Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 41
  1. #1
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Aνοίγω νέο θέμα γιατί δε μου πήγε το χέρι για bump σε κάποιο αρχαίο.
    Έκανα αίτηση μέσα σε 14 μέρες απο τη μέρα που υπέγραψα στη wind ωστε να πάω nova. (Παρεμπιπτόντως η wind μου έχει φανεί τραγική απο διάφορα πράγματα που είδα.) Απο τη nova μου είπαν οτι δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο εκτος απο το να υπογράψω το συμβόλαιο τους που πήρα με mail. Αίτηση υπαναχώρησης δεν έκανα πουθενά. H wind μου ζητάει 150 ευρώ τέλη διακοπής και σε επικοινωνία μαζί τους μου ζητάνε τον αριθμό της αίτησης υπαναχώρησης γιατί λένε ότι δε βλέπουν κάτι στα αρχεία μου. Λογικά την έκανε η nova για μένα γιατι η κοπέλα μου είχε πει να μη μασήσω αν με χρεώσουν τελη διακοπής κλπ. Περιμένω να με πάρουν απο νόβα. Τι γνώμη έχετε; Αν δε γίνει αίτηση υπαναχώρησης χάνω το δικαίωμα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpempis : 12-12-17 στις 21:10.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-08-2017
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Technicolor TG5136v2
    Path Level
    Interleaved
    Για μένα έπρεπε να κάνεις υπαναχώρηση μόνος σου και να μην το άφηνες στον εκπρόσωπο της nova, μιας και όταν σου το λένε αυτό δεν ξέρεις αν όντως θα το κάνουν. Οπότε για να είσαι καλυμμένος θα πρέπει να κάνεις υπαναχώρηση. Τώρα, αν την έκανε αυτός από την nova και δεν σε αφήνει η wind(δεν μου φαίνεται και παράξενο, δεν είναι και η καλύτερη εταιρία) κάνεις μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα λυθούν τα προβλήματα. Απλώς να ξέρεις πως η wind θέλει λίγο παραπάνω υπομονή.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Έχεις απόλυτο δίκιο theo, δε το ήξερα εκείνη τη στιγμή. Βασικά η ιστορία ξεκίνησε με το να αγνοήσουν από τη wind το αίτημα ακύρωσης φορητότητας που είχα κάνει εμπρόθεσμα αρκετές μέρες πριν την ενεργοποίηση. Πουστιά κατά τη γνώμη μου. Στη συνέχεια προχώρησα στο συμβόλαιο με τη nova χώρις να ξέρω για την αίτηση υπαναχώρησης, ήξερα μόνο για τις 14 μέρες περιθώριο που είχα. Αν δεν έστειλαν αίτηση υπαναχώρησης από τη nova τη γάμησα πιστεύεις;

  4. #4
    Εγγραφή
    06-08-2017
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Technicolor TG5136v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν έχουν περάσει οι 14 μέρες, την κάνεις τώρα, αλλιώς θα κάνεις μια καταγγελία στην εεττ και βλέπεις και κάνεις. Πάντως, η wind είναι δύσκολη σε κάτι τέτοια και θέλει χρόνο. Εφόσον λες πως υπάρχει αίτημα ακύρωσης φορητότητας και δεν το είδαν, τότε πρέπει να κάνεις καταγγελία. Είναι ο μόνος τρόπος να "γλυτώσεις" από λαμογιές των εταιριών.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Σωστός, θα χτυπήσω εκεί, στο ότι αγνόησαν την ακύρωση φορητότητας. Περιμένω να επικοινωνήσει η nova μαζί μου και στη συνέχεια θα πράξω αναλόγως.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Την αίτηση στην wind πως την είχες κάνει και πότε;
    Πότε έστειλες μετα την αίτηση υπαναχώρησης;

  7. #7
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Την αίτηση ακύρωσης φορητότητας την έκανε η nova για μένα. Η wind βέβαια με ενεργοποίησε κάποιες μέρες μετά. Στη συνέχεια η nova μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε νέο συμβόλαιο και ότι έχουμε δικαίωμα υπαναχώρησης. Toυς έδωσα το οκ αφού με διαβεβαίωσαν ότι δε θα πληρώσω τίποτα για το σπάσιμο του συμβολαίου της wind. Δε γνώριζα ότι πρέπει να στείλω κάποια αίτηση υπαναχώρησης. Υποψιάζομαι ότι τη στείλαν αυτοί για μένα. Τελικά η wind μου ζητάει τη ρήτρα και μου λέει ότι δε βλέπουν την αίτηση υπαναχώρησης.

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpempis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την αίτηση ακύρωσης φορητότητας την έκανε η nova για μένα. Η wind βέβαια με ενεργοποίησε κάποιες μέρες μετά. Στη συνέχεια η nova μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε νέο συμβόλαιο και ότι έχουμε δικαίωμα υπαναχώρησης. Toυς έδωσα το οκ αφού με διαβεβαίωσαν ότι δε θα πληρώσω τίποτα για το σπάσιμο του συμβολαίου της wind. Δε γνώριζα ότι πρέπει να στείλω κάποια αίτηση υπαναχώρησης. Υποψιάζομαι ότι τη στείλαν αυτοί για μένα. Τελικά η wind μου ζητάει τη ρήτρα και μου λέει ότι δε βλέπουν την αίτηση υπαναχώρησης.
    Στην wind Πως πήγες, πως έκανες αίτηση δηλαδή να πας στην wind

  9. #9
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Τηλεφωνικά έγινε η συνεννόηση και μου έστειλαν με courier το συμβόλαιο το οποίο υπέγραψα.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpempis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεφωνικά έγινε η συνεννόηση και μου έστειλαν με courier το συμβόλαιο το οποίο υπέγραψα.
    Οπότε έχεις 14 ημέρες απο την στιγμή την υπογραφής.
    Λες οτι έστειλες αίτηση υπαναχώρησης εσυ, έχεις κάποιο αποδεικτικό; αν όχι τότε sorry αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
    Η κοπέλα απο την Nova φυσικά θα σου πει οτι δεν θα σε χρεώσουν κλπ, το συμβόλαιο θέλει να πάρει, ρώτα τους αν κάνεις αίτηση να πας αλλού αυτοί δεν θα σε χρεώσουν

  11. #11
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Δε την έστειλα την αίτηση εγώ, είπα ότι πιστεύω ότι την έστειλε η nova για μένα. Περιμένω να επικοινωνήσουν για να μου πουν ακριβώς. Η αλλαγή απο τη μία εταιρεία στην άλλη έγινε σε διάστημα μικρότερο των 14 ημερών.

  12. #12
    Εγγραφή
    06-08-2017
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Technicolor TG5136v2
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα πόσες μέρες έχουν περάσει από την ημέρα της υπογραφής;

  13. #13
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    tp-link TD-W9977
    Πολλές...

  14. #14
    Εγγραφή
    06-08-2017
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Technicolor TG5136v2
    Path Level
    Interleaved
    Άρα δεν γίνεται να κάνεις τώρα ούτε υπαναχώρηση ούτε ακύρωση... Τώρα ή θα την έχουν κάνει από την nova και απλά με ένα αποδεικτικό κάνεις μια καταγγελία στην εεττ ή διαφορετικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpempis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε την έστειλα την αίτηση εγώ, είπα ότι πιστεύω ότι την έστειλε η nova για μένα. Περιμένω να επικοινωνήσουν για να μου πουν ακριβώς. Η αλλαγή απο τη μία εταιρεία στην άλλη έγινε σε διάστημα μικρότερο των 14 ημερών.
    Δεν μπορεί να στείλει αίτηση υπαναχώρησης ο άλλος πάροχος, θέλει δικιά σου ταυτότητα και υπογραφή, όποτε αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν έχει πάει καμία αίτηση στην wind όταν έπρεπε.

    Με μπέρδεψες γιατί στο 3ο μήνυμα λες

    Έχεις απόλυτο δίκιο theo, δε το ήξερα εκείνη τη στιγμή. Βασικά η ιστορία ξεκίνησε με το να αγνοήσουν από τη wind το αίτημα ακύρωσης φορητότητας που είχα κάνει εμπρόθεσμα αρκετές μέρες πριν την ενεργοποίηση. Πουστιά κατά τη γνώμη μου. Στη συνέχεια προχώρησα στο συμβόλαιο με τη nova χώρις να ξέρω για την αίτηση υπαναχώρησης, ήξερα μόνο για τις 14 μέρες περιθώριο που είχα. Αν δεν έστειλαν αίτηση υπαναχώρησης από τη nova τη γάμησα πιστεύεις;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Turbo-X W300D v2, πρόβλημα με authentication απο isp.
    Από Vagos_46 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-18, 11:59
  2. Πρόβλημα με χρεώση απο την AVIRA
    Από pecher στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-17, 15:50
  3. Υπαναχωρηση απο Wind
    Από ZacMan στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-17, 10:03
  4. Προβλημα με φορητοτητα απο WIND
    Από Nikos890 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 00:52
  5. Πρόβλημα με παραγγελία απο το κατάστημα Geekbuying
    Από meletis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 14:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας