Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατάει στο ότι το ανακοίνωσε δημόσια εκτός από την "ενημέρωση" με ψιλά γράμματα στο λογαριασμό.

    Εν πάση περιπτώσει, αν καταφέρεις κάτι καλό θα είναι.

  2. #47
    Εγγραφή
    31-10-2010
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Router
    ZXHN H267N
    Μου πήραν τηλέφωνο για σύνδεση μαζί τους σταθερή, αλλά ούτε την τιμή δεν ήθελα να ακούσω... αφού δεν την τηρούν!
    Είναι καιρός τα κοινωνικά δίκτυα και μέσα να παίξουν τον ρόλο τους προς όφελος των καταναλωτών!
    Ξεκίνησε ήδη μια εκστρατεία πληροφόρησης ώστε να πληροφορηθούν όσοι είναι δυνατόν για την απαράδεκτη τιμολογιακή πολιτική της WIND και να μην πέσουν και άλλοι στην παγίδα.
    Πρέπει να πιέσουμε να πάρει πίσω τις επιπλέον χρεώσεις.
    Έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι το μετάνοιωσαν...

  3. #48
    Εγγραφή
    16-01-2018
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Attica
    Καλησπέρα παιδιά,

    Γράφτηκα σημερα στο forum και ο λόγος ειναι αυτη η αυξηση.
    Στον τελευταίο λογαριασμό μου αυξησαν το πάγιο απο τα 21,64€ στα 23,28€.

    Όπως ηταν λογικό χωρίς σκέψη εκανα αιτηση σε άλλο πάροχο και αποχώρησα.
    Τωρα η Wind Μου ζητάει 163,73€.

    Αυτά πρέπει να τα πληρώσω η να το δώσω στον δικηγόρο μου ?

  4. #49
    Εγγραφή
    31-10-2010
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Router
    ZXHN H267N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rabbit_nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..........
    Όπως ηταν λογικό χωρίς σκέψη εκανα αιτηση σε άλλο πάροχο και αποχώρησα.
    Τωρα η Wind Μου ζητάει 163,73€.
    Αυτά πρέπει να τα πληρώσω η να το δώσω στον δικηγόρο μου ?
    Χωρίς σκέψη είναι πλέον επικίνδυνο να διακόπτουμε μια σύμβαση, διότι εκεί που έχουμε δίκιο, βρίσκουμε και τον μπελά μας. Αν δεν διέκοψες εντός μήνα από την πληροφόρηση των αυξήσεων (όπως φαίνεται αυτό έγινε), είναι λογικό να χρεωθείς έξοδα διακοπής της σύμβασης, που όμως πρέπει να αναγράφονται στη σύμβαση ή να σου έχουν κοινοποιηθεί προφορικά εαν έγινε προφορική ανανέωση της σύμβασης. Η εταιρεία σε περίπτωση δικαστικής διεκδίκησης, αν όντως σου έκανε γνωστό το ποσό αποχώρησης, έχει το δίκαιο με το μέρος της. Και μην ακούς ότι δεν έχει δικαίωμα απομαγνητοφώνησης της συνομιλίας, έχει ειδική άδεια και από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων. Ούτως ή άλλως, νομικά, ακόμα και προφορικά, νοείται ότι υφίσταται η σύμβαση. Βάσει αυτών, καλό είναι να συμβουλευτείς έναν δικηγόρο που ασχολείται με συμβάσεις παροχής υπηρεσιών. Το να αδιαφορήσεις, είναι μια λύση που πρέπει να εξετάσεις τις συνέπειές της...

  5. #50
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Να πω για την δική μου περίπτωση, ότι έστειλα στην wind τους όρους που ανέφερα στο ποστ 43, έκανα και αντίστοιχη καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή, δεν μου έχει απαντήσει κανένας από τους 2, στην wind έχουν περάσει και 3 μέρες ήδη. Ή που το μελετούν ή που με έχουν γράψει....

  6. #51
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Σε μία γραμμή WIND που είχα κάνει καταγγελία σύμβασης αρχές Οκτωβρίου λόγω αυτών των αυξήσεων
    και μου έδωσαν προσφορά (την δέχτηκα), τον προηγούμενο μήνα μου χρέωσαν διάφορα μικρά ποσά, όχι όμως αναγνώριση κλήσεων.
    Στον τωρινό λογαριασμό μου αφαίρεσαν (χωρίς να πάρω εγώ τηλ) 1.61 ευρώ. Επίσης στο τωρινό λογαριασμό μου τα έχουν περάσει όλα αυτά δωρεάν.

    Στην 2η μου γραμμή που είχα κάνει ανανέωση νωρίτερα το καλοκαίρι και δεν έκανα καμία κίνηση
    λόγω καλής τιμής που μου είχαν δώσει, εκεί τα χρεώνουν κανονικά και τους 2 αυτούς μήνες.

    Τι να παίρνω τηλ να τους κάνω παράπονα και να χρεώνομαι συνεχώς 25λεπτα.
    Εμένα προσωπικά, μου έχουν δώσει καλές τιμές και με VDSL, οπότε και πάλι δεν υπάρχει η παραμικρή σκέψη να κάνω διακοπή ή να πάω αλλού.
    Εννοείται όμως, πως δεν θέλω να λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο και όποτε θέλουν να κάνουν αυξήσεις "και αν μας αρέσει".
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  7. #52
    Εγγραφή
    16-01-2018
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Attica
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μία γραμμή WIND που είχα κάνει καταγγελία σύμβασης αρχές Οκτωβρίου λόγω αυτών των αυξήσεων
    και μου έδωσαν προσφορά (την δέχτηκα), τον προηγούμενο μήνα μου χρέωσαν διάφορα μικρά ποσά, όχι όμως αναγνώριση κλήσεων.
    Στον τωρινό λογαριασμό μου αφαίρεσαν (χωρίς να πάρω εγώ τηλ) 1.61 ευρώ. Επίσης στο τωρινό λογαριασμό μου τα έχουν περάσει όλα αυτά δωρεάν.

    Στην 2η μου γραμμή που είχα κάνει ανανέωση νωρίτερα το καλοκαίρι και δεν έκανα καμία κίνηση
    λόγω καλής τιμής που μου είχαν δώσει, εκεί τα χρεώνουν κανονικά και τους 2 αυτούς μήνες.

    Τι να παίρνω τηλ να τους κάνω παράπονα και να χρεώνομαι συνεχώς 25λεπτα.
    Εμένα προσωπικά, μου έχουν δώσει καλές τιμές και με VDSL, οπότε και πάλι δεν υπάρχει η παραμικρή σκέψη να κάνω διακοπή ή να πάω αλλού.
    Εννοείται όμως, πως δεν θέλω να λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο και όποτε θέλουν να κάνουν αυξήσεις "και αν μας αρέσει".
    Και εγώ ειχα κανει "συμφωνία" για 28ευρώ και οι λογαριασμοί ερχόντουσαν απο 28.2 εώς 30.3
    Απλά άλλαζαν το πάγιο.
    Η μεταχείριση της εν λόγο εταιρείας ειναι απαράδεκτη

  8. #53
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το διαβασα σημερα .Ελπιζω να αληθευει και να εφαρμοστει και απο την Wind.

    Παίρνουν πίσω τις αυξήσεις στην τηλεφωνία
    Με παρέμβαση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, ακυρώνονται οι αυξήσεις στα τιμολόγια σταθερής και κινητής τηλεφωνίας στα συμβόλαια που είναι σε ισχύ. Οι αλλαγές στο ρυθμιστικό πλαίσιο που μπλοκάρουν τις ανατιμήσεις.

    Οι αυξήσεις οδεύουν προς αναστολή καθώς υπήρξε στις 19 Δεκεμβρίου επιστολή του απερχόμενου προέδρου της ΕΕΤΤ Δημήτρη Τσαμάκη προς τις διοικήσεις των εταιρειών τηλεπικοινωνιών. Στην επιστολή αναφερόταν πως στις 6 Δεκεμβρίου δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 4262/Β/6-12-17) ο νέος Κανονισμός
    Γενικών Αδειών. Και ο νέος κανονισμός απαγορεύει τις αυξήσεις για όσο διάστημα βρίσκεται σε ισχύ το συμβόλαιο κάθε καταναλωτή

    http://www.euro2day.gr/news/economy/...thlefonia.html

  9. #54
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διαβασα σημερα .Ελπιζω να αληθευει και να εφαρμοστει και απο την Wind.

    Παίρνουν πίσω τις αυξήσεις στην τηλεφωνία
    Με παρέμβαση της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, ακυρώνονται οι αυξήσεις στα τιμολόγια σταθερής και κινητής τηλεφωνίας στα συμβόλαια που είναι σε ισχύ. Οι αλλαγές στο ρυθμιστικό πλαίσιο που μπλοκάρουν τις ανατιμήσεις.

    Οι αυξήσεις οδεύουν προς αναστολή καθώς υπήρξε στις 19 Δεκεμβρίου επιστολή του απερχόμενου προέδρου της ΕΕΤΤ Δημήτρη Τσαμάκη προς τις διοικήσεις των εταιρειών τηλεπικοινωνιών. Στην επιστολή αναφερόταν πως στις 6 Δεκεμβρίου δημοσιεύθηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 4262/Β/6-12-17) ο νέος Κανονισμός
    Γενικών Αδειών. Και ο νέος κανονισμός απαγορεύει τις αυξήσεις για όσο διάστημα βρίσκεται σε ισχύ το συμβόλαιο κάθε καταναλωτή

    http://www.euro2day.gr/news/economy/...thlefonia.html
    Νομίζω ότι, δυστυχώς, οι αυξήσεις της Wind δεν θα επιστραφούν, αφού ίσχυσαν και εφαρμόστηκαν πριν από την τελευταία απόφαση (6/12/2017) της ΕΕΤΤ, η οποία, φυσικά, απαγορεύει τις αυξήσεις στα συμφωνημένα συμβόλαια και παρατείνει το χρόνο καταγγελίας της σύμβασης σε 3 μήνες.

  10. #55
    Εγγραφή
    22-01-2018
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι, δυστυχώς, οι αυξήσεις της Wind δεν θα επιστραφούν, αφού ίσχυσαν και εφαρμόστηκαν πριν από την τελευταία απόφαση (6/12/2017) της ΕΕΤΤ, η οποία, φυσικά, απαγορεύει τις αυξήσεις στα συμφωνημένα συμβόλαια και παρατείνει το χρόνο καταγγελίας της σύμβασης σε 3 μήνες.
    Στις 5,6 περίπου του μηνα θα εκδοθεί ο νέος λογαριασμός.Θα δουμε τοτε .Παντως ο δεύτερος αυξημένος λογαριασμος είχε ηδη μειωμενη αυξηση κατα 1,5 ευρω.

  11. #56
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Αυτός ο κανονισμός για τις συγκεκριμένες αυξήσεις της WIND δεν μας πιάνει. Οι αυξήσεις είχαν γίνει μήνες πριν.

    Έλαβα και τους νέους μου λογαριασμούς του μήνα. Δεν είχα χρεώσιμη κλήση (εκτός από ένα 50λεπτο) οπότε βλέπω καθαρά τα ποσά.
    16 ευρώ είναι η μία γραμμή και 18 η άλλη. Και οι δύο DP με VDSL. Σιγά και δεν θα ήμουν ευχαριστημένος.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  12. #57
    Εγγραφή
    14-02-2018
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σας,
    Την πάτησα και εγώ με τις αυξήσεις και δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Ξεκίνησα με τιμή 27€ και με διάφορες προφάσεις η τιμή έφτασε τα 29,30€ και αυτό μετά από πολλές διαμαρτυρίες αλλιώς θα ήταν κοντά στα 35.
    Επειδή αυτό που έχει κάνει η Wind μπορεί να είναι "νόμιμο" αλλά δεν είναι ηθικό κατά την γνώμη μου αποφάσισα, όταν θα έρθει η ώρα της ανανέωσης σε ένα χρόνο από τώρα μετά την προσφορά που θα κάνουν θα απαιτήσω το ποσό που πλήρωσα παραπάνω τα 2 χρόνια του συμβολαίου (έστω και σαν μηνιαία έκπτωση). Αν δεν συμφωνήσουν (το πιο πιθανό) υπάρχουν και άλλες εταιρίες.
    Και όποτε με παίρνουν τηλέφωνο με προσφορά από την Wind για να γυρίσω πίσω θα ζητάω extra, το ποσό που με έχουν χρεώσει.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Πτωση ταχυτητας απο χθες σε παροχο wind
    Από Cross95 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-17, 00:00
  2. Πρόβλημα σε σύνδεση WIND VDSL ΕΠΕΙΓΟΝ
    Από nkapsa στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 22:37
  3. Κακή εξυπηρέτηση σε κατάστημα Wind
    Από jff02 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-17, 13:34
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-17, 15:37
  5. Recovery password σε λογαριασμό hotmail
    Από Alexpag στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-17, 22:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας