Εμφάνιση 1-5 από 5

Θέμα: Επιλογή UPS

  1. #1
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Μετά κάποια πάνω κάτω στην τάση του ρευματις το ups δεν ρύθμισε την τάση του ρεύματος και η Lg οθόνη έγινε παρελθόν.Στον υπολογιστή είχα ένα bitmore. Λέγανε ότι είναι καλό κλπ. Δεν φάνηκε στην περίπωσή μου για καλό...
    Ο υπολογιστή έχει τροφοδοτικό τωνν 600W. Δεν ξέρω το UPS πόσο πρέπει να είναι για να σηκωσει το PC και την οθόνη. Από την You θέλω να τα αγοράσω. Για ups είδα αυτό https://www.you.gr/pc-printing-perip...50va,-avr,-iec
    Από οθόνη αυτή:https://www.you.gr/pc-printing-perip...22-22mt49vf-pzή αυτή https://www.you.gr/pc-printing-perip...n-61cm(24-)-bl
    Αν υπάρχει κάποια οικονομικότερη πρόταση, χωρίς όμως να πέφτει η ποιότητα ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει σημασία τι τροφοδοτικό έχεις αλλά πόσα Watt υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί ο υπολογιστής σε πλήρες φορτίο. Την πραγματική του κατανάλωση μόνο με μετρητή κατανάλωσης μπορείς να την βρεις.
    Το UPS, θεωρητικά, είναι οριακά λιγότερα περισσότερα Watt από το τροφοδοτικό, αλλά είπαμε τι θα πρέπει να κοιτάξουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sweet dreams : 29-11-17 στις 00:54. Αιτία: Διόρθωση
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Μοίαζει με κάτι ενισχυτές που βάζουν στο αυτοκίνητο που η ονομαστική του δύναμη, μπορεί να είναι και διπλάσια της πραγματικής. Νομίζω πως το APC που παρέθεσα είναι αρκετό για 600w

  4. #4
    Εγγραφή
    23-06-2018
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γεια σας έχω ένα bitmore 850 lcd στην λειτουργία μπαταρίας κλείνει αυτόματα μετά τις δύο ώρες χωρίς να έχει εξαντληθεί η μπαταρία του ξέρει κάποιος πως μπορεί να ρυθμιστεί για να κλείσει όταν εξαντληθεί η μπαταρία του? Το έχω συνδέσει σε κάμερες ασφαλείας και θέλω να λειτουργούν σε περίπτωση διακοπής ρεύματος

    - - - Updated - - -

    Γεια σας έχω ένα ups bitmore 850 lcd κλείνει αυτόματα όταν είναι σε λειτουργία μπαταρίας μετά τις δύο ώρες χωρίς να έχει εξαντληθεί η μπαταρία του μπορεί να ρυθμιστεί να κλείνει όταν εξαντληθεί η μπαταρία του? Το έχω συνδέσει με κάμερες ασφαλείας και θέλω σε περίπτωση διακοπής ρεύματος να συνεχίσει να δουλεύει

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Mπορεί να είναι ρύθμιση ασφαλείας ώστε να μην πέφτει η ενέργεια των μπαταριών κάτω από 15~20%, γιατί δεν συνιστάται από τους κατασκευαστές να φτάνουν στην πλήρη εκφόρτιση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Παρόμοια Θέματα

  1. Ups που θα μπορεί να έχει αυτονομία για ρούτερ 1-2 ώρες
    Από yiannisbot στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-17, 15:16
  2. Cosmote Ups (μάλλον άχρηστο)
    Από chrisd στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-17, 18:41
  3. Ups Προβλημα??
    Από JimmyCage στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-17, 19:59
  4. Τι φταίει με το UPS μου;
    Από hammered στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-16, 22:41
  5. 2 - UPS Eaton ή MGE ή Nova AVR 1250
    Από stamatisxanthos στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-16, 01:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας