Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 193
  1. #91
    Εγγραφή
    03-08-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.6(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγώ από συστημικό πρόβλημα περίμενα 1,5 μήνα αλλά άξιζε τελικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cosmofiber.JPG 
Εμφανίσεις:  52 
Μέγεθος:  82,8 KB 
ID: 190466

  2. #92
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλημέρα φίλοι μου.

    Έχω μια εύλογη απορία. Έχω ακριβώς 46 μέρες από την αίτηση μου και ούτε υποψία ενεργοποίησης.

    Ποσό είναι το περισσότερο που έχει περιμένει κανεις για να ενεργοποιηθεί;

    Μπορεί να κάνει κάτι κανεις; Ας πούμε να διαμαρτυρηθεί κάπου;

    Όταν καλώ στη Vodafone με συμπονούν, μου λένε πως έχω δίκιο αλλά μέχρι εκεί.. μπορώ να κάνω κάτι;

    Ή θα μείνω για πάντα εγκλωβισμένος ανάμεσα στους 2 παρόχους; (Έπεσα σε μαύρη τρύπα χρονοδινης)

  3. #93
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rempes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ από συστημικό πρόβλημα περίμενα 1,5 μήνα αλλά άξιζε τελικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cosmofiber.JPG 
Εμφανίσεις:  52 
Μέγεθος:  82,8 KB 
ID: 190466
    Καλορίζικη , αντε επιτέλους κάποιος με καλα νέα !!
    Εγω περιμενω ακομη με συστημικό προβλημα ειμαι ακριβός στον 1.5 μηνα , εσένα σου ήρθε καποιο μήνυμα ή τηλεφωνο πριν γινει η ενεργοποίηση ή απλα κόπηκε το Ίντερνετ σε κάποια φαση ;

  4. #94
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Το συμπέρασμα μου είναι (αν βοηθάει αυτό τους υπολογισμούς) πως όταν μεταβαίνει κάποιος από ADSL σε VDSL σε καμπίνα και δη άλλου παρόχου, το πιθανότερο σενάριο για λόγους 'ευκολίας' είναι να μην μεταφερθεί ο βρόχος ως έχει - μιας που καταλήγει στο Α/Κ κτλ κτλ- αλλά να παραγγελθεί νέος έως την καμπίνα. Γιατί και σε μένα αυτό φαίνεται να γίνεται. Αυτό, αυτομάτως σημαίνει ότι μιλάμε για 20-30 εργάσιμες για παράδοση (και όχι 3, 5 ή 10 που θα έπαιρνε μια απλή μεταφορά σε σενάριο ενεργού βρόχου). Αν σκεφτούμε ότι τον Δεκέμβριο από 20/12 έως 05/01 λείπει μεγάλο ποσοστό με άδεια...βγαίνουν τα νούμερα.

    Εγώ έκανα αίτηση 11/12 αλλά μέχρι χτες 15/12 (που μου έκανε φορητότητα ετσιθελικά ο ΟΤΕ - και σήμερα 16 μου έκοψε και η nova την υπηρεσία μιλάμε για φοβερή συνεννόηση, αλλά ΟΚ μία μέρα είναι στην ουσία θα το παλέψω) που έλαβα ένα SMS για ενεργοποίηση μεθαύριο με ραντεβού τεχνικού & παράδοση εξοπλισμού, δεν είχα καμία απολύτως ενημέρωση - ούτε εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης, τίποτα, από το 13888. Παλιότερα τα ήξεραν αυτά, τώρα μάλλον τα κρατάνε μυστικά για να μην τους πρήζουν αν αλλάξουν.

    Θα επανέλθω με εντυπώσεις αύριο...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  5. #95
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και τα κουφά συνεχίζονται.....
    Τηλέφωνο σήμερα απο wind που μου είπαν ότι μπορούν να δώσουν τελικά 50αρι και 100αρι αν θέλω και θα με ξαναπάρουν λέει για για μου δώσουν την προσφορά τους.
    Εν το μεταξύ έχω μπει στο τρυπάκι ότι μας δουλέυουν κανονικά και δεν ξέρουν τι τους γίνετε.
    Περιμένοντας λοιπον να ακούσω τι θα μου που και με μια απορία τελικά αν πρέπει να φύγω ή όχι με τον φόβο μην περιμένω (άγνωστο πια) για να έχω υπηρεσία.

    ΥΓ
    Ο τίτλος του θρέντ ίσως να είναι ο πιο πετυχημένος ever.

  6. #96
    Εγγραφή
    03-08-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.6(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από filip29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικη , αντε επιτέλους κάποιος με καλα νέα !!
    Εγω περιμενω ακομη με συστημικό προβλημα ειμαι ακριβός στον 1.5 μηνα , εσένα σου ήρθε καποιο μήνυμα ή τηλεφωνο πριν γινει η ενεργοποίηση ή απλα κόπηκε το Ίντερνετ σε κάποια φαση ;
    Thanks! Πρήξε τους στα τηλέφωνα και τα παράπονα, εγώ ετσι τους κατάφερα, έρχεται μήνυμα που λέει ότι θα έρθει ο τεχνικός στον χώρο σου την τάδε μέρα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Όχι δεν μένεις λεπτό χωρίς νετ και τηλ.

  7. #97
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rempes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks! Πρήξε τους στα τηλέφωνα και τα παράπονα, εγώ ετσι τους κατάφερα, έρχεται μήνυμα που λέει ότι θα έρθει ο τεχνικός στον χώρο σου την τάδε μέρα για ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Όχι δεν μένεις λεπτό χωρίς νετ και τηλ.
    Μιλησα παλι σημερα θα ενεργοποιηθεί την Παρασκευή απ οτι μου είπαν , ωστόσο καμια ενημέρωση, θα δουμε

  8. #98
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα φίλοι μου.

    Έχω μια εύλογη απορία. Έχω ακριβώς 46 μέρες από την αίτηση μου και ούτε υποψία ενεργοποίησης.

    Ποσό είναι το περισσότερο που έχει περιμένει κανεις για να ενεργοποιηθεί;

    Μπορεί να κάνει κάτι κανεις; Ας πούμε να διαμαρτυρηθεί κάπου;

    Όταν καλώ στη Vodafone με συμπονούν, μου λένε πως έχω δίκιο αλλά μέχρι εκεί.. μπορώ να κάνω κάτι;

    Ή θα μείνω για πάντα εγκλωβισμένος ανάμεσα στους 2 παρόχους; (Έπεσα σε μαύρη τρύπα χρονοδινης)
    Όταν βρεις χρόνο και δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις, σου προτείνω να ρίξεις μια ματιά στα posts που είχα κάνει προς 10ετίας (από Οκτώβρη 2007 μέχρι κάποιους μήνες μέσα στο 2008) σχετικά με απίστευτη περιπέτεια που είχα περάσει. Έπος κανονικό είχε γραφτεί! Τα περισσότερα από τα 3500+ posts μου εδώ στο φόρουμ γράφτηκαν τότε. Θα σου πω μόνο περιληπτικά ότι ο τηλεφωνικός μου αριθμός "απελευθερώθηκε" μετά από πάνω από ...1 χρόνο. Σε αυτό το διάστημα από όσο θυμάμαι ούτε σε άλλο πάροχο μπορούσα να πάω, ούτε adsl να έχω σε αυτόν τον αριθμό ο οποίος ήταν πάντα ο κύριοος σταθερός αριθμός μου και καθότι είμαι επαγγελματίας μάλλον θα πρέπει να με συνοδεύσει μέχρι τέλους. Για να νιώσεις καλύτερα σου το λέω, εσύ δεν πρόκειται να περάσεις πιστεύω κάτι τέτοιο γιατί όσο κι αν κάποια πράγματα έμειναν ίδια αρκετά άλλαξαν. Αφού υπάρχουν μαρτυρίες ότι σε 1,5 μήνα κάποιοι βρήκαν λύση θα γίνει και σε εσένα. 1,5 μήνας δεν είναι μεγάλος χρόνος.

  9. #99
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Τα ωραία συνεχίζονται Ήρθε ο οτετζής, μου είπε ότι έχει κάνει λάθος η vodafone και με έχει κουμπώσει σε λάθος VLAN με 50 Mbps αντί για 100 - και επειδή είναι λάθος, δε μπορεί να λειτουργήσει ούτε η τηλεφωνία!

    Και πήρε το router και έφυγε, είναι υποχρεωμένος λέει να το φέρει όταν αρθεί η βλάβη (vodafone καμπίνα, άρα λογικά μέχρι το Πάσχα θα το φτιάξουν... )

    Μου είπε ότι μάλλον αύριο θα φτιάξει η ταχύτητα οπότε -φαντάζομαι- πριν από μεθαύριο δεν θα πρέπει να περιμένω επίσκεψη...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  10. #100
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    λογικα παντως με αδσλ modem θα παιζεις σε αδσλ μεχρι μεθαυριο

  11. #101
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Φίλε theopan το θέμα είναι πως έχουμε περάσει τον ενάμιση μήνα (48 μερες) και δε φαίνεται κάτι στον ορίζοντα άμεσα. Χτες που μίλησα μαζί τους ήταν σαν να έκανα την αίτηση προχτές και τους ρωτούσα για κάτι πολύ άγουρο!

    Που να λέμε για ημερομηνίες ενεργοποίησης κτλ. Μακρινές ιστορίες! Οποτε ίσως να μην άλλαξαν και πολύ τα πράγματα τελικά!!!

  12. #102
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα,

    Τελευταία ενημέρωση απο μένα. Σήμερα παρέλαβα εξοπλισμό απο vodafone (H267A) και με sms ενημέρωση ότι η γραμμή μου θα ενεργοποιηθεί στις 23/1. Απο την wind ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο!?

  13. #103
    Εγγραφή
    06-03-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malawi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα φίλοι μου.

    Έχω μια εύλογη απορία. Έχω ακριβώς 46 μέρες από την αίτηση μου και ούτε υποψία ενεργοποίησης.

    Ποσό είναι το περισσότερο που έχει περιμένει κανεις για να ενεργοποιηθεί;

    Μπορεί να κάνει κάτι κανεις; Ας πούμε να διαμαρτυρηθεί κάπου;

    Όταν καλώ στη Vodafone με συμπονούν, μου λένε πως έχω δίκιο αλλά μέχρι εκεί.. μπορώ να κάνω κάτι;

    Ή θα μείνω για πάντα εγκλωβισμένος ανάμεσα στους 2 παρόχους; (Έπεσα σε μαύρη τρύπα χρονοδινης)
    Γειά σου malawi! Παθών κι εγώ σαν και σένα, περιμένω για ενεργοποίηση με αίτηση από την 1η Δεκεμβρίου. Τους τηλεφωνούσα καθημερινά, βίωσα κι εγώ αρκετή συμπόνοια είναι η αλήθεια, μέχρι που αποφάσισα να παίξω λίγο πιο "βρώμικα"!
    Διαμαρτυρήθηκα γραπτώς στο email εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone με κοινοποίηση στο email του συνήγορο του καταναλωτή, το 1520 (αν θυμάμαι καλά τον αριθμό), και την ΕΕΤΤ. Μου τηλεφώνησαν στο κινητό λίγες μέρες μετά από το τμήμα ενεργοποιήσεων, μου ζήτησαν συγγνώμη, μου εξήγησαν πως ο ΟΤΕ τους απέρριπτε την αίτηση για το βρόχο, πως όλα λύθηκαν ως δια μαγείας (...) και από τότε έχω λάβει τον εξοπλισμό. Υποτίθεται ότι την Τρίτη 23/1 θα ενεργοποιηθώ, όπως μου είπαν από το τηλεφωνικό κέντρο. SMS δεν έχω λάβει ακόμα, αλλά φαντάζομαι πως η ημερομηνία είναι οριστική.
    Νομίζω πως απλά έχουμε μπλέξει όλοι οι καταναλωτές σε ένα άτυπο παιχνίδι μεταξύ των παρόχων για το ποιος θα δημιουργήσει πρόβλημα στους συνδρομητές του ανταγωνιστή με καθυστερήσεις κλπ. Αισθάνομαι ότι η ΕΕΤΤ πρέπει να παρέμβει και να τους βάλει στη θέση τους, αν όντως συμβαίνει αυτό.

  14. #104
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Έρχεται η ώρα του Γιάννη Βαλαωρα φίλε μου!!!! Νομίζω πως με σώζεις αποτι φαίνεται. Το βραδάκι θα τους στείλω τους χαιρετισμούς μου!!! Σ ευχαριστώ πολυ

  15. #105
    Εγγραφή
    03-08-2017
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.6(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από b_a_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου malawi! Παθών κι εγώ σαν και σένα, περιμένω για ενεργοποίηση με αίτηση από την 1η Δεκεμβρίου. Τους τηλεφωνούσα καθημερινά, βίωσα κι εγώ αρκετή συμπόνοια είναι η αλήθεια, μέχρι που αποφάσισα να παίξω λίγο πιο "βρώμικα"!
    Διαμαρτυρήθηκα γραπτώς στο email εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone με κοινοποίηση στο email του συνήγορο του καταναλωτή, το 1520 (αν θυμάμαι καλά τον αριθμό), και την ΕΕΤΤ. Μου τηλεφώνησαν στο κινητό λίγες μέρες μετά από το τμήμα ενεργοποιήσεων, μου ζήτησαν συγγνώμη, μου εξήγησαν πως ο ΟΤΕ τους απέρριπτε την αίτηση για το βρόχο, πως όλα λύθηκαν ως δια μαγείας (...) και από τότε έχω λάβει τον εξοπλισμό. Υποτίθεται ότι την Τρίτη 23/1 θα ενεργοποιηθώ, όπως μου είπαν από το τηλεφωνικό κέντρο. SMS δεν έχω λάβει ακόμα, αλλά φαντάζομαι πως η ημερομηνία είναι οριστική.
    Νομίζω πως απλά έχουμε μπλέξει όλοι οι καταναλωτές σε ένα άτυπο παιχνίδι μεταξύ των παρόχων για το ποιος θα δημιουργήσει πρόβλημα στους συνδρομητές του ανταγωνιστή με καθυστερήσεις κλπ. Αισθάνομαι ότι η ΕΕΤΤ πρέπει να παρέμβει και να τους βάλει στη θέση τους, αν όντως συμβαίνει αυτό.
    Καλησπέρα, κανένας δεν παίζει εναντίον άλλου. Ακόμα και ο ΟΤΕ ο ίδιος καθυστερεί, έχει συστημικό πρόβλημα και "παιδικές ασθένειες" με την νέα τεχνολογία, πόσο μάλλον και οι τρίτοι που εξαρτώνται από αυτόν.

Σελ. 7 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nέοι συνδρομητές VDSL στην Vodafone
    Από nm96027 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 3280
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-23, 13:34
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  3. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  4. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  5. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας