Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-41 από 41
  1. #31
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πρόκειται για ευρωπαϊκό κανονισμό και αφορά οποιαδήποτε σύμβαση για υπηρεσίες ή/και προϊόντα, εκτός εμπορικού καταστήματος.

  2. #32
    Εγγραφή
    08-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα παιδια,
    τα φωτα σας αν καποιος ξερει κατι.
    Ειμαι συνδρομητης σταθερης vdsl στη wind. Κανενα προβλημα οσον αφορα ταχυτητα, εξυπηρέτηση κλπ, απλα μου την ειχε δωσει με κατι μουλωχτες αυξησεις και σκεφτομουν μεταφορα σε αλλο παροχο. Το συμβολαιο εληγε 4/3 και στις 20/2 με πηραν απο τη wind για ανανεωση, προτεινοντας μου μια αστεια εκπτωση 3 ευρω στο ηδη φουσκωμενο που πληρωνα. Αρνηθηκα, με ξαναπηραν μετα απο μια μερα λεγοντας μου τα ιδια το απεκλεισα και τους ενημερωσα οτι θα παω σε αλλο παροχο. Επικοινωνησα τηλεφωνικα στις 27/2 με τη Vodafone. Μου ζητησαν να στειλω με mail ολη τη χαρτουρα, το εκανα στις 28/2 το μεσημέρι .Το πρωι της ιδιας μερας εχω διαπιστωσει πως δεν εχω ιντερνετ. Καλω τις βλαβες στη wind, δε βλεπουν προβλημα, δεν ειχα χρονο για να κάνουμε ελεγχο, το αφηνω για το απογευμα.
    Μετα απο 2ωρες με καλουν παλι απο τη wind σχετικα με την αιτηση φορητοτητας που ειχα κανει και επειδη ειμαι χρονια στην εταιρεια-σταθερη και κινητη,συνεπης,με συμπαθούν,μπλα μπλα μπλα-μου κανουν μια πραγματικα καλη προταση να μεινω στο δικτυο τους. Μου στελνει ο τυπος και προσωπικο email με επιβεβαίωση για σταθερο παγιο στα δυο χρονια γιατι ειχα τις αμφιβολιες μου. Δεχομαι και συμφωνα με τις οδηγιες τους, πηγαινω την ιδια μερα σε καταστημα wind, κανω αιτημα υπαναχωρησης και το στελνουν με φαξ στη Vodafone. Σε τρεις ωρες μου ερχεται μηνυμα απο τη Vodafone οτι ελαβαν την αίτηση και συντομα θα επικοινωνησουν μαζι μου. Πραγματι επικοινωνησαν με sms αλλα για να μου πουν οτι σε δυο μερες θα εστελναν τον εξοπλισμο. Εν τω μεταξύ ιντερνετ ανυπαρκτο. Καλω τις βλαβες στη wind, ψαχνουν διαφορα, η γραμμη δειχνει οκ. Στο ρουτερ φτανει σημα, συνδεεται, αλλα δεν μπαινει σε καμια σελιδα. Τους ρωταω μηπως κατι τρεχει με τη Vodafone και οτι μου φαινεται χοντρη συμπτωση να ξεκινησε ολο αυτο μετα την επαφη μαζι τους. Με διαβεβαιωνουν οτι δεν εχει καμια σχεση και η γραμμη ειναι στη wind. Κλεινουμε και περιμενω νεα μεσα στη μερα οπως μου ειπαν. Τα νεα ηρθαν το βραδυ με sms ελεγχουμε το αιτημα βλαβης.
    Απανωτα τηλεφωνα την αλλη μερα, ακρη δεν εβγαλα. Αλλος εβγαινε και ελεγε οτι μπορει να εχει κανει κατι η Vodafone με το βρόγχο, αλλος οτι δεν ξερουν τι ειναι αλλα καμια σχεση η Vodafone, αλλος περιμενε κανα δυο μερες να ξεκαθαρισει η υπαναχωρηση. Προσπαθω να επικοινωνησω με Vodafone, καμια τυχη δεν σηκωναν καν τηλεφωνο στο αντίστοιχο τμημα. Πηγαινω σε καταστημα τους, εξηγω στον προθυμο υπαλληλο τι τρεχει, μου λεει παιζει να εχει γινει κατι με το βρογχο. Καλει αυτος το αντιστοιχο τμημα, εχω κατσει 40 λεπτα αναμονη δεν απανταει κανεις. Τον ευχαριστω και φευγω. Ερχεται κουριερ με τον εξοπλισμο, αρνουμαι να παραλαβω.Την αλλη μερα πολυ πρωι ξανακαλω το αρμοδιο τμημα, επιτελους βγαζω γραμμή. Εξηγω τι εχει συμβει, οτι δεν εχω ιντερνετ, εχω κανει υπαναχωρηση, αρνηθηκα εξοπλισμο, αλλα μου ερθει και μηνυμα με ημερομηνια ενεργοποιησης 9/3.Το ψαχνει, κατι βλεπω μου λεει, αλλα ακομη στη wind ειστε, οτι σας εχει ερθει ειναι αυτοματοποιημενο, σιγουρα εως την τριτη θα εχετε κληση απο μας για νεα προσφορα η επιβεβαιωση ακυρωσης. Ευχαριστησα και φανταστηκα καθαρισα. Αμ δε... Κανεις δεν με καλεσε και την Τεταρτη 7/3 μου ηρθε αλλο ενα μηνυμα για ενεργοποιηση την Παρασκευή 9/3.Εννοειται πως ιντερνετ δεν εχω ακομη. Στο ενδιαμεσο με ειχε παρει τηλ η wind για να στειλει τεχνικο να ελέγξει τι γινεται, αλλα επειδη εφυγα εξωτερικο το αφησαμε για την επομενη βδομαδα.Εαν οντως η διακοπη οφειλεται στη Vodafone, απορω πως ξεκινησε τετοια διαδικασια χωρις καν να εχει την εγκριση μου, εκτος απο μια τηλεφωνικη συνομιλια στην οποια δεν εδωσα στοιχεια. Εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο? Ευχαριστω!

  3. #33
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν μπορει καποιος να του δωσει να δοκιμασει αλλο VLAN ID αν παιζει της voda ?

  4. #34
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εχεις κρατησει το αποδεικτικο αποστολης του φαξ της υπαναχωρησης που εστειλες απο καταστημα wind??
    Νομιζω το σωστο ειναι να το εστελνες απο καταστημα vodafone και να σου δινανε το αποδεικτηκο αποστολης ουτωσωστε
    και να σου λεγανε πως δεν το λαβανε να το εδειχνες.
    Παντως ειναι περιεργο που η συνδεση διακοπηκε μια μερα μετα το τηλεφωνο της vf.
    Οσων αφορα το οτι δεν εχεις ιντερνετ ειναι βλαβη της wind

  5. #35
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Γεια σου φίλε μου και καλωσήρθες στο φόρουμ!

    Το συγκεκριμένο έχει τύχει σε πολλούς από εμάς αλλά όχι και το να φαίνεται σαν να του έχει κοπεί η σύνδεση.
    Αφού συγχρονίζει το ρούτερ σου τότε είσαι ενεργός, απλά κάτι έτυχε (όντως) και έτυχε την ίδια ημέρα.

    Καλό είναι να κρατάς τα ονόματα με ποιον μιλάς στην VODAFONE.
    Αυτό να να τα μασάνε και να μην απαντάνε ξάστερα σε τέτοια ζητήματα, το κάνουν σε πολύ κόσμο, και το κάνουν όλες οι εταιρίες.
    Προσπαθούν όσο γίνεται να καθυστερείται η διαδικασία ώστε σε κάποια στιγμή να ενδόσουμε και να πούμε "δεν βαριέσαι, και σε αυτή την εταιρία καλά θα είμαι".

    Το ζήτημα βλέπω πως το έχεις χειριστεί πολύ σωστά.
    Τα ίδια θα είχα κάνει και εγώ στην θέση σου με επιπλέον την ακύρωση φορητότητα σε κατάστημα VODAFONE.
    Από την WIND έχεις απόδειξη για το αίτημα?
    Από την VODAFONE, ο "ευγενικός" υπάλληλος ή από τα κεντρικά τους, έχουν σημειώσει το γεγονός?

    Αν από την WIND δεν βλέπουν κάποιο αίτημα φορητότητας, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Επιβεβαίωσέ το όμως ακόμη μία φορά και με τους δύο, και όσο γίνεται με κάποια "απόδειξη" και με σημείωση ονομάτων των υπαλλήλων.
    Επίσης για το τεχνικό πρόβλημα εγώ δεν θα αγχωνόμουν, γιατί δεν το βλέπω κάτι που να μην λύνεται.


    Φιλικά... Σάκης!
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  6. #36
    Εγγραφή
    08-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδια ευχαριστώ για τις απαντησεις!
    Εχω την αιτηση και την επιβεβαίωση αποστολης και ληψης του φαξ απο τη wind στη Vodafone.Επισης η Vodafone μου εχει στειλει δυο φορες sms την ιδια μερα, με διαφορετικο κωδικο οτι ελαβε το αιτημα ακυρωσης και το επεξεργαζεται. Το ιδιο μου ειπαν και στο τηλεφωνο, οτι βλεπουν δυο αποστολες ακυρωσης,μια το πρωι και μια το απογευμα, ενω εγω εστειλα μονο το πρωι

    - - - Updated - - -

    Αυριο απόγευμα επιστρέφω Ελλαδα και μαλλο θαχω πολλη δουλεια το Σαββατοκύριακο. Θα σας ενημερώσω για την κατάληξη, γιατι μπορει να συμβει και σε αλλους. Καλο βραδυ.

  7. #37
    Εγγραφή
    08-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τελευταια ενημερωση. Ηρθε τεχνικος απο wind σημερα. Τελικα η Vodafone εχει αποσυνδεσει το βρόγχο, πριν υπογραψω και στειλω το συμβολαιο,απλα μετα την πρωτη μας επαφη μεσω τηλεφωνου.Ολη την προηγουμενη βδομάδα μου εστελνε sms για ενεργοποιηση της γραμμης την Παρασκευή. Τελικα η γραμμη μετα απο ελεγχο το βραδυ της Παρασκευής ηταν ακομη στη wind.Ο τεχνικος εφυγε λεγοντας μου οτι θα πρεπει να παει ο οτε στο καφαο και να επανασυνδεσει τη γραμμή, κατι που συνηθως γινεται σε δυο εργασιμες ημερες. Κατι μου λεει οτι θα μεινω χωρις ίντερνετ και αυτη τη βδομαδα και παμε για την επομενη. Οταν εφυγε, μου ηρθε και sms οτι το προβλημα ειναι στο βρογχο και θα με ενημερωσουν συντομα για τη λυση του. Καπακι ηρθε και sms απο τη Vodafone οτι η ακυρωση μεταφορας εγινε δεκτη μαζι με τις ευχαριστίες τους

  8. #38
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Βλέπουμε πως το πράγμα προχωράει. Ευχόμαστε για την πιο άμεση επίλυση του και να μας ενημερώσεις μόλις αυτό γίνει.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  9. #39
    Εγγραφή
    08-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τελικα μεχρι σημερα τζιφος η δουλειά.Το προβλημα δεν επιλυθηκε σε δυο μερες, απλα ηρθαν τρια πανομοιότυπα μηνύματα απο την Παρασκευη εως τη Δευτέρα, οτι σε 24ωρες θα ενημερωθω για την πορεια του προβληματος. Αφου περιμενα μεχρι βραδυ Δευτέρας,ξανα τηλέφωνο στις βλαβες. Αντε παλι τα ιδια, να εξηγω τι εχει γινει, αναμονη, ναι το βλεπω, εχετε ταλαιπωρηθει, εχουμε ενημερωση απο τον οτε θα παει τεχνικος την Τετάρτη,θα σας ενημερωσουμε. Εφτασε η Τετάρτη, γυρισα σπιτι, ίντερνετ τιποτα, μουγκα και απο τη wind. Αντε ξανα τηλεφωνο-αισθανομαι πια γραφικος-τα γνωστα, ναι να δω το προβλημα σας κλπ. Μετα απο ενα δεκαλεπτο κρεμασμενος στο ακουστικο επιστρεφει. Ναι, ειστε εκει? Λοιπον, πριν λιγο ηρθε η αναφορα απο τον οτε δεν την εχω ακομη, θα το προωθήσω στον προϊστάμενο να την εχω συντομα γιατι βλεπω οτι πραγματικά έχετε ταλαιπωρηθει πολυ, χιλια συγνώμη. Θα σας καλεσει σε λιγο ο τεχνικος η εγω προσωπικα να το τελειωνουμε το θεμα, που θελετε στο σταθερο η στο κινητο? Στο σταθερο απανταω, μου ευχεται καλο απογευμα και κλεινουμε. Εχουν περασει 5 ωρες και οσο πηραν εσας, πηραν και μενα.
    Αρχιζω και σκέφτομαι μηπως επειδη μου εδωσαν ξεφτιλα τιμη για να μεινω, το μετάνιωσαν και το κανουν επιτηδες για να φυγω μονος μου.Παραειναι χοντρο ολο αυτο, κοντευει μηνας σε μια βδομαδα. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.
    Θα σας κραταω ενημερους.

  10. #40
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Η WIND βλέπω πως προσπαθεί να διορθώσει το όλο πρόβλημα. Κάτι υπάρχει αλλά δεν στο λένε.
    Το να σου λένε σε 4-5 ώρες, αύριο, ξανά αύριο, αυτό είναι, κάτι ξέρουν τι είναι και προσπαθούν.

    Το ότι η τιμή είναι χαμηλή που σου έδωσαν, δεν σημαίνει πως το μετάνιωσαν, και άλλοι έχουμε τέτοιες τιμές.

    Όταν θα διορθωθεί η βλάβη, να ξέρεις πως έχεις κάθε δικαίωμα να μην σου χρεώσουν τις υπηρεσίες που "δεν" σου παρείχαν όλο αυτό το διάστημα.
    Με του που σου πουν πως το πρόβλημα λύθηκε, τους ενημερώνεις να κοιτάξετε και να διορθώσετε τους λογαριασμούς σου.
    2x WIND VDSL >>> TP-LINK TL-R470T+ v5


  11. #41
    Εγγραφή
    08-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και η κωμωδία συνεχίστηκε. Χρόνια πολλά κατ αρχην. Λοιπον, ηρθε το Πασχα, περασε και ίντερνετ απιαστο ονειρο

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Turbo-X W300D v2, πρόβλημα με authentication απο isp.
    Από Vagos_46 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-18, 11:59
  2. Πρόβλημα με χρεώση απο την AVIRA
    Από pecher στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-17, 15:50
  3. Υπαναχωρηση απο Wind
    Από ZacMan στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 10:03
  4. Προβλημα με φορητοτητα απο WIND
    Από Nikos890 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 00:52
  5. Πρόβλημα με παραγγελία απο το κατάστημα Geekbuying
    Από meletis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 14:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας