Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    8.1...
    Ακόμα χειρότερα λοιπόν το να ζητάει κόσμος backward compatibility στη γενιά 4.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Talos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ξέραμε να αγοράζουμε κάθε χρόνο κινητό (αφού updates δεν γίνονται ή και αν γίνονται είναι μόνο για 2 χρόνια), για να μην χάνουμε τις "γενιές" στο Android.
    Σωστός, εγώ αν δεν περάσουν τέσσερα χρονάκια, συσκευή δεν αλλάζω με τίποτα...

  3. #18
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός, εγώ αν δεν περάσουν τέσσερα χρονάκια, συσκευή δεν αλλάζω με τίποτα...
    Προς τι οι εξυπνάδες? Δηλαδή δεν θα ήταν λογικό αν κάπου μπορεί να τρέξει ένα λογισμικό, να τρέχει? Γιατί να αλλάξεις συσκευή αν δεν έχεις πρόβλημα? Δηλαδή με την ίδια λογική θα ήταν λογικό μια εφαρμογή να μην τρέχει σε windows 7 επειδή είναι λειτουργικό 8 ετίας? Ή ξαφνικά βρίσκουμε και παντελώς λογικό να αλλάζουμε συσκευές επειδή η εταιρεία δεν γουστάρει να το αναβαθμίσει παρόλο που τρέχει άνετα? Γιατί ένα G2 τετραετίας δεν υστερεί απολύτως πουθενά με ένα low-mid σημερινό κινητό. Και εγώ γενικά μπορεί να άλλαζα κινητό λόγω λογισμικού αλλά θεωρώ απαράδεκτο το τρυπάκι που έχουμε μπει. Το να αλλάξεις κινητό για καλύτερη συσκευή το καταλαβαίνω. Πάντως η μάζα κρατάει το κινητό της μέχρι να πεθάνει ή να μην κάνει τη δουλειά που θέλουν.

  4. #19
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τι οι εξυπνάδες? Δηλαδή δεν θα ήταν λογικό αν κάπου μπορεί να τρέξει ένα λογισμικό, να τρέχει? Γιατί να αλλάξεις συσκευή αν δεν έχεις πρόβλημα? Δηλαδή με την ίδια λογική θα ήταν λογικό μια εφαρμογή να μην τρέχει σε windows 7 επειδή είναι λειτουργικό 8 ετίας? Ή ξαφνικά βρίσκουμε και παντελώς λογικό να αλλάζουμε συσκευές επειδή η εταιρεία δεν γουστάρει να το αναβαθμίσει παρόλο που τρέχει άνετα? Γιατί ένα G2 τετραετίας δεν υστερεί απολύτως πουθενά με ένα low-mid σημερινό κινητό. Και εγώ γενικά μπορεί να άλλαζα κινητό λόγω λογισμικού αλλά θεωρώ απαράδεκτο το τρυπάκι που έχουμε μπει. Το να αλλάξεις κινητό για καλύτερη συσκευή το καταλαβαίνω. Πάντως η μάζα κρατάει το κινητό της μέχρι να πεθάνει ή να μην κάνει τη δουλειά που θέλουν.
    Κανείς δεν σε αναγκάζει να αλλάξεις συσκευή. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ θες να αναγκάσεις κάποιον να υποστηρίξει την παλιά συσκευή σου. Η κατάσταση είναι απλή, εσύ θα ζήσεις χωρίς τη συγκεκριμένη δυνατότητα και αυτός θα σε χάσει από πελάτη. Όλα είναι θέμα επιλογών, δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεσαι.

  5. #20
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν σε αναγκάζει να αλλάξεις συσκευή. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί εσύ θες να αναγκάσεις κάποιον να υποστηρίξει την παλιά συσκευή σου. Η κατάσταση είναι απλή, εσύ θα ζήσεις χωρίς τη συγκεκριμένη δυνατότητα και αυτός θα σε χάσει από πελάτη. Όλα είναι θέμα επιλογών, δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεσαι.
    Μα τα "νεύρα" δεν πήγαιναν προς την google. Εκεί εκδήλωσα την επιθυμία μου. Προφανώς και δεν μπορώ να αναγκάσω τον οποιονδήποτε πόσο μάλλον την google. Αυτό με τις εξυπνάδες πήγαινε προς εσένα που ειρωνεύτηκες επι της ουσίας το να έχει κάποιος KitKat και να "παραπονιέται" γιατί μια απλή εφαρμογή δεν το υποστηρίζει... Αν δεν υπήρχε αυτή η ειρωνεία δεν θα αρπαζόμουν (όχι ότι αρπάχθηκα ιδιαίτερα αλλά κουβέντα να γίνεται).
    Peace :P

  6. #21
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τα "νεύρα" δεν πήγαιναν προς την google. Εκεί εκδήλωσα την επιθυμία μου. Προφανώς και δεν μπορώ να αναγκάσω τον οποιονδήποτε πόσο μάλλον την google. Αυτό με τις εξυπνάδες πήγαινε προς εσένα που ειρωνεύτηκες επι της ουσίας το να έχει κάποιος KitKat και να "παραπονιέται" γιατί μια απλή εφαρμογή δεν το υποστηρίζει... Αν δεν υπήρχε αυτή η ειρωνεία δεν θα αρπαζόμουν (όχι ότι αρπάχθηκα ιδιαίτερα αλλά κουβέντα να γίνεται).
    Peace :P
    Δεν ήταν ειρωνεία, το είπα σοβαρότατα, και ο λόγος είναι το προηγούμενο ποστ μου με το οποίο βλέπω ότι μάλλον συμφωνείς.

    - - - Updated - - -

    ΥΓ: Μια απλή εφαρμογή έχει μικρές ομάδες πίσω της, συχνά από ένα μόνο άτομο. Αυτή είναι η πραγματική διάσταση του θέματος.

  7. #22
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους wifi direct free χωρίς extra apps για όλους και χωρίς διαφημίσεις.
    εγώ γιατί βλέπω μόνο bluetooth και όχι wifi;

  8. #23
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ γιατί βλέπω μόνο bluetooth και όχι wifi;
    εμενα γραφει
    "η μεταφορα χρησιμοποιεί ενα ασφαλες σημειο προσβασης wifi "

    στο ταβλετ με android 7 δεν μου την εμφανιζει στο store ως μη συμβατη
    στο κιν με android 6 ειναι συμβατη !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 09-12-17 στις 18:08.

  9. #24
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    εγώ βλέπω μόνο bluetooth

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2017-12-09-15-12-03.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  30,0 KB 
ID: 189251

    FireOS 5.6

  10. #25
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ βλέπω μόνο bluetooth

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2017-12-09-15-12-03.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  30,0 KB 
ID: 189251

    FireOS 5.6
    και εμενα στο επανω μερος εχει το συμβολο του bluetooth οπως εσενα αλλα στο κατω μερος εχει παλι το ιδιο συμβολο με εσενα αλλα αντι για Transfer ... εμενα λεει στα Ελληνικα "η μεταφορα χρησιμοποιεί ενα ασφαλες σημειο προσβασης wifi "
    Ισως ειναι θεμα γλωσσας και διαφορετικων λεξεων που χρησιμοποιεί και οχι λειτουργιας

  11. #26
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παιδιά παντελώς άσχετο... Έχει δοκιμάσει κανείς σε μη miui κινητό το midrop? Φαίνεται ότι είναι ότι καλύτερο αν και λειτουργεί από 4.4 και μετά (4.0-4.1 θα ήταν perdect). Απλά φαίνεται να είναι free, Λογικά να λειτουργεί με wifi direct (δεν ξέρω αν λειτουργεί και με υπάρχων δίκτυο) και να μην έχει και permissions ούτε και ads.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εμενα στο επανω μερος εχει το συμβολο του bluetooth οπως εσενα αλλα στο κατω μερος εχει παλι το ιδιο συμβολο με εσενα αλλα αντι για Transfer ... εμενα λεει στα Ελληνικα "η μεταφορα χρησιμοποιεί ενα ασφαλες σημειο προσβασης wifi "
    Ισως ειναι θεμα γλωσσας και διαφορετικων λεξεων που χρησιμοποιεί και οχι λειτουργιας
    δεν είναι θέμα μετάφρασης.
    όταν το ξεκινάω μου ανοίγει το bluetooth που κανονικά είναι κλειστό. Το wifi δεν κάνει τίποτα

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-17, 02:26
  2. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 16:23
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 11:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας