Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 193
  1. #16
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    παντως μην το ξεκινησεις ενα μηνα πριν, σε βλεπω να πληρωνεις, 5-10 μερες χρειαζονται και καλυτερα ξεκινα το με τη ληξη του συμβολαιου. αφου ληγεις σε ενα μηνα τυχερος εισαι. και μην σπατε τα νευρα σας τι γινεται με το dsl οταν εχουν πλεον βαλει καμπινες, γιατι δεν θα βγαλετε και τπτ. αν ειναι οικονομικο το θεμα για καποιον, βαλτε 30αρι, ενας καφες παραπανω ειναι για 3/4x ταχυτητα και πολυ μεγαλη σταθεροτητα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 04-12-17 στις 17:32.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick_v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαν δε το θράσος να με πάρουν τηλέφωνο και να μου προτείνουν ανανέωση συμβολαίου διότι λήγει στις 9/1.
    ....έχω είδη επισκευτεί ένα κατάστημα voda και μου είπαν ότι σε περίπτωση αλλαγής πάροχου καλό θα ήταν να κάνω κίνηση ένα μήνα πρίν την λήξη του παλιού μου συμβολαίου έτσι ώστε να έχουν τον χρόνο που χρειάζονται.
    Σου λένε ψέμματα.
    Σε καμμία περίπτωση δεν υπογράφεις, με κανέναν, πρίν τις 9/1.
    Ακόμα και μιά βδομάδα πρίν να υπογράψεις με άλλο πάροχο, η wind θα σε χρεώσει με ποινή διακοπής.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #18
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων




    Σου λένε ψέμματα.
    Σε καμμία περίπτωση δεν υπογράφεις, με κανέναν, πρίν τις 9/1.
    Ακόμα και μιά βδομάδα πρίν να υπογράψεις με άλλο πάροχο, η wind θα σε χρεώσει με ποινή διακοπής.
    Καλησπέρα,
    Ευχαριστώ για τις οδηγίες, αλλα αν υπογράψω 9/1 δεν θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ τουλάχιστον για 15 ημέρες?

    - - - Updated - - -

    Εσύ καλά τα λές αλλά τους φοβάμαι γιατί τονίζουν ότι "εγγύηση" και καλά που δίνουν μόνο για την 50αρα και όχι για την 30αρα. Επίσης κάτι άλλο, τα modem που δίνει η voda για vdsl λένε τίποτα ή θα τρέχουμε να αγοράσουμε εξοπλισμό. Μιλάω πάντα για λογική οικιακή χρήση (tv streaming, torrent, skype)

  4. #19
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick_v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Ευχαριστώ για τις οδηγίες, αλλα αν υπογράψω 9/1 δεν θα μείνω χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ τουλάχιστον για 15 ημέρες?
    Οχι και 15 μερες.Το πολυ να μεινεις 1-2 ωρες χωρις ιντερνετ η τηλεφωνο,αν και πλεον δεν κοβονται καθολου οταν αλλαζεις εταιρια.Αυτο που σου λενε τα παιδια ισχυει.Εγω αλλαξα στο κινητο εταιρια 15 μερες πριν ληξει το συμβολαιο και χρεωθηκα 40 ευρω περιπου (παει και αναλογα με τις εκπτωσεις που εχεις παρει στο παγιο η αν εχεις παρει συσκευη).Παρε προσφορες δυο-τρεις μερες πριν,δηλαδη 6-7/1,κι αφου κατασταλαξεις τοτε στις 9/1 παρε τηλ την εταιρια που αποφασισες να πας και ζητα φορητοτητα.Σου λεω να παρεις τηλ και να το κανεις τηλεφωνικα,οχι να πας σε μαγαζι,γιατι ο αρχικος παροχος σου θα επανλθει με αντιπροσφορα κι αν τελικα αποφασισεις να μεινεις εκει,τοτε ειναι πιο δυσκολο αν εχεις υπογραψει σε μαγαζι.Αλλα επισης αν αποδεχθεις την αντιπροσφορα του αρχικου παροχου και διακοψεις τη φορητοτητα,ο δευτερος παροχος θα κανει αντι-αντιπροσφορα (συνηθως πολυ καλυτερη απο την αρχικη προσφορα) και παλι μπορεις να εχεις επιλεον κερδος.

  5. #20
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drberto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι και 15 μερες.Το πολυ να μεινεις 1-2 ωρες χωρις ιντερνετ η τηλεφωνο,αν και πλεον δεν κοβονται καθολου οταν αλλαζεις εταιρια.Αυτο που σου λενε τα παιδια ισχυει.Εγω αλλαξα στο κινητο εταιρια 15 μερες πριν ληξει το συμβολαιο και χρεωθηκα 40 ευρω περιπου (παει και αναλογα με τις εκπτωσεις που εχεις παρει στο παγιο η αν εχεις παρει συσκευη).Παρε προσφορες δυο-τρεις μερες πριν,δηλαδη 6-7/1,κι αφου κατασταλαξεις τοτε στις 9/1 παρε τηλ την εταιρια που αποφασισες να πας και ζητα φορητοτητα.Σου λεω να παρεις τηλ και να το κανεις τηλεφωνικα,οχι να πας σε μαγαζι,γιατι ο αρχικος παροχος σου θα επανλθει με αντιπροσφορα κι αν τελικα αποφασισεις να μεινεις εκει,τοτε ειναι πιο δυσκολο αν εχεις υπογραψει σε μαγαζι.Αλλα επισης αν αποδεχθεις την αντιπροσφορα του αρχικου παροχου και διακοψεις τη φορητοτητα,ο δευτερος παροχος θα κανει αντι-αντιπροσφορα (συνηθως πολυ καλυτερη απο την αρχικη προσφορα) και παλι μπορεις να εχεις επιλεον κερδος.
    Ξέρεις γιατί φοβάμαι ότι θα μείνω κανα μήνα χωρίς υπηρεσία? Δεν μιλάμε απλός για αλλάγή πάροχου αλλά για αλλαγή απο adsl σε vdsl και με αυτά που βλέπω δυστυχώς ότι κανείς δεν θα έρθει με αντιπρόταση όπως σωστά λές και γινόταν μέχρι πρότεινος λόγο του ότι η voda έχει μονοπώλιο στην περιοχή μου, και αυτό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως το αφήσαν να γίνει αυτό? Όχι μόνο γράφουν κανονικά όλους τους πελάτες τους αλλά τους αναγκάζουν κιόλας να πάνε σε έναν και μοναδικό που δίνει την εν λόγο υπηρεσία. Γιατί απο ότι κατάλαβα αποφάσισαν να "κόψουν" και να μοιράσουν την πίτα όπως αυτοί θέλουν. Αντίστοιχα παραδείγματα συμβαίνουν σε άλλες περιοχές. Σε λίγο δηλαδή καιρό για να καταλάβεις τι πάραχο έχει ο φίλο σου π.χ απλά θα τον ρωτάς σε ποιά περιοχή μένει και βέβαια να μην μιλήσω για τις τιμές που πλέον θα είσαι αναγκασμένος να πληρώνεις ανάλογα τις "ορέξεις" του καθενός.

  6. #21
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick_v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις γιατί φοβάμαι ότι θα μείνω κανα μήνα χωρίς υπηρεσία? Δεν μιλάμε απλός για αλλάγή πάροχου αλλά για αλλαγή απο adsl σε vdsl και με αυτά που βλέπω δυστυχώς ότι κανείς δεν θα έρθει με αντιπρόταση όπως σωστά λές και γινόταν μέχρι πρότεινος λόγο του ότι η voda έχει μονοπώλιο στην περιοχή μου, και αυτό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως το αφήσαν να γίνει αυτό? Όχι μόνο γράφουν κανονικά όλους τους πελάτες τους αλλά τους αναγκάζουν κιόλας να πάνε σε έναν και μοναδικό που δίνει την εν λόγο υπηρεσία. Γιατί απο ότι κατάλαβα αποφάσισαν να "κόψουν" και να μοιράσουν την πίτα όπως αυτοί θέλουν. Αντίστοιχα παραδείγματα συμβαίνουν σε άλλες περιοχές. Σε λίγο δηλαδή καιρό για να καταλάβεις τι πάραχο έχει ο φίλο σου π.χ απλά θα τον ρωτάς σε ποιά περιοχή μένει και βέβαια να μην μιλήσω για τις τιμές που πλέον θα είσαι αναγκασμένος να πληρώνεις ανάλογα τις "ορέξεις" του καθενός.
    Κάπου τα έχεις μπλέξει. Δεν είναι μονοπώλιο στον Πειραιά η Vodafone. Απλά είναι αυτή που βάζει τις καμπίνες για VDSL (και στον κεντρικό Πειραιά θα βάλει και FTTH αλλά σε 1 χρόνο και βάλε) ενώ συνήθως αυτός που το έκανε αυτό ως τώρα ήταν ο ΟΤΕ. Όπως λοιπόν έχω φίλο που μένει Ν. Σμύρνη και έχει σήμερα VDSL 50 Vodafone από καμπίνα VDSL ΟΤΕ, έτσι μεθαύριο θα γίνεται να βάλεις π.χ. VDSL OTE στην Φρεαττύδα και να παρέχεται μέσα από καμπίνα Vodafone.

    Δεν απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Απλά επειδή είναι πολύ νέα κατάσταση, φαντάζομαι δεν έχει προλάβει ακόμα να διασυνδεθεί με "αντίστροφη χονδρική" π.χ. ο OTE με τη Vodafone, αλλά το θεωρώ σίγουρο ότι θα γίνει κάτι τέτοιο πολύ σύντομα, γιατί ο ΟΤΕ δεν έχει οικονομικά ή άλλα κωλύματα για να δίνει υπηρεσία, με χονδρική, ακόμα και στις περιοχές που έχουν καμπίνες οι Vodafone / Wind.

    Εκτιμώ ότι εάν δώσει εμπορική διαθεσιμότητα η Vodafone εντός Δεκεμβρίου ας πούμε, ότι η χονδρική από άλλους παρόχους θα είναι διαθέσιμη κανένα μήνα μετά.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #22
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον δεν με κατάλαβες καλά. Και βέβαια είναι μονοπώλιο όταν σε μία περιοχή δίνεις σήμερα μόνο εσύ και όχι κάποιος άλλος. αυτό εννοώ μονοπώλιο. εξίσου το κάνουν όλοι σε διάφορές περιοχές που έχουν χώρίσει μεταξύ τους. Μετά απο ένα, δύο ή και πέντε μήνες, ναι σωστά θα δώσουν χονδρική όπως λές πολύ σωστά αλλα θα είναι πολύ αργά για πολλούς να σπάσουν συμβόλαια. Εδώ μιλάμε ότι "βιάζουν" τις γραμμές (και τα νεύρα μας μαζί) χάριν της νέας τεχνολογίας και καλά κάνουν, αλλα μόνο που δεν το λένε ξεκάθαρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nick_v : 05-12-17 στις 17:28.

  8. #23
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σας , το θεμα vdsl στον Πειραια (αναφερομαι στην περιοχη σχολης δοκιμων) το παρακολουθω πλεον 2 χρονια και γνωριζω τα παρακατω:

    Αρχικα να αναφερω πως εχω 2 συνδεσεις adsl μια vodafone και μια οτε οποτε μπορω να σας μιλησω σχετικα με αυτους τους 2 παροχους

    1) Vdsl η vodafone δινει απο τελη Ιουλιου (εβλεπα στο site καθε μερα απο τοτε που εδωσαν ρευμα στις καμπινες καθως επισης με ειχαν παρει και 2-3 τηλ τοτε για vdsl)

    2) Tελη Νοεμβριου με αρχες Δεκεμβριου το site και το συστημα τους δεν εδινε οντως διαθεσιμοτητα (φανταζομαι οτι εφτιαχναν κατι για την εμπορικη διαθεση των 100 mbps καθως τωρα δειχνει κανονικα παλι)

    3) Aπο τελη Νοεμβριου δινει και ο οτε vdsl παρολο που στο site ακομη και σημερα δεν βγαζει διαθεσιμοτητα, εχω κανει ηδη αιτηση και μου εστειλαν μαλιστα να υπογραψω ενα εγγραφο με το οποιο συμφωνω ο οτε να χρησιμοποιησει καμπινα-δικτυο αλλου παροχου, προς το παρων περιμενω μεχρι 12 εργασιμες οπως μου ειπαν.

    4) Στη vodafone στην αρχη κλειδωνα στα 15 mbps και σταδιακα επεφτε μεχρι τωρα που εχει φτασει στα 9-10 mbps και κλασσικα μου λενε οτι ο μεσος ορος της περιοχης ειναι 10 mbps και ειμαι μια χαρα ( attenuation και snr ειναι τα ιδια δεν εχουν αλλαξει)

    Στον οτε κλειδωνα στα 9 τωρα εχει παει 8

    Επισης την προηγουμενη εβδομαδα ο οτε εκανε συντηρηση στο δικτυο της περιοχης και ξαφνικα η vodafone ανεβαζε σταδιακα ping για ενα δυο λεπτα (μιλησα με εξυπηρετηση και το εφτιαξαν).

    Στον οτε ενω με fastpath ειχα σταθεροτατη γραμμη με σπανιες εως καθολου αποσυνδεσεις, ξεκινησε αποσυνδεσεις (3-4 την ημερα) και ανεβαζε ping 1500 ms για κανα δυο λεπτα και σταδιακα επεφτε.Με εβαλαν απο fastpath σε Interleaved και εφτιαξαν οι αποσυνδεσεις, το ping το κανει παλι το εχω δωσει παλι βλαβη και περιμενω (attenuation και snr τα ιδια πριν και μετα).
    Οι γραμμες και οι δυο ανηκουν στο ιδιο καφαο και εχουν το ιδιο attenuation.

    Προς το παρων αναμενω απο οτε για την ενεργοποιηση της vdsl και θελω να ελπιζω πριν το τελος του ετους αν εχω καποια εξελιξη θα ενημερωσω.

    Υ.Γ. Με συγχωρειτε για το κατεβατο ελπιζω να σας βοηθησα καπως.

  9. #24
    Εγγραφή
    04-12-2017
    Περιοχή
    Πειραϊκή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α
    SNR / Attn
    25.1(dB) / 4.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και πάλι,
    Τελικά απο χτές ξεκίνησαν να δίνουν και 100αρι στην περιοχή μου (έτσι λεν τουλάχιστον στα site τους, vodafone και wind), Προχτές μόνο vodafone και 50αρι. Το ψάχνει κανείς άλλος στην περιοχή (Μ. Χατζηκυριάκου προς θάλλασα).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Image.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  85,8 KB 
ID: 189186

  10. #25
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick_v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και πάλι,
    Τελικά απο χτές ξεκίνησαν να δίνουν και 100αρι στην περιοχή μου (έτσι λεν τουλάχιστον στα site τους, vodafone και wind), Προχτές μόνο vodafone και 50αρι. Το ψάχνει κανείς άλλος στην περιοχή (Μ. Χατζηκυριάκου προς θάλλασα).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Image.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  85,8 KB 
ID: 189186
    Και στην δική μου καμπίνα (Χαριλάου Τρικούπη απέναντι από το ΖΕΑ Cinema) πλέον λένε Vodafone & Wind 100 Mbps, μόνο η Cosmote γράφει ακόμα ότι δε δίνει. Άραγε αργεί να ανανεωθεί το site τους ή όντως δε δίνει ακόμα;
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  11. #26
    Εγγραφή
    18-07-2017
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δίνει κανονικα η cosmote απλα αργούν να ανανεώσουν το site εγω ενώ δεν δείχνει μέχρι και σημερα διαθεσιμότητα αναμένω τελος της επόμενης εβδομάδας το vdsl απο καμπίνα της vodafone

  12. #27
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Έκανα αίτηση cosmote και ευελπιστώ παρόλο που η τοπική καμπίνα είναι vodafone να ενεργοποιηθεί ως τις γιορτές. Με την ονομαστική διαφορά για τα 100 να είναι στα...2 Ε σε σχέση με τη Vodafone, ε δεν υπήρχε ιδιαίτερη σύγκριση...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  13. #28
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ονομαστική διαφορά για τα 100 να είναι στα...2 Ε σε σχέση με τη Vodafone, ε δεν υπήρχε ιδιαίτερη σύγκριση...
    ναι σε καμπινα οτε. αλλα σε καμπινα vf δεν ξερω

    θα χεις σιγουρα καλυτερο providing, αλλα αμα σου κατσει κανα θεμα με τη γραμμη ο οτε θα ειναι μεσαζων και θα πρεπει να το στειλει στη vf. μικρη πιθανοτητα βεβαια και καλοριζικη ευχομαι
    μαλλον κι εγω σε τετοια περιπτωση θα μετρουσα πιο πολυ το καλο providing.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puffy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι σε καμπινα οτε. αλλα σε καμπινα vf δεν ξερω

    θα χεις σιγουρα καλυτερο providing, αλλα αμα σου κατσει κανα θεμα με τη γραμμη ο οτε θα ειναι μεσαζων και θα πρεπει να το στειλει στη vf. μικρη πιθανοτητα βεβαια και καλοριζικη ευχομαι
    μαλλον κι εγω σε τετοια περιπτωση θα μετρουσα πιο πολυ το καλο providing.
    Θα είναι πολύ αστείο να έχω ποτέ θέμα με τη γραμμή και να μου απαντάνε "Φταίει η Vodafone" αλλά έκρινα ότι α) είναι πιθανότερο να έχω σταθερή ταχύτητα και β) Ακόμα και σε περιοχές όπως η δική μου με καμπίνες Vodafone και όχι ΟΤΕ, ο ΟΤΕ είναι αυτός που έχει "άμεση πρόσβαση" στο ΚΑΦΑΟ του, στον βρόχο μου μέχρι εκεί και -υποθέτω- και στα ζεύγη που πάνε από το ΚΑΦΑΟ του έως την καμπίνα Vodafone - άρα είναι πιθανότερο σε περίπτωση καλωδιακού θέματος καθ' ότι VDSL να μπορεί και να το φτιάξει.

    ...Δεν χαίρομαι που επιστρέφω μετά το 2007 στον ΟΤΕ. Αλλά once again, για 2 Ε διαφορά το μήνα, άστο, ας μην μπλέξω με τη Vodafone, δεν έχω την καλύτερη άποψη και για την δική τους εξυπηρέτηση, δεν πειράζει, μακριά κι αγαπημένοι
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #30
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Επανέρχομαι για να πω τον πόνο μου.

    Έχω κάνει την αίτηση από 01/12 στη Vodafone! Φαντάζομαι θα έπρεπε να ξέρω ήδη στατιστικά γραμμής.

    Τι έχει γίνει;;; ΤΙΠΟΤΑ!!!!

    Υπάρχει λέει κάποιο συστημικό πρόβλημα που επιλύουν με ταχύτητα βραδύποδα και δεν είναι σωστή η αντιστοίχιση με την καμπίνα.

    Ή δεν ξέρουν σε ποια καμπίνα ανήκω.

    Ή είναι λάθος η καμπίνα που είμαι δηλωμένος.

    Κάτι από τα παραπάνω τελοσπαντων.

    ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ

Σελ. 2 από 13 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nέοι συνδρομητές VDSL στην Vodafone
    Από nm96027 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 3280
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-23, 13:34
  2. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-17, 06:05
  3. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  4. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  5. VDSL στην περιοχή των Άνω Λιοσίων
    Από GreekPontioc στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 10:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας