μην έχετε άγχος και απορίες παραμένω ακόμα με το συστημικό πρόβλημα στο χέρι...

    Θυμίζω η αίτηση έγινε την 1η Δεκέμβρη και μάλλον θα ξεχειμωνιάσουμε!!! Η τελευταία εξέλιξη είναι πως με πήραν από Vodafone να με ρωτήσουν αν τα παράθυρα του σπιτιού μου είναι μπλε γιατί θέλουν να ξέρουν ποιο είναι το σπίτι καθώς το βλέπουν από google maps (δεν πλησιάζουν με τίποτα)


    Φταίω εγώ να τα βάψω κίτρινα τώρα τα παραθυρα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος malawi : 22-12-17 στις 22:52.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για να μην έχετε άγχος και απορίες παραμένω ακόμα με το συστημικό πρόβλημα στο χέρι...

    Θυμίζω η αίτηση έγινε την 1η Δεκέμβρη και μάλλον θα ξεχειμωνιάσουμε!!! Η τελευταία εξέλιξη είναι πως με πήραν από Vodafone να με ρωτήσουν αν τα παράθυρα του σπιτιού μου είναι μπλε γιατί θέλουν να ξέρουν ποιο είναι το σπίτι καθώς το βλέπουν από google maps (δεν πλησιάζουν με τίποτα)


    Φταίω εγώ να τα βάψω κίτρινα τώρα τα παραθυρα;
    Πλάκα κάνεις έτσι?

    Τουλάχιστον εφόσον υπάρχει κόσμος που έχει κάνει αίτηση 10-15 μέρες πριν από μένα, φαντάζομαι θα ενεργοποιηθείτε και πριν από μένα και θα είστε πιο πρώιμα πειραματόζωα (όλοι μας είμαστε )
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  13. #43
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Το λυπηρό είναι ότι δεν κάνω πλακα!!!

    Όμως αυτοί μου κάνουν σίγουρα.

    Ότι είπα έγινε ακριβώς έτσι. Η κοπέλα από τη Vodafone που με πήρε Θα έστελνε και φωτο του σπιτιού από το google maps στην COSMOTE καθώς αν κατάλαβα καλά θεωρούν ότι δεν υπάρχω και δε μπορούν να με λοκαρουν για να γίνει η φορητότητα στη Vodafone. Λες και έχω τροχόσπιτο και αλλάζω κάθε βραδυ τοποθεσία για να τους μπερδέψω.

    Βέβαια όταν τους πληρώνω,υπάρχω και ο λογαριασμός μας βρίσκει μια χαρά!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος malawi : 23-12-17 στις 02:11.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λυπηρό είναι ότι δεν κάνω πλακα!!!

    Όμως αυτοί μου κάνουν σίγουρα.

    Ότι είπα έγινε ακριβώς έτσι. Η κοπέλα από τη Vodafone που με πήρε Θα έστελνε και φωτο του σπιτιού από το google maps στην COSMOTE καθώς αν κατάλαβα καλά θεωρούν ότι δεν υπάρχω και δε μπορούν να με λοκαρουν για να γίνει η φορητότητα στη Vodafone. Λες και έχω τροχόσπιτο και αλλάζω κάθε βραδυ τοποθεσία για να τους μπερδέψω.

    Βέβαια όταν τους πληρώνω,υπάρχω και ο λογαριασμός μας βρίσκει μια χαρά!!!

    Το θεμα ειναι οτι αν εκανες συνδεση απευθειας σε δικτυο Cosmote, η Cosmote θα εβρισκε αμεσως το σπιτι και χωρις google maps.
    mac rulez

  15. #45
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα!!!!

    Το θέμα είναι πως ΕΙΜΑΙ στην cosmote και δε με βρίσκει να το πει στη Vodafone!!! ΚΛΑΙΩ!!!!

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nέοι συνδρομητές VDSL στην Vodafone
    Από nm96027 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 3280
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-23, 13:34
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  3. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  4. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  5. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας