Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    966
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΡΕΒΕΝΑ
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα καταλήξω σε αυτό, αλλά σκέφτηκα να εξαντλήσω όλες τις τυχόν επιλογές που ενδεχομένως δεν έχω σκεφτεί. Χρησιμοποιώ δύο συσκευές (αυτή τη στιγμή OnePlus 3T και Motorola Nexus 6). Με την αγορά του - ενδεχομένως 5Τ, το 3Τ θα γίνει δεύτερη συσκευή. Άρα, ψάχνω συσκευή με καλύτερα χαρακτηριστικά από το 3Τ και... με ενεργή κοινότητα από xda επειδή αλλάζω συχνά roms. Τέλος, με ενδιαφέρει όταν θα βγάλω το root να παραμένω εντός εγγύησης.
    Πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από το 5Τ. Από άποψη οικονομικού... μάλλον ξεφεύγουμε με τα 500 που έχει αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο στον ορίζοντα.
    Και μία δεύτερη ερώτηση: ποια είναι η γνώμη σας για το ενδεχόμενο να πάω στο 8/128 με 60€ επιπλέον;

  2. #2
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως κάποιοι προτείνουν ΧΙΑΟΜΙ κλπ, αλλά ως κάτοχος και εγώ του 3Τ θα πήγαινα μετά Επίσης στο 5Τ.

    Στα 500€ έχει εξαιρετική τιμή και απόδοση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #3
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    966
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΡΕΒΕΝΑ
    Xiaomi ποιο; Το Mi Mix; Όπως ανέφερα, επειδή "παίζω" συχνά με roms, θα ήθελα, αν συνέβαινε κάτι στο κινητό να το επανέφερα στην εργοστασιακή του κατάσταση και να ήμουν εντός εγγύησης. Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν θα πήγαινα στο Xiaomi. Είχα βάλει δίπλα δίπλα το 3Τ που έχω με το Μι Μιχ σε antutu (και πέρα ότι το 3Τ έβγαλε υψηλότερο σκορ), επειδή τα ξεκινήσαμε ταυτόχρονα, εκεί στα 3d γραφικά ενώ στο 3Τ φαίνονταν όλα ωραία, η οθόνη του Μι Μιχ δε μου άρεσε καθόλου. Ήταν πολύ ξασπρισμένα τα χρώματα

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Το 5T 8/128 παρήγγειλα χθες και είμαι σε αναμονή δεν πήρα το 6/64 γιατί δεν ήταν διαθέσιμο και δεν ήθελα να περιμένω

    εναλλακτικά κοίταζα για xiaomi πάλι αλλα τελικά δεν πήγα για εκεί είχα παλιότερα 2, για τα χρήματα που στοιχίζουν από τα κινεζομαγαζα αξίζουν και είναι αντοχής αλλα κατά την γνώμη μου πάσχουν η έπασχαν σε 3 πράγματα πολύ μέτριες οθόνες και κάμερες, και τότε οι developer rom ήταν ποιο stable από τις stable
    Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλα μου φαινόταν ότι είχαν χάσει την μπάλα με όσες rom έβγαζαν κάθε εβδομάδα για σχεδόν όλες τις συσκευές...

    Εναλλακτικά μπήκα στον πειρασμό να κοιτάξω για το S8 μιας και οι τιμές στο skroutz έχουν πέσει αλλα δεν θα ξαναέκανα το ίδιο λάθος 4η φορα
    Παρήγγειλα το 5T γιατί χάλασε για 2η φορα το S7 edge και ξενέρωσα με τη samsung δεν είχα σκοπό να αλλάξω συσκευή

    προσωπικα έπαψα πια να πιστεύω ότι τα samsung δεν με πάνε η απλά τυχαίνει Είναι η τρίτη premium συσκευή της samsung που μου καίγεται και μάλιστα για 2 φορα από όταν κυκλοφόρησαν οι σειρές galaxy και note και δεν σκοπεύω να περιμένω πάλι κανένα 2μηνo για επισκευή


  5. #5
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    966
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΡΕΒΕΝΑ
    Με συγχωρείς αλλά μόλις είδα την απάντησή σου. Τελικά και εγώ κατέληξα στο 5Τ και το παρήγγειλα 22 Δεκεμβρίου ξημερώματα (6/64). Έλεγε αναμονή 6 μέρες, όμως παρόλα αυτά, το απόγευμα τις ίδιας μέρας το έστειλαν (δεν επέλεξα priority) και το βράδυ έφτασε στο Poznan (βράδυ 22ας). Από τότε είναι κολλημένο στο Poznan και θέλω να πιστεύω ότι αυτό έγινε εξαιτίας των Χριστουγέννων (είτε είναι ακόμα εκεί, είτε δεν ενημέρωσαν τη σελίδα τους για το πού βρίσκεται). Οπότε αναμένω...
    Βασικά, από την πρώτη μου συσκευή Android (Nexus S αν δεν κάνω λάθος), αλλάζω roms και ουσιαστικά μέχρι και τώρα ασχολούμαι με roms. Θα έλεγα ότι έχει γίνει τρόπος ζωής για μένα. Δηλαδή, καφεδάκι έξω, titanium backup - nandroid backup και φλασάρισμα. Πλέον οι επιλογές έχουν μείνει λίγες για να αγοράσεις συσκευή που αν την ξανακλειδώσεις δε χάνεις την εγγύηση. Άρα ή έπαιρνα pixel ή OnePlus. To Pixel έχει απαγορευτική τιμή οπότε επέλεξα το 5Τ (και πλέον το 3Τ, που έχω, θα μείνει ως δεύτερο).
    Αυτά τα ολίγα από εμένα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ostvarivanje Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με συγχωρείς αλλά μόλις είδα την απάντησή σου. Τελικά και εγώ κατέληξα στο 5Τ και το παρήγγειλα 22 Δεκεμβρίου ξημερώματα (6/64). Έλεγε αναμονή 6 μέρες, όμως παρόλα αυτά, το απόγευμα τις ίδιας μέρας το έστειλαν (δεν επέλεξα priority) και το βράδυ έφτασε στο Poznan (βράδυ 22ας). Από τότε είναι κολλημένο στο Poznan και θέλω να πιστεύω ότι αυτό έγινε εξαιτίας των Χριστουγέννων (είτε είναι ακόμα εκεί, είτε δεν ενημέρωσαν τη σελίδα τους για το πού βρίσκεται). Οπότε αναμένω...
    Βασικά, από την πρώτη μου συσκευή Android (Nexus S αν δεν κάνω λάθος), αλλάζω roms και ουσιαστικά μέχρι και τώρα ασχολούμαι με roms. Θα έλεγα ότι έχει γίνει τρόπος ζωής για μένα. Δηλαδή, καφεδάκι έξω, titanium backup - nandroid backup και φλασάρισμα. Πλέον οι επιλογές έχουν μείνει λίγες για να αγοράσεις συσκευή που αν την ξανακλειδώσεις δε χάνεις την εγγύηση. Άρα ή έπαιρνα pixel ή OnePlus. To Pixel έχει απαγορευτική τιμή οπότε επέλεξα το 5Τ (και πλέον το 3Τ, που έχω, θα μείνει ως δεύτερο).
    Αυτά τα ολίγα από εμένα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.
    Ε να κάνουν Χριστούγεννα και οι Πολωνοί couriers.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #7
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    966
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΡΕΒΕΝΑ
    Εντάξει, έφτασε Αθήνα σήμερα

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Αγορά modem/router ή σκέτο router/wifi (ή κάτι άλλο;)
    Από Puran στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 14:46
  2. Αποκαλυπτήρια του νέου OnePlus 5T
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-17, 13:06
  3. Ιος η κατι αλλο?
    Από nikos2742 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 10:14
  4. Dell Vostro ή κατι αλλο?
    Από V4Nelle στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-17, 13:32
  5. Λάθος προφίλ στην COSMOTE η κάτι άλλο;
    Από chiosdj στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-17, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας