Login Form
IPv6 Ready
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
    Περιοχή
    Ν. Κηφισιά
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    ZyXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    24,3(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsystemgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει αυτό(voip) , δες απλά το modem που θα σου στείλουνε εμενα μου στείλανε zte ότι έχω και στη vdsl50 , βεβαια είμαι σε κν του οτε.
    Techicolor ζητησα γιατι εχω ασχημη εμπειρια με το zte αλλα μου ειπανε οτι λογω voip θα στελνανε αυτο ετσι και αλλιως.
    Samsung ue40 es8000/Smart IPTV/Seagate 2.0" Ext HD 500 GB
    Dreambox 800 hd se/Seagate SATA 750 GB
    Hybrid Kaon ns1110h ote/ Adata 2.5" Ext HD 1TB
    Pace 831hd nova/WD Elements 2.0" Desktop Ext HD 1TB
    Televes dish 100 : 9.0e - 13.0e.
    Wave Frontier T90 : 08w - 3.1e - 4.8e - 7.0e - 9.0e - 10.0e - 13.0e - 16.0e - 19.2e - 23.5e - 25.5e - 26.0e - 28.2e - 31.5e - 39.0e - 42.0e - 45.0e - 46.0e.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150 / 60
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsystemgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tελικά επιβεβαιώνεται ότι οι τύποι λένε πολλά ψέματα ( έχω την εντύπωση πως ο οτε τροποποίησε την ονομασία του αντιστοιχου πακέτου) και εμενα κατά την επικοινωνία για την απόκτηση μιας 100αράς δεν μπορούσανε να μου δώσουν σαφές απαντήσεις σε αυτά που τους ρωτούσα, τελικά όμως ήρθε ο εξοπλισμός και επιβεβαιώθηκε ότι πρόκειται για vDSL.
    Εντάξει, το σημαντικό είναι ότι (κάπου) στην διαδρομή υπάρχει οπτική ίνα, γι'αυτό και ο ΟΤΕ / Wind μετονόμασαν τα πακέτα τους σε Fiber. Μπορεί να είναι στο καφάο, στα κεντρικά του ΟΤΕ, στο link τους με το εξωτερικό, σε κάποιον πάροχο του εξωτερικού με τον οποίο συνδέεται ο ΟΤΕ, ίνα όμως υπάρχει. Το ίδιο θα πρέπει να κάνουν και για τα προγράμματα κινητής τηλεφωνίας που έχουν, γιατί και εκεί υφίσταται κάπου ίνα (οπτική ή All-Bran fiber της Kellogs's, στο στομάχι των τεχνικών τους).

Οπως και να'χει, παραπλανητική διαφήμιση δεν το λες. Εξ'άλλου, όπως και στις οπτικές ίνες, η ταχύτητα των νέων προγραμμάτων τους είναι (περίπου, ψιλο-)εγγυημένη ..

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14200/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    SNR / Attn
    5,6(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, το σημαντικό είναι ότι (κάπου) στην διαδρομή υπάρχει οπτική ίνα, γι'αυτό και ο ΟΤΕ / Wind μετονόμασαν τα πακέτα τους σε Fiber. Μπορεί να είναι στο καφάο, στα κεντρικά του ΟΤΕ, στο link τους με το εξωτερικό, σε κάποιον πάροχο του εξωτερικού με τον οποίο συνδέεται ο ΟΤΕ, ίνα όμως υπάρχει. Το ίδιο θα πρέπει να κάνουν και για τα προγράμματα κινητής τηλεφωνίας που έχουν, γιατί και εκεί υφίσταται κάπου ίνα (οπτική ή All-Bran fiber της Kellogs's, στο στομάχι των τεχνικών τους).

Οπως και να'χει, παραπλανητική διαφήμιση δεν το λες. Εξ'άλλου, όπως και στις οπτικές ίνες, η ταχύτητα των νέων προγραμμάτων τους είναι (περίπου, ψιλο-)εγγυημένη ..
    Μια χαρά το λες παραπλανητική διαφήμιση. Οπτική ίνα υπήρχε στα αστικά κέντρα εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια. Σίγουρα από εποχή ADSL (2003). Πιθανολογώ ότι θα υπήρχε σε διασυνδέσεις των ΑΚ ή με το εξωτερικό ακόμα και πριν το ίντερνετ. (Ίσως κάποιος πιο ειδικός να μας πει ακριβώς από πότε) Δεν έχει καμία σχέση όμως αυτό με το FTTH και τις ταχύτητες που προσφέρει. Τι με νοιάζει εμένα αν ο οτε συνδέεται με το εξωτερικό με 1 Τbps link. Ακόμα υπάρχουν χωριά που το μόνο που πιάνουν είναι dial up και δορυφορικό. Αν δεν έρθει η οπτική ίνα σπίτι τους (ή έστω πιο κοντά τους) ακόμα με 56kbps θα είναι.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150 / 60
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά το λες παραπλανητική διαφήμιση. Οπτική ίνα υπήρχε στα αστικά κέντρα εδώ και πάρα πάρα πολλά χρόνια. Σίγουρα από εποχή ADSL (2003).
    Προφανώς δεν διάβασες το τρίτο μήνυμα αυτού του thread, στην προηγούμενη σελίδα, όπου γράφω :

Μήπως θα πρέπει να γίνει μια καταγγελία μέσω email στην ΕΕΤΤ, ακόμα και στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης (www.efpolis.gr), για να καταλάβουν επιτέλους πως δεν μπορούν να παραπλανούν τον κόσμο;
    Τώρα, αν από όλα αυτά που αναφέρω στο τελευταίο μου μήνυμα βγαίνει το συμπέρασμα πως δεν θεωρώ άκρως παραπλανητική τη διαφήμιση τους ..

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    14200/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    SNR / Attn
    5,6(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προφανώς δεν διάβασες το τρίτο μήνυμα αυτού του thread, στην προηγούμενη σελίδα, όπου γράφω :
    Τώρα, αν από όλα αυτά που αναφέρω στο τελευταίο μου μήνυμα βγαίνει το συμπέρασμα πως δεν θεωρώ άκρως παραπλανητική τη διαφήμιση τους ..
    Διάβασα όλα τα μηνύματα, απλά πέρασαν λίγες μέρες και δε θυμόμουν ποιος είπε τι, και δε γύρισα να κοιτάξω.

Τρολάρεις ή μήπως και εσύ ξέχασες τι έγραψες εχθές;

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    150 / 60
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρολάρεις ή μήπως και εσύ ξέχασες τι έγραψες εχθές;
    Χα χα, δεν μπορώ να πω, τα πιάνεις γρήγορα, υποκλίνομαι

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    απο την στιγμη που δεν διαφημιζουν (βλεπε οτε) fiber to home αλλα απλα το λενε fiber δεν μπορεις να τους πεις τιποτα! Δεν αποτελει παραπλανηση, δηλαδη αν το λεγανε cosmote light speed θα τους ελεγες με παραπλανεις γιατι δεν βλεπω φως; τωρα η wind με τα βιντεακια με το ftth δεν το σχολιαζω!

Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Οι καμπίνες που αναφέρονται ως ftth, θα είναι αμιγώς ftth ή θα δίνει και g.vector?

Περιοχή
    Beyond the Coast
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Draytek Vigor 2760n
    SNR / Attn
    25(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismf Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα η wind με τα βιντεακια με το ftth δεν το σχολιαζω!
    Αν δεις τα κλασικά excel αρχεία που κυκλοφορούν με το πότε ενεργοποιείται το Vectoring σε κάθε ΚΑΦΑΟ των OTE/Wind/Vodafone, θα δεις ότι σε κάποια των τελευταίων 2 γράφει FTTH. Γι' αυτά βγήκε η διαφήμιση και για λόγους εντυπωσιασμού.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Μηνύματα: 283
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 10:02
  2. COSMOTE: νέα πακέτα Fiber 100 XL και Fiber 200 XL
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 08:04
  3. WiND Fiber 100/200 ( Vectoring&Bonding or real FTTH)
    Από xsystemgr στο φόρουμ Wind VDSL
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 20:26
  4. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-17, 14:28
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-17, 09:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα