Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 57
  1. #31
    Εγγραφή
    12-11-2014
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ολοι
    κι εμενα . Απο 20,30 πηγε περιπου 24+ δε θυμαμαι ακριβως. Πηγα να τους ζητησω το λογο και μου ειπανε οτι με ειδοποιησανε στο λογαριασμο του σεπτεμβριου οτι θα γινοταν η αυξηση πραγμα που δεν ειδα ποτε κι απ οτι εχω διαβασει απ αλλους ηταν σε ψιλα γραμματα! ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ που θα πηγαινω να πληρωσω θα τους κανω θεμα μεσα στο μαγαζακι τους να παρουν χαμπαρι κι οι αλλοι πελατες τι συμβαινει με αυτην την εταιρεια! Θα φανε τρελο πακετο απο εμενα. Πρεπει να ξεκινησουμε μια νομικη διαδικασια ολοι μαζι οσοι ειμαστε εδω να τελειωνει αυτο το παραμυθι. Ειμαι προθυμος να δωσω και 100 ευρω μονο και μονο να τους κανω τρελη φασαρια και να τρεχουν και να μη φτανουν.

  2. #32
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Δεν νομίζω να βγει τίποτα με νομικη διαδικασία Βάση νόμου πάνε. Κι εγώ που διαμαρτυρηθηκα την ίδια απάντηση πήρα.
    "Σύμφωνα λοιπόν, με την κείμενη νομοθεσία η Εταιρεία μας έχει το δικαίωμα κατόπιν ενημέρωσης του θιγόμενου συνδρομητή να τροποποιεί προς το δυσμενέστερο τα τιμολόγια των παρεχόμενων υπηρεσιών της, δίνοντας τη δυνατότητα στον τελευταίο εντός προθεσμίας ενός (1) μηνός να καταγγέλλει αζημίως [με επιφύλαξη των όσων ισχύουν για τα αναπόσβεστα ποσά επιδότησης] τη σχετική σύμβασή του με την Εταιρεία."
    Με λίγα λόγια μας υποσχέθηκαν στα λόγια σταθερή τιμη όταν μας έψηναν να υπογράψουμε την σύμβαση αλλά υπογράψαμε τη δυνατότητα από τη μεριά τους να ανεβάζουν τιμή όποτε γουστάρουν. Μ αυτή τη λογική μπορούν να ανεβάσουν και 100€ πάνω και όποιος δεν δει τα ψηλά γραμματάκια να πληρώσει. Oταν μπεις στο MyWind βλέπεις το ποσό και τον κωδικό πληρωμής Ποιος θα κατεβάσει το pdf να δει όλο τον λογαριασμό; Μόνο αν δεις ποσό άλλο από αυτό που πληρώνεις συνήθως θα το κάνεις.

  3. #33
    Εγγραφή
    22-05-2012
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλή μαγκιά και μελετημένη. Ευτυχώς το συμβόλαιο λήγει το Φλεβάρη και θα δούμε μετά που θα πέσει η τιμή σε αίτημα φορητότητας...

  4. #34
    Εγγραφή
    14-03-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16800/980
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Tp link 8960-Asus RT-AC51
    SNR / Attn
    1(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις έλαβα κι εγώ λογαριασμό και μου έβαλαν οι γύφτοι ένα διευρω επιπλέον.Τωρα,θα το παίξω κι εγώ πιο γύφτος και θα ζητήσω να μου αφαιρέσουν από εδώ και πέρα την αναγνώριση κλήσεων που την χρεώνουν 0,40€,τρομάρα τους...
    Έτσι κι αλλιώς μόνο για ιντερνετ χρησιμοποιώ την γραμμή.
    Κατά τα άλλα,απλάΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...

  5. #35
    Σήμερα μόλις έλαβα τον λογαριασμό που πρέπει να ξοφλήσω μέχρι 10 Ιανουαρίου. Είναι αυξημένος κατά 5 ευρώ από τις "νέες αλλαγές". Επειδή λαμβάνω ταχυδρομικά τους λογαριασμούς, και κρατώ ΠΛΗΡΕΣ αρχείο τους, σας ενημερώνω ότι ΠΟΤΕ και σε κανέναν λογαριασμό που μου έστειλαν από τον Ιανουάριο του 2017, δεν υπήρξε ενημέρωση για τις νέες αλλαγές τους. Εσείς πού την είδατε την ενημέρωση; Ήταν σε κάποιο έξτρα φυλλάδιο που ήταν στον φάκελο του λογαριασμού; Ήταν τυπωμένη πάνω στο λογαριασμό (πχ στο κάτω μέρος του λογαριασμού; ). Σε εμένα ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Θα πάω και αν δεν αποδεχτούν ότι δεν με ενημέρωσαν, θα απαιτήσω να μου παρουσιάσουν τα αποδεικτικά ότι ενημερώθηκα.

  6. #36
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sarapis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μόλις έλαβα τον λογαριασμό που πρέπει να ξοφλήσω μέχρι 10 Ιανουαρίου. Είναι αυξημένος κατά 5 ευρώ από τις "νέες αλλαγές". Επειδή λαμβάνω ταχυδρομικά τους λογαριασμούς, και κρατώ ΠΛΗΡΕΣ αρχείο τους, σας ενημερώνω ότι ΠΟΤΕ και σε κανέναν λογαριασμό που μου έστειλαν από τον Ιανουάριο του 2017, δεν υπήρξε ενημέρωση για τις νέες αλλαγές τους. Εσείς πού την είδατε την ενημέρωση; Ήταν σε κάποιο έξτρα φυλλάδιο που ήταν στον φάκελο του λογαριασμού; Ήταν τυπωμένη πάνω στο λογαριασμό (πχ στο κάτω μέρος του λογαριασμού; ). Σε εμένα ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Θα πάω και αν δεν αποδεχτούν ότι δεν με ενημέρωσαν, θα απαιτήσω να μου παρουσιάσουν τα αποδεικτικά ότι ενημερώθηκα.
    Πουθενά δεν υπάρχει ούτε σε εμένα.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  7. #37
    Εγγραφή
    25-05-2017
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κατάφερε κανείς να πάρει πίσω τις τιμές που είχε συμφωνήσει;Αν ναι,τι τακτική ακολουθήθηκε;

  8. #38
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Βριλήσσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.997 / 4.996
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 17,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ ναι, το πως εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads...83#post6301383


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kasi86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάφερε κανείς να πάρει πίσω τις τιμές που είχε συμφωνήσει;Αν ναι,τι τακτική ακολουθήθηκε;
    VDSL experience 50 mbps after 2 years of waiting with pOTE

  9. #39
    Εγγραφή
    12-11-2014
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ολοι
    τι αλλο μπορω να ζητησω να βγει απ την χρεωση;

  10. #40
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Άλλαξε κάτι με τις χρεώσεις για αναγνώριση κλήσεων, βασικές τηλεφωνικες υπηρεσίες κτλ, όπως είχαν εφαρμοστεί στον προηγούμενο λογαριασμο;

    Στο τιμοκατάλογο για double play φαίνεται οτι ακυρώσαν τις χρεώσεις. Είναι ξανά δωρεάν;

    https://www.wind.gr/gr/wind/upostiri...timokatalogos/

  11. #41
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Η ίδια η ΕΕΤΤ στον οδηγό για καταναλωτές γράφει πως η εταιρίες μπορούν να αλλάξουν μονομερώς τους όρους αρκεί να το αναρτήσουν ένα μήνα πριν στην ιστοσελίδα τους και στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό τον οποίο πολλοί δεν διαβάζουμε καν ή έχουμε δώσει πάγια εντολή ή είναι κάπου χαμηλά με μικρά γράμματα κλπ.
    Το ότι το λέει βέβαια δεν σημαίνει ότι αν πήγαινε δικαστικά η υπόθεση τα δικαστήρια θα έκριναν το ίδιο. Εγώ πιστεύω ότι είναι καταχρηστικοί αυτοί οι όροι αφού δεν είναι προϊόν διαπραγμάτευσης με τον ίδιο τρόπο που έχουν βγει καταχρηστικοί ένα σωρό όροι των τραπεζών.
    Το ζήτημα είναι ότι δεν αξίζει για τέτοια ποσά κάποιος να κινηθεί δικαστικά, από την ΕΕΤΤ προφανώς δεν μπορούμε να περιμένουμε κάτι, ίσως μερικές καταγγελίες στον συνήγορο του καταναλωτή να ήταν μια κίνηση.
    Τι θα ήταν το σωστό; Ίδιοι όροι μέχρι την λήξη του συμβολαίου καμία μονομερής τροποποίηση. Τι θα ήταν αποδεκτό; Ενημέρωση με ξεχωριστή επιστολή καθώς και μήνυμα sms που να ενημερώνει για τις αλλαγές.

  12. #42
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ίδια η ΕΕΤΤ στον οδηγό για καταναλωτές γράφει πως η εταιρίες μπορούν να αλλάξουν μονομερώς τους όρους αρκεί να το αναρτήσουν ένα μήνα πριν στην ιστοσελίδα τους και στον έντυπο ή ηλεκτρονικό λογαριασμό τον οποίο πολλοί δεν διαβάζουμε καν ή έχουμε δώσει πάγια εντολή ή είναι κάπου χαμηλά με μικρά γράμματα κλπ.
    Το ότι το λέει βέβαια δεν σημαίνει ότι αν πήγαινε δικαστικά η υπόθεση τα δικαστήρια θα έκριναν το ίδιο. Εγώ πιστεύω ότι είναι καταχρηστικοί αυτοί οι όροι αφού δεν είναι προϊόν διαπραγμάτευσης με τον ίδιο τρόπο που έχουν βγει καταχρηστικοί ένα σωρό όροι των τραπεζών.
    Το ζήτημα είναι ότι δεν αξίζει για τέτοια ποσά κάποιος να κινηθεί δικαστικά, από την ΕΕΤΤ προφανώς δεν μπορούμε να περιμένουμε κάτι, ίσως μερικές καταγγελίες στον συνήγορο του καταναλωτή να ήταν μια κίνηση.
    Τι θα ήταν το σωστό; Ίδιοι όροι μέχρι την λήξη του συμβολαίου καμία μονομερής τροποποίηση. Τι θα ήταν αποδεκτό; Ενημέρωση με ξεχωριστή επιστολή καθώς και μήνυμα sms που να ενημερώνει για τις αλλαγές.
    Ο κανονισμός που αναφέρεις είναι ο παλιός.
    Ήδη άλλαξε, μετά από καταγγελίες, και αφενός απαγορεύει πλέον την αύξηση των παγίων σε όλη τη διάρκεια του συμβολαίου αφετέρου αύξησε την προθεσμία καταγγελίας από 1 σε 3 μήνες.

    Ο νέος κανονισμός ανακοινώθηκε εδώ
    http://www.eett.gr/opencms/opencms/a...news_0735.html

    Δυστυχώς, η αύξηση της Wind στις ψηφιακές υπηρεσίες έγινε πριν από την ισχύ αυτού του κανονισμού. Προσωπικά, έκοψα τις υπόλοιπες εκτός από την αναγνώριση.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Λοιπόν, βρήκα τους όρους της σύμβασης και λέει για τις τροποποιήσεις:
    α. από την σχετική και προσήκουσα δημοσίευση της ως άνω αύξησης στην ιστοσελίδα της Εταιρίας στην διεύθυνση τάδε και β. από τη σχετική με αναφορά σε εμφανή σημείο του λογαριασμού ή στην περίπτωση που δεν αποστέλλεται έντυπος λογαριασμός με σχετική ενημέρωση δια του τρόπου με τον οποίο πραγματοποιείται η ειδοποίηση για την έκδοση του λογαριασμού ή/και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

    Εγώ συμπεραίνω ότι όσοι δεν παίρνουμε έντυπο λογαριασμό δεν αρκεί η αναφορά στον ηλεκτρονικό λογαριασμό, πρέπει να γίνει αναφορά στο sms που μας στέλνουν για την έκδοση του λογαριασμού ή μήνυμα στο mail μας. Και από κει και πέρα έχουμε 30 μέρες καιρό για καταγγελία αζημίως.

  14. #44
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εάν αναφέρεσαι στην αύξηση των ψηφιακών υπηρεσιών, η προθεσμία των 30 ημερών έχει εκπνεύσει.

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η διακοπή των 2 από τις 3 υπηρεσίες.

  15. #45
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν αναφέρεσαι στην αύξηση των ψηφιακών υπηρεσιών, η προθεσμία των 30 ημερών έχει εκπνεύσει.

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι η διακοπή των 2 από τις 3 υπηρεσίες.
    Αυτό λέω, βάσει των όρων δεν έχει εκπνεύσει. Δεν παίρνω έντυπο λογαριασμό, δεν με έχουν ενημερώσει με sms αφού με αυτόν τον τρόπο με ειδοποιούν για την έκδοση του λογαριασμού ούτε με μέιλ. Η αναφορά στον λογαριασμό δεν αρκεί. Από την στιγμή που θα το κάνουν έχω 30 μέρες βάσει των όρων που έχω υπογράψει να την καταγγείλω.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πτωση ταχυτητας απο χθες σε παροχο wind
    Από Cross95 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-17, 00:00
  2. Πρόβλημα σε σύνδεση WIND VDSL ΕΠΕΙΓΟΝ
    Από nkapsa στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:37
  3. Κακή εξυπηρέτηση σε κατάστημα Wind
    Από jff02 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-17, 13:34
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-17, 15:37
  5. Recovery password σε λογαριασμό hotmail
    Από Alexpag στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας