Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Baudtec wifi
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Βγαίνει το μεροκάματο που λένε, χαχα
    Δεν αρκεί να αμφισβητήσεις την ιδέα της βαρύτητας για να μην πνιγείς, πρέπει να μάθεις και να κολυμπάς

  2. #32
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον φάγατε βρε τον άνθρωπο, για ένα μεροκάματο παλεύει !
    Του δινουμε ιδεες να εμπλουτισει την καβα του με τις αυξησεις!

  3. #33
    Εγγραφή
    13-11-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Απλά αστείοι.
    Ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά, και πριν κάτι βδομάδες μία καημένη (δεν το λέω ειρωνικά) υπάλληλος προσπαθούσε να μου πουλήσει καρτοσυμβόλαιο. Μου κάνανε καλύτερη προσφορά από άλλο δίκτυο και τελικά μου λέει ως τελευταία επιχειρήματα :
    1) Ναι αλλά εμείς έχουμε χρέωση λεπτού. Οι άλλοι δεν έχουν τέτοια.
    2) Έχουμε κύρος ως COSMOTE.

    Και τα δύο κατέρρευσαν για μένα. Προφανώς το πρώτο με τις αλλαγές που αναφέρονται εδώ.
    Το δεύτερο με ανύπαρκτη χρέωση 5 ευρώ που κάναν σε συγγενή μου που έχει σχεδόν 20 χρόνια συμβόλαιο. Τους πήρε τηλέφωνο και είπαν «Μπείτε να δείτε στην ανάλυση κλήσεων». Μπήκαμε και δεν είδαμε την χρέωση να υπάρχει (που ήταν μάλιστα και στους Μη Γεωγραφικούς Αριθμούς). ¨Οταν τους ξαναπήραμε την ίδια μέρα να μας πούνε τι σκατά γίνεται, μας λέγανε «Όχι δεν τα λέτε σωστά» και «Ναι μισό λεπτό....Μισό λεπτό....Μισό λεπτό περιμένετε;;;» και μου το κλεισαν στη μάπα!!!
    Μετά βέβαια ξαναπήραμε και συνεννοήθηκα (με άλλη υπάλληλο) και μας τα επιστρέψανε.
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ COSMOTE. Βάλτε πρώτα μυαλό που πήγατε 25 λεπτά το SMS (!!!) και τα ξαναλέμε. Ήμουν 15 χρόνια χρήστης και έφυγα. Γελοία εταιρεία.
    Αλλά ναι, άπλετο κύρος και υποστήριξη.

  4. #34
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.737
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Δηλαδή δεν θα φτάνει ούτε η ανανέωση των €15 για να βάλεις πακέτο ομιλίας προς όλους + πακέτο data. 13.5 ενώ από ανανέωση σου μένουν 13.2 μετά τον φόρο

    Επίσης για το online reload δεν αναφέρει. Θα ισχύει και εκεί το ίδιο με τις 15 ημέρες; Το δώρο διπλάσιο data τι θα απογίνει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος globalnoise : 04-12-17 στις 18:15.
    OK boomer

  5. #35
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.118
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν θα φτάνει ούτε η ανανέωση των €15 για να βάλεις πακέτο ομιλίας προς όλους + πακέτο data. 13.5 ενώ από ανανέωση σου μένουν 13.2 μετά τον φόρο

    Επίσης για το online reload δεν αναφέρει. Θα ισχύει και εκεί το ίδιο με τις 15 ημέρες; Το δώρο διπλάσιο data τι θα απογίνει;
    Εκεί πηγαίνουμε μας πάνε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #36
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    6,5% - 20% αυξήσεις, αλλά η αύξηση των φόρων 5% είναι αντιαναπτυξιακή! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Σταθερά, κάθε 6 μήνες αυξήσεις, εδώ και σχεδόν 6 χρόνια. Και κάποιοι κάθονται και υποστηρίζουν αυτές τις πρακτικές.

    Έρχεται η ανάπτυξη!

    Εδώ και δύο χρόνια έχω γυρίσει το κινητό σε flight mode με ενεργοποιημένο το wifi (εντυπωσιάζονται και όσοι το βλέπουν, δεν ξέρουν ότι γίνεται). Το ανοίγω δύο ή μία φορά την ημέρα για να δω αν κάποιος με πήρε και τον καλώ από wifi voip. Φέτος ενεργοποίησα και το voip σε background. Τρώει 20% της μπαταρίας όλη την ημέρα.

    Από φέτος δεν δίνω το κινητό, μόνο το σταθερό, αν δώσω το κινητό, τους λέω πως το έχω κλειστό και θα τους πάρω αφού δω την κλήση. (βάζω ιδεές στις εταιρίες να σταματήσουν να στέλνουν τα ενημερωτικά sms και τις χαμένες κλήσεις)

    Όταν ανοίγω το κινητό παίρνω με voip (εντάξει pain in the ass, αλλά δεν βιάζομαι)
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  7. #37
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    6,5% - 20% αυξήσεις, αλλά η αύξηση των φόρων 5% είναι αντιαναπτυξιακή! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Σταθερά, κάθε 6 μήνες αυξήσεις, εδώ και σχεδόν 6 χρόνια. Και κάποιοι κάθονται και υποστηρίζουν αυτές τις πρακτικές.

    Έρχεται η ανάπτυξη!

    Εδώ και δύο χρόνια έχω γυρίσει το κινητό σε flight mode με ενεργοποιημένο το wifi (εντυπωσιάζονται και όσοι το βλέπουν, δεν ξέρουν ότι γίνεται). Το ανοίγω δύο ή μία φορά την ημέρα για να δω αν κάποιος με πήρε και τον καλώ από wifi voip. Φέτος ενεργοποίησα και το voip σε background. Τρώει 20% της μπαταρίας όλη την ημέρα.

    Από φέτος δεν δίνω το κινητό, μόνο το σταθερό, αν δώσω το κινητό, τους λέω πως το έχω κλειστό και θα τους πάρω αφού δω την κλήση. (βάζω ιδεές στις εταιρίες να σταματήσουν να στέλνουν τα ενημερωτικά sms και τις χαμένες κλήσεις)

    Όταν ανοίγω το κινητό παίρνω με voip (εντάξει pain in the ass, αλλά δεν βιάζομαι)
    Με λίγα λόγια και πληρώνεις τα απαραίτητα για να έχεις ενεργή την γραμμή, και όταν σε καλούνε είναι κλειστό, ενω αν ήταν ανοιχτό θα δεχόσουν την κλήση και θα τελείωνε το θέμα εκεί..... αλλά ναι σε βλέπουν να το έχεις σε κατάσταση airplane με το ασύρματο ανοιχτό,

  8. #38
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διαγραφη υπολοιπου στους 3 μηνες. Φραγη εισερχομενων/εξερχομενων στους 4 μηνες. Ελαχιστη χρεωση 10ευρω. Νεα κολπα.

  9. #39
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    μπορουμε λογω της μονομερους αλλαγησ να κανουμε αιτησεις φορητοτητας χωρις το πεναλτυ.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 01:49
  2. COSMOTE: νέο φοιτητικό WHAT’S UP Student
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-17, 06:28
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 23:40
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-16, 00:10
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-16, 22:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας