Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Η προσφορα που μου ειχε κανει εκπροσωπος της WIND πριν μερικους μήνες ηταν στα 20,50 τον μήνα για 24 μήνες
    Με την ενεργοποίηση του VDSL το παγιο πηγε στα 26,50.
    Εχτες ο λογαριασμος που ελαβα το παγιο πηγε στα 28,97
    Εκανα αιτημα για επανελενχο και το αρμοδιο τμημα μου απαντησε με αυτο το link
    https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-...nosi/?prid=473
    Αναφερα οτι η προσφορα που ειχα παρει ηταν 24 μηνη και αν μπορει η Wind να αλλαζει τις τιμες και τα παγια χωρις ενημερωση
    τοτε και εγω ποια δεν εχω καμια δεσμευση προς την εταιρια και μπορω να φυγω οποτε θελω.

    Προσοχη λοιπον για τους νεους συνδρομητες wind με το τι εχουν να κανουν.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δυστυχώς έχεις δέσμευση, είχες περιθώριο 30 ημέρες απο την ανακοίνωση των αυξήσεων να ζητήσεις ακύρωση συμβολαίου

    Θέλει προσοχή το τι υπογράφουμε

  3. #3
    Εγγραφή
    27-01-2017
    Περιοχή
    Perama
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHNH168N
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 13.4(dB)
    Τα ίδια έπαθα κι εγω. Τα 28 ευρώ έγιναν 32 χωρίς να το παρω χαμπαρι. Σε αυτό βέβαια έπαιξε ρόλο οτι μου στέλνουν e-bill και δεν τον κοιτάω σχεδόν ποτέ για να μπορέσω να καταγγείλω το συμβόλαιο.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Μιλησα με την εξυπηρετηση. Αμα δεις σε καποιον απο τους προηγουμενους λογαριασμους στο mywind (νομιζω το pdf του Σεπτεμβριου) εχει ενα κουτακι με μικρα γραμματα που λεει ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Αναφερει για τις αλλαγες που θα γινουν και οποιος ηθελε εσπαγε το συμβολαιο του. Το θεμα αυτο το κανανε ετσι για να μπορεις να το σπασεις για ελαχιστο χρονο. Και φυσικα κανενας δεν το ειδε και ελαχιστη πηραν χαμπαρει για την ενημερωση που ειχε βγαλει η Wind. Νομιζω καποιος το ειχε αναρτησει και εδω. Μετα απο κραξιμο στην εξυπηρετηση ηταν να κερδισω 50 λεπτα μειωση στο παγιο. Απο 28,98 σε 28,50. Ωραια κομπινα κανανε. Και η μεγαλυτερη μαγκια οτι τους καλυπτει και η ΕΕΤΤ.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Αμα ερθει σε καποιος ο λογαριασμος να μας πει εαν εχει γινει η μειωση μετα απο την ανακοινωση της ΕΕΤΤ αφου που καλυπτει τους ορους.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Για δες εδώ...

    https://www.adslgr.com/forum/threads...59#post6319559

    sdikr, μήπως να γίνει συνένωση αυτών των δύο θεμάτων?
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  7. #7
    Εγγραφή
    03-01-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 9,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα. Στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε πριν 1 βδομάδα, εκεί που πλήρωνα τελική τιμή 32,77 ευρώ μου ήρθε ποσό 36,16 ευρώ. Από την ανάλυση λογαριασμού σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα βλέπω ότι στον τρέχοντα λογαριασμό δεν έχει εφαρμοστεί η έκπτωση των 2,44 ευρώ που αφορά το πάγιο της υπηρεσίας wind 300. Με άλλα λόγια αυτόν το μήνα μου χρέωσαν τα 300 λεπτά προς κινητά αντί να μου τα παρέχουν δωρεάν, όπως ήταν το πακέτο μου. Παίζει λάθος ή κάτι άλλο που αγνοώ; Το πρόγραμμα που έχω: VDSL 50 με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και δωρεάν 300 λεπτά προς κινητά.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazarefa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Στον τελευταίο λογαριασμό που εκδόθηκε πριν 1 βδομάδα, εκεί που πλήρωνα τελική τιμή 32,77 ευρώ μου ήρθε ποσό 36,16 ευρώ. Από την ανάλυση λογαριασμού σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα βλέπω ότι στον τρέχοντα λογαριασμό δεν έχει εφαρμοστεί η έκπτωση των 2,44 ευρώ που αφορά το πάγιο της υπηρεσίας wind 300. Με άλλα λόγια αυτόν το μήνα μου χρέωσαν τα 300 λεπτά προς κινητά αντί να μου τα παρέχουν δωρεάν, όπως ήταν το πακέτο μου. Παίζει λάθος ή κάτι άλλο που αγνοώ; Το πρόγραμμα που έχω: VDSL 50 με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και δωρεάν 300 λεπτά προς κινητά.
    Παρτους ενα τηλ.να τους το πεις..
    pepes

  9. #9
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Εμένα τον έχουν κάνει καρδιογραφημα τον λογαριασμό.
    Τώρα έχει πέσει στα 26 κάτι ευρώ επειδή τους έβρισα άσχημα "εξηγώντας οτι θέλω μια σταθερή τιμή..
    Τελειώνει το συμβόλαιο συντομα και μου είπαν οτι θα παω στα 30 κάτι ευρώ αν συνεχίσω μαζί τους γιατί δεν μπορούν να μου δώσουν πάλι το vdsl τζάμπα.

    Για πείτε καμιά ιδέα τι να κάνω, να φύγω, παίζουν ακόμα αυτά τα μπρος πίσω που σε έπαιρναν για προσφορά?
    Γιατί κάτι είχε ανακοινωθεί ότι θα αλλάξει στο θέμα αυτό.

    Θυμάμαι πριν 2 χρόνια στην voda μου είχαν δώσει 25 κάτι ευρώ για περισσότερα απο αυτά που δίνει η wind.
    Μπορώ άραγε να τα "ζητήσω αυτά από την voda.. πάλι?

  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Tα ίδια κάνουν και στην Cosmote. Αν δεν προλάβεις να καταγγείλεις το συμβολαιο τον ήπιες...
    Πρέπει να κυττάμε τους λογαριασμούς.

    Σήμερα η Cosmote και η Wind έχουν την ιδια τιμή για το VDSL 50 : 35€
    Στον κουμπαρο μου που είχε WIND ADSL 24 και πλήρωνε 23€ τον κάλεσαν και του πρόσφεραν VDSL 50 (με εγγυημένο 45 mbps) στα 25€. Όταν πήρε τη WIND και είπε το τηλέφωνο από το οποίο τον κάλεσαν του είπαν ότι "αυτοί δεν είναι Wind" και "επειδή σου έδωσαν 25€" να στο δώσουμε εμείς με 30€ (αντί για το ονομαστικό 35€)!

    Εγώ απλά θα έλεγα ΝΑΙ στον πρώτο που μου έδινε 25€ και δεν θα ρώταγα την WIND αν αυτός τους εκπροσωπεί ή όχι. Εσείς τι λέτε?

    Εμένα μου προσφέρουν για σταθερή 50 Μbps + 2 κινητά 82€ που είναι λίγο περισσότερα από την (περίπου) ίδια προσφορά της Cosmote που έχω τώρα. Η προσφορά της Wind έχει κάτι ψιλοπαραπάνω αλλά - παρ΄ολο που το λογιστήριο της Cosmote θέλει πολύ μεγάλη προσοχή γιατί κάνουν πολλά λάθη πάντα προς όφελός τους (εμένα αναγκάστηκαν να μου επιστρέψουν χρήματα πολλές φορές!!!) - με αυτά που ακούω για την τεχνική εξυπηρέτηση της Wind λέω να κάτσω στα αυγά μου...
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  11. #11
    Εγγραφή
    22-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Linksys WAG200
    Path Level
    Interleaved
    Είχα συμβολαιο για ADSL έως 24 με 17 ευρώ. Ο λογαριασμός με τις αυξησεις είχε φτάσει στα 20 ευρω σχεδόν.

    Στην λήξη του συμβολαίου (Μαίος 2018) έκανα αίτηση φορητότητας στην NOVA.

    Με πηραν απο το τμημα της WIND και παραδέχθηκαν οτι είναι οι αυξήσεις "παράνομες" και μου έβγαλαν πιστωτικό 25 ευρώ.

    Μου έκαναν καινούρια προσφορά στα 16€ τελική τιμή και μου στειλαν γραπτώς οτι η τιμή είναι δεσμευτική μέχρι το τέλος των 2 ετών.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Η wind σε αυτό το θέμα θέλει προσοχή. Από 17.5 σε 23.5 μέσα σε μερικούς μήνες.
    Ευτυχώς τους τελευταίους μήνες σταθεροποιήθηκε.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

Παρόμοια Θέματα

  1. Αύξηση σε λογαριασμό WIND
    Από paoktzis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-18, 17:50
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 13:26
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-17, 18:57
  4. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 16:28
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 15:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας