Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Γεια σας παιδιά! Έχω το εξής πρόβλημα στις στις 16/11 εκανα αίτηση στον ΟΤΕ για αναβάθμιση της γραμμής μου και στις 30/ 11 Μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι υλοποιήθηκε η παραγγελία μου και αναβαθμίστηκε η γραμμή μου σε 30 Mbps VDSL, από κείνη τη στιγμή λοιπόν δεν είχα ούτε τηλεφωνία ούτε ίντερνετ ήταν εντελώς νεκρή η γραμμή μου το ρούτερ εντελώς νεκρό παίρνω τηλέφωνο και δήλωσα βλάβη, από και πέρα Ξεκίνησε και ο Γολγοθάς μου επανειλημμένα τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών να με καθησυχάζουν ότι θα έρθει τεχνικός θα ερθουν να το κοιτάξουν και δεν ερχόταν ποτέ με αποτέλεσμα μέχρι και σήμερα στις 7/12 να μην έχω καθόλου τηλέφωνο ούτε ίντερνετ να έχω μία εντελώς νεκρή γραμμή Δεν ξέρω πού να απευθυνθώ και δεν ξέρω πότε θα το φτιάξουν Ξέρει κανείς πώς να κινηθώ από δω και πέρα που θα μπορούσα να απευθυνθώ πιο άμεσα και δραστικά ώστε να το φτιάξουν? Απαράδεκτη εξυπηρέτηση σαν να μην τους ενδιαφέρει καθόλου! Φοβάμαι ότι θα μείνω για άλλη μία εβδομάδα με νεκρή γραμμή Ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chris1975 : 07-12-17 στις 03:55.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... επανειλημμένα τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών να με καθησυχάζουν ότι θα έρθει τεχνικός θα ερθουν να το κοιτάξουν και δεν ερχόταν ποτέ με αποτέλεσμα μέχρι και σήμερα στις 7/12 να μην έχω καθόλου τηλέφωνο ούτε ίντερνετ να έχω μία εντελώς νεκρή γραμμή
    Σταμάτα τα τηλεφωνήματα,
    Μόνο με mail επικοινωνία μαζί τους, για να έχεις γραπτές τις απαντήσεις τους,
    Αν παραπάει το πράγμα, καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και την Γραμμή Καταναλωτή.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    ευχαριστώ πολύ!!!θα το κοιτάξω!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9016/12288
    ISP
    COSMOΤΕ VoIP
    Router
    FRITZ! BOX 7530
    SNR / Attn
    8(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πριν την αναβαθμιση που λες οτι σου κανανε σε VDSL/30 τι ειχες..?
    Τι ρουτερ εχεις ..? Μηπως το θέμα ειναι στον ρουτερ...?
    Μηπως ειχες παλιο συστημα και σε πήγαν σε VoIP χωρις να στο πουνε...?

  5. #5
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    είχα adsl έως 24 VoIP από την αρχή δεν είχα κανένα πρόβλημά το ρουτερ είναι speedport entry 2i υποστηρίζει vdsl
    δικό τους λάθος είναι, έχουν κάνει λάθος μεικτονομηση έτσι μου είπαν , από τις 30/11 που έγινε ενεργοποίηση του vdsl 30mbps μέχρι τώρα 15/12 νεκρή γραμμή τους έχω πάρει γύρο στις 50 φόρες έχω κάνει και έγγραφη αναφορά παραπόνου σε κατάστημα τίποτα το ίδιο ποίημα
    "έχουμε αναφέρει το πρόβλημα στους τεχνικούς το έχει αναλάβει το τεχνικό τμήμα της Νικαίας μπλα μπλα μπλα" και το χειρότερο με κάλεσε μια κοπέλα από 13888 στις 13/12 ότι είχε προσωπική ενημέρωση από τον προϊστάμενο του τεχνικού τμήματος της Νίκαιας ότι τελεσίδικα θα φτιαχτεί η βλάβη στις 15/12 ήμερα παρασκευή τίποτα απολύτως!!! επιεικώς αδιάφοροι και άθλιοι οι τεχνικοί!!! ατομική βλάβη απο 30/11 έως τώρα 15/12 και βλέπουμε.... ανεπίτρεπτο από τον ΟΤΕ δεν
    εξηγείται αλλιώς, η κάποιος δεν κάνει σωστά την δουλειά του η κάποιος αδιαφορεί να κάνει την δουλειά του. δεν ξέρω έχω πέσει από τα συννεφα και να μου το έλεγαν για τον ΟΤΕ δεν θα το πίστευα!!!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimiSCOOBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν την αναβαθμιση που λες οτι σου κανανε σε VDSL/30 τι ειχες..?
    Τι ρουτερ εχεις ..? Μηπως το θέμα ειναι στον ρουτερ...?
    Μηπως ειχες παλιο συστημα και σε πήγαν σε VoIP χωρις να στο πουνε...?
    είχα adsl έως 24 VoIP από την αρχή δεν είχα κανένα πρόβλημά το ρουτερ είναι speedport entry 2i υποστηρίζει vdsl
    δικό τους λάθος είναι, έχουν κάνει λάθος μεικτονομηση έτσι μου είπαν , από τις 30/11 που έγινε ενεργοποίηση του vdsl 30mbps μέχρι τώρα 15/12 νεκρή γραμμή τους έχω πάρει γύρο στις 50 φόρες έχω κάνει και έγγραφη αναφορά παραπόνου σε κατάστημα τίποτα το ίδιο ποίημα
    "έχουμε αναφέρει το πρόβλημα στους τεχνικούς το έχει αναλάβει το τεχνικό τμήμα της Νικαίας μπλα μπλα μπλα" και το χειρότερο με κάλεσε μια κοπέλα από 13888 στις 13/12 ότι είχε προσωπική ενημέρωση από τον προϊστάμενο του τεχνικού τμήματος της Νίκαιας ότι τελεσίδικα θα φτιαχτεί η βλάβη στις 15/12 ήμερα παρασκευή τίποτα απολύτως!!! επιεικώς αδιάφοροι και άθλιοι οι τεχνικοί!!! ατομική βλάβη απο 30/11 έως τώρα 15/12 και βλέπουμε.... ανεπίτρεπτο από τον ΟΤΕ δεν
    εξηγείται αλλιώς, η κάποιος δεν κάνει σωστά την δουλειά του η κάποιος αδιαφορεί να κάνει την δουλειά του. δεν ξέρω έχω πέσει από τα συννεφα και να μου το έλεγαν για τον ΟΤΕ δεν θα το πίστευα!!!!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-17, 13:12
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-17, 12:32
  3. Μετά απο Αναβάθμιση των windows 10
    Από stathopon στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-17, 14:14
  4. Αναγνωριση Μνημης Ram(χαθηκε μετα απο αναβαθμιση)
    Από DJman στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 23:45
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 14:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας